logo słówka

#1 2012-04-07 12:01:26

Ziiiu
Nowy użytkownik

Filologia włoska - italianistyka.

Czy ktoś z Was studiuje italianistykę? Jak tak to gdzie i jakie są Wasze wrażenia?
W tym roku kończę liceum [w zasadzie to już za miesiąc...o zgrozo] i postanowiłam iść właśnie na filologię włoską. Zaczynam zupełnie od zera, ale od czerwca do października mam ambitne plany opanować choć trochę podstaw gramatyki i najważniejsze słownictwo. Jestem bardzo zafascynowana tym językiem, więc mam nadzieję, że to dobry wybór studiów smile.

#2 2012-04-09 18:20:32

marina249
Nowy użytkownik

Re: Filologia włoska - italianistyka.

Witam serdecznie wszystkich miłośników języka włoskiego.
Jestem studentką Filologii Włoskiej na uczelni Promar International w Rzeszowie.
Moje wrażenia są bardzo pozytywne, wspaniali wykładowcy, którzy z niesamowitą cierpliwością tłumaczą i przekazują nam swoją wiedzę związaną z tym językiem i krajem, przemili native speakerzy, szkoła bardzo fajnie przystosowana do potrzeb studenta pod względem organizacyjnym. Jestem bardzo zadowolona i nie zamieniłabym tego kierunku na żaden inny. Dla mnie ułatwieniem w studiowaniu jest fakt, iż spędziłam w Italii 8 lat, więc to jest ogromna pomoc i jakaś baza językowa, więc nie zaczynałam od 0. Jeżeli są to studia dzienne to nauka odbywa się od podstaw, ja studiuję zaocznie. Drugim językiem romańskim do wyboru jest francuski lub hiszpański, ja wybrałam ten drugi, bardzo łatwy i melodyjny język, zbliżony do włoskiego, można także uczyć się trzeciego języka obcego do wyboru.
W razie pytań, pisz proszę, udzielę każdej informacji.
Pozdrawiam,
Marina

#3 2012-09-26 19:32:55

bonaangeli
Nowy użytkownik

Re: Filologia włoska - italianistyka.

Ja studiuje filologie włoską we Wrocławiu, byłam na pierwszym zjeździe ,póki co jestem pozytywnie nastawiona smile

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl