26

Odp: jaki j─Özyk uwa┼╝acie za najpi─Ökniejszy?

Osobi┼Ťcie preferuj─Ö j─Özyk polski (jako, ┼╝e to mowa ojczysta), ale najbardziej z j─Özyk├│w lubi─Ö s┼éucha─ç w┼éoskiego smile
wyj─ůtkowo wpad┼é mi w ucho, i pasuje mi du┼╝o lepiej ni┼╝ hiszpa┼äski, kt├│ry te┼╝ s┼éysza┼éem
wywołuje mi takie przyjemne ciepło przy sercu xd

27

hiszpański, jednak angielski ostatnio bardzo podgonił smile

28

Jestem tu nowa... I - oczywi┼Ťcie, moim zdaniem najpi─Ökniejszy jest fi┼äski...

29

Pjotreeek napisał/a:

hiszpański, jednak angielski ostatnio bardzo podgonił smile

przegonił.

English ! tylko angielski . wink

30

Moim zdaniem najpi─Ökniejszymi j─Özykami ┼Ťwiata s─ů:
1.polski
2.czeski
3.niemiecki
4.francuski
5.fiński
6.włoski

31

1.Oczywi┼Ťcie polski
2.angielski
3.włoski
4.francuski
5.japoński

32

Fiński i angielski

33

j. hiszpański <3

34

ci─Ö┼╝ko mi powiedzie─ç, kt├│ry dla mnie jest najpi─Ökniejszy, bo niewiele j─Özyk├│w s┼éysza┼éem np. fi┼äskiego nigdy nie s┼éysza┼éem:P z tych co s┼éysza┼éem to najbardziej podobaj─ů mi si─Ö: espa├▒ol, fran├žais, italiano, English. Najbardziej lubi─Ö s┼éucha─ç muzyki w j. hiszpa┼äskim, potem chyba francuskim, a na ko┼äcu gdzie┼Ť dopiero po angielsku, bo ten angielski to taki utarty ju┼╝ jest, ┼╝e tak powiem... Ka┼╝dy wykonawca, kt├│ry chce osi─ůgn─ů─ç mi─Ödzynarodow─ů s┼éaw─Ö nagrywa w tym j─Özyku np. Shakira, ale najwa┼╝niejsze, to, ┼╝e nie zapomina o swoich hiszpa┼äskoj─Özycznych fanach. Je┼Ťli chodzi o w┼éoski to nie znam ┼╝adnych wykonawc├│w chyba, mo┼╝e poza Ramazzotti'm.
Ale w ostateczno┼Ťci sw├│j g┼éos oddaje na hiszpa┼äski!

35

rosyjski , oczywi┼Ťcie polski , hiszpa┼äski , japo┼äski i turecki .

36

Jak dla mnie najpi─Ökniejsze s─ů j─Özyki s┼éowia┼äskie, germa┼äskie (opr├│cz niemieckiego, kt├│ry jest dla mnie neutralny), oraz fi┼äski. Mog┼éabym to postawi─ç w takiej kolejno┼Ťci, wybieraj─ůc najpi─Ökniejszych przedstawicieli:
1. Rosyjski
2. Fiński
3. Ukraiński
4. Norweski
5. Szwedzki

Natomiast najbardziej dra┼╝ni─ů mnie:
1. Francuski - jak na m├│j gust to najgorzej brzmi─ůcy j─Özyk jaki s┼éysza┼éam, a w┼Ťr├│d native speaker├│w sp─Ödzi┼éam ju┼╝ wiele wakacji. Jak be┼ékot i jeszcze to ich "r"... tragedia.
2. Chi┼äski - brzmi rzeczywi┼Ťcie jak "cing, ciang, ciong".
3. Japoński - ujdzie w (bardzo wielkim) tłoku.

37

Japoński, czukocki, gitxsan, navajo i czejeński.

38

1. Polski
2. Włoski
3. Hiszpański
4. Portugalski
5. Francuski

39

Dla mnie łemkowski, ktorym sie posluguje i inni Lemkowie, jest podobny do ukrainskiego, nalezy do jezykow wsch- slowianskich, nie jest bardzo trudny to nauki, ja znam go od dziecka, wiec dla mnie banał ^^
zachecam do nauki smile

40

1. W┼éoski - jak ju┼╝ zauwa┼╝ono, cudowny j─Özyk, pi─Ökna melodia - ┼éatwo wpada w ucho. Sama ucz─Ö si─Ö go z najwi─Öksz─ů pasj─ů.
2. Niemiecki - znajomi twierdz─ů, ┼╝e przypomina strza┼éy z karabinu... C├│┼╝, zdecydowanie r├│┼╝ni si─Ö od wy┼╝ej wymienionego w┼éoskiego, ale jego brzmienie te┼╝ bardzo mi odpowiada.
3. Rosyjski - nie uczę się (zamierzam), ale brzmienie ma wspaniałe.
4. Turecki - jak wy┼╝ej.

Z neutralnych i nielubianych:
1. Angielski - szczerze m├│wi─ůc, irytuj─ůcy. Pomijaj─ůc to, ┼╝e si─Ö "przejad┼é" (80% piosenek jest ┼Ťpiewanych po angielsku, lito┼Ťci...), to jeszcze jego wymowa jest momentami "zagadkowa". Najpewniejsz─ů metod─ů jest dla mnie uczenie si─Ö wymowy ka┼╝dego s┼é├│wka z osobna, a to irytuje, chocia┼╝ do tego j─Özyka og├│lnie mam neutralny stosunek.
2. Francuski i hiszpa┼äski - cz─Östo por├│wnywane jest do hiszpa┼äskiego/francuskiego i w┼éoskiego. S─ůdz─Ö, ┼╝e ten ostatni jest najpi─Ökniejszy, cho─ç zdania s─ů oczywi┼Ťcie podzielone. Brzmienie francuskiego jest zno┼Ťne (chocia┼╝ to ich "r" przypomina m├│wienie z ┼╝abim udkiem w prze┼éyku), natomiast hiszpa┼äski jako┼Ť mi "nie le┼╝y".

41

Jezyki ktore lubie :

- angielski
- włoski

Jezyki ktore nei lubie:

-niemiecki bo ma brzmienie jak rozkazy i zmuszaja mnie do nauki w szkole

-francuski bo ma wkurzajac─ů wymowe i Francuzom wydaje sie ze to najpiekniejszy jezyk swiata a reszta w tym polski jest paskudna

-chiński, wietnamski, tajski - ogolnie te wszystkei cing ciang ciongi

-albański - brzmi jakby dwa dachowce-kocury sie darły na siebie

42

Embry napisał/a:

Dla mnie łemkowski, ktorym sie posluguje i inni Lemkowie, jest podobny do ukrainskiego, nalezy do jezykow wsch- slowianskich, nie jest bardzo trudny to nauki, ja znam go od dziecka, wiec dla mnie banał ^^
zachecam do nauki smile

O! To jest naprawd─Ö ciekawe. Wybacz moje zaskoczenie, ale powiedz mi, czy masz mo┼╝liwo┼Ť─ç nauki ┼éemkowskiego w swojej szkole? Czy macie jakie┼Ť podr─Öczniki? Pytam si─Ö nie z powodu jakiego┼Ť mojego "widzimisi─Ö" tylko z faktu szczerego zainteresowania t─ů kwesti─ů, jako ┼╝e uczy┼éem si─Ö rosyjskiego i ukrai┼äskiego oraz posiadam materia┼éy do nauki rusi┼äskiego, kt├│ry jest chyba najbli┼╝szym krewnym ┼éemkowskiego.
Gdyby┼Ť m├│g┼é co┼Ť poleci─ç to daj zna─ç na forum, przez PW, albo maila (jest na profilu zapewne).

43

hiszpa┼äski, w┼éoski, grecki i oczywi┼Ťcie hindi wink

44

chiński, hiszpański, niemiecki smile

45

Ja sie ucze od 6 lat ,w lutym zdaje egzamin DELF na B1 więc czuje sie całkiem dobry z francuskiego .Przepraszam za offtop,odpowiadam tylko na pytanie ;]

46

Nie liczy┼éabym tutaj na pomoc, poza chyba kilkoma osobami to nikt tu specjalnie nie pomaga tylko wypisuj─ů s┼éowka w ko┼éko hmm