Temat: Szkoła językowa czy korepetycje

Spotykam si─Ö z opiniami jakby korzystanie ze szk├│┼é j─Özykowych jest jedynie zb─Ödnym wydawaniem pieni─Ödzy i ┼╝eby lepiej uczy─ç si─Ö u korepetytor├│w - takich kt├│rzy s─ů w stanie do Ciebie dojechac, bo to te┼╝ komfort. Zastanawia mnie co na ten temat s─ůdzicie. Szko┼éa czy korepetycje indywidualne?

2

Odp: Szkoła językowa czy korepetycje

Je┼╝eli cena by┼éaby por├│wnywalna, to zdecydowanie zdecydowa┼éabym si─Ö na szko┼é─Ö j─Özykow─ů. Mam niemal pewno┼Ť─ç ┼╝e s─ů tam ludzie, kt├│rzy faktycznie umiej─ů j─Özyk, a nie udaj─ů ┼╝e go znaj─ů. A korepetycji udzielaj─ů nawet liceali┼Ťci przed matur─ů po 3,4 latach nauki.

3

Dla mnie fajniejsz─ů opcj─ů jest szko┼éa j─Özykowa, mo┼╝na si─Ö w grupie uczy─ç i zaznajamia─ç z j─Özykiem i u┼╝ywaniem go w┼Ťr├│d innych ludzi. Na korkach to mo┼╝na si─Ö uczy─ç, jak do zalicze┼ä w szkole. Nic to nie wnosi moim zdaniem. W szkole nauka to co innego, zupe┼énie co innego.

4

Ja w og├│le nie wiem jak mo┼╝na por├│wnywa─ç jedno z drugim. Przede wszystkim korepetycje bardzo rzadko s─ů w grupach, a w szko┼éach j─Özykowych zazwyczaj to podstawa. Ja wybra┼éabym zdecydowanie szko┼é─Ö j─Özykow─ů. Korepetycje s─ů dobre jak nie znamy jakiego┼Ť zagadnienia

5

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e jak kto┼Ť szybko musi opanowa─ç j─Özyk, to korepetycje s─ů lepszym rozwi─ůzaniem... my┼Ťl─Ö, ┼╝e sam zrobi┼ébym tak, gdybym musia┼é nauczy─ç si─Ö rozmawia─ç po angielsku, bo na razie dukam tongue w grupie te┼╝ fajnie si─Ö uczysz, ale opanowanie umiej─Ötno┼Ťci rozmawiania zajmuje chyba wi─Öcej czasu, chocia┼╝ du┼╝o zale┼╝y te┼╝ od nauczyciela.

6

Korepetycje i koniec smile to na pewno jest lepsze. Wtedy ma si─Ö kontakt od razu z nauczycielem. Nauczyciel od razu na bie┼╝─ůco mo┼╝e nam pokazywa─ç gdzie mamy b┼é─Ödy. W szkole tego nie ma bo szko┼éa si─Ö nastawia tylko na jak najwi─Öksz─ů to liczb─Ö uczni├│w i jak na najwi─Öksz─ů liczb─Ö studnet├│w.

7

A ja powiem tak - korepetycje online smile odpada problem z dojazdem, macie dost─Öp do native speaker├│w i lektor├│w z ca┼éego ┼Ťwiata. Spore u┼éatwienie, zw┼éaszcza je┼Ťli jeste┼Ťcie z mniejszego miasta i chcecie si─Ö uczy─ç czego┼Ť bardziej egzotycznego ni┼╝ angielski! Wi─Öcej o zaletach nauki online do poczytania tutaj: http://www.myspeakshop.com/myspeakshop/ ÔÇŽ _skuteczna

8

najlepiej wyjda Ci korki z native speakerem. Najbardziej po┼╝─ůdna chyba forma nauki j─Özyka obcego. Polecam bardzo! 

---------------------------------
http://www.zygbud.com.pl/

9

ja         Polecam - szkolenia j─Özykowe dla firm warszawa kt├│re odmieniaj─ů nam podej┼Ťcie do j─Özyka i na pewno angielki stanie si─Ö ┼éatwiejszy.

10

Wszystko zale┼╝y oczywi┼Ťcie od mo┼╝liwo┼Ťci finansowych. Wiadomo - szko┼éa to najcz─Ö┼Ťciej presti┼╝ a wi─Öc i wy┼╝sza stawka i z tym trzeba si─Ö liczy─ç. Warto wi─Öc pomy┼Ťle─ç wtedy o korepetytorach - wielu student├│w chce sobie dorobi─ç. Mo┼╝na ich znale┼║─ç na https://needaschool.com/pl/ - napewno lepsze stawki no i dzi─Öki wszystkim ofertom w jednym miejscu wybieracie najkorzystniejsz─ů.

11

A mi si─Ö z kolei wydaje, ┼╝e zdecydowanie szko┼éa. Pami─Ötam czasy podstaw├│wki/gimnazjum/liceum i samo slowo szko┼éa jako┼Ť tak mobilizuje. Zaj─Öcia dodatkowe to zawsze dodatkowe i ci─Ö┼╝ko si─Ö na nie zebra─ç. Ju┼╝ przerabia┼éam r├│┼╝ne formy nauki - pomoc kole┼╝anek, szkolne k├│┼éka j─Özykowe czy te┼╝ korepetycje ale tak naprawd─Ö dopiero Sokrates pom├│g┼é mi nauczy─ç si─Ö j─Özyka perfect! Tak, ze teraz sama mog─Ö uczy─ç innych;)

12

Dla mnie najlepszym rozwi─ůzaniem jest szko┼éa j─Özykowa. Mo┼╝na os┼éucha─ç si─Ö z r├│┼╝nymi akcentami, te┼╝ lektorzy maj─ů do┼Ťwiadczenie w nauczaniu, nie s─ů po prostu osobami chc─ůcymi sobie dorobi─ç. Ja chodz─Ö do szko┼éy http://englishyes.pl/, dzi─Öki temu mam motywacje do nauki, atmosfera te┼╝ jest przyjemna co przyk┼éada si─Ö na szybko┼Ť─ç uczenia smile

13

Tutaj artykuł o zaletach nauki w szkole językowej

http://coursefinders.com/pl/studentlibr ÔÇŽ age-school

Wed┼éug mnie wszystko zale┼╝y od nastawienia cz┼éowieka. Szko┼éy maj─ů fajn─ů ofert─Ö, ale trzeba chcie─ç z niej skorzysta─ç, a nie chodzi─ç jak na skazanie ;-)

14

Determinacja i nauka samodzielna.

15

Ja bym si─Ö chcia┼éa do jakiej┼Ť szko┼éy zapisa─ç, z korkami mam kiepskie przej┼Ťcia, znacie jak─ů┼Ť dobr─ů w Warszawie?

16

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e je┼╝eli kto┼Ť b─Ödzie chcia┼é si─Ö nauczy─ç j─Özyka to bez r├│┼╝nicy mu b─Ödzie czy to szko┼éa jezykowa czy korepetycje. Du┼╝o zale┼╝y od podej┼Ťcia "ucznia".

17

To zale┼╝y czy pieni─ůdze nie s─ů problemem. Jezeli nie to lepsza wed┼éug mnie jest szko┼éa j─Özykowa.

18

Zdecydowanie korepetycje. W szkole grupy s─ů moim zdaniem troch─Ö za du┼╝o - nawet 4/6 os├│b to ju┼╝ za wiele jak na jednego nauczyciela.

19

Według mnie zdecydowanie szkoła językowa, bo więcej się człowiek nauczy niż suche korepetycje prywatne.

20

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e korepetycje. By┼éem w szkole j─Özykowej, wiem jakie s─ů realia. Na jednego ucznia przypada mo┼╝e 5 minut z ca┼éej lekcji, wybieraj─ůc korepetycje ca┼éy czas jest dla Ciebie smile

21

Ja r├│wnie┼╝ jestem zdania,┼╝e lepiej jest zainwestowa─ç w korepetycje. Szko┼éy j─Özykowe nie s─ů wcale tanie oraz nie przeznaczaj─ů wiele czasu na jednego ucznia. Poza tym w sieci jest bardzo wiele ciekawych kurs├│w, ktore umo┼╝liwiaj─ů podniesienie swoich korepetycji. Ze swojej strony polecam na przyk┼éad kurs angielskiego w biznesie , kt├│ry jakis czas temu przesz┼éam. Mo┼╝na go sobie wykupi─ç na ten platformie elearningowej
http://gromar.eu/oferta/platforma-elearningowa/

Daje bardzo wiele umiej─Ötno┼Ťci, sensownej wiedzy. Poza tym jest to wygodne bo nic Was nie rozprasza i uczycie si─Ö w fotelu w swoim pokoju.

22

Na Twoim miejscu wybra┼éabym korepetycje. Ilo┼Ť─ç przerobionego materia┼éu b─Ödzie du┼╝o wi─Öksza ni┼╝ w szkole j─Özykowej w tym samym czasie.

23

korepetycje s─ů lepsze moim zdaniem, no i ┼éatwiej znale┼║─ç wolnego lektora, masz indywidualne podejscie i uczysz sie tego czego chcesz. needaschool.com sobie sprawd┼║cie jak szukacie, w sumie opr├│cz lektor├│w mo┼╝na znale┼║c te┼╝ kursy j─Özykowe wi─Öc juz wed┼éug uznania

24

Moim zdaniem szko┼éa j─Özyka jest dobra, je┼Ťli trafisz na ma┼é─ů grup─Ö i odpowiedniego lektora z podej┼Ťciem do ka┼╝dego. Ja uczy┼éem si─Ö w Perfekt OK w ┼üodzi i bardzo sobie chwal─Ö te zaj─Öcia, bardzo rozwijaj─ůce.

25

ja nie polecam nauki samotnej w domu a tak to korki s─ů pomocne ale zero rywalizacji lepiej w szkole;)