Temat: niemieckie filmy

No to id─Ö za ciosem smile)) Moze te┼╝ uda si─Ö kogo┼Ť wyci─ůgn─ůc a zwierzenia smile)))
A moze kto┼Ť z Was zna jakie┼Ť fajne niemieckie filmy (┼éatwe!). P├│ki co kr─Öc─ů mnie najbardziej kostiumowe - z tej prostej przyczyny, ┼╝e obejrza┼éam sobie ca┼é─ů seri─Ö Sisi bez lektora (w dzieci┼ästwie si─Ö tyle tego naogl─ůda┼éam, ┼╝e  w sumie nawet po w─Ögiersku bym wiedzia┼éa o co chodzi, ale i tak si─Ö podbudowa┼éam smile))).
Macie jakie┼Ť swoje ulubione filmy niemieckie??
Sisi mo┼╝na znale┼║c na youtubie - kiepska jako┼Ť─ç, ale warto chocia┼╝ sprawdzi─ç, czy si─Ö cokolwiek zrozumie. (Polecam zw┼éaszcza, jak kto┼Ť zna film) smile)
Pozdr.

2

Odp: niemieckie filmy

Mo┼╝e na pocz─ůtek Der blaue Engel z Marlen─ů Dietrich, rok 1930. Kostiumowy w tym sensie, ┼╝e nosili kostiumy z lat 20 XX wieku wink

3

Hehe, raczej nie o ten typ kostiumowych mi chodzi┼éo, ale mimo wszystko to ciekawy trop smile Nie chcia┼éam wpa┼Ť─ç te┼╝ w nurt Good Bye Lenin, bo jako┼Ť mnie nie powali┼é, a wiele os├│b kojarzy ten film, czasem tylko ten jako niemiecki.

4

Polecam Gegen die Wand; Renn, Lola, renn!; Nosferatu dla wielbicieli starego kina smile i biograficzny film o Marlenie Dietrich

5

O super, ┼╝e mi o Renn Lola renn przypomnia┼éa┼Ť, kiedy┼Ť chcia┼éam to obejrze─ç i zupe┼énie mi to nie wychodzi┼éo... Mo┼╝e b─Öd─ů mieli w mojej szkole j─Özykowej do wypo┼╝yczenia smile)
Jakby kto┼Ť by┼é ciekawy to mog─Ö podzieli─ç si─Ö informacjami, co moja grupa wypo┼╝ycza┼éa i co si─Ö nadaje zar├│wno do ogl─ůdania jak i do rozumienia smile) Ale to dopiero w poniedzia┼éek smile)
A mi samej przy okazji przypomniało się Życie na podsłuchu (za Chiny nie pamiętam niemieckiego tytułu, ale zdaje się, że do polskiego zupełnie niepodobny).

6

bardzo ciekawy "das Experiment".. a czy ogl─ůdali┼Ťcie mo┼╝e seri─Ö "Michel'a" w j. niemieckim??:) u nas te┼╝ kiedy┼Ť lecia┼é zdaje si─Ö, ┼╝e w 89 roku jako "Emil"-ma┼éy urwis, kt├│ry ci─ůgle odwija┼é jake┼Ť kawa┼éy.. oczywi┼Ťcie nie celowo:) .. "Emil!!!!.. do domu!!!"

7

aniula napisał/a:

ogl─ůdali┼Ťcie mo┼╝e seri─Ö "Michel'a" w j. niemieckim??:) u nas te┼╝ kiedy┼Ť lecia┼é zdaje si─Ö, ┼╝e w 89 roku jako "Emil"-ma┼éy urwis, kt├│ry ci─ůgle odwija┼é jake┼Ť kawa┼éy.. oczywi┼Ťcie nie celowo:) .. "Emil!!!!.. do domu!!!"

M├│wisz o tym http://www.filmweb.pl/f104696/Emil+z+L% ÔÇŽ bergi,1975 ???
Wydaje mi si─Ö, ┼╝e to nie to samo, ale pami─Ötam, ┼╝e ogl─ůda┼éam (pami─Ötam tylko odcinek, jak Emil w┼éo┼╝y┼é g┼éow─Ö do wazy po zupie - pewnie chcia┼é wszystko wyje┼Ť─ç - i si─Ö zaklinowa┼é i ostatecznie nie wyj─ů┼é g┼éowy, tylko zbi┼éa mu si─Ö na tej g┼éowie, jak w co┼Ť uderzy┼é smile )
Wypo┼╝yczy┼é─ům sobie "Gegen die Wand", na razie jeszcze nie zabra┼éam si─Ö za ogl─ůdanie, ale troch─Ö si─Ö boj─Ö, bo mam wersj─Ö bez napis├│w (w sensie biblioteka kupowa┼éa w Niemczech...).

8

ja ogladalam niemieckiego Medikopeter czy jako┼Ť tak i Kobr─Ö ;p

9

kaszka_manna napisał/a:
aniula napisał/a:

ogl─ůdali┼Ťcie mo┼╝e seri─Ö "Michel'a" w j. niemieckim??:) u nas te┼╝ kiedy┼Ť lecia┼é zdaje si─Ö, ┼╝e w 89 roku jako "Emil"-ma┼éy urwis, kt├│ry ci─ůgle odwija┼é jake┼Ť kawa┼éy.. oczywi┼Ťcie nie celowo:) .. "Emil!!!!.. do domu!!!"

M├│wisz o tym http://www.filmweb.pl/f104696/Emil+z+L% ÔÇŽ bergi,1975 ???
Wydaje mi si─Ö, ┼╝e to nie to samo, ale pami─Ötam, ┼╝e ogl─ůda┼éam (pami─Ötam tylko odcinek, jak Emil w┼éo┼╝y┼é g┼éow─Ö do wazy po zupie - pewnie chcia┼é wszystko wyje┼Ť─ç - i si─Ö zaklinowa┼é i ostatecznie nie wyj─ů┼é g┼éowy, tylko zbi┼éa mu si─Ö na tej g┼éowie, jak w co┼Ť uderzy┼é smile )
Wypo┼╝yczy┼é─ům sobie "Gegen die Wand", na razie jeszcze nie zabra┼éam si─Ö za ogl─ůdanie, ale troch─Ö si─Ö boj─Ö, bo mam wersj─Ö bez napis├│w (w sensie biblioteka kupowa┼éa w Niemczech...).

Hej.. tak.. o to chodzi.. tylko w Niemczech ten serial nazywa┼é sie "Michel" .. my┼Ťl─Ö, ┼╝e nie ma czego si─Ö ba─ç.. z telewizji mo┼╝na si─Ö naprawd─Ö wiele nauczy─ç.. je┼╝eli nie zrozumiesz za pierwszym razem to za drugim na pewno b─Ödzie lepiej..a takie os┼éuchiwanie sie czyni cuda.. tak wi─Öc zabieraj si─Ö za ogl─ůdanie.. pozdrawiam

10

Obejrza┼éam Lola Rent - dobry film dla pocz─ůtkuj─ůcych, bo nie m├│wi─ů du┼╝o, a satysfakcja jest, ┼╝e si─Ö rozumie. Niestety ogl─ůda┼éam z napisami, bo nie ogl─ůda┼éam sama, ale nie patrzy┼éam (serio! Tylko jak by┼éo du┼╝o gadania i musia┼éabym przewija─ç, ┼╝eby rozumie─ç). Obejrza┼éam te┼╝ Gegen die Wand, bardzo mi si─Ö podoba┼éo, do tej pory mi smutno (bo to dramat jest i musi si─Ö ┼║le sko┼äczy─ç, cho─ç niewiele brakowa┼éo... tongue). utaj jet du┼╝o tureckiego i niemieckich napis├│w - zawsze ┼éatwiej, a niemiecki w miar─Ö rozumia┼éam (nie mia┼éam napis├│w), duzo z kontekstu te┼╝ - mia┼éam jako┼Ť ┼║le g┼éo┼Ťniki ustawione i muzyka turecka tr─ůbi┼éa, a g┼éos ledwie by┼éo s┼éycha─ç. Ale mimo to wiem o co chodzi┼éo. Wi─Öc sukces. Teraz mam serial komediowy Tuerkisch fur anfanger (chyba po to, ┼╝eby nie wychodzi─ç z klimatu Turcji tongue). Dam zna─ç, jak mi idzie tongue

11

ja ogl─ůda┼éam ostatnio Krieg der Sterne : die Reiche der Sith. By┼éo ci─Ö┼╝ko. ale sama satysfakcja. Ogl─ůda┼éam z dubbingiem i napisami, bo tam szybko  i du┼╝o nawijaj─ů, ale by┼éo dobrze. Polecam te┼╝ the Blues Brothers po niemiecku xD

12

Tu znajdziecie m├│j zbi├│r film├│w niemieckich:

http://www.berlin.edu.pl/index.php?opti ÔÇŽ ;Itemid=50

"Łatwe filmy" moim zdaniem to nr: 10, 11, 17, 64

13

Fajna lista smile) Lola rent potwierdzam smile

Og├│lnie to fajny pomys┼é ogl─ůdania film├│w z niemieckim dubbingiem - oni przecie┼╝ tam wszystko maj─ů dubbingowane. Ogl─ůda┼éam trailer Avatara z niemieckim dubbingiem - brzmi r├│wnie dobrze, co orygina┼é (nawet Neytiri, co mnie zdziwi┼éo smile )

Ja jeszcze sobie przypomnia┼éam o Oscarowym ┼╗yciu na pods┼éuchu, ale nie wiem jaki to poziom trudno┼Ťci, a skoro Oscar... Musz─Ö si─Ö zaopatrzy─ç. Na razie opr├│cz tego planuj─Ö Bia┼é─ů wst─ů┼╝k─Ö, ale nie wiem kiedy to b─Ödzie, bo ostatnio z braku czasu skupiam si─Ö na nauce s┼é├│wek (bo to mo┼╝na w poci─ůgu tongue)

14 (edytowany przez kaszka_manna 2010-02-25 13:56:46)

Zabra┼éam si─Ö w ko┼äcu za ten Turecki dla pocz─ůtkuj─ůcych, o kt├│rym wspomina┼éam. Na dysku mia┼éam pierwsz─ů seri─Ö (serii jest w sumie 3) i ca┼é─ů serie od razu obejrza┼éam jednego (wolnego oczywi┼Ťcie) dnia. Do pierwszego odcinka mia┼éam napisy, do reszty napis├│w w sieci nie ma, co bardzo motywuje. Dzi─Öki tym napisom w pierwszym odcinku si─Ö wci─ůgn─Ö┼éam, potem tez chcia┼éam i┼Ť─ç na ┼éatwizn─Ö, ale nie da┼éo rady. Teraz ogl─ůdam drug─ů serie na YouTube!
Bardzo fajny serial, nie sitcom, chocia┼╝ fabula do┼Ť─ç prosta i zabawne nieporozumienia maja do┼Ť─ç oczywisty wynik - ale dla ucz─ůcego si─Ö to tylko plus, nie trzeba wszystkiego rozumie─ç, ┼╝eby wiedzie─ç o co chodzi. W pierwszym odcinku m├│wi─ů do┼Ť─ç szybko, czasem dopiero pod koniec odcinka orientuje si─Ö o co chodzi - mo┼╝e po polsku wydawa┼éby mi si─Ö prostacki, ale po niemiecku jest super (a nie jestem na wysokim poziomie niemieckiego, takie wczesne B1).
Ca┼éa historyjka opowiada o rodzinie - samotna matka dw├│jki nastolatk├│w postanawia zamieszka─ç z wdowcem z dw├│jk─ů dzieci - ona jest Niemk─ů, on Turkiem. Oczywi┼Ťcie z r├│┼╝nic kulturowych wynikaj─ů przewidywalne i stereotypowe konflikty, ale ogl─ůda si─Ö z przyjemno┼Ťci─ů.
Je┼Ťli b─Ödzie szukac tego na YouTube to wpiszcie Turkisch fur anfanger Staffel 1 Folge 1 (staffel to seria, folge to odcinek. Ha, po samym tytule si─Ö cz┼éowiek uczy smile)
Polecam!

