Temat: Francuskie bajki

Witam smile
Przypomnia┼éam sobie ostatnio o pachn─ůcej Francj─ů wieczorynce " Madeline " - i nasz┼éo mnie takie pytanie..
Jacy animowani bohaterowie podbili serce francuskich dzieci?
Jakie s─ů najpopularniejsze bajki?

2

Odp: Francuskie bajki

oo, pami─Ötam t─ů wieczorynk─Ö, fajna by┼éa wink 
Moje serce podbili Asterix i Obelix ;D

3

O tak Asterix i Obelix to jest wspaniała bajka smile ale więcej nie potrafię sobie przypomnieć, chyba było mało francuskich bajek w polskiej telewizji.

4

Asterix i Obelix i Madeleine to swoj─ů drog─ů, ale czy kto┼Ť pami─Öta "By┼éo sobie ┼╝ycie.." - to by┼é i jest nadal hit (moim skromnym zdaniem - moje dziecko zachwyca si─Ö tym tak samo jak ja jak by┼éam ma┼éa) - te jest najlepsze cho─ç "Byli sobie odkrywcy/Ziemia itp." s─ů tez OK.
Kiedy┼Ť by┼éa te┼╝ taka dobranocka o ba┼éwanku Bouli - kr├│tka, ale bardzo sympatyczna.
Poza tym we Francji maluchy szalej─ů za sloniem Babar oraz r├│wnie┼╝ bohaterem komiks├│w Tintin - to drugie mniej u nas znane..
Wielu z nas pami─Öta te┼╝ Lucky Luke, braci Danton.
Przegl─ůdaj─ůc inne bajki z rysem czy te┼╝ rodowodem francuskim przypomnialam sobie o takiej starej bajce Diplodo(s) czy tez Diplodocus o dinozaurach - jest cos na YouTube - czy kto┼Ť to pami─Öta?

Ma┼éo kto wie, ┼╝e swego czasu kultowe seriale animowane tj. Denver, ostatni dinozaur, Inspektor Gadget czy te┼╝ Powr├│t do przysz┼éo┼Ťci s─ů wynikiem koprodukcji ameryka┼äsko-francuskiej.. czy te┼╝ kanadyjsko-francuskiej

Z nowszych bajek to jedyne co kojarze, z tego co synu┼Ť ogl─ůda na MiniMini to ucze┼ä sw Miko┼éaja

5

By┼éo sobie ┼╝ycie smile jak ja to uwielbia┼éam... heh przez t─ů bajk─Ö chcia┼éam zosta─ç lekarzem (szkoda, ┼╝e nie wysz┼éo smile)

6

Ja również uwielbiałam bajkę " Było sobie życie" nie tylko jest zabawna ale i uczy:)

7

A bajkę "Madeline"zawsze w tej bajce towarzyszyły piękne krajobrazy Paryża smile

8

Tak ,,Bylo sobie zycie'' bylo fajne i uczace. Tak samo jak ,,asterix i obelix''a tym bardziej te najnowsze filmy.
Te bajki moim zdaniem to chyba najlepsze francuskie bajki.
Slyszlem jak padlo pytanie ze wlasnie przedewszystkim te bajki (a najbardziej chyba ,,asterixa i obelixa'')uwielbiaja francuskie dzieci.
                             Pozdrawiam serdecznie Simo

9

"By┼éo sobie ┼╝ycie" ogl─ůda┼éam na biologii w gimnazjum smile Najlepszy by┼é pocz─ůtek bajki.
Moje serce podbi┼é oczywi┼Ťcie Asterix i Obelix!

10

A ja uwielbia┼éam bajk─Ö Barbapapa ale ona nadawana byla w latach 70  wi─Öc malo kto mo┼╝e j─ů kojarzy─ç smile

11

Jako dziewczynka uwielbia┼éam Madeline i Asterixa i Obelixa, ale ju┼╝ ma┼éo co z nich pami─Ötam, wi─Öc chyba je sobie przypomn─Ö w wolnym czasie. A teraz, w ramach os┼éuchania si─Ö z francuskim, ogl─ůdam Miko┼éajka w oryginale (ok. 12-minutowe odcinki na yt) i cho─ç wiele rzeczy ┼éapi─Ö jedynie z kontekstu lub pami─Ötam z opowiada┼ä, to i tak bajka jest super smile Polecam gor─ůco wink

12

Dzi─Ökuj─Ö Melly za przypomnienie o ,,Miko┼éajku". Spr├│buj─Ö poszuka─ç i obejrze─ç. Chcia┼éabym te┼╝ zobaczy─ç w oryginale film nakr─Öcony wed┼éug ksi─ů┼╝ki ,,Oskar i pani R├│┼╝a". Swego czasu widzia┼éam ten film z polskim lektorem. W tle by┼é j─Özyk francuski. Wydawa┼é si─Ö  do┼Ť─ç wyra┼║ny. Mo┼╝e co┼Ť zrozumiem. :-)

13

Te┼╝ uwielbia┼éam "By┼éo sobie ┼╝ycie", cz─Östo to w szkole ogl─ůdali┼Ťmy. Asterix i Obelix to by┼éa chyba moja ulubiona bajka (ju┼╝ niekt├│re filmy na pami─Ö─ç zna┼éam a i tak ogl─ůda┼éam smile)