logo słówka

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-11-12 09:51:00

kaszka_manna 
Redaktor

niemieckie filmy

No to idę za ciosem smile)) Moze też uda się kogoś wyciągnąc a zwierzenia smile)))
A moze ktoś z Was zna jakieś fajne niemieckie filmy (łatwe!). Póki co kręcą mnie najbardziej kostiumowe - z tej prostej przyczyny, że obejrzałam sobie całą serię Sisi bez lektora (w dzieciństwie się tyle tego naoglądałam, że  w sumie nawet po węgiersku bym wiedziała o co chodzi, ale i tak się podbudowałam smile))).
Macie jakieś swoje ulubione filmy niemieckie??
Sisi można znaleźc na youtubie - kiepska jakość, ale warto chociaż sprawdzić, czy się cokolwiek zrozumie. (Polecam zwłaszcza, jak ktoś zna film) smile)
Pozdr.

#2 2009-11-16 21:47:56

konto usuniete
Nowy użytkownik

Re: niemieckie filmy

Może na początek Der blaue Engel z Marleną Dietrich, rok 1930. Kostiumowy w tym sensie, że nosili kostiumy z lat 20 XX wieku wink

#3 2009-11-17 23:53:58

kaszka_manna 
Redaktor

Hehe, raczej nie o ten typ kostiumowych mi chodziło, ale mimo wszystko to ciekawy trop smile Nie chciałam wpaść też w nurt Good Bye Lenin, bo jakoś mnie nie powalił, a wiele osób kojarzy ten film, czasem tylko ten jako niemiecki.

#4 2009-11-26 22:32:04

frostowna 
Nowy użytkownik

Polecam Gegen die Wand; Renn, Lola, renn!; Nosferatu dla wielbicieli starego kina smile i biograficzny film o Marlenie Dietrich

#5 2009-11-26 23:31:18

kaszka_manna 
Redaktor

O super, że mi o Renn Lola renn przypomniałaś, kiedyś chciałam to obejrzeć i zupełnie mi to nie wychodziło... Może będą mieli w mojej szkole językowej do wypożyczenia smile)
Jakby ktoś był ciekawy to mogę podzielić się informacjami, co moja grupa wypożyczała i co się nadaje zarówno do oglądania jak i do rozumienia smile) Ale to dopiero w poniedziałek smile)
A mi samej przy okazji przypomniało się Życie na podsłuchu (za Chiny nie pamiętam niemieckiego tytułu, ale zdaje się, że do polskiego zupełnie niepodobny).

#6 2009-12-01 23:44:39

aniula 
Nowy użytkownik

bardzo ciekawy "das Experiment".. a czy oglądaliście może serię "Michel'a" w j. niemieckim??smile u nas też kiedyś leciał zdaje się, że w 89 roku jako "Emil"-mały urwis, który ciągle odwijał jakeś kawały.. oczywiście nie celowo:) .. "Emil!!!!.. do domu!!!"

#7 2009-12-02 23:30:29

kaszka_manna 
Redaktor

aniula napisał:

oglądaliście może serię "Michel'a" w j. niemieckim??smile u nas też kiedyś leciał zdaje się, że w 89 roku jako "Emil"-mały urwis, który ciągle odwijał jakeś kawały.. oczywiście nie celowo:) .. "Emil!!!!.. do domu!!!"

Mówisz o tym http://www.filmweb.pl/f104696/Emil+z+L% … bergi,1975 ???
Wydaje mi się, że to nie to samo, ale pamiętam, że oglądałam (pamiętam tylko odcinek, jak Emil włożył głowę do wazy po zupie - pewnie chciał wszystko wyjeść - i się zaklinował i ostatecznie nie wyjął głowy, tylko zbiła mu się na tej głowie, jak w coś uderzył smile )
Wypożyczyłąm sobie "Gegen die Wand", na razie jeszcze nie zabrałam się za oglądanie, ale trochę się boję, bo mam wersję bez napisów (w sensie biblioteka kupowała w Niemczech...).

#8 2009-12-05 23:19:55

antje 
Nowy użytkownik

ja ogladalam niemieckiego Medikopeter czy jakoś tak i Kobrę ;p

#9 2009-12-06 22:12:39

aniula 
Nowy użytkownik

kaszka_manna napisał:

aniula napisał:

oglądaliście może serię "Michel'a" w j. niemieckim??smile u nas też kiedyś leciał zdaje się, że w 89 roku jako "Emil"-mały urwis, który ciągle odwijał jakeś kawały.. oczywiście nie celowo:) .. "Emil!!!!.. do domu!!!"

