logo słówka

#1 2010-10-01 12:50:07

Kainti
Bywalec

Egzamin z chorwackiego

Hej! Orientuje się ktoś gdzie można uzyskać informacje o egzaminie
państwowym z języka chorwackiego? Chodzi mi o to gdzie można go zdawać, jakie
są poziomy zaawansowania (coś takiego jak np.angielskie FCE). W ambasadzie chorwackiej nie wiedzą bo się tym nie zajmują. Stąd moje pytanko czy są w naszym kraju jakieś instytucje, w których można by podejść do takiego
egzaminu. Z góry dziękuję za podpowiedzi!

#2 2010-10-15 11:13:52

hauteville
Pisarz

Re: Egzamin z chorwackiego

A po cóż Ci certyfikat z chorwackiego? Jeśli jakaś firma tego wymaga, to chyba na głowę upadła. Raczej nie opłacałoby się organizować egzaminu, na który rocznie przychodziłoby może 10 osób. Nigdy się tym też nie interesowałem, ale studiuję ten język i ani razu się nie spotkałem chociażby z ogłoszeniami na naszym wydziale o takich egzaminach.
Nawet jeśli takowy istnieje to wątpię, by można go było zdać na poziomie wyższym niż B2 (górna granica certyfikatu z rosyskiego), a tylko takie uważam za choć trochę warte wydanych na nie pieniędzy.

#3 2010-10-15 11:40:02

wiesnuszki
Częsty bywalec

hauteville napisał:

Nawet jeśli takowy istnieje to wątpię, by można go było zdać na poziomie wyższym niż B2 (górna granica certyfikatu z rosyskiego).

Ależ można zdać wyższy poziom z rosyjskiego niż B2 smile

Na poziomie C1 można zdać następujące certyfikaty:
Język rosyjski w międzynarodowej turystyce
Język rosyjski w biznesie

#4 2010-10-15 13:02:05

peterlin
Bywalec

Żadna chorwacka (serbska, bośniacka, czarnogórska) instytucja nie jest członkiem Association of Language Testers of Europe ALTE, ale nie oznacza to, że egzaminów nie ma. Skoro Słoweńcom, Baskom czy - na miłość Boską - nawet Luksemburczykom się chce...

Proponuję na początek poszukiwań przejrzeć strony chorwackich uniwersytetów w poszukiwaniu jakiegoś ośrodka kształcenia obcokrajowców i/lub napisać do szkół językowych w Chorwacji oferujących 'chorwacki dla obcokrajowców'. I jeszcze chorwackie ministerstwo edukacji i/lub MSZ. Jakieś papierki po prostu muszą dawać.

#5 2010-10-15 16:51:13

hauteville
Pisarz

wiesnuszki napisał:

hauteville napisał:

Nawet jeśli takowy istnieje to wątpię, by można go było zdać na poziomie wyższym niż B2 (górna granica certyfikatu z rosyskiego).

Ależ można zdać wyższy poziom z rosyjskiego niż B2 smile

Na poziomie C1 można zdać następujące certyfikaty:
Język rosyjski w międzynarodowej turystyce
Język rosyjski w biznesie

Dzięki smile Znaczy, że miałem stare informacje. Teraz trochę poszperałem i faktycznie można zdać C1 z rosyjskiego nawet w wersji "na codzień", która zapewne obejmuje ogólne zdolności posługiwania się językiem.

peterlin napisał:

Żadna chorwacka (serbska, bośniacka, czarnogórska) instytucja nie jest członkiem Association of Language Testers of Europe ALTE, ale nie oznacza to, że egzaminów nie ma. Skoro Słoweńcom, Baskom czy - na miłość Boską - nawet Luksemburczykom się chce...

Proponuję na początek poszukiwań przejrzeć strony chorwackich uniwersytetów w poszukiwaniu jakiegoś ośrodka kształcenia obcokrajowców i/lub napisać do szkół językowych w Chorwacji oferujących 'chorwacki dla obcokrajowców'. I jeszcze chorwackie ministerstwo edukacji i/lub MSZ. Jakieś papierki po prostu muszą dawać.

W Zagrzebiu pewnie tak. Ale pytanie odnosiło się do naszego kraju.

#6 2011-06-11 22:28:25

GoscCroatia
Użytkownik

http://www.youtube.com/watch?v=8l7wQEwN5Lw       Czesc. Jestem mily ,przystojny chorwat mowiacy po polsku.Lubie pisac po polsku..Mieszkam w miescie Zadar w Chorwacji.Jesli sie ktos wybiera tutaj na wakacje a chcial by sie czegos dowiedziec to chetnie pomoge, popiszemy..Pozdrawiam i zapraszam na wakacje:))) Moj gg: 24236464

#7 2011-12-27 22:11:39

mazurek23
Nowy użytkownik

czy ktoś wie gdzie przeprowadzają egzaminy z chorwackiego?

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl