1 (edytowany przez langusta_io 2016-08-30 21:56:26)

Temat: Rodzinny kurs języka hiszpańskiego w Warszawie

Co s─ůdzicie o wsp├│lnym powtarzaniu materia┼éu mi─Ödzy rodzicem a dzieckiem? Czy nie uwa┼╝acie, ┼╝e takie sp─Ödzanie czasu jest bardzo warto┼Ťciowe dla budowania wzajemnych relacji rodzinnych. Ponadto m├│zg osoby doros┼éej i dziecka stale pracuje.
Polecam Wam do przeczytania artykuł

Rodzinny kurs języka hiszpańskiego

prosz─Ö o komentarze

2 (edytowany przez auguriusz 2016-08-31 18:07:43)

Odp: Rodzinny kurs języka hiszpańskiego w Warszawie

Ka┼╝dy spos├│b na nauk─Ö jest dobry, jednak trzeba pami─Öta─ç, ┼╝e ka┼╝dy ma r├│┼╝ne predyspozycje oraz potrzeb─Ö. Osobi┼Ťcie jestem przeciwnikiem tworzenia grup, w kt├│rych jest du┼╝a r├│┼╝nica wiekowa. Dziecko nie jest w stanie przyswoi─ç materia┼é├│w dedykowanych dla doros┼éych (inny zas├│b s┼é├│w, zainteresowania), natomiast doros┼éy nie b─Ödzie uczy┼é si─Ö poprzez obrazki, czy te┼╝ gry i zabawy typowe dla dzieci.
Dziecko mo┼╝e nauczy─ç si─Ö od doros┼éego bardzo wiele, zw┼éaszcza w przerwszych latach, gdy jego zdolno┼Ťci kognitywne maj─ů warto┼Ť─ç bezcenn─ů, jednak nie m├│wimy tutaj o kursach.

Nauka języka hiszpańskiego w Szczecinie, tłumaczenia
Tłumaczenia - język hiszpański - Poznań

3

Dokładnie o tym pisałam w artykule. Powtarzanie z dzieckiem materiału, wzajemne przepytywanie jest jak najbardziej wskazane, ale nie podczas wspólnych zajęć w szkole językowej.
Jak wida─ç mamy podobne zdanie na ten temat smile

4 (edytowany przez auguriusz 2016-09-01 12:19:48)

Więc proszę mi napisać, na czym miałby polegać "rodzinny kurs", skoro słuchaczami w tym przypadku miałyby być jedynie osoby dorosle? smile

Dziecko b─Ödzie dwuj─Özyczne pod jednym warunkiem: jeden rodzic b─Ödzie konsekwentnie m├│wi┼é w jednym j─Özyku, drugi w drugim. Nie chodzi tutaj o nauk─Ö pojedynczych wyraz├│w, lecz o budowanie ca┼éych zda┼ä. Wa┼╝n─ů kwesti─ů jest to, aby akcent rodzica nie budzi┼é w─ůtpliwo┼Ťci, gdy┼╝ dzieci maj─ů bardzo dobry s┼éuch - je┼Ťli nauczyciel/rodzic b─Ödzie m├│wi┼é w jakim┼Ť stopniu niepoprawnie, przejdzie to na dziecko.
Nale┼╝y zaznaczy─ç, ┼╝e takie pociechy naucz─ů si─Ö obu j─Özyk├│w w troszk─Ö p├│┼║niejszym czasie, jednak efekt ko┼äcowy to rekompensuje smile

5

Nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.

Chodzi o to by dzieci mog┼éy rozwija─ç swoje umiej─Ötno┼Ťci w┼Ťr├│d r├│wie┼Ťnik├│w. W takim ┼Ťrodowisku czuj─ů si─Ö zdecydowanie pewniejsi siebie, poza tym nauka dzieci polega na zabawie, a nie na powtarzaniu gramatyki jak w przypadku os├│b doros┼éych.

Kurs rodzinny ma polega─ç na tym, ┼╝e zar├│wno dzieci jak i ich rodzice ucz─ů si─Ö w tym samym czasie, ale w osobnych grupach dostosowanych wiekowo.

P├│┼║niej w domu rodzice w ramach zabawy mog─ů wsp├│lnie powtarza─ç materia┼é z dzieckiem.

6

Ka┼╝de zaj─Öcia powinny by─ç zorganizowane tak, aby uczniowie byli mniej wi─Öcej w takim samym wieku, chocia┼╝ znam przypadki, gdy szko┼éa sz┼éa zwyczajnie na kas─Ö i ┼é─ůczy┼éa grupy wiekowe. Na zaj─Öcia przychodzi┼éy dzieci z gimnazjum i osoby doros┼ée 40, czy 50+.

Tw├│j pomys┼é ma jedn─ů zasadnicz─ů wad─Ö: zaj─Öcia dla dzieci trwaj─ů kr├│cej ni┼╝ dla doros┼éych. B─Ödziesz musia┼éa zapewni─ç im opiek─Ö, gdy b─Öd─ů oczekiwa┼éy na swoich rodzic├│w.

7 (edytowany przez braap 2016-09-20 18:25:04)

Szczerze m├│wi─ůc pierwszy raz s┼éysz─Ö o jakimkolwiek rodzinnym kursie j─Özykowym, a troch─Ö tych kurs├│w przejrza┼éam, bo sama szukam kursu j─Özyka hiszpa┼äskiego, bo planuje w przysz┼éym roku wyjecha─ç na wymian─Ö studenck─ů i musz─Ö zna─ç ten j─Özyk w do┼Ť─ç dobrym stopniu, ┼╝eby poradzi─ç sobie i na uczelni i og├│lnie w tym kraju. Widz─Ö, ┼╝e jeste┼Ťcie do┼Ť─ç dobrze obeznane w temacie kurs├│w j─Özykowych i w zwi─ůzku z tym prosi┼éabym Was o rad─Ö. Zastanawiam si─Ö nad tym kursem http://www.yourchoice.edu.pl/nauka-jezy ÔÇŽ kiego.html , bo oferta wydaje mi si─Ö by─ç bardzo dobra. Chcia┼éabym jednak pozna─ç Wasze zdanie na ten temat.

8

ja by┼éam na kursie p├│┼é roku i dopiero co┼Ť by┼éo