Temat: Szybka a skuteczna nauka j─Özyka

Mam taki problem ┼╝e chcia┼éabym si─Ö szybko nauczy─ç j─Özyka angielskiego. Poziom komunikatywny. Wyje┼╝d┼╝am na wakacje za granic─Ö i chcia┼éabym jako┼Ť si─Ö dogada─ç z lud┼║mi. Co mo┼╝ecie poleci─ç??

2

Odp: Szybka a skuteczna nauka j─Özyka

rozm├│wki polsko - angielskie , kup jaki┼Ť podr─Öcznik dostosowany do twojego poziomu ,zaznajom si─Ö z podstawami gramatyki - i tak codziennie po par─Ö godzin ka┼╝dego dnia ,nie ma cud├│w do wakacji bardzo blisko

3

Rozm├│wki to bardzo dobry pomys┼é. S┼éuchanie muzyki, radia, film├│w po angielsku te┼╝ mo┼╝e okaza─ç si─Ö przydatne do os┼éuchania si─Ö z ┼╝ywym j─Özykiem. W moim przypadku takie co┼Ť zdaje egzamin z powodzeniem. Czego i tobie oczywi┼Ťcie serdecznie ┼╝ycz─Ö.

4

ja r├│wnie┼╝ polecam ogl─ůdanie seriali po angielsku (najlepiej te m┼éodzie┼╝owe, bo tam raczej jest proste s┼éownictwo) no i zaopatrz si─Ö w fiszki angielskie smile

Pozdrawiam
Ariwa

5

najwa┼╝niejsze jest to, ┼╝eby mie─ç jak─ů┼Ť dobr─ů podstaw─Ö do nauki. Potem jakie┼Ť aplikacje, czy rozm├│wki s─ů dobrym utrwaleniem. W moim przypadku dobrym pomys┼éem na nauk─Ö j─Özyka okaza┼é si─Ö kurs j─Özykowy z Gloss─ů na kt├│rym by┼éam na Malcie. Super sprawa. Mo┼╝na si─Ö bardzo du┼╝o nauczy─ç w bardzo kr├│tkim czasie.

6

Ka┼╝dy materia┼é do nauki j─Özyka jest dobry, ale od nas samych zale┼╝y jak szybko nauczymy si─Ö obcego j─Özyka i jak─ů metod─ů przyswaja─ç b─Ödziemy wiedze. Moim zdaniem najwa┼╝niejsza jest systematyczno┼Ť─ç w nauce a nie wyb├│r odpowiedniej metody, ja tak uwa┼╝am

7

michaell66 napisał/a:

Ka┼╝dy materia┼é do nauki j─Özyka jest dobry, ale od nas samych zale┼╝y jak szybko nauczymy si─Ö obcego j─Özyka i jak─ů metod─ů przyswaja─ç b─Ödziemy wiedze. Moim zdaniem najwa┼╝niejsza jest systematyczno┼Ť─ç w nauce a nie wyb├│r odpowiedniej metody, ja tak uwa┼╝am

Tak jak m├│wisz, piszesz smile Je┼╝eli sami b─Ödziemy zmotywowani do nauki j─Özyka angielskiego to ca┼ée przyswojenie materia┼éu przyjdzie z lekko┼Ťci─ů smile Trzeba mie─ç w ─çwiczeniach jaki┼Ť cel. U mnie celem takim numer jeden, taki priorytet to nauczenie si─Ö j─Özyka angielskiego w takim stopniu abym normalnie rozumia┼é wszystkie seriale, filmy w tym j─Özyku. Chcia┼ébym do tego poziomu doj┼Ť─ç.

8

U mnia w┼éasnie najlepiej sprawdzi┼é si─Ö system spotka┼ä z lektorem online. Korzysta┼éam ze szkoly chatterbox.pl i naprawd─Ö warto by┼éo. ┼Üwietny program. Zreszt─ů mozna samemu si─Ö przekona─ç zamawiaj─ůc sobie bezp┼éatn─ů lekcj─Ö.

9

mo┼╝esz za┼éatwi─ç sobie jakie┼Ť konwersacje, jak chodzi ci o poziom komunikatywny, du┼╝o tez nauczysz si─Ö sama jak przysi─ůdziesz nad j─Özykiem, wa┼╝ne to opanowa─ç podstawy gramatyki no i w twoim przypadku du┼╝o s┼éucha─ç i rozmawia─ç z kim┼Ť, kto ten j─Özyk zna, no bo przecie┼╝ chcesz si─Ö porozumiewa─ç po angielsku za granic─ů smile

10

Tak ale zasady gramatyki s─ů na wyrost. Pojedziesz do Anglii to si─Ö przekonasz o czym m├│wi─Ö. Normalnie si─Ö b─Ödziesz musia┼é dogada─ç z Anglikiem, nikt nie b─Ödzie Ciebie pyta┼é czy potrafisz ten i ten czas, tylko b─Ödzie musia┼é rozumie─ç to co do Ciebie m├│wi Anglik a p├│┼║niej to t┼éumaczy─ç.

11

S─ů kursy j─Özykowe takie w┼éa┼Ťnie j─Özykowe przyspieszone z native spikerami kt├│rzy pomagaj─ů. Niestety jednak tego typu kursy s─ů jednak znacznie dro┼╝sze ni┼╝ takie typowe kursy wi─Öc trzeba liczy─ç si─Ö z dodatkowymi kosztami zwi─ůzanymi z tak─ů nauk─ů, ale to szczeg├│┼é.

12

Nie mo┼╝na si─Ö niczego szybko nauczy─ç nie ma ┼╝adnej takiej mo┼╝liwo┼Ť─ç..Bo uczenie si─Ö j─Özyka to proces ci─ůg┼éy i trzeba ca┼éy czas go trenowa─ç. Ja mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e jak kto┼Ť chce szybko to musi ca┼éy czas systematycznie si─Ö uczy─ç j─Özyka i to jeszcze na bie┼╝─ůco.

13

Najlepiej rozmawiac z kims po angielsku.
Moj Syn rozmawia tak z kims na necie , z kims kto chce sie nauczyc angielskiego i bedzie zdawal za rok mature.
W szkole zauwazyli u tego chlopaka duzy postep , lepszy akcent , wiecej slowek .

14

Stachs dobrze m├│wi─ç pola─ç Ci.:) najwi─Öcej efekt├│w przyniesie na pewno ci─ůg┼éa taka po prostu nauka j─Özyka angielskiego i ci─ůg┼éa taka po prostu nauka tego j─Özyka w spos├│b taki normalny i w spos├│b taki, ┼╝e na bie┼╝─ůco kto┼Ť si─Ö b─Ödzie uczy┼é i powtarza┼é wszelkiego rodzaju s┼éowka.

15

Nie da si─Ö dobrze nauczy─ç j─Özyka w kr├│tkim czasie. Zale┼╝y Ci na komunikacji, wi─Öc rozm├│wki b─Öd─ů najlepsze. Dodatkowo jaka┼Ť aplikacja na telefon z nauk─ů komunikatywnego angielskiego i powinno si─Ö uda─ç. Pami─Ötaj tylko, ┼╝e wa┼╝ne s─ů powt├│rki i systematyka.

16

Taak, nie da si─Ö tego tak szybko opanowa─ç. Trzeba na to po┼Ťwieci─ç czas, bardzo du┼╝o czasu. Wed┼éug mnie to b─Ödzie kluczowe je┼Ťli si─Ö codziennie chocia┼╝ tak 30minut po┼Ťwi─Öci na nauk─Ö j─Özyka angielskiego. Dzi─Öki temu b─Ödziemy mogli w normalny spos├│b przyswoi─ç szybko j─Özyk obcy.

17

Witaj. Najlepiej b─Ödzie uczy─ç si─Ö ze s┼éuchu. Nie skupiaj si─Ö na gramatyce, a bardziej na samym m├│wieniu. Wystarczy, ┼╝e zakupisz  p┼éyt─Ö do nauki j─Özyka angielskiego.

18

Nie da si─Ö szybko i skutecznie nauczy─ç j─Özyka, niestety. Nauka j─Özyka to wyt─Ö┼╝ona praca.

19

Gdybym si─Ö postara┼éa i po┼Ťwi─Öci┼éa na przyk┼éad po p├│┼é dnia przez cztery miesi─ůce na nauk─Ö portugalskiego, to po tym czasie b─Öd─Ö go zna┼éa na poziomie B2. Oczywi┼Ťcie, du┼╝o zale┼╝y tu od jako┼Ťci nauki i doboru materia┼é├│w ale na pewno da┼éabym rad─Ö!

20

Polecam szybki kurs j─Özykowy. Mo┼╝esz te┼╝ samodzielnie uczy─ç si─Ö podstawowych zwrot├│w.

21

Mam znajom─ů w Niemczech, kt├│ra kupi┼éa sobie kompendium gramatyczne i w ten spos├│b uczy┼éa si─Ö gramatyki j─Özyka niemieckiego. Natomiast s┼é├│wka przyswaja┼éa sobie czytaj─ůc niemieck─ů pras─Ö, czy te┼╝ literatur─Ö. Te kt├│rych nie rozumia┼éa podkre┼Ťla┼éa sobie i szuka┼éa t┼éumacze┼ä. I naprawd─Ö sporo si─Ö nauczy┼éa smile

22

Ja twierdz─Ö ┼╝e podstaw─ů nauki jest wyznaczenie sobie konkretnego celu i samozaparcie w tym co si─Ö robi. Moim celem ju┼╝ dawno temu by┼éa nauka j─Özyka angielskiego. Spr├│bowa┼éem przez afirmacje i m├│wi─Ö Wam sam jestem zachwycony jakie wg mnie robi─Ö post─Öpy.

23

Cz┼éowiek musi mie─ç zawsze cel..W j─Özyku angielskim te┼╝ to jest bardzo wa┼╝ne. Ja sobie wyznaczy┼éem jeden (mo┼╝e b─Ödzie trudny do zrealizowania) chcia┼ébym w pe┼éni rozumie─ç seriale i filmy angielskie bez polskich ani angielskich napis├│w. Kto┼Ť ma podobny plan do zrealizowania ?