Temat: Język duński

Witam.

Chcia┼éabym nauczy─ç si─Ö j─Özyka du┼äskiego, ale nie za bardzo wiem - jak si─Ö za to zabra─ç. Polecacie dobre sposoby, b─ůd┼║ nauczycieli? Docelowo chc─Ö si─Ö przeprowadzi─ç do Danii, to taki pi─Ökny kraj. Jak d┼éugo trzeba si─Ö uczy─ç, aby si─Ö dogada─ç? Mo┼╝e pocz─ůtkowo skorzystam z us┼éug t┼éumacza du┼äskiego. Co o tym my┼Ťlicie? Podzielcie si─Ö opiniami.

Pozdrawiam.

2

Odp: Język duński

Teraz kursy j─Özykowe w du┼╝ych miastach to nie problem. Dania to pi─Ökny kraj, ale jaki drogi smile Bez du┼äskiego, nie masz tam niestety czego szuka─ç sad To nar├│d, kt├│ry bardzo dba o swoj─ů spu┼Ťcizn─Ö, m.in. dlatego trudno tam znale┼║─ç prac─Ö bez j─Özyka, podatki s─ů bardzo wysokie, a wi─Ökszo┼Ť─ç przoduj─ůcych na rynku marek to marki du┼äskie. Chyba ┼╝e jeste┼Ť specjalista najwy┼╝szego szczebla, to przepraszam, mo┼╝e sam angielski wystarczy. Jesli chodzi o doagadanie si─Ö pod angielski to w kopenhadze nawet zbieracze puszek tzw. ┼╝ule m├│wi─ů po angieslku smile

3

Jesli jednak będziesz potrzebowała tłumacza to złóz do nas zapytanie, mamy też native speakerów smile
Podaj─Ö link, a je┼Ťli si─Ö oka┼╝e, ┼╝e nie wolno, to pisz na priv wink

http://www.biuro-punkt.pl/

4

Moim zdaniem warto zapisa─ç si─Ö na kurs j─Özykowy (najlepsze rozwi─ůzanie- prowadzony przez native speakera), ale tak┼╝e zaopatrzenie si─Ö w ksi─ů┼╝ki do samodzielnej nauki:). Uwa┼╝am, ┼╝e sam kurs du┼╝o daje, ale mimo wszystko samemu te┼╝ troszk─Ö trzeba popracowa─ç:)

5

A ja pr├│bowa┼éam rozpocz─ů─ç nauk─Ö du┼äskiego, ostatecznie troch─Ö si─Ö rozczarowa┼éam (chyba swoj─ů niemoc─ů;p), i zainwestowa┼éam w kurs japo┼äskiego. Jestem zadowolona, cho─ç mo┼╝e kiedy┼Ť do du┼äskiego powr├│c─Ö, bo cho─ç trudny, to dla mnie pi─Ökny:D