Mówisz o tym http://www.filmweb.pl/f104696/Emil+z+L% … bergi,1975 ???
Wydaje mi się, że to nie to samo, ale pamiętam, że oglądałam (pamiętam tylko odcinek, jak Emil włożył głowę do wazy po zupie - pewnie chciał wszystko wyjeść - i się zaklinował i ostatecznie nie wyjął głowy, tylko zbiła mu się na tej głowie, jak w coś uderzył smile )
Wypożyczyłąm sobie "Gegen die Wand", na razie jeszcze nie zabrałam się za oglądanie, ale trochę się boję, bo mam wersję bez napisów (w sensie biblioteka kupowała w Niemczech...).

Hej.. tak.. o to chodzi.. tylko w Niemczech ten serial nazywał sie "Michel" .. myślę, że nie ma czego się bać.. z telewizji można się naprawdę wiele nauczyć.. jeżeli nie zrozumiesz za pierwszym razem to za drugim na pewno będzie lepiej..a takie osłuchiwanie sie czyni cuda.. tak więc zabieraj się za oglądanie.. pozdrawiam

#10 2009-12-10 16:45:27

kaszka_manna 
Redaktor

Obejrzałam Lola Rent - dobry film dla początkujących, bo nie mówią dużo, a satysfakcja jest, że się rozumie. Niestety oglądałam z napisami, bo nie oglądałam sama, ale nie patrzyłam (serio! Tylko jak było dużo gadania i musiałabym przewijać, żeby rozumieć). Obejrzałam też Gegen die Wand, bardzo mi się podobało, do tej pory mi smutno (bo to dramat jest i musi się źle skończyć, choć niewiele brakowało... tongue). utaj jet dużo tureckiego i niemieckich napisów - zawsze łatwiej, a niemiecki w miarę rozumiałam (nie miałam napisów), duzo z kontekstu też - miałam jakoś źle głośniki ustawione i muzyka turecka trąbiła, a głos ledwie było słychać. Ale mimo to wiem o co chodziło. Więc sukces. Teraz mam serial komediowy Tuerkisch fur anfanger (chyba po to, żeby nie wychodzić z klimatu Turcji tongue). Dam znać, jak mi idzie tongue

#11 2009-12-30 13:15:32

antje 
Nowy użytkownik

ja oglądałam ostatnio Krieg der Sterne : die Reiche der Sith. Było ciężko. ale sama satysfakcja. Oglądałam z dubbingiem i napisami, bo tam szybko  i dużo nawijają, ale było dobrze. Polecam też the Blues Brothers po niemiecku xD

#12 2010-01-13 09:47:21

lkrawczyk 
Nowy użytkownik

Tu znajdziecie mój zbiór filmów niemieckich:

http://www.berlin.edu.pl/index.php?opti … ;Itemid=50

"Łatwe filmy" moim zdaniem to nr: 10, 11, 17, 64

#13 2010-01-13 10:47:56

kaszka_manna 
Redaktor

Fajna lista smile) Lola rent potwierdzam smile

Ogólnie to fajny pomysł oglądania filmów z niemieckim dubbingiem - oni przecież tam wszystko mają dubbingowane. Oglądałam trailer Avatara z niemieckim dubbingiem - brzmi równie dobrze, co oryginał (nawet Neytiri, co mnie zdziwiło smile )

Ja jeszcze sobie przypomniałam o Oscarowym Życiu na podsłuchu, ale nie wiem jaki to poziom trudności, a skoro Oscar... Muszę się zaopatrzyć. Na razie oprócz tego planuję Białą wstążkę, ale nie wiem kiedy to będzie, bo ostatnio z braku czasu skupiam się na nauce słówek (bo to można w pociągu tongue)

#14 2010-02-25 13:54:28

kaszka_manna 
Redaktor

Zabrałam się w końcu za ten Turecki dla początkujących, o którym wspominałam. Na dysku miałam pierwszą serię (serii jest w sumie 3) i całą serie od razu obejrzałam jednego (wolnego oczywiście) dnia. Do pierwszego odcinka miałam napisy, do reszty napisów w sieci nie ma, co bardzo motywuje. Dzięki tym napisom w pierwszym odcinku się wciągnęłam, potem tez chciałam iść na łatwiznę, ale nie dało rady. Teraz oglądam drugą serie na YouTube!
Bardzo fajny serial, nie sitcom, chociaż fabula dość prosta i zabawne nieporozumienia maja dość oczywisty wynik - ale dla uczącego się to tylko plus, nie trzeba wszystkiego rozumieć, żeby wiedzieć o co chodzi. W pierwszym odcinku mówią dość szybko, czasem dopiero pod koniec odcinka orientuje się o co chodzi - może po polsku wydawałby mi się prostacki, ale po niemiecku jest super (a nie jestem na wysokim poziomie niemieckiego, takie wczesne B1).
Cała historyjka opowiada o rodzinie - samotna matka dwójki nastolatków postanawia zamieszkać z wdowcem z dwójką dzieci - ona jest Niemką, on Turkiem. Oczywiście z różnic kulturowych wynikają przewidywalne i stereotypowe konflikty, ale ogląda się z przyjemnością.
Jeśli będzie szukac tego na YouTube to wpiszcie Turkisch fur anfanger Staffel 1 Folge 1 (staffel to seria, folge to odcinek. Ha, po samym tytule się człowiek uczy smile)
Polecam!

Ostatnio edytowany przez kaszka_manna (2010-02-25 13:56:46)

#15 2010-02-25 18:12:46

CzaAarNaAa_24.10 
Pisarz

Kiedyś oglądałam filmy z różnych krajów, w tym momencie jedyny jaki mi się przypomina niemiecki to Ein strasse voll Glueck. W sumie można oglądać każdy film, podstawa to tylko niemiecki dubbing.
Jeżeli chodzi o ćwiczenie języka niemeickiego to może uda ci się znaleść jakieś odcinki serialu Komissar Rex. Teksty da się znieść. Czasami może wystąpić trudniejsze słownictwo, ale można się go nauczyć.

#16 2010-08-12 10:37:14

kaszka_manna 
Redaktor

Hej, nie szukałam Komisarza Rexa, bo stwierdziłam, że bardziej wciągnie mnie coś zabawnego. Na Filmwebie poszukałam jakiś dobrych niemieckich seriali komediowych i znalazłam Mein Leben & ich - widziałam już dwa odcinki smile Nie ma ich na Youtubie, bo serial był kręcony, zanim się Youtube spopularyzował, ale znalazłam je na http://www.myvideo.de/
Odcinek trwa 25 minut - tyle ile akurat mogę poświęcić każdego dnia na serial smile Nie jest bardzo trudny, bo fabuła jest dość przewidywalna (dzięki temu łatwo zrozumieć smile). No i można oglądać na wyrywki, nie po kolei, bo odcinki raczej nie łączą się ze sobą smile

#17 2010-08-12 11:05:10

Grace 
Bywalec

Rok temu obejrzałam niemiecki film "Die Welle". Mnie się podobał, może i Tobie przypadnie do gustu?

#18 2010-10-27 20:42:51

laweczka 
Nowy użytkownik

Ja polecam Keinohrhasen. Jest to komedia romantyczna i choć nie przepadam za tym gatunkiem to mi się podobał.

#19 2010-10-30 17:52:56

CzaAarNaAa_24.10 
Pisarz

Ostatnio na internecie znalazłam takie kawałki niemieckich filmów jak:  Lola rennt, Der Name der Rose, Die Fette Yahre [pisane również gdzie niegdzie Jahren] Sind Vorbei.

#20 2010-10-31 23:56:06

myszka82_25 
Nowy użytkownik

Hej! mam pytanie jakim programem sciagacie filmy niemieckie? i skad sciagacie napisy po niemiecku do filmow? podajcie mi jakas strone internetowa, bo nie wiem gdzie mam szukac sadsadsad
ja mam ogromny problem aby sciagnac jakikolwiek film po niemiecku nie mowiac juz o napisach:(
Obecnie uzywam torent i wszystko co sciagam do tylko filmy po angielsku i do tego sciagam napisy po polsku ale jak chce po niemiecku to nie nie mam jak. Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc . z gory dziekuje !!!

#21 2010-11-01 08:06:05

CzaAarNaAa_24.10 
Pisarz

Ja używam Aresa. Wpisz tytuł filmu po niemiecku i napewno jakis się znajdzie smile Co do napisów to jest specjalny program do tego, ale w tej chwili jestem na drugim komputerze, także jak wejde na tamtem podam Ci nazwę.

#22 2010-11-03 21:41:48

myszka82_25 
Nowy użytkownik

CzaAarNaAa_24.10

dziekuje ci bardzo!!!

#23 2010-11-04 09:32:07

myszka82_25 
Nowy użytkownik

mam jeszcze pyt. czy jak jestem na terenie niemiec czy ten program dziala? i jak sciagasz niemieckie filmy to musi byc tytul po niemiecku?

#24 2010-11-06 10:38:42

myszka82_25 
Nowy użytkownik

zainstalowalam Aresa jest super program. jeszcze tylko jak bedziesz mial czas  to podaj mi nazwe  tego programu do napisow . dziekuje bardzo za pomoc. pozdrawiam serdecznie!

#25 2010-11-07 16:51:10

kaszka_manna 
Redaktor

Ja oglądam bez napisów, właśnie po to, żeby się nie rozleniwiać smile

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2014 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl