26

Odp: Nigdy nie miałam do czynienia z angielskim

stachoo88 napisał/a:

Angielski to jednak bardzo przydatny j─Özyk, wiele film├│w, gier komputerowych, program├│w telewizyjnych oraz innych szeroko poj─Ötych wytwor├│w kultury tworzonych jest w tym j─Özyku, a nie zawsze s─ů dobrze t┼éumaczone. Z drugiej strony ta wszechobecno┼Ť─ç j─Özyka angielskiego u┼éatwia nauk─Ö bo zawsze jaki┼Ť kontakt z tym j─Özykiem ma si─Ö na co dzie┼ä.

ja rozpocz─ů┼éem swoj─ů nauk─Ö angielskiego w┼éa┼Ťnie dzi─Öki grom i filmom

27

zacz─Ö┼éam si─Ö uczy─ç angielskiego bardzo p├│┼║no, w szkole mia┼éam niemiecki i francuski, ten ostatni j─Özyk na bardzo s┼éabym poziomie, nauk─Ö angielskiego rozpocz─Ö┼éam od 3 miesi─Öcznego kursu dla pocz─ůtkuj─ůcych, jak si─Ö zaczyna nauk─Ö j─Özyka obcego wa┼╝ne jest solidne opanowanie podstaw, potem jako┼Ť idzie tongue wci─ů┼╝ moim najwi─Ökszym problemem jest rozumienie angielskiego ze s┼éuchu, staram si─Ö ogl─ůda─ç filmy w oryginale, s┼éucha─ç piosenek itp.

28

J─Özyka mo┼╝esz uczy─ç si─Ö w ka┼╝dym wieku. Wiadomo ┼╝e za ma┼éolata szybciej wchodzi nauka do g┼éowy, ale przy po┼Ťwi─Öceniu godziny codziennie lub co dwa dni jeste┼Ť w stanie nauczy─ç si─Ö angielskiego do┼Ť─ç szybko. Angielski ma ┼éatwe podstawy, dopiero na wy┼╝szych stopniach trudno┼Ťci pokazuje "pazurki".

29

Takie troch─Ö bardziej skomplikowane rzeczy si─Ö pojawiaj─ů dopiero przy poziomie b1/b2. Tak do poziomu a2 wszystko mo┼╝na ┼éatwo za┼éapa─ç. G┼é├│wnie tam chodzi o to aby si─Ö nauczy─ç na pami─Ö─ç tych kilka cyfr, alfabet i takie podstawy podstaw. Dopiero p├│┼║niej po poziomie A2 mog─ů by─ç schody big_smile

30

Tak nad korepetycjami mo┼╝na si─Ö zastanowi─ç w innym czasie a na pocz─ůtku wszystko zrobi─ç tak samemu. Bo z pocz─ůtku ka┼╝dy j─Özyk obcy jest prosty i nie jest jako┼Ť tak szczeg├│lnie wymagaj─ůcy. Te podstawy trzeba opanowa─ç samemu i przyjdzie to z ┼éatwo┼Ťci─ů bo wystarczy si─Ö nauczy─ç alfabetu oraz liczenia po angielsku. Reszta ju┼╝ sama jako┼Ť zaskoczy i nie trzeba b─Ödzie si─Ö d┼éugo przyk┼éada─ç do anglika bo z czasem wszystko przyjdzie.

31

Mam do┼Ť─ç dobr─ů pami─Ö─ç wzrokow─ů i rzeczywi┼Ťcie metoda pisania podczas nauki jest dla mnie optymaln─ů.Je┼Ťli za┼Ť chodzi o nauk─Ö ze s┼éuchania, to raczej mam mizerne wyniki,bo samych s┼é├│wek nie pami─Ötam dobrze, za to akcent mi pozostaje w pami─Öci.

32

Musisz ch┼éopaku tak wnioskuj─Ö po nicku wink? Cz─Ö┼Ťciej w┼éa┼Ťnie s┼éucha─ç r├│┼╝nego rodzaju audycji radiowych, program├│w po angielsku. Je┼Ťli czego┼Ť by┼Ť nie zrozumia┼é to zawsze mo┼╝esz na youtube to sobie zatrzyma─ç i wtedy na nowo jeszcze raz w┼é─ůczy─ç smile Ja zawsze tak robi─Ö jak s┼éucham jaki┼Ť wywiad prezydenta USA bo postawi┼éem bardziej na nauk─Ö american english, ze wzgl─Ödu na seriale z USA.

