Temat: Znajomo艣膰 angielskiego w艣r贸d Polak贸w

Witam, bardzo lubi臋 uczy膰 si臋 j臋zyk贸w, ale j臋zyk angielski nigdy nie by艂 moj膮 mocn膮 stron膮. Dzi艣 trafi艂am na artyku艂 podkre艣laj膮cy jak wa偶ny jest w pracy. Link do artyku艂u: http://stylzycia.newsweek.pl/sprawdzamy 鈥 530,1.html Zastanawiam si臋 czy rzeczywi艣cie angielski jest niezb臋dny. Jaka jest wasza opinia? Dodam, 偶e lepiej znam hiszpa艅ski (m贸j angielski to poziom B1). Pozdrawiam!:)

2 (edytowany przez Exploring_English 2014-09-11 11:07:52)

Odp: Znajomo艣膰 angielskiego w艣r贸d Polak贸w

My艣l臋, 偶e je艣li znalaz艂a艣 w sobie ch臋ci i pasj臋 do nauki hiszpa艅skiego to na pewno da si臋 co艣 wykrzesa膰 w nauce nowego j臋zyka smile Jest sporo prawdy w artykule kt贸ry znalaz艂a艣. J臋zyk angielski sta艂 si臋 lingua franca w nowoczesnej Europie. Dzisiaj szacuje si臋, 偶e oko艂o 375 milion贸w ludzi z 54 r贸偶nych kraj贸w pos艂uguje si臋 j臋zykiem angielskim. W pracy w korporacjach r贸偶nej ma艣ci jest to wym贸g niezb臋dny, a tych przybywa u nas jak grzyb贸w po deszczu. Trend ten utrzyma si臋 jeszcze bardzo d艂ugo, wi臋c je艣li kto艣 celuje w prac臋 w korporacji, to trzeba zakasa膰 r臋kawy i bra膰 si臋 do pracy nad j臋zykiem angielskim. Je艣li kto艣 jest studentem to tak偶e warto zna膰 angielski, poniewa偶 oko艂o 95% artyku艂贸w naukowych jest napisane w艂a艣nie w tym j臋zyku. Tym "technicznym" te偶 si臋 przyda, bo jak si臋 okazuje prawie milion s艂贸w 艣ci艣le zwi膮zanych z technik膮 i informatyzacj膮 to s艂owa angloj臋zyczne. Osobi艣cie uwa偶am, 偶e naprawd臋 warto, nawet dla siebie, dla w艂asnej satysfakcji, bo czy nie czujesz si臋 obywatelk膮 艣wiata kiedy w艂adasz przynajmniej dwoma,trzema j臋zykami? Pozdrawiam Ci臋 i 偶ycz臋 aby nauka angielskiego sz艂a Ci jak z p艂atka.

3 (edytowany przez Mrlasandra2172 2015-07-03 09:04:50)

To prawda angielski jest dzi艣 bardzo wa偶ny i potrzebny praktycznie wsz臋dzie, czasami nawet komunikaty w komputerze wy艣wietlaj膮 si臋 w j臋zyku angielskim dlatego jest on bardzo wa偶ny, na szcz臋艣cie coraz wi臋cej os贸b zna cho膰 jego podstawy

Markowe ciuchy ? Nie wiesz gdzie kupi膰 aby mie膰 je w dobrej jako艣ci ? Poczytaj kilka rzeczy na bardzo dobrym blogu. https://bestylishgirl.wordpress.com/201 鈥 le-sklepy/ Wszystkiego si臋 mo偶esz dowiedzie膰.

4

Mrlasandra2172 napisa艂/a:

To prawda angielski jest dzi艣 bardzo wa偶ny i potrzebny praktycznie wsz臋dzie, czasami nawet komunikaty w komputerze wy艣wietlaj膮 si臋 w j臋zyku angielskim dlatego jest on bardzo wa偶ny, na szcz臋艣cie coraz wi臋cej os贸b zna cho膰 jego podstawy

nieznajomo艣膰 j臋zyka to dzi艣 kalectwo

5

To prawda dzi艣 ka偶dy powinien cho膰 troch臋 zna膰 j臋zyk angielski poniewa偶 coraz cz臋艣ciej jest nam on potrzebny nawet w Polsce na szcz臋艣cie w 艣r贸d m艂odzie偶y jest to wynik bardzo zadowalaj膮cy i coraz ch臋tniej si臋 go ucz膮

6 (edytowany przez Rocky2212 2016-09-20 09:16:10)

U Polak贸w (szczeg贸lnie tych urodzonych po 1989 roku) jest ca艂kiem nie藕le. Wiem to np. z moich do艣wiadcze艅 z wyjazdu na ersmusa, gdzie ja i inni koledzy z Polski ca艂kiem nie藕le si臋 dogadywali po angielsku, podczas gdy ludzie np z Hiszpanii lub Niemiec mieli z tym problem.

7

Ostatnio faktycznie jest coraz lepiej. Angielski zna sporo os贸b, zreszt膮 ten j臋zyk powoli staje si臋 obowi膮zkowym. Jest coraz cz臋艣ciej wymagany przez pracodawc贸w w wielu bran偶ach.

8

To prawda i my艣l臋 偶e to w艂a艣nie ze wzgl臋du na wymogi pracodawc贸w ludzie ucz膮 si臋 angielskiego moim zdaniem jest to jeden z wa偶niejszych powod贸w, a poza tym coraz wi臋cej ludzi wyje偶d偶a na wakacje za granice i tez z tego wzgl臋du dobrze jest umie膰 co艣 powiedzie膰

9

znajomo艣膰 angielskiego w tych czasach to podstawa, jednak pracodawcy zatrudniaj膮c pracownika patrz膮 na znajomo艣膰 innych j臋zyk贸w obcych, bo angielski sta艂 si臋 oklepany, niemal偶e ka偶dy ju偶 zna w jakim艣 stopniu ten j臋zyk

10

Angielski dzi艣 jest niezb臋dny, ale niestety p贸ki szko艂y b臋d膮 si臋 skupia膰 na gramatyce, nikt tak naprawd臋 nie skorzysta

11

Witam,
J臋zyka angielskiego zacz臋艂am uczy膰 si臋 w podstaw贸wce w latach osiemdziesi膮tych. Co roku zamiast i艣膰 do przodu z materia艂em wymieniali nam nauczyciela i zaczynali艣my nauk臋 od nowa. W ten spos贸b po pi臋ciu latach nauki nadal niewiele umia艂am, wydaje mi si臋 偶e mniej nawet od mojego dziecka - pierwszoklasisty, kt贸re pierwszego dnia w szkole nauczy艂o si臋 czterech s艂贸wek!

12

Dzieci du偶o szybciej ucz膮 si臋 j臋zyk贸w ni偶 doro艣li - chodzi o zdolno艣ci rozwojowe m贸zgu. Im cz艂owiek starszy tym gorzej zapami臋tuje, bo m贸zg si臋 starzeje, tak to nazw臋. Ostatnio czyta艂am artyku艂 o tym, 偶e Polacy to nar贸d, kt贸ry jest jednym z najwy偶ej klasyfikowanych pod k膮tem znajomo艣ci j臋zyka angielskiego. Brytyjczyk贸w oczywi艣cie w to nie wliczam wink

13

dzis chyba podstaw膮 jest angielski i jaki艣 dodatkowy j臋zyk, a jaki, to ju偶 zalezy od specyfiki pracy i miasta. jednak w ka偶dej korporacji czy wiekszej firmie to wlasnie angielski jest wyjsciowy, warto wiec znac go jak najlepiej. 艂atwiej sie dogadac.

14

dlatego m贸j synek chodzi na angielski do przedszkola...mam nadzieje 偶e u艂atwi mu to dalsza na nauk臋 i nie b臋dzie problem贸w...

=============
Tylko u nas wolny czas katowice

15

Dzi臋kuj臋 wam za dyskusj臋. Zmobilizowa艂am si臋 i podj臋艂am nauk臋 angielskiego. Ucz臋 si臋 intensywnie i podzielam wasz膮 opinie, 偶e bez angielskiego ani rusz.

16

Z moich obserwacji wynika, 偶e u Polak贸w nie jest tak 藕le. Ale w moim 艣rodowisku zauwa偶am, 偶e wstydzimy si臋 m贸wi膰 w obcym j臋zyku. Widz臋 po sobie - rozumiem, czytam, ogl膮dam filmy, a przy m贸wieniu... blokada. I nie umiem tego zwalczy膰. Cho膰 si臋 staram.

17

Ja mam dok艂adnie to samo .... najwi臋kszy stres odczuwam kiedy wyje偶d偶am na wakacje za granice i nie ma mo偶liwo艣ci dogadania si臋 w inny j臋zyku jak angielski 艂api臋 si臋 na tym 偶e z nerw贸w zapominam najprostsze s艂owa

18

Mimo wszystko uwa偶am 偶e coraz wi臋cej polak贸w m贸wi po angielsku coraz wi臋cej chce sie uczy膰 tego j臋zyka wi臋c uwa偶am 偶e wszystko zmierza w dobrym kierunku poniewa偶 ten je偶yk jest nam bardzo potrzebny ...

19

My艣l臋 podobnie jak Bernard83. Umiemy - czasem nawet ca艂kiem dobrze - ale si臋 wstydzimy.

20

Wielu Polak贸w zna j臋zyk angielski. My艣l臋, 偶e bez znajomo艣ci tego j臋zyka nie mo偶na marzy膰 o wysokiej karierze zawodowej. Jedyne co mi przeszkadza, to nasz akcent i z艂a wymowa wielu s艂贸w.

---------------------
Polecam terapia si warszawa

21

Angielski jest dzi艣 bardzo potrzebny, by np.: Dosta膰 prac臋 w korporacji, by膰 przygotowanym na niezapowiedzian膮 emigracje zarobkow膮 i wiele dzisiejszych s艂贸w pochodzi z j臋zyka angielskiego, wi臋c lepiej cho膰 zna膰 podstawy j臋zyka angielskiego.

22

Nikt tego nie neguje, oczywi艣cie, 偶e warto zna膰 j臋zyk angielski. I naprawd臋 warto m贸wi膰, bo koniec ko艅c贸w naprawd臋 mamy z tym problem. A nies艂usznie.  Jeste艣my wysoko w rankingach. Trzeba 膰wiczy膰, 膰wiczy膰 i jeszcze raz 膰wiczy膰.

23

Ja r贸wnie偶 uwa偶am 偶e ze znajomo艣ci膮 j臋zyka angielskiego w艣r贸d polak贸w jest ostatnio coraz lepiej ludzie zaczynaj膮 sie prze艂amywa膰 i uczy膰 si臋 je偶yka co bardzo dobrze o nas 艣wiadczy i oby tak dalej by艂o

24

I bardzo dobrze ... ja bardzo ciesz臋 si臋 偶e Polacy zaczynaj膮 u艣wiadamia膰 sobie 偶e znajomo艣膰 j臋zyka obcego jest bardzo potrzebna, ciesz臋 si臋 偶e coraz wiecej ludzi zaczyna sie uczy膰 angielskiego i bardzo cz臋sto sa to ludzie starsi co tez bardzo mnie cieszy

25

Zdecydowanie mamy coraz wi臋ksz膮 艣wiadomo艣膰 jak bardzo istotna jest nauka j臋zyka obcego wink. Wzrasta te偶 zainteresowanie s艂ownictwem specjalistycznym co wynika z potrzeba na rynku pracy.