logo słówka

#1 2014-10-31 10:37:25

wero_nika
Nowy użytkownik

Język duński

Witam.

Chciałabym nauczyć się języka duńskiego, ale nie za bardzo wiem - jak się za to zabrać. Polecacie dobre sposoby, bądź nauczycieli? Docelowo chcę się przeprowadzić do Danii, to taki piękny kraj. Jak długo trzeba się uczyć, aby się dogadać? Może początkowo skorzystam z usług tłumacza duńskiego. Co o tym myślicie? Podzielcie się opiniami.

Pozdrawiam.

#2 2014-12-16 16:37:11

AnitaWu
Nowy użytkownik

Re: Język duński

Teraz kursy językowe w dużych miastach to nie problem. Dania to piękny kraj, ale jaki drogi smile Bez duńskiego, nie masz tam niestety czego szukać sad To naród, który bardzo dba o swoją spuściznę, m.in. dlatego trudno tam znaleźć pracę bez języka, podatki są bardzo wysokie, a większość przodujących na rynku marek to marki duńskie. Chyba że jesteś specjalista najwyższego szczebla, to przepraszam, może sam angielski wystarczy. Jesli chodzi o doagadanie się pod angielski to w kopenhadze nawet zbieracze puszek tzw. żule mówią po angieslku smile

#3 2014-12-16 16:38:27

AnitaWu
Nowy użytkownik

Jesli jednak będziesz potrzebowała tłumacza to złóz do nas zapytanie, mamy też native speakerów smile
Podaję link, a jeśli się okaże, że nie wolno, to pisz na priv wink

http://www.biuro-punkt.pl/

#4 2015-03-04 21:11:14

dobryziomek
Użytkownik

Moim zdaniem warto zapisać się na kurs językowy (najlepsze rozwiązanie- prowadzony przez native speakera), ale także zaopatrzenie się w książki do samodzielnej nauki:). Uważam, że sam kurs dużo daje, ale mimo wszystko samemu też troszkę trzeba popracować:)

#5 2015-04-15 09:11:51

marysiak12
Nowy użytkownik

A ja próbowałam rozpocząć naukę duńskiego, ostatecznie trochę się rozczarowałam (chyba swoją niemocą;p), i zainwestowałam w kurs japońskiego. Jestem zadowolona, choć może kiedyś do duńskiego powrócę, bo choć trudny, to dla mnie piękny:D

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl