Temat: Jaki┼Ť fonetycznie przyjazny j─Özyk :)

Witam!
Poszukuj─Ö jakiego┼Ť j─Özyka dla siebie do nauki,po 12 latach nauki angielskiego umiem bardzo dobrze gramatyk─Ö,ale ta fonetyka mnie przerasta.Z regu┼éy po prostu czytam alfabetem fonetycznym polskim co brzmi..┼║le hmm Ponadto s─ů s┼éowa kt├│re umiem powiedzie─ç ale za to nie umiem napisa─ç.S┼éysz─ůc rozmow─Ö anglik├│w s┼éysz─Ö g┼é├│wnie be┼ékot i zlewanie si─Ö s┼é├│w.Mam dysleksje na tle fonetycznym co sprawia ┼╝e do┼Ť─ç s┼éabo rozr├│┼╝niam g┼éoski.Bardzo przypad┼éa mi do gusty fonetyka j─Özyka niemieckiego(uwa┼╝am ze ma wspania┼ée brzmienie),ale nie podoba mi si─Ö gramatyka...cho─ç na plus maj─ů s┼éowotw├│rstwo.
Resumuj─ůc szukam takiego niemieckiego z ┼éatw─ů gramatyk─ů big_smile (te rodzajniki s─ů najgorsze) /// i raczej te┼╝ nie hiszpa┼äski bo nie podoba mi si─Ö jego brzmienie i nie lubi─Ö Hiszpanii,a my┼Ťl─Ö raczej o nauce j─Özyka jako do miejsca gdzie mog─Ö pojecha─ç.

2

Odp: Jaki┼Ť fonetycznie przyjazny j─Özyk :)

Może japoński?
Gramatyka nie mocno skomplikowana. Wymowa banalna (praktycznie jak w polskim) i wyraźna, nie ma tego "bełkotu" jak w angielskim.
Jedyny problem to oczywi┼Ťcie pisownia.

3

Odp: Jaki┼Ť fonetycznie przyjazny j─Özyk :)

Przyjemny fonetycznie? To zale┼╝y od cz┼éowieka - ja np. nie mog─Ö znie┼Ť─ç rosyjskiego, nie zakocha┼éam si─Ö te┼╝ we w┼éoskim czy hiszpa┼äskim smile
Spróbuj chorwacki - ten mi się wydaje strasznie ładny. I gramatyka nie będzie bardzo trudna.