Temat: Angielski od podstaw

Proszę o radę od czego powinnam zacząć jeśli chcę zacząć naukę angielskiego od podstaw.

2

Odp: Angielski od podstaw

Dla mnie najlepszym sposobem na nauke jest aplikacja na telefon: http://www.langmission.pl

3

Odp: Angielski od podstaw

ja osobiście bardziej poleciłbym koreprtycje w profesjonalnej szkole typu http://www.yespiotrkow.pl smile dużo szybciej nauczysz się języka

4

Odp: Angielski od podstaw

jakies ksiązki na olx z podstawowki etc zakup, moze jakies proste repetytorium a najlepiej kurs

5

Odp: Angielski od podstaw

Na początek dobrze jest się oswoić z języki, a potem się go 'uczyć', jeśli można tak powiedzieć, jeśli lubisz filmy to zacznij je oglądać po angielsku, najlepiej z angielskimi napisami, to na prawdę jest bardzo pomocne.

6

Odp: Angielski od podstaw

Tak naprawdę to najłatwiej jest się uczyć z jakimś programem. Niekoniecznie musi to być tradycyjny podręcznik, może być jakaś aplikacja do nauki. Chodzi o to, ze taki program dawkuje nowe rzeczy i wprowadza je w odpowiednim momencie. Poza tym polecam Duolingo oraz InterPals jako serwisy pomocne w nauce. A jak już dojdziesz do poziomu B1 to zajrzyj na kanał Arleny Witt "Po Cudzemu".

7

Odp: Angielski od podstaw

Polecicie jakąś prostą apkę na Androida na telefon do nauki 1000 słówek najczęściej używanych. Chcę naprawdę coś prostego bez wodotrysków które mnie wk....

8 (edytowany przez Ewa2021 2016-05-10 12:06:17)

Odp: Angielski od podstaw

Szczerze polecam fiszki jako świetną metodę nauki słówek i języka obcego. Dzięki tej metodzie można szybko nauczyć się wielu fraz i przykładowych zdań. Można świetnie utrwalić materiał i uczyć się mobilnie. Mnie bardzo przypadły do gustu. Polecam ! Informacje o nich można  znaleźć na stronie www.fiszki.jezykiobce.pl

9

Odp: Angielski od podstaw

Zdecydowanie polecam korepetycje lub rozmowę a jakiś nativem. Oczywiście pod warunkiem, że umie rozmawiać po polsku żeby nie było żadnych niedomówień. wink

10

Odp: Angielski od podstaw

Od podstaw zalecam jedynie naukę z nauczycielem. Żadne apki, metody, life hacking, nic nie pomoże, tylko godziny spędzone na nauce pod okiem nauczyciela pozwolą Ci osiągnąć taki poziom, żeby później spokojnie uczyć się we własnym zakresie z materiałów dodatkowych. filmy i prasa w oryginale są super, ale dopiero dla osoby, która jest na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym. Chodzi o to, żeby nieświadomie nie utrwalić w sobie złych nawyków, błędów językowych itd.

11

Odp: Angielski od podstaw

Nie ma jednej uniwersalnej metody i na każdego działa co innego!

Poza tym nauka z jednej metody nigdy nie da takich efektów jak używanie kilku!

Po co te halo, która jest najlepsza? Czegoś takiego nie ma; lekarstwo cud nie istnieje.
Jeżeli nauka z ogólnie różnymi przedmiotami idzie ciężko- wtedy tak, warto postawić na jakieś korepetycje i tu też trzeba utrafić w nauczyciela i metodę- napewna ta calling nie pomoże osobie, która nie wie nawet jak powiedzieć dzień dobry ;/ Inny woli siedzieć w ławce, a drudzy uczą się podczas gier zespołowych...
Po za tym jak ktoś od razu uczy się mówić i tylko mówić to i również bez sensu. Na start musi iść nauka rzeczywistego native speakera z widzeniem tych słów.

Stąd: fiszki- fakt, to dobry pomysł.
Widzisz napisane słowo, widzisz przykład użycia, a na materiałach z edgarda masz nawet wskazówkę gramatyczną, masz nagranie a masz nawet i aplikację na telefon.
Stąd słuchasz i widzisz, a na dzięki małej wielkości kartonikom powtarzasz w busie itp.
Regularność jest ważna, więc to napewno pomaga- na start masz gotowy zestaw potrzebnych słów więc jak najbardziej pasuje.
Chodzi właśnie o to, żeby na start słuchać szczególnie osoby, dla której język angielski jest ojczystym- a nie jak to w większości moje roczniki w szkołach ,,krzywdzono", gdy nauczyciele czytali z polskim akcentem(bo mimo prób nakładania akcentu angielskiego czytali tylko w przybliżeniu, ale nigdy tego nie odzwierciedlali). W momencie kiedy przechodzi się na wyższy poziom i nagle na sali lecą słuchania native speaker'ów, wtedy rozumiesz jak bardzo ci to przeszkadza. (bo niektóre słówka są tak podobne w wymowie, że właśnie tylko na oryginalnych nagraniach jest odzwierciedlenie prawdziwej różnicy)
Osoby, które miały wiecznie do czasu szkoły średniej, do poziomu B1 taką naukę, a nagle trafią na lektorat na studia b2/c1 rozumią w czym polega ten błąd z osłuchiwaniem się.
I tutaj mała wskazówka: są ksiązki z cd dla poziomu a1/a2! Polecam na start- nagranie jest dostosowane, tak aby człowiek, który nie miał wcześniej za dużej styczności z tym językiem się osłuchał/ przyzwyczaił.
Puszczenie nagrań zaawansowanych, gdzie słowa się niekiedy zlewają bo mówią szybko i długimi zwrotami to bezsens. Na start potrzeba właśnie materiałów dedykowanych do poziomów a1/a2.

Aplikacje na telefon/ komputer mają w dodatku gierki, więc w czasie nudy to też dobra metoda połączenia nauki z zabawą.

Nauka to także problem psychologiczny. Kiedy jakieś słowa słyszymy, których jeszcze nie znamy ale znamy chodziaż kilka napisanych z tego języka, albo odrobinę zasad pisania i czytania to zapamiętujemy jego brzmienie- a gdy później, po czasie widzimy je na papierze- szybko zapamiętujemy. To zwykłą psychologia, zwykle zarządzanie umysłem. Stąd poleca się czytać książki i zwracać uwagę na odmianę słów/ zasady gramatyczne.

Gierki- nawet planszowe użyte w języku obcym też pomagają- są nawet takie, na których są konstrukcje gramatczne, a człowiek dopowiada dalej tworząc historię i w ten sposób niezauważalnie robi postępy.

Listę zakupów pisz po ang-pl. Dziennie kilka słówek- może nawet z ulubionej piosenki? Tego się często słucha więc i często się powtórzy- a co za tym idzie- zapamięta.
Na początku najtrudniej się zapamiętuje- ale po pierwszych 100, po kolejnych 1000 idzie już coraz łatwiej.

Repetytoria czasami wyłożą temat lepiej niż nauczyciel- szczególnie seria w tłumaczeniach; czy te gramatyczno-leksykalne.
Metod trzeba próbować różnych- dostosowanych do swojego poziomu materiałów [początkujący bądź a1/a2) i systematycznie. Nie godzina raz na tydzień- lepiej po 15 min dziennie. A im więcej można na dzień czasu poświęcić- tym lepiej.

12

Odp: Angielski od podstaw

Nauka słownictwa i podstaw gramatyki a potem konwersacje

13

Odp: Angielski od podstaw

Zainstaluj sobie jakąś darmowową apliakcję na telefon i ucz się od podstaw. Potem warto, żeby ktoś Cię sprawdził, np. native speaker. Ja polecam metodę insell w której lektor rozmawia z Tobą o Twoich sprawach, więc nie musisz wymyślać wydarzeń, tylko nazywać po angielsku to, co rzeczywiście Ci się przytrafiło smile wczensiej nie slyszalem o tej metodzie, ale jak narazie przynosi mi duzo korzysci :-)

14

Odp: Angielski od podstaw

ja również zainstalowałam aplikację na telefon i codziennie uczę się nowych słówek

15

Odp: Angielski od podstaw

oglądac filmy po angielsku najlepiej bajki

16

Odp: Angielski od podstaw

Najważniejsza jest systematyczność. Rób sobie codziennie duolingo. Prosta sprawa i czasami może większość będziesz wiedział, ale najważniejsze, żeby codziennie być o kroczek dalej smile

17

Odp: Angielski od podstaw

Trzeba zapisać się na  korepetycje z angielskiego i dużo pracować w domu. Taka ogólnie prawda.

18

Odp: Angielski od podstaw

Ostatnio zapisałem się jeszcze na lekcje do empik school, bo postanowiłem w końcu zdać certyfikat z języka. Uczyłem się u nich online i też pewnie mógłbym tak zrobić ten certyfikat, ale mam wolne wieczory kilka razy w tygodniu, więc fajnie będzie się spotkać z żywymi ludźmi wink

19

Odp: Angielski od podstaw

Poszukaj na yt sobie jakiś kursów - tam jest tego pełno.

20

Odp: Angielski od podstaw

Wg mnie najlepiej od razu zapisać się do szkoły językowej. Można próbować uczyć się samodzielnie w domu, ale wtedy nie ma nikogo, kto poprawiałby ewentualne błędy, np. w wymowie. W Warszawie można wybrać się do tej szkoły językowej http://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/ . Organizowane są też kursy wakacyjne, może to dobry pomysł się zapisać na taki?

21

Odp: Angielski od podstaw

Zobacz tutaj: http://speakin.pl

22

Odp: Angielski od podstaw

Najlepiej chyba będzie zapisać się na jakieś kursy angielskiego

producent mat dezynfekujących

23

Odp: Angielski od podstaw

Moim zdaniem warto zacząć naukę od prostych słówek i czasów jak present i pas simple.

24

Odp: Angielski od podstaw

Od prostego słownictwa - rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki. Potem polecam proste zwroty.

25

Odp: Angielski od podstaw

Od prostych słówek i odmian podstawowych czasowników