1

Temat: ktore zdanie jest poprawne?

Vive a tope? czy Vivir a tope?

2

Odp: ktore zdanie jest poprawne?

Oba.

3

Our services are perfect and we always leave our customers satisfied with our work. Long Island Fence Company is proud to paul shark hemden preise d├╝sseldorf offer the best fencing services available. We help you choose the proper product, do the installation and you can also call us to do repairs in case the it destroys due to paul shark hemden outlet storms or just natural wear and tear. By choosing us, you will have chosen the best of the best when it comes to fences.

4

vive -  ┼╝yj
vivir -  ┼╝y─ç

5

2 zdania s─ů na pewno poprawne. Sk─ůd to wiem ? Uczy┼éem si─Ö 2 lata j─Özyka hiszpa┼äskiego na kursie. By┼éo mi to potrzebne bo jeszcze par─Ö lat miesi─Öcy temu chcia┼éem si─Ö ca┼ékiem wyprowadzi─ç z Polski i chcia┼éem zamieszka─ç s┼éoneczny kraj..Po pewnym czasie mi si─Ö odwidzia┼éa ale umiej─Ötno┼Ťci j─Özykowe pozosta┼éy.

6

W zale┼╝no┼Ťci co chcesz powiedzie─ç. Obie formy s─ů poprawne.

Pierwsza "vive a tope" - gdy m├│wisz o kim┼Ť, ┼╝e kto┼Ť ┼╝yje "na ca┼éego" (nie marnuje czasu, korzysta z ┼╝ycia lub te┼╝ jest bogaty, stac go na wszytsko).

Druga forma "vivir a tope" - oznacza żyć na całego, czyli forma bezokolicznikowa.

Daj zna─ç o kt├│r─ů form─Ö Ci chodzi┼éo.

smile