33

no amerykan┼Ťki j─Özyk nie wiele sie r├│zni od Wielkiej brytani ale jednak czym┼Ť si─Ö r├│┼╝ni te┼╝ w┼éa┼Ťnie tak robie ┼╝e s┼éucham stacji czy te┼╝ ogl─ůdam seriale ameryka┼äskie do tego w┼é─ůczam napisy i jako┼Ť idzie mi ta nauka a jak ju┼╝ co┼Ť umie to staram sobie t┼éumaczy─ç teksty z tego j─Özyka

34

Nie zastanawiaj si─Ö, tylko ten czas po┼Ťwi─Ö─ç na uczenie si─Ö, ka┼╝d─ů chwilk─Ö. Kiedy┼Ť jeszcze w ┼╝yciu b─Ödziesz wdzi─Öczna, ┼╝e znasz cokolwiek, ┼╝adna nauka nie idzie na marne, ka┼╝dy j─Özyk przydaje si─Ö w najbardziej nieoczekiwanych momentach ┼╝ycia, a angielski przydaje si─Ö teraz dos┼éownie na ka┼╝dym kroku, tak┼╝e do dzie┼éa.

35

Na pocz─ůtek korepetytor b─Ödzie bardzo potrzebny! Po pierwsze nie wszystko jeste┼Ť w stanie znale┼║─ç sobie sama, bo na pocz─ůtku nigdy nie wiadomo, czego si─Ö uczy─ç. Po drugie to dodatkowy t┼éumacz, gdyby┼Ť czego┼Ť nie zrozumia┼éa. Wiem po sobie, ┼╝e nie zawsze odpowied┼║ do zadania jest zgodna z moim zamys┼éem, wi─Öc dobrze jest mie─ç kogo┼Ť obok, kto pomo┼╝e. Cena jest symboliczna, wi─Öc si─Ö nie zastanawiaj tylko bierz!

36

Korepetycje lub nauka w szkole j─Özykowej to najlepszy spos├│b do nauki od pocz─ůtku. Zale┼╝y jak─ů jeste┼Ť osob─ů je┼Ťli otwart─ů to polecam jednak nauk─Ö w grupie szko┼éy j─Özykowej. Je┼Ťli natomiast do┼Ť─ç nie┼Ťmia┼é─ů to lepiej uczy─ç si─Ö oko w oko z samym korepetytorem.

37

ja nigdy za to styczno┼Ťci z niemieckim nie mia┼éem, ale znam podstawowe zwroty smile Nauka j─Özyk├│w obcych mo┼╝e by─ç banalna. Moja babcia nauczy┼éa si─Ö troch─Ö po hiszpa┼äsku m├│wi─ç, przez te jej telenowele brazylijskie smile Polecam dobrych korepetytor├│w - http://www.karolinakopec.com

38

Generalnie angielski przez jego wszechobecno┼Ť─ç nie jest trudnym j─Özykiem do nauki.

39

Angielski to chyba podstawa w dzisiejszych czasach. Przydaje si─Ö praktycznie wsz─Ödzie. Warto nauczy─ç si─Ö go/podszkoli─ç na jaki┼Ť dobrym kursie j─Özykowym. Ja ostatnio zapisa┼éem si─Ö na http://naszaeuropa.com.pl/ (Pomorze).

40

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e mo┼╝esz wzi─ů─ç korepetytork─Ö, cena te┼╝ jest atrakcyjna. Takie indywidualne lekcje daj─ů o wiele wi─Öcej, ni┼╝ grupowe zaj─Öcia, pod warunkiem, ┼╝e korepetytor daje rad─Ö:-) w ka┼╝dym wieku warto zacz─ů─ç nauk─Ö j─Özyk├│w ÔÇô to nie jest trudne:-) Ja uczy┼éam si─Ö na tekstach piosenek, a potem jako┼Ť posz┼éo samo:-)

41

Je┼Ťli nie umiesz nic z j─Özyka, warto rozpocz─ů─ç od nauki z korepetytork─ů. Z tego co widz─Ö, znalaz┼éa┼Ť ju┼╝ niedrog─ů, wi─Öc do dzie┼éa smile

42

No ale ju┼╝ jak mam wszystkie metody na nauk─Ö j─Özyka angielskiego to chc─Ö si─Ö dowiedzie─ç, kt├│r─ů najcz─Ö┼Ťciej stosowa─ç i przez jaki okres czasu ? Mo┼╝e akurat raz w tygodniu po 3 godziny, mo┼╝e co dziennie po godzinie smile co mi polecacie, chc─Ö doj┼Ť─ç do poziomu komunikatywnego.