1 (edytowany przez anglik12 2016-02-22 09:11:17)

Temat: Chrzciny w Szwecji

Hej!
Na codzien pracuje na platformach wiertniczych w Norwegii na morzu polnocnym. Mam przyjaciela Szweda ktoremu sie urodzilo dziecko jest chrzescijaninem katolikiem no i tak samo jak u nas bedzie chrzcil swoje dziecko. Dostalem zaproszenie na chrzciny. Nie wiecie jakie panuja w tym kraju zwyczaje. Tzn jakie prezenty na chrzest sie tam kupuje? Czy jest podobnie jak u nas czy moze troszke maja inne podejscie do nas? Z gory dzieki za jakies wskazowki. Nie chce strzelic jakiejs gafy.

2

Odp: Chrzciny w Szwecji

No nie wiem, mo┼╝e ubranka do chrztu. W Polsce czasem daje si─Ö takie prezenty. Rodzice maluszk├│w bardzo si─Ö wtedy ciesz─ů big_smile

3

Z ubranek to chyba dziecko si─Ö nie ucieszy. Pr─Ödzej z jakiej┼Ť zabawki.

4

To chyba przesada zastanawia─ç si─Ö czy si─Ö nie "strzeli gafy". Osobi┼Ťcie celowa┼ébym w jakiego┼Ť pluszaka czy lalk─Ö. Ubranek na pewno nie kupowa┼ébym, bo z tego dziecko nie b─Ödzie mie─ç rado┼Ťci.

5

A ja bym w┼éa┼Ťnie zaryzykowa┼éa co┼Ť z ubranek. Prezent ma┼éo wymagaj─ůcy, a zawsze przydatny. Zobaczcie na takie ┼Ťpioszki, albo inny tego typu asortyment. My┼Ťl─Ö, ┼╝e nikt w Szwecji nie obrazi si─Ö za taki prezent.