1 (edytowany przez Gabrielaeu72 2015-06-14 20:54:47)

Temat: Nigdy nie miałam do czynienia z angielskim

Mo┼╝ecie nie wierzy─ç, ale nigdy nie uczy┼éam si─Ö angielskiego. W szkole mia┼éam g┼éownie niemieckie, od biedy francuski, na studiach rosyjski. A ┼╝e nie by┼éo mnie sta─ç na korki, to nigdy nie przyswoi┼éam angielskiego. Wiem, zawsze mog┼éam zrobi─ç to sama w domu. Jak my┼Ťlicie, czy teraz moglabym uczy─ç si─Ö przy pomocy korepetytorki z liceum, ktora za lekcj─Ö chce 20 z┼é? W ko┼äcu zalezy mi na poczatku na podstawach jezyka.

Szukasz inspiracji na urz─ůdzenie mieszkania, domu lub ogrodu? Wejd┼║ na tego bloga http://domowyporadnik.blog.se/stylowe-m ÔÇŽ o-wnetrza/ i znajd┼║ ca┼é─ů mas─Ö super pomys┼é├│w!

2

Odp: Nigdy nie miałam do czynienia z angielskim

masz okazj─Ö to pr├│buj (tym bardziej, ┼╝e cena symboliczna)

3 (edytowany przez MegaMichell2526 2015-06-23 13:33:37)

Gabrielaeu72 napisał/a:

Mo┼╝ecie nie wierzy─ç, ale nigdy nie uczy┼éam si─Ö angielskiego. W szkole mia┼éam g┼éownie niemieckie, od biedy francuski, na studiach rosyjski. A ┼╝e nie by┼éo mnie sta─ç na korki, to nigdy nie przyswoi┼éam angielskiego. Wiem, zawsze mog┼éam zrobi─ç to sama w domu. Jak my┼Ťlicie, czy teraz moglabym uczy─ç si─Ö przy pomocy korepetytorki z liceum, ktora za lekcj─Ö chce 20 z┼é? W ko┼äcu zalezy mi na poczatku na podstawach jezyka.

tak naprawd─Ö podstaw mo┼╝esz si─Ö nauczy─ç sama w domu

Chcesz styl glamour podoba ci si─Ö? http://domyzpomyslem.blog.pl/2015/01/09 ÔÇŽ u-glamour/ Zapraszam na m├│j blog poznasz kilka prostych trik├│w!

4 (edytowany przez Nikipl78 2015-06-22 22:40:32)

Ja uczę się samodzielnie trzech języków - angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Pierwsze dwa mam co prawda w szkole, ale to się prawie nie liczy - już dawno wyprzedziłem program i zajmuję się bardziej zaawansowanymi konstrukcjami.

Nie wyobra┼╝asz sobie ┼╝ycia bez telefonu w XXI wieku? Czego jeszcze nie wiesz o tym powszechnie u┼╝ywanym i znanym gad┼╝ecie? Sprawd┼║ na http://telefonwsieci.bloog.pl/. Znajdziesz tam wszystko na temat telefon├│w.

5

Wed┼éug mnie j─Özyka mo┼╝na zacz─ů─ç uczy─ç si─Ö w ka┼╝dym wieku! Szczeg├│lnie angielskiego, z kt├│rym w┼éa┼Ťciwie ka┼╝dy z nas styka si─Ö codziennie. We┼║my np. reklamy czy to w telewizji czy gazecie ÔÇô bardzo cz─Östo zdarzaj─ů si─Ö angielskie has┼éa lub te┼╝ nawet ca┼ée zdania.

6

A ta korepetytorka z liceum to osoba kt├│ra naucza w liceum czy kt├│ra uczy si─Ö w liceum? Bo to zasadnicza r├│┼╝nica smile

Je┼Ťli nie b─Ödzie to dla Ciebie szczeg├│lnym obci─ů┼╝eniem finansowym i je┼Ťli masz do czynienia z zawodow─ů nauczycielk─ů, to my┼Ťl─Ö ┼╝e warto na pocz─ůtek pochodzi─ç na takie lekcje. Dzi─Öki temu zobaczysz, na co zwraca─ç uwag─Ö przy nauce angielskiego, na bie┼╝─ůco kto┼Ť b─Ödzie Ci wyja┼Ťnia┼é wszelkie w─ůtpliwo┼Ťci itd. A jak ju┼╝ za┼éapiesz podstawy, zorientujesz si─Ö w tym wszystkim, du┼╝o ┼éatwiej Ci b─Ödzie wyszukiwa─ç samodzielnie potrzebne materia┼éy i zaplanowa─ç samodzieln─ů nauk─Ö.

7

Lektorka to jedno, sumienna praca samemu to drugie i niestety my┼Ťl─Ö, ┼╝e ostatni czynnik jest tutaj znacznie wa┼╝niejszy. Pisa┼éem o tym zreszt─ů ju┼╝ par─Ö razy, r├│wnie┼╝ w przypadku j─Özyka angielskiego (list─Ö wszystkich artyku┼é├│w o angielskim znajdziesz tu: http://woofla.pl/?tag=jezyk-angielski ). Im natomaist wcze┼Ťniej przerzucisