1

Temat: chińskie filmy

Pytanie do wszystkich forumowicz├│w: jakie chi┼äskie filmy polecacie? Pod k─ůtem nauki chi┼äskiego i nie tylko...

2

Odp: chińskie filmy

Mi si─Ö fajnie ogl─ůda┼éo Cesarzow─ů. Ogl─ůda┼éam z polskimi napisami, wi─Öc mog┼éam wy┼éapywa─ç pojedyncze s┼é├│wka i dzi─Öki temu zawsze co┼Ť si─Ö zapami─Öta.
Jeszcze bardzo podoba┼éa mi si─Ö Przysi─Öga. Ogl─ůda┼éam te┼╝ Shinobi i wed┼éug mnie fabu┼éa.by┼éa troch─Ö zbyt prosta i przewidywalna. Ale fajnie latali w scenach walki big_smile

3

m├│j ulubiony chi┼äski film to Mama zai ai wo yi ci (ňŽłňŽłň揚ł▒ŠłĹńŞÇŠČí), angielskie t┼éumaczenie "The Beloved". Pi─Ökny, wzruszaj─ůcy film.

4

Ostro┼╝nie, po┼╝─ůdanie - (Lust, Caution - Ŕë▓´╝ĺ) w re┼╝yserii Ang Lee, tw├│rcy Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka czy Tajemnicy Brokeback Mountain. Bardzo poruszy┼é mnie ten film.
Polecam te┼╝ filmy Zhang Yimou, czyli m.in. Cesarzowa (Š╗íňčÄň░ŻňŞŽÚ╗äÚçĹšö▓) Hero (Ŕő▒ÚŤä), Dom lataj─ůcych sztylet├│w (ňŹüÚŁóňčőń╝Ć), Historia Qiu Ju (šžőŔĆŐŠëôň«śňĆŞ), Zawie┼Ťcie czerwone latarnie (ňĄžš┤ůšçłš▒áÚźśÚźśŠÄŤ) i Czerwone sorgo ((š┤ůÚźśŠóü).

5

"Zawie┼Ťcie czerwone latarnie" to jeden z moich ulubionych film├│w.
Praktycznie wszystkie chi┼äskie filmy i seriale (du┼╝o zachodnich film├│w te┼╝) mo┼╝ecie obejrze─ç online na "chi┼äskim youtube" - www.youku.com. Zwykle s─ů dost─Öpne w dobrej jako┼Ťci i ca┼ée (nie w cz─Ö┼Ťciach). Maj─ů te┼╝ napisy po chi┼äsku. Je┼Ťli dobrze poszukacie, mo┼╝ecie znale┼║─ç te┼╝ wersje z napisami angielskimi.

6

Mi z kina chinskiego podobalo sie karate kid troche poszukalem i znalazlem chinska wersje z napisami (duzo jest teraz takich rzeczy po polsku lub angielsku) film super ze jak nie znajdziesz to zobacz se nawet po polsku naprawde warty obejrzenia. Strony gdzie widzialem to po chinsku ci nie podam bo nie pamietam a zwykle to znajdziesz pierwsze lepsze w google.
                                                           Pozdrawiam Simo

7

ostatnio ogl─ůda┼éem film Stephena Chow (tego od Shaolin Soccer i Kungfu Hustle) - ÚĽ┐Š▒čńŞâňĆĚ, po angielsku CJ7. nie jest taki ┼Ťmieszny jak jego stare filmy, ale warto obejrze─ç... (w oryginale jest po kanto┼äsku, ale na www.tudou.com znajdziecie bez problemu po mandary┼äsku.)

8 (edytowany przez jadali 2015-11-09 10:27:46)

Polecam C├│rk─Ö Botanika. To subtelny i ┼Ťwietnie nakr─Öcony film o mi┼éo┼Ťci dw├│ch m┼éodych dziewczyn.

[img]http://1.fwcdn.pl/po/91/78/169178/7539062.3.jpg[/img]

[img]http://2.bp.blogspot.com/-GiMWe0C2xKg/U0pv1MXVnQI/AAAAAAAAGVk/cl2nqedMjfM/s1600/C%25C3%25B3rka+botanika+%25282006%2529.jpg[/img]

9 (edytowany przez jadali 2015-11-13 12:25:46)

Ostatnio TVP KULTURA emitowała (znowu) chiński obyczajowy
film ┼╗y─ç (Huozhe) [1994]. Akcja filmu zaczyna si─Ö w Chinach,
tu┼╝ przed wybuchem Rewolucji Kulturalnej. Xu Fugui, jest uza-
le┼╝niony od hazardu. Z tego powodu, opuszcza go jego pi─Ökna
┼╝ona, Xu Jiazhen. Ale to tylko pocz─ůtek problem├│w.... 

[img]http://www.halfticket.tv/wp-content/uploads/2015/01/ToLive_120215_263x351.jpg[/img]