26

Odp: filologia - czy jest sens? PROSZ─ś O OPINIE

bardzo ryzykowne, a jednak po studiach chcia┼ébym co┼Ť mie─ç smile 
wooow big_smile widz─Ö szwedzki, w┼éa┼Ťnie zastanawiam si─Ö nad rozpocz─Öciem nauki tego j─Özyka od maja, poniewa┼╝ jego znajomo┼Ť─ç wydaje mi si─Ö w Polsce mo┼╝e bardzo si─Ö przyda─ç a niewiele os├│b go zna. jednak to j─Özyk germa┼äski o ile dobrze si─Ö orientuj─Ö? nigdy nie uczy┼éem si─Ö niemieckiego, a szkoda. jednak nadal jestem zainteresowany smile

to fajnie z tymi certyfikatami to wygl─ůda smile  a jak zacz─ů┼éa┼Ť nauk─Ö np rosyjskiego czy szwedzkiego? na w┼éasn─ů r─Ök─Ö od zera?  ile czasu po┼Ťwi─Öca┼éa┼Ť? czy widzisz trudno┼Ťci w wypowiadaniu si─Ö np po francusku je┼Ťli nie u┼╝ywa┼éa┼Ť go dajmy na to przez par─Ö tygodni a intensywnie rozmawia┼éa┼Ť po angielsku? smile

27

I jak, dokona┼ée┼Ť decyzji? Jeste┼Ť ju┼╝ na anglistyce? smile

28

Jednak anglistyka ? ;-)

Tak skandynawskie j─Özyki nale┼╝─ů do rodziny germa┼äskich. Szwedzki zawiesi┼éam ze zwgl─Ödu na to ┼╝e w pracy korzystam w norweskiego wiec ten jezyk teraz "szlifuj─Ö". Norweskiego ucz─Ö si─Ö sama. Je┼Ťli ktos jest ch─Ötny zapraszam na lekcje/korepetycje z norweskiego;-)

Rosyjskiego uczy┼éam si─Ö w szkole jako j─Özyka obowi─ůzkowego. Zawsze znajd─Ö cho─ç troch─Ö czasu na obejrzenie filmu albo pos┼éuchanie muzyki po francusku ;-)

29

Ja wybra┼éem filologi─Ö angielsk─ů na Uniwersytecie w Katowicach i dowiedzia┼éem si─Ö, ┼╝e jak w przysz┼éo┼Ťci mnie interesuj─ů t┼éumaczenia angielski to lepiej ┼╝ebym sobie wyjecha┼é do Londynu i tam bezpo┼Ťrednio si─Ö uczy─ç, bo w Polsce naucz─Ö si─Ö tylko teorii.

30

Jak dla mnie, ten kierunek jest naprawd─Ö nudny. To co┼Ť dobrego dla ludzi, kt├│rzy naprawd─Ö interesuj─ů si─Ö Angli─ů.

31

Ten kierunek jest dobry, je┼Ťli nie interesuje nas sam j─Özyk, ale tak┼╝e kultura, literatura kraju z kt├│rego pochodzi

32 (edytowany przez cieszygor78 2015-06-06 14:45:12)

uwa┼╝am,┼╝e studiowanie na filologii angielskiej to nie jest dobry pomys┼é jak na obecne warunki- na rynku pracy jest tak ogromna konkurencja,┼╝e trudno si─Ö za┼éapa─ç na prac─Ö - nawet w szkole.Mam znajom─ů po filologii i ona co prawda ma prac─Ö - uczy na r├│┼╝nych kursach i ma etat na uczelni- ale ┼╝yje w sta┼éym poczuciu zagro┼╝enia utraty pracy- bo za ni─ů ustawiona jest ca┼éa rzesza konkurent├│w, kt├│ra tylko czeka na jej potkni─Öcie.

Chcesz si─Ö dowiedzie─ç jak pracuje serwis w przeci─Ötnej firmie RTV AGD?  https://electroservisinfo.wordpress.com/ Zapraszam a doweisz si─Ö ca┼ékiem sporo nowych i interesuj─ůcych rzeczy.

33 (edytowany przez Lavonnavip1515 2015-06-02 21:14:41)

Moim zdaniem filologia jest w obecnej chwili jak najbardziej na czasie, wed┼éug mnie warto studiowa─ç filologi─Ö, bo na pewno si─Ö przyda, jak nie w naszym kraju to w zagranicznych pa┼ästwach, moim zdaniem po filologii nie powinno by─ç problemu ze znalezieniem pracy, cho─ç ona z pewno┼Ťci─ů sama do nas niestety nie przyjdzie:)

Interesuje Ci─Ö motoryzacja i wszystko co z ni─ů zwi─ůzane? Wejd┼║ na tego bloga http://natrasie.soup.io/ a dowiesz si─Ö o autach  i przepisach znacznie wi─Öcej!

34

Dobra znajomo┼Ť─ç j─Özyka, potwierdzona studiami znaczy wiele:)

35

Jak kto┼Ť ma zaci─Öcie do j─Özyk├│w to filologia jest spoko, je┼Ťli si─Ö we w┼éasnym zakresie jeszcze podszkoli z innych j─Özyk├│w, by nie zosta─ç z samym angielskim. Ale jak Ci─Ö to nie pasjonuje to odradzam, bo z prac─ů trudno bez pasji.

36

aboco napisał/a:

I jak, dokona┼ée┼Ť decyzji? Jeste┼Ť ju┼╝ na anglistyce? smile

na filologii hiszpańskiej smile

37 (edytowany przez MCJUSTA84 2015-06-23 21:00:49)

ExtraLaquanda82 napisał/a:

Jak kto┼Ť ma zaci─Öcie do j─Özyk├│w to filologia jest spoko, je┼Ťli si─Ö we w┼éasnym zakresie jeszcze podszkoli z innych j─Özyk├│w, by nie zosta─ç z samym angielskim. Ale jak Ci─Ö to nie pasjonuje to odradzam, bo z prac─ů trudno bez pasji.

ja studiuj─Ö dwa j─Özyki i jestem zadowolona

Wiesz, co to zjawisko email marketingu? Jak rozwija si─Ö reklama w sieci? Zajrzyj na  http://januszek205.tumblr.com/. Dowiedz si─Ö, jak efektywnie reklamowa─ç swoje produkty.

38

Je┼╝eli naprawd─Ö lubisz nauk─Ö j─Özyk├│w i jeste┼Ť zafascynowany obc─ů kultur─ů to jak najbardziej takie studia maj─ů sens smile