15

Kiedy┼Ť ogl─ůda┼éam filmy z r├│┼╝nych kraj├│w, w tym momencie jedyny jaki mi si─Ö przypomina niemiecki to Ein strasse voll Glueck. W sumie mo┼╝na ogl─ůda─ç ka┼╝dy film, podstawa to tylko niemiecki dubbing.
Je┼╝eli chodzi o ─çwiczenie j─Özyka niemeickiego to mo┼╝e uda ci si─Ö znale┼Ť─ç jakie┼Ť odcinki serialu Komissar Rex. Teksty da si─Ö znie┼Ť─ç. Czasami mo┼╝e wyst─ůpi─ç trudniejsze s┼éownictwo, ale mo┼╝na si─Ö go nauczy─ç.

16

Hej, nie szuka┼éam Komisarza Rexa, bo stwierdzi┼éam, ┼╝e bardziej wci─ůgnie mnie co┼Ť zabawnego. Na Filmwebie poszuka┼éam jaki┼Ť dobrych niemieckich seriali komediowych i znalaz┼éam Mein Leben & ich - widzia┼éam ju┼╝ dwa odcinki smile Nie ma ich na Youtubie, bo serial by┼é kr─Öcony, zanim si─Ö Youtube spopularyzowa┼é, ale znalaz┼éam je na http://www.myvideo.de/
Odcinek trwa 25 minut - tyle ile akurat mog─Ö po┼Ťwi─Öci─ç ka┼╝dego dnia na serial smile Nie jest bardzo trudny, bo fabu┼éa jest do┼Ť─ç przewidywalna (dzi─Öki temu ┼éatwo zrozumie─ç smile). No i mo┼╝na ogl─ůda─ç na wyrywki, nie po kolei, bo odcinki raczej nie ┼é─ůcz─ů si─Ö ze sob─ů smile

17

Rok temu obejrzałam niemiecki film "Die Welle". Mnie się podobał, może i Tobie przypadnie do gustu?

18

Ja polecam Keinohrhasen. Jest to komedia romantyczna i choć nie przepadam za tym gatunkiem to mi się podobał.

19

Ostatnio na internecie znalaz┼éam takie kawa┼éki niemieckich film├│w jak:  Lola rennt, Der Name der Rose, Die Fette Yahre [pisane r├│wnie┼╝ gdzie niegdzie Jahren] Sind Vorbei.

20

Hej! mam pytanie jakim programem sciagacie filmy niemieckie? i skad sciagacie napisy po niemiecku do filmow? podajcie mi jakas strone internetowa, bo nie wiem gdzie mam szukac sad:(:(
ja mam ogromny problem aby sciagnac jakikolwiek film po niemiecku nie mowiac juz o napisach:(
Obecnie uzywam torent i wszystko co sciagam do tylko filmy po angielsku i do tego sciagam napisy po polsku ale jak chce po niemiecku to nie nie mam jak. Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc . z gory dziekuje !!!

21

Ja używam Aresa. Wpisz tytuł filmu po niemiecku i napewno jakis się znajdzie smile Co do napisów to jest specjalny program do tego, ale w tej chwili jestem na drugim komputerze, także jak wejde na tamtem podam Ci nazwę.

22

CzaAarNaAa_24.10

dziekuje ci bardzo!!!

23

mam jeszcze pyt. czy jak jestem na terenie niemiec czy ten program dziala? i jak sciagasz niemieckie filmy to musi byc tytul po niemiecku?

24

zainstalowalam Aresa jest super program. jeszcze tylko jak bedziesz mial czas  to podaj mi nazwe  tego programu do napisow . dziekuje bardzo za pomoc. pozdrawiam serdecznie!

25

Ja ogl─ůdam bez napis├│w, w┼éa┼Ťnie po to, ┼╝eby si─Ö nie rozleniwia─ç smile