26

Odp: Szkoła językowa czy korepetycje

Tak naprawd─Ö to kwestia indywidualna. Ka┼╝demu pasuje co innego.

27

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e korepetytor to lepsza opcja. Jak jest dobry to skarb.

28

Zależy jaka duża jest grupa. Jak jest więcej niż 10os to nie polecam szkoły.

29

Moim zdaniem lepiej jest uczy─ç si─Ö w grupie - je┼Ťli tylko jest taka mo┼╝liwo┼Ť─ç to warto niej skorzysta─ç. Dla mnie element konwersacji z innymi jest niezb─Ödny, a dodatkowo, jak kto┼Ť s┼éusznie zauwa┼╝y┼é pojawia si─Ö te┼╝ element rywalizacji - to chyba tez jest jaka┼Ť si┼éa, kt├│ra pozwala nie sta─ç w miejscu tylko wci─ů┼╝ wymaga─ç od siebie wi─Öcej. Osobi┼Ťcie teraz stoj─Ö przed wyborem odno┼Ťnie kursu j─Özykowego nieco bardziej zaawansowanego (biznesowego). w sumie na razie bior─Ö pod uwag─Ö szkolenie tutaj: wsb.pl/poznan/kandydaci/szkolenia ale jestem otwarty na Wasze propozycje gdzie jeszcze w okolicach Poznania warto uczy─ç si─Ö j─Özyka na takim wysokim poziomie?

30

Je┼Ťli kogo┼Ť sta─ç na indywidualne lekcje, to czemu mia┼éby nie
skorzysta─ç z takiej okazji? I nauka w szkole j─Özykowej i lekcje
prywatne maj─ů swoje du┼╝e atuty. Jest i trzecie opcja. Mianowicie,
można także opłacić sobie lekcje indywidualne w szkole językowej.
Lekcje takie s─ů du┼╝o dro┼╝sze, ale ma si─Ö nauczyciela wy┼é─ůcznie
do swojej dyspozycji. Dla os├│b chc─ůcych si─Ö uczy─ç na powa┼╝nie
to bardzo dobre rozwi─ůzanie.

31

Ja dodam swoje par─Ö groszy...

Mam wielu znajomych, kt├│rzy maj─ů dobre i z┼ée wspomnienia z r├│┼╝nych metod nauki.

Jedni preferowali szko┼éy j─Özykowe, inni korepetycje a jeszcze inni rozmowy z native'ami. Szko┼éy maj─ů to do siebie, ┼╝e nierzadko zatrudniaj─ů niekompetentnych nauczycieli. Trzeba p┼éaci─ç za miesi─ůc z g├│ry wi─Öc jest si─Ö na straconej pozycji. W przypadku korepetycji sprawa jest prostsza: p┼éaci si─Ö za godzin─Ö, wi─Öc po pierwszych odbytych zaj─Öciach mo┼╝na wyci─ůgn─ů─ç wnioski, czy co┼Ť z tego b─Ödzie. W przypadku native speaker├│w sprawa jest chyba oczywista, pod warunkiem, ┼╝e obie strony znaj─ů do perfekcji jeden j─Özyk, w kt├│rym mog─ů si─Ö komunikowa─ç.

32 (edytowany przez sylvija14 2016-06-17 08:26:04)

Nale┼╝─Ö do os├│b towarzyskich i kontaktowych, wi─Öc zdecydowanie wol─Ö zaj─Öcia w dobrej szkole j─Özykowej, np. w Empik School. W szkole mog─Ö porozmawia─ç po angielsku z innymi osobami, nie tylko z lektorem. Du┼╝ym atutem jest r├│┼╝norodno┼Ť─ç zaj─Ö─ç: ─çwiczenia, testy, s┼éuchanie, ogl─ůdanie program├│w - wszystko w j─Özyku obcym. Obawiam si─Ö, ┼╝e korepetycje wygl─ůdaj─ů zupe┼énie inaczej...

33

Mog─Ö r├│wnie┼╝ poleci─ç tandemy j─Özykowe. Najlepsze ┼╝eby zacz─ů─ç rozmawia─ç!

34

ja te┼╝ mam ten sam problem czy wzi─ů┼Ť─ç kilka lekcji angielskiego czy zapisa─ç si─Ö do dobrej szko┼éy j─Özykowej

35

siemanokoo

36

Totalnie korki z nativem. Z niczego si─Ö tyle nie nauczy, co z rozm├│w.

37

Ja bym wybra┼é korepetycje dlatego, ┼╝e korepetytor jest skoncentrowany tylko na tobie. ┼üatwiej wy┼éapie te┼╝ twoje s┼éabe strony. W szkole ju┼╝ nawet 10 os├│b w grupie przypadaj─ůcych na jednego nauczyciela, to za du┼╝o.

38

To jest tak naprawd─Ö sprawa czysto indywidualna. Jedni czuj─ů si─Ö bardziej komfortowo podczas nauki z korepetytorem, poniewa┼╝ ┼éatwiej im si─Ö otworzy─ç przed jedn─ů osob─ů ni┼╝ przed grup─ů. W grupie ludzie ucz─ůcy si─Ö j─Özyka cz─Östo s─ů skr─Öpowani w┼éasn─ů niewiedz─ů, bo wydaje im si─Ö, ┼╝e znaj─ů j─Özyk gorzej ni┼╝ ca┼éa reszta. Taka troch─Ö psychologiczna pu┼éapka. Ale plusem nauki w szkole j─Özykowej jest to, ┼╝e mo┼╝na rozmawia─ç po angielsku nie tylko z nauczycielem, ale te┼╝ innymi osobami i to jest dla osoby ucz─ůcej si─Ö dodatkowy atut.

39

Ja osobi┼Ťcie wol─Ö zaj─Öcia grupowe, poniewa┼╝ wi─Öcej mo┼╝na nauczy─ç si─Ö dyskutuj─ůc z lud┼║mi na r├│┼╝ne tematy pod angielsku.

40

Mi bardzo podobało się w szkole językowej. Dużo osób z którymi można pogadać i wiele fajnych pomysłów na naukę. 2 lata chodziłem do http://www.mobilelanguage.pl/

41

Zale┼╝y co kto lubi. Ja np. wol─Ö korepetycje, poniewa┼╝ w grupie nie mog─Ö si─Ö skoncentrowa─ç, a nauczyciel na korepetycjach po┼Ťwi─Öci mi te┼╝ wi─Öcej uwagi.

42

Obie formy maj─ů plusy i minusy. W szkole jest wi─Öcej os├│b w grupie i mniej indywidualne podej┼Ťcie, ale za to ka┼╝dy inaczej m├│wi, inne b┼é─Ödy pope┼énia, wi─Öc mo┼╝na si─Ö na potkni─Öciach innych uczy─ç. Z drugiej strony korepetytor ma tylko 1-2 osoby i mo┼╝e si─Ö tylko na nich skupi─ç, ale wtedy jeste┼Ťmy os┼éuchani tylko ze sposobem m├│wienia jednej osoby.
M├│j korepetytor w┼éa┼Ťnie sko┼äczy┼é studia i czmychn─ů┼é za granic─Ö, wi─Öc szukam kursu w szkole pod matur─Ö. Nie chc─Ö si─Ö naci─ů─ç na studenta. Najbli┼╝ej mam do Edun - s┼éysza┼é kto┼Ť?

43

Ja chodz─Ö na zaj─Öcia w grupie. Nauka idzie mi bardzo dobrze. Cz─Östo na ─çwiczeniach prowadzimy dialogi mi─Ödzy sob─ů. To bardzo pomaga.

44 (edytowany przez Wejcher 2016-12-31 11:29:54)

Trudno jest jednoznacznie powiedzie co jest lepsze. Ja korzystałem z obu form i obie mi się przydały.
http://www.berlitz.pl/ jako szko┼éa j─Özyk├│w obcych da┼éa mi mo┼╝liwo┼Ť─ç prowadzenia konwersacji z native'ami - a to bardzo wa┼╝ne - chyba nie musz─Ö t┼éumaczy─ç dlaczego. Korepetycje natomiast pozwoli┼éy bardziej usystematyzowa─ç gramatyk─Ö. A dochodzi jeszcze jeden element o kt├│rym kilka os├│b wcze┼Ťniej pisa┼éo czyli determinacja i up├│r w samodzielnym uczeniu si─Ö j─Özyka - bez tej ostatniej rzeczy nie pomo┼╝e ani szko┼éa j─Özykowa ani korepetycje.

45 (edytowany przez jareczq 2017-02-19 17:27:33)

to całkowicie indywidualna kwestia
---------
http://blogomnie.bravesites.com

46

W moim przypadku b─Öd─ů to korepetycje. Na zaj─Öciach w grupie cz─Östo ci─Ö┼╝ko jest mi si─Ö skoncentrowa─ç.

47

Zdecydowanie lepsza szko┼éa j─Özykowa to jest na moje lepsza nauka i bardziej warto┼Ťciowa nauka. To jest to.

48

Moim zdaniem lepiej znale┼║─ç lepszego korepetyrtora.

49

korepetycje, szkoła językowa a na koniec obóz w danym kraju
p├│┼║niej znalezienie pracy, gdzie j─Özyk b─Ödzie niezb─Ödny i mamy sukces j─Özykowy smile

50

Zdecydowanie lepszym wyborem b─Ödzie szko┼éa j─Özykowa ni┼╝ korepetycje. Sama ucz─Öszczam do szko┼éy na kurs j─Özyka angielskiego w Warszawie http://www.berlitz.pl/szkola-jezykowa-w ÔÇŽ ul-postepu bo niestety u mnie z angielskim s┼éabo by┼éo w szkole ale ucz─Öszczaj─ůc na kurs o wiele wi─Öcej si─Ö nauczy┼éam i jestem z siebie dumna. Zaj─Öcia s─ů w mi┼éej atmosferze co jeszcze bardziej mnie motywowa┼éo do nauki.