logo słówka

#1 2014-10-12 16:04:04

karola250491
Nowy użytkownik

Szwedzki na UJ

Witam,
W przyszłym roku tj. 2015 mam zamiar składać papiery na UJ na filologię szwedzką. Czy jest moze osoba na forum, która może wypowiedzieć się na temat poziomu nauczania czy trudności na tym kierunku? Czy jest sens zaczynać studia jeżeli o niemiecki ma się raczej blade pojęcie? A moze sa osoby, które równiez wybierają sie na ten kierunek?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

#2 2015-01-03 16:38:32

wanilijowa
Nowy użytkownik

Re: Szwedzki na UJ

Hej wink Zauważyłam Twoje pytanie i choć jest dość stare, to pomyślałam, że odpiszę, może innym się przyda. Aktualnie jestem na 1 roku filologii szwedzkiej na UJ i póki co jestem zadowolona, jeśli chodzi o sam język. Ciężko jest jednak mówić, że każdemu się spodoba/każdemu będzie szło tak łatwo, bo każdy ma inne predyspozycje. Osobiście umiem już angielski i niemiecki, a szwedzki zaczynam czuć coraz bardziej i z wielką łatwością przychodzi mi on do nauki. Gramatyka póki co jest dość łatwa, jedynie wymowa i rozumienie ze słuchu może sprawiać jakieś problemy. Jeśli chodzi o wykładowców i prowadzenie zajęć stricte ze szwedzkiego - całkiem spoko, wszyscy są mili i naprawdę chce im się uczyć, ale na 4 zajęcia w tygodniu z języka mamy 4 różnych wykładowców... robimy jednocześnie 3 różne podręczniki z trzema + dodatkowe materiały z Native Speakerem i wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że nikt z nich nie komunikuje się między sobą, co zostało już przerobione przez co czasem są różne utrudnienia wink
Należy jednak pamiętać, że jeśli myśli się "idę na filologię sz., żeby tylko nauczyć się języka", to lepiej sobie darować, bo się człowiek zamęczy innymi przedmiotami smile Lepiej wtedy wybrać jakiś kurs i potem porobić sobie egzaminy. W obecnym semestrze nie miałam zbyt wielu przedmiotów, ale już na paru zdarzyło mi się przysnąć wink

#3 2015-03-21 20:26:14

imortek
Nowy użytkownik

Zastanawiam się nad tym kierunkiem jako drugim, jestem po magisterce z romanistyki, ale chcę spróbować czegoś odrobinę innego:). Możesz napisać nieco dokładniej, jakie przedmioty są na tym kierunku? Z góry dzięki:).

#4 2017-08-17 05:08:37

rainahuang
Pisarz

Running Shoe Fit Tips
Foot size: Shoe lasts (which determine shoe sizes) vary by manufacturer  and even from one shoe model to another. Light Up Shoes
You may need a half-size or even a full size smaller or larger than you think. If you're unsure, have your feet measured.shoes outlet
Try on shoes at the end of the day. Your feet normally swell a bit during the day's activities and will be at their largest then. This helps you avoid buying shoes that are too small.
Kids Nike Trainers
Kids Shoes
Nike 6.0 Shoes
Nike Air Force 1
Nike Air Jordan
Nike Air Max
Adidas Shoes Outlet
Nike Air Max 2017
Aim for a thumbnail's length of extra space in the toebox. The width should be snug but allow a bit of room for your foot to move without rubbing. Laces should be snug but not tight. Barefoot shoes are an exception: Heel and toes should “fit like a glove”without any extra space in the toes.coach bags in sale

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl