Temat: Ten pieroński angielski

Wiem ┼╝e temat by┼é na pewno wa┼ékowany setki razy i mo┼╝e stawa─ç si─Ö to nudne, ale ja z uporem maniaka zapytam jeszcze raz: Co mam robi─ç ┼╝eby nauczy─ç si─Ö tego angielskiego? Jak si─Ö do tego motywowa─ç? Mo┼╝e jaka┼Ť recepta ┼╝eby ten j─Özyk sta┼é si─Ö przyjemny. Nie wiem czy jest to dla mnie jeszcze mo┼╝liwe, bo zaczynam szczerze w to w─ůtpi─ç. Angielski jest dla mnie naprawd─Ö uci─ů┼╝liwy, siedz─Ö w szkole i jak debil s┼éucham tego co nauczyciel m├│wi co┼Ť rozumie ale ┼╝eby sama co┼Ť w┼éasnymi s┼éowami skleci─ç to ju┼╝ bardzo ci─Ö┼╝ko(chyba ┼╝e zapyta o naprawd─Ö co┼Ť prostego). Ju┼╝ mi jest normalnie wstyd ┼╝e taki tumak siedzi wszyscy co┼Ť tam z tego ang ┼éapi─ů i spikaj─ů a ja... ju┼╝ nie mam si┼éy

2

Odp: Ten pieroński angielski

Wg nie wiem po co tu pisz─Ö, bo to i tak nic nie da.
Chocia┼╝ po frustruj─Ö si─Ö tutaj, wyrzuca w internety swoje problemy, bo ile ludzie wok├│┼é mnie maja s┼éucha─ç jaka ja t─Öpa jestem, musz─Ö ich troch─Ö odci─ů┼╝y─ç

3

smile

4

W szkole si─Ö nie nauczysz - ogl─ůdaj filmy i seriale w oryginale i bez napis├│w (chyba ┼╝e angielskie) i naucz si─Ö rozumie─ç, mimo ┼╝e nie znasz wszystkich s┼é├│w. Codziennie minimum godzin─Ö. Ja tak robi┼éam. Nie przejmuj si─Ö, ┼╝e na pocz─ůtku zrozumiesz na opak, albo jedno s┼éowo na krzy┼╝. Zapisuj najbanalniejsze zdania, kt├│re s┼éyszysz w serialach, nawet takie bana┼éy jak - can i have a glass of water. tutaj nie ma co unosi─ç si─Ö dum─ů na zasadzie "ja takie podstawy znam". Cz─Östo tak jest, ┼╝e te podstawy nam umykaj─ů, rozumiemy co m├│wi─ů po angielsku, ale odtworzy─ç to jest du┼╝o trudniej. Trzymam kciuki, bo nauka angielskiego to sama rado┼Ť─ç.

5

Dok┼éadnie, ja w szkole no prawda uczy┼éem si─Ö, ale spotka┼éem si─Ö z rzeczywisto┼Ťci─ů i by┼éa przepa┼Ť─ç. Dlatego ucz si─Ö z film├│w, a najlepiej z native speakerem rozmawiaj.

6 (edytowany przez Virtus 2016-06-09 15:31:22)

Widz─Ö pokrewn─ů dusz─Ö :+)
Je┼Ťli naprawd─Ö jeste┼Ť "ko┼ékiem" j─Özykowym, to filmy pomog─ů niewiele. Mo┼╝esz je ogl─ůda─ç w metodzie: Pierwszy raz z napisami polskimi, a nast─Öpnie ze dwa razy co najmniej z napisami angielskimi. Najciekawsze zwroty z filmu - wg Ciebie - przepisuj i dodawaj do powt├│rek. Zak┼éadam, ┼╝e masz jaki┼Ť program do nauki angielskiego z mo┼╝liwo┼Ťci─ů dodawania w┼éasnego materia┼éu i z systemem powt├│rek. Je┼Ťli nie masz, musisz kupi─ç. Tacy ludzie jak my musz─ů mie─ç kurs z systemem powt├│rek, gdy┼╝ Powt├│rki s─ů najwa┼╝niejsze!!

II. Lepsze od film├│w s─ů gry RPG w wersji z napisami po polsku i angielsku i dialogami m├│wionymi po angielsku. Takie gry s─ů lepsze z tego powodu, ┼╝e rozmowy w nich prezentowane mo┼╝esz powtarza─ç bez ko┼äca, w wygodny spos├│b, czego z filmem nie zrobisz. Poza tym ca┼éy materia┼é z gry mo┼╝esz z niej "wyci─ůgn─ů─ç" w formie audio i tekstowej, co u┼éatwia jeszcze bardziej jego powtarzanie.

III. Audiobuki te┼╝ s─ů dobre - masz nagranie audio, tekst po angielsku i po polsku. Tekst po polsku musisz sobie kupi─ç w formie polskiego t┼éumaczenia danej ksi─ů┼╝ki. Polsk─ů ksi─ů┼╝k─Ö musisz mie─ç, gdy┼╝ zderzysz si─Ö z najwi─Öksz─ů barier─ů nauki j─Özyka obcego: Znasz wszystkie s┼éowa w zdaniu, a zdania nie rozumiesz.

IV. Musisz obudzi─ç w sobie wojowniczk─Ö - bez tego "dupa blada".

7

Dobrze jest czyta─ç ksi─ů┼╝ki smile I mie─ç przy sobie gdzie┼Ť s┼éownik - ┼éatwo i przyjemnie przyswaja si─Ö nowe s┼éowa.