1

Temat: Jak ubieracie się do lasu, żeby nie złapać kleszczy?

Jak ubieracie się do lasu, żeby nie złapać kleszczy?

2

Odp: Jak ubieracie się do lasu, żeby nie złapać kleszczy?

Po uszy;) Wysokie skarpetki, bluza - niestety tak czasem jest gor─ůco, no ale co zrobi─ç.
Psu da si─Ö  krople na kleszcze i inne paso┼╝yty paskudne, a nam trudno co┼Ť takiego zordynowa─ç,
jedynie czujno┼Ť─ç w┼éasna:)
No i dok┼éadne ogl─ůdanie cia┼éa po spacerze

3

ja zakładam długie obcisłe getry, wysokie skarpetki, byty na wyższej podeszwie i koniecznie bluzę z długim rękawem, żeby nic się nie przedostało

4

A czy macie jakies sposoby, na unikni─Öcie nieprzyjemnych dolegliwo┼Ťci alergicznych zwi─ůzanych z przebywaniem na swiezym powietrzu? Wyjazd na wie┼Ť do mojej babci, praktycznie zawsze ko┼äczy si─Ö dla mnie tak samo, ilo┼Ť─ç py┼ék├│w w powietrzu sprawia ze momentami naprawd─Ö trudno mi oddycha─ç, staram si─Ö stosowa─ç w praktyce cze┼Ť─ç porad zawartych na stronie http://www.odetchnijspokojnie.pl ale wiadomo, ze alergii nie da si─Ö w pe┼éni zaleczy─ç. Czy na forum znajde jakiego┼Ť Alergika? Jak radzicie sobie z takimi problemami?

5

my┼Ťl─Ö, ┼╝e opr├│cz w┼éa┼Ťciwego ubraniami to trzeba tez zainwestowa─ç w odpowiednie ┼Ťrodki chroni─ůce przed kleszczami,jakie┼Ť spreje albo co┼Ť w tym rodzaju.

6

Ubi├│r i odpowiednie preparaty odstraszaj─ůce kleszcze to podstawa ochrony przed tymi owadami. Jednak nie zawsze jest to skuteczne i czasem jaki┼Ť kleszcz przyjdzie z nami do domu. Wtedy bardzo wa┼╝ne jest to, by jak najszybciej przeprowadzi─ç badanie, bo 30 procent kleszczy jest nosicielami boreliozy. Najlepiej zrobi─ç to w laboratorium https://zbadajkleszcza.pl/ badaj─ůc kleszcza, bo w ten spos├│b wyniki uzyskamy ju┼╝ po kilku dniach.

7

Spodnie i kalosze. Psikam się spray'em przeciwko owadom. Jeszcze nie miałam kleszcza

8

Ja niestety miałam. Złapałam go na działce, jak chodziłam na boso.

9

Spodnie, skarpety, kalosze, przylegaj─ůca koszulka z d┼éugim r─Ökawem i czapka z daszkiem. Ale i tak czasem si─Ö udaje ma┼éym paskudom przedosta─ç...

10

D┼éugi r─Ökaw, czapka i kalosze http://www.asport.pl/k/766/kalosze-dla- ÔÇŽ -kaloszki/ . Wtedy ryzyko jest minimalne

11

Kto z Was pami─Öta o zwierzakach i chroni je przed kleszczami? Korzystacie z produkt├│w marki Fiprex? To ta oferta https://www.fiprex.pl/.

12

Ja ubieram zawsze dres a wloty r─Ökaw├│w i nogawek opryskuj─Ö offem smile

13

Przede wszystkim wysokie buty, kurtka z kapturem - mia┼éam kiedy┼Ť kleszcza w uchu wi─Öc wiem jak to jest.

14

Ja jeszcze kleszcza nie złapałem, więc chyba po prostu nie wydaję się im apetyczny.

15

Zale┼╝y tak naprawd─Ö od pory roku. Zwykle s─ů to wysokie kalosze i p┼éaszcz "przeciwdeszczowy" z kapturem. Jeszcze nigdy nie zdarzy┼éo mi si─Ö z┼éapa─ç kleszcza

16

Ja sie staram zawsze grubo ubrac, kalosze, uzyje cos na owady zeby je odgonic i smigam na grzybki smile Chociaz jakis czas temu juz sie nie wybieralam smile

17

Tzeba zakrywac wszystkie cz─Ö┼Ťci cia┼éa, oto najlepsza rada. Polecam te┼╝ zajrze─ç na stronk─Ö boreliozaonline.pl po┼Ťwi─Öcon─ů boreliozie. Dowiecie si─Ö tam jak rozpozna─ç czy macie bolerioze oraz co zrobi─ç gdy ju┼╝ dowiecie si─Ö o tym fakcie. R├│wnie┼╝ wygodnie znajdziecie tam odpowiednie plac├│wki gdzie b─Ödziecie mogli wykona─ç badanie na jej obecno┼Ť─ç.