Temat: jaki j─Özyk uwa┼╝acie za najpi─Ökniejszy?

hiszpański <3

2

Odp: jaki j─Özyk uwa┼╝acie za najpi─Ökniejszy?

Niemiecki, portugalski, chorwacki i oczywi┼Ťcie - polski (czy s┼éyszeli┼Ťcie co┼Ť r├│wnie pi─Öknie szeleszcz─ůcego? smile )

3

Kazdemu co innego się podoba. Dla mnie najpiękniejszy jest polski, grecki, włoski, może jeszcze rosyjski i suahili.

4

rosyjski - romantyczny, ┼Ťpiewny, poetyczny

I niesamowicie podoba mi si─Ö... w─Ögierski, mo┼╝e si─Ö kiedy┼Ť porw─Ö wink

5

Portugalski, rosyjski.
Co do polskiego, to wi─Öszo┼Ťci os├│b z zagranicy, z kt├│rymi mia┼éem styczno┼Ť─ç, bardzo podoba si─Ö ten j─Özyk. Spotka┼éem si─Ö z okre┼Ťleniem , ┼╝e to "Language of secrets", bo jest taki szeleszcz─ůcy.

6 (edytowany przez michal120397 2011-02-13 10:07:54)

Oczywi┼Ťcie najpi─Ökniejszy jest nasz j─Özyk - j─Özyk polski smile
Podoba mi si─Ö r├│wnie┼╝ niderlandzki wink

7

michal120397 napisał/a:

Oczywi┼Ťcie najpi─Ökniejszy jest nasz j─Özyk - j─Özyk polski smile

Micha┼é, sk─ůd mo┼╝esz wiedzie─ç, ┼╝e nasz jest najpi─Ökniejszy? Przecie┼╝ jeste┼Ť rodzimym u┼╝ytkownikiem tego j─Özyka, on jest twoim ojczystym, wi─Öc nie mo┼╝esz do ko┼äca us┼éysze─ç jego brzmienia ;]

8

Masz rację Krystian, poniosła mnie trochę ,, ułańska fantazja '' wink
Nie zmienia to jednak faktu, i┼╝ nasz ojczysty j─Özyk znajduje uznanie tak┼╝e i w oczach obcokrajowc├│w smile
Szczeg├│lnie podoba mi si─Ö w nim ten przezabawny szelest smile
Nigdy jednak nie b─Öd─Ö m├│g┼é oceni─ç go obiektywnie, gdy┼╝ jak powiedzia┼ée┼Ť nie mog─Ö do ko┼äca us┼éysze─ç jego brzmienia sad

9

J─Özyk polski jest najpi─Ökniejszy!

10

Jak dla mnie hiszpanski

11

hiszpański, japoński i koreański ;*

12

Khmerski! ß׌ß×Âß×čß×Âß×üßčĺßלßčéß×Üß׍ßčĺß×óß×çß×Âß×äß×éßčüß×ôßčůß×Çßčĺß×ôß×╗ß×äß׾ß×Ěß׌ßčäß׾ß׍ßčäß×Çß×Ĺß×Âßčćß×äßלß×╝ß׍!

Korea┼äski! ýŚČŰčČŰÂä, ÝĽťŕÁşŰžÉýŁÇ ŕ░Çý׹ ý×ČŰ»Şý׳ŰŐö ýľŞýľ┤ý×ůŰőłŰőĄ!

13

desperado napisał/a:

Khmerski! ß׌ß×Âß×čß×Âß×üßčĺßלßčéß×Üß׍ßčĺß×óß×çß×Âß×äß×éßčüß×ôßčůß×Çßčĺß×ôß×╗ß×äß׾ß×Ěß׌ßčäß׾ß׍ßčäß×Çß×Ĺß×Âßčćß×äßלß×╝ß׍!

Korea┼äski! ýŚČŰčČŰÂä, ÝĽťŕÁşŰžÉýŁÇ ŕ░Çý׹ ý×ČŰ»Şý׳ŰŐö ýľŞýľ┤ý×ůŰőłŰőĄ!

to prawda - khmerski jest pi─Ökny ;p

14

U moich przedm├│wc├│w rezultaty takie:

polski - cztery osoby
hiszpański - trzy osoby
rosyjski - trzy osoby
portugalski - dwie osoby
koreański - dwie osoby
khmerski - dwie osoby

W sumie dla mnie osobi┼Ťcie ka┼╝dy z tych j─Özyk├│w jest do przetrawienia smile, ale jaki jest khmerski to za bardzo nie wiem big_smile. Natomiast do tej listy doda┼ébym angielski, s┼éucha─ç niekt├│rych akcent├│w to czysta rozkosz smile, ale tylko niekt├│rych.

15

Fiński,Estoński,Szwedzki i Islandzki

16

Ja sie wypowiem ( SUBIEKTYWNIE wiec zeby mnienikt tu nie nagabywal ze sie myle bo jemu sie wydaje co innego ) o jezykach ktore slyszalem na zywo  i tak najpiekniejsze trzy to wedlug mnie:

- angielski mowiony przez rosyjskoj─Özyczne ( nie wiem juz czy to byly  Rosjanki czy Ukrainki ) dziewczyny, szczegolnie fajne bylo to ich "I love so much" ( much wypowiadane jako "ma─ç" - bardzo seksi hehe )

- w┼éoski bardzo piekny jezyk,  dopoki nie uslysze go w wykonaniu Benedykta XVI-go , to brzmi dal mnie jak melodia

- arabski ashraf , kobiety mowia troszke inaczej niz faceci i moim zdaniem ładniej , czesto da sie slyszec tez jeszcze pozostalosci fracuskiej kolonii tzw. Wielkiego Libanu i np w mowe wplatane sa slowka takie jk "merci" - ogolnie bardzo ladna mowa

A najbrzydzse wedlug mnie to:

- niemeicki, kojarzy mi sie z rozkazami, brzmienie twarde gardlowe jakby sie czasem dusili, ogolem nieprzyjemny jezyk dla uszu

-hindi ogolnie jes dosc brzydki w wymowie , a jeszcze na dodatek ze Indusi czesto belkocza cos trzy po trzy takze jakakolwiek melodia tego jezyka jest ciezka do wychwycenia, to bardziej chyba jezyk do targowania sie

- wietnamski, raz jechalem  winda w centrum handlowym z wietnamskimi pracownicami restauracji, powiem szzcerze ze po minucie tej podozy mialem ochote wziac je za wlosy i strzelic pare razy zeby sie juz uciszyly, jezyk wyjatkowo denerwujacy, glosny, piskliwy, tonalny, dra sie na siebie jakby chcieli pozabijac i z szybkoscia karabinu, ogolnie masakra jeden z najpaskudniejszych jezykow jaki slyszalem

17

a mnie się podoba ukraiński włoski i niemiecki smile

18

Ju┼╝ pisa┼éem pewnie o tym, o ile mnie pami─Ö─ç nie myli, ale je┼Ťli nie ma mnie w tym temacie, a ciekawszego miejsca na razie na wyra┼╝enie w┼éasnej opinii nie widz─Ö, postanowi─Ö dorzuci─ç swoje 3 grosze.

Je┼Ťli chodzi o ca┼é─ů grup─Ö to zdecydowanie by┼éyby to j─Özyki germa┼äskie, bo podobaj─ů mi si─Ö prawie wszystkie, z wyj─ůtkiem angielskiego, do kt├│rego stosunek mam oboj─Ötny. I tutaj moimi faworytami s─ů: afrikaans, niderlandzki, du┼äski i szwedzki. Nie ma j─Özyka z tej rodziny, kt├│ry by mi si─Ö natomiast kompletnie nie podoba┼é.

J─Özyki s┼éowia┼äskie - tu zdecydowanie na pierwsze miejsce wychodz─ů te wschodnie. Na pierwszym miejscu ukrai┼äski, rosyjski i bia┼éoruski razem na miejscu drugim. P├│┼║niej pi─Ökno j─Özyk├│w s┼éowia┼äskich jest ju┼╝ w─ůtpliwe - przewa┼╝nie mam do nich stosunek oboj─Ötny je┼Ťli chodzi o samo brzmienie (bo o serbskim mog─Ö powiedzie─ç wiele mi┼éych s┼é├│w, ale nigdy nie okre┼Ťli┼ébym go mianem ┼éadnego).

Romańskie - francuski, ewentualnie portugalski. Reszta mi się podoba trochę mniej.

Pozosta┼ée indoeuropejskie - bardzo ciekawe brzmienie maj─ů j─Özyki celtyckie, szczeg├│lnie irlandzki. R├│wnie┼╝ ciekawy jest litewski z racji na melodyk─Ö blisko rosyjskiemu.

Reszta - za ┼éadne uznaj─Ö w─Ögierski i turecki. Za nie┼éadne chi┼äski, wietnamski i korea┼äski. Do reszty mam stosunek oboj─Ötny, przynajmniej je┼Ťli chodzi o brzmienie.

Podsumowuj─ůc jednak - to, ┼╝e o niekt├│rych j─Özykach mam pozytywne b─ůd┼║ negatywne zdanie na temat samego ich brzmienia nie przek┼éada si─Ö na moj─ů og├│ln─ů opini─Ö o nich. Gdyby tak by┼éo to na pewno angielski i serbski nie by┼éyby j─Özykami, za kt├│re bym si─Ö bra┼é w pierwszej kolejno┼Ťci.

19

Ja za najładniejsze języki uznaję: niemiecki, szwedzki i fiński smile

20

Francuski

21

Niemiecki,Niderlandzki i Francuski.

22

Koreański i chiński! : d

23

Ja bardzo lubię brzmienie języka francuskiego, portugalskiego i japońskiego

24

Ja uwa┼╝am tak:

1. hiszpański (taki melodyjny i romantyczny smile)
2. rosyjski (d┼║wi─Öczny)
3. portugalski (kuzyn hiszpańskiego wink)
4. sama nie wiem smile