26

Odp: Nauka angielskiego w domu

Polecam te┼╝ portal busuu.com ,kt├│ry skupia osoby ucz─ůce si─Ö jezyk├│w z ca┼éego ┼Ťwiata. Mo┼╝na korzysta─ç z darmowych kurs├│w i przy okazji pokonwersowa─ç z ciekaw─ů osob─ů

27

Je┼Ťli kto┼Ť chce si─Ö uczy─ç,to nauczy si─Ö wsz─Ödzie. Bez samozaparcia nie pomoga nawet najlepsze szko┼éy j─Özykowe czy multimedialne kursy. Ja tam podziwiam wszystkich samouk├│w.Za ambicj─Ö, szczere ch─Öci nauki

28

Limanda23 napisał/a:

Je┼Ťli kto┼Ť chce si─Ö uczy─ç,to nauczy si─Ö wsz─Ödzie. Bez samozaparcia nie pomoga nawet najlepsze szko┼éy j─Özykowe czy multimedialne kursy. Ja tam podziwiam wszystkich samouk├│w.Za ambicj─Ö, szczere ch─Öci nauki

Zgadzam si─Ö z Tob─ů ca┼ékowicie. Jako samouk, dzi─Ökuje.

29

Limanda23 napisał/a:

dok┼éadnie. najbardziej roz┼Ťmiesza mnie stwierdzenie "nie naucz─Ö si─Ö j─Özyka obcego poniewa┼╝ nie sta─ç mnie na kurs w szkole j─Özykowej"

30

U mnie nauka w domu nie wchodzi w gr─Ö niestety. Nie mam wtedy tak silnej motywacji. Dlatego zapisa┼éem si─Ö na intensywny kurs angielskiego i jestem bardzo zadowolony. Nauki jest sporo, a to z kolei mnie motywuje big_smile A nauka w domu by mnie tylko rozleniwi┼éa i zaqwsze znalaaz┼ébym inn─ů rozrywk─Ö.

31

Ja ucz─Ö si─Ö samodzielnie trzech j─Özyk├│w - angielskiego, niemieckiego i hiszpa┼äskiego. Pierwsze dwa mam co prawda w szkole, ale to si─Ö prawie nie liczy - ju┼╝ dawno wyprzedzi┼éem program i zajmuj─Ö si─Ö bardziej zaawansowanymi konstrukcjami. Taka nauka mi jak najbardziej odpowiada i my┼Ťl─Ö, ┼╝e jedyne, czego potrzebujemy to ch─Ö─ç oraz odrobina dyscypliny. W dzisiejszym ┼Ťwiecie jest wiele sposob├│w na to, by nauczy─ç si─Ö j─Özyka bez ┼╝adnego kursu j─Özykowego.

32

No i wytrwa┼éo┼Ť─ç. Dobrze by┼éoby znale┼║─ç kogo┼Ť sobie kto nas b─Ödzie motywowa┼é. Mo┼╝e kogo┼Ť na skype?

33

kamilka26, je┼╝eli kto┼Ť uczy si─Ö jakiego┼Ť j─Özyka, kt├│re nikt nie zna w jego ┼Ťrodowisku, wystarczy rozpowiedzie─ç, ┼╝e sie takowego uczymy. Jak od czasu do czasu spyta si─Ö kto┼Ť "Jak tam nauka idzie?" to potrafi to zmotywowa─ç. smile

34

O, z tym się zgadzam wink Działa najlepiej.

35

Vaqex napisał/a:

kamilka26, je┼╝eli kto┼Ť uczy si─Ö jakiego┼Ť j─Özyka, kt├│re nikt nie zna w jego ┼Ťrodowisku, wystarczy rozpowiedzie─ç, ┼╝e sie takowego uczymy. Jak od czasu do czasu spyta si─Ö kto┼Ť "Jak tam nauka idzie?" to potrafi to zmotywowa─ç. smile

zgadzam si─Ö w 100% smile

36

Witam.
Czy zna kto┼Ť mo┼╝e jakie┼Ť darmowe (polsko- lub angielskoj─Özyczne) strony z materia┼éami do nauki angielskiego? Od 3 lat siedz─Ö na poziome B1, znam podstawowe zasady gramatyki, s┼é├│wek naucz─Ö si─Ö sama, a je┼Ťli chodzi o czasy to teori─Ö znam doskonale. I tu tkwi problem: teori─Ö. Rozumiem je, ale mam problem z ich czynnym u┼╝yciem. Kuleje te┼╝ u mnie sk┼éadnia, mam wra┼╝enie, ┼╝e nie wiem nic o phrasal verbs i idiomach sad Szukam stron, w kt├│rych b─Ödzie om├│wione co si─Ö tylko da na poziomie od B1-C2, z jak najwi─Öksz─ů ilo┼Ťci─ů przyk┼éad├│w (szczeg├│lnie chodzi mi o czasy). Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za pomoc smile

37

hiszpankaa napisał/a:

Witam.
Czy zna kto┼Ť mo┼╝e jakie┼Ť darmowe (polsko- lub angielskoj─Özyczne) strony z materia┼éami do nauki angielskiego? Od 3 lat siedz─Ö na poziome B1, znam podstawowe zasady gramatyki, s┼é├│wek naucz─Ö si─Ö sama, a je┼Ťli chodzi o czasy to teori─Ö znam doskonale. I tu tkwi problem: teori─Ö. Rozumiem je, ale mam problem z ich czynnym u┼╝yciem. Kuleje te┼╝ u mnie sk┼éadnia, mam wra┼╝enie, ┼╝e nie wiem nic o phrasal verbs i idiomach sad Szukam stron, w kt├│rych b─Ödzie om├│wione co si─Ö tylko da na poziomie od B1-C2, z jak najwi─Öksz─ů ilo┼Ťci─ů przyk┼éad├│w (szczeg├│lnie chodzi mi o czasy). Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za pomoc smile

z tego co widz─Ö to jeste┼Ť na idealnym poziomie aby "rzuci─ç si─Ö na g┼é─Öbok─ů wod─Ö" wink
nie szukaj ┼╝adnych stronek, kurs├│w bo nie istnieje taka, kt├│ra nauczy Ci─Ö p┼éynnie u┼╝ywa─ç czas├│w. Zacznij ogl─ůda─ç po angielsku (z napisami angielskimi/polskimi, albo i bez, jak wolisz) czytaj po angielsku. Naprawd─Ö , na pocz─ůtku mo┼╝e Ci si─Ö wydawa─ç to bez sensu i nieefektowne, ale zaufaj mi - po jakim┼Ť czasie zobaczysz i┼╝ naprawd─Ö si─Ö op┼éaca┼éo i b─Ödzie w miar─Ö p┼éynnie m├│wi─ç po angielsku - a co najwa┼╝niejsze - swobodnie operowa─ç czasami wypowiadaj─ůc si─Ö.

38

Rzecz w tym, ┼╝e ca┼ékiem sporo czytam i ogl─ůdam w tym j─Özyku, ale to niewiele daje. Taka pod┼Ťwiadoma nauka trwa u mnie bardzo d┼éugo - rozumiem prawie wszystko, ale kiedy przyjdzie co do czego, to nie potrafi─Ö z g┼éowy powt├│rzy─ç jakiego┼Ť wyra┼╝enia. Mog┼éabym wskaza─ç poprawne w┼Ťr├│d tysi─ůca, ale nie potrafi─Ö tego wzi─ů─ç z g┼éowy.
Wolę mieć czarno na białym i to opanować.

39

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e problem jest raczej z barier─ů, ni┼╝ z brakiem wiedzy. Je┼╝eli rozumiesz filmy i teksty, to znaczy, ┼╝e nie tu jest problem.
Rada jest prosta - praktyka. Edgard ma sporo test├│w, tak┼╝e z samych czas├│w (jedna ksi─ů┼╝eczka to ok. 20 z┼é), poza tym - pisa─ç teksty wszelkiego rodzaju, ROZMAWIA─ć!
Wiem, ┼╝e to nic odkrywczego i Ameryki nie odkry┼éam, ale je┼Ťli jest tak, jak m├│wisz, to innej rady po prostu nie ma.

40

o ile wiem jest to najcz─Östszy i najwi─Ökszy problem dla wszystkich ucz─ůcych si─Ö j─Özyka obcego - przys┼éowiowa "klucha" w gardle nie pozwala na wys┼éowienie si─Ö - mia┼éam ten sam problem- ale obecnie razem z kole┼╝ank─ů chodzimy na konwersacj─Ö do anglisty - i to bardzo pomog┼éo - "pu┼Ťci┼éo" mi mow─Ö ca┼ékowicie- nie wstydz─Ö si─Ö,┼╝e pope┼éniam b┼é─Ödy -jestem zaraz poprawiana -i czuje si─Ö bardzo pewnie - do tego stopnia,┼╝e b─Öd─ůc w lecie za granic─ů nawija┼éam po angielsku ile si─Ö da┼éo.Ale to niestety kosztuje niema┼ée pieni─ůdze .....

41

Wa┼╝ny jest kontakt/konwersacje z innymi kursantami, z lektorem i oczywi┼Ťcie regularna nauka s┼éownictwa - samemu jest si─Ö trudno systematycznie motywowac wink W ko┼äcu ka┼╝demu ko┼äczy si─Ö automotywacja smile
Zapraszamy do nas - bez wychodzenia z domu, straty czasu i kasy na dojazd mo┼╝esz uczyc si─Ö ze swoim lektorem lub grup─ů smile www.edueduonline.pl

Taline napisał/a:

Ostatnio tez co raz czesciej spotykam sie z kursami online jak na przyklad tutaj. chcialm sie zapytac co wy o tym myslicie. Czy motywiowaly by was takie lekcje online?

42

EduEduOnline napisał/a:

W końcu każdemu kończy się automotywacja smile

W sumie masz racj─Ö, ale i  z tym mo┼╝na sobie poradzi─ç. Tutaj jest jedna z metod: http://effortlessenglishclub.pl/jak-zmo ÔÇŽ zyka-cz-3/

43 (edytowany przez zumo_de_manzana 2013-05-17 10:47:06)

Ogl─ůdam filmy bez lektora, s┼éucham radia po angielsku, czytam artyku┼éy w tym j─Özyku i t┼éumacz─Ö sobie teksty ulubionych piosenek smile moim zdaniem to najprzyjemniejsze i najskuteczniejsze metody

44

zumo_de_manzana napisał/a:

Ogl─ůdam filmy bez lektora, s┼éucham radia po angielsku, czytam artyku┼éy w tym j─Özyku i t┼éumacz─Ö sobie teksty ulubionych piosenek smile moim zdaniem to najprzyjemniejsze i najskuteczniejsze metody

Uwa┼╝am, ┼╝e doobrze robisz.  I masz ┼éadny avatar.

45 (edytowany przez zumo_de_manzana 2013-05-17 12:40:57)

KamilKuczynski napisał/a:
zumo_de_manzana napisał/a:

Uwa┼╝am, ┼╝e doobrze robisz.  I masz ┼éadny avatar.

Dzi─Ökuj─Ö:)

46

Jest wiele metod nauki. Mo┼╝na przegl─ůda─ç s┼é├│wka angielskie i jednocze┼Ťnie przyswaja─ç s┼éownictwo. Mo┼╝na r├│wnie┼╝ ogl─ůda─ç angloj─Özyczne programy. Pierwsze wydaj─Ö mi si─Ö lepsze dla rozpoczynaj─ůcych swoj─ů przygod─Ö z j─Özykiem angielskim.

47

Systematyczna praca ma najwi─Öcej daj─Ö, ale mo┼╝na j─ů wspom├│c np. systemem powt├│rek Super Memo 2. W po┼é─ůczeniu z j─Özykiem angielskim w wersji on-line jest on dost─Öpny za DARMO (kilka lekcji Callan-a) na stronie http://e-teacher.sf7.me

48

Kiedy┼Ť zdarzy┼éo mi si─Ö chodzi─ç na korepetycje z angielskiego, ale do┼Ť─ç szybko da┼éem sobie spok├│j. Uda┼éo mi si─Ö opanowa─ç kilka bardzo podstawowych zwrot├│w, kt├│rych i tak nie nauczy┼ébym si─Ö w szkole (og├│lnie niski poziom w klasie, cho─ç kilka os├│b by┼éo naprawd─Ö dobrych. Ale zawsze trzeba r├│wna─ç w d├│┼é. ZAWSZE.;) ) a potem przerzuci┼éem si─Ö na ogl─ůdanie film├│w w oryginale bez podpis├│w czy nie daj bo┼╝e lektora. Ewentualnie z angielskimi napisami (ogl─ůdanie pierwszej cz─Ö┼Ťci "Rocky'ego" bez napis├│w zako┼äczy┼éo si─Ö sromotn─ů pora┼╝k─ů. Kto nigdy nie pr├│bowa┼é - polecam. ┼Üwietna zabawa big_smile ) W ka┼╝dym razie - my┼Ťl─Ö, ┼╝e ogl─ůdanie film├│w w oryginale jest najlepszym "bezbolesnym" sposobem przyjmowania wiedzy z j─Özyka wink

49

Ogl─ůdanie bez napis├│w polskich ma swoje ogromne plusy, a je┼Ťli bardzo lubimy dany film- s┼é├│wka od razu zostan─ů nam w pami─Öci. Naprawd─Ö , szczerze polecam to ka┼╝demu bo w taki spos├│b mo┼╝na poszerzy─ç s┼éownictwo w bardzo mi┼éy spos├│b smile

szczeg├│lnie polecam ogl─ůda─ç w ten spos├│b;

1.najpierw spr├│bujmy ogl─ůda─ç w oryginale - BEZ napis├│w angielskich. Po to, aby po prostu si─Ö sprawdzi─ç, ile jeste┼Ťmy w stanie zrozumie─ç bez ┼╝adnych "wspomagaczy"

2.potem 2 raz ogl─ůdn─ů─ç z napisami angielskimi- tutaj cz─Östo okazuje si─Ö, ┼╝e tak naprawd─Ö znamy du┼╝o wi─Öcej zwrot├│w ni┼╝ uda┼éo nam si─Ö "wy┼éapa─ç" za 1 razem z powodu np.akcentu. S┼éowa/zwroty, kt├│rych nie znamy typu phrasal verbs/idiomy mo┼╝emy sobie przet┼éumaczy─ç i daj─Ö s┼éowo ┼╝e zapadn─ů w pami─Öci na d┼éugo wink  A plus jest taki, ┼╝e cz─Östo te wyra┼╝enia wyst─Öpuj─ů w R├ô┼╗NEJ formie np; jako passive, reported speech czy w przer├│┼╝nych czasach co daje przewag─Ö nad tradycyjnym wkuwaniem s┼é├│wek. Z napisami angielskimi polecam ogl─ůdn─ů─ç film ze 2 razy.

3.Potem ju┼╝ pozosta┼ämy przy oryginalnej wersji bez napis├│w angielskich smile  Po─çwiczymy umiej─Ötno┼Ť─ç rozumienia ze s┼éuchu, utrwalimy zwroty i wyra┼╝enia w odpowiedniej formie, kt├│re mog─ů nam si─Ö p├│┼║niej bardzo przyda─ç w ┼╝yciu codziennym.

50 (edytowany przez karo90 2013-06-04 10:15:05)

Zgadzam si─Ö z tym, ┼╝e bardzo pomaga ogl─ůdanie film├│w bez napis├│w. Nawet je┼Ťli nie wszystkie s┼é├│wka s─ů znane to z kontekstu mo┼╝na wiele wywnioskowa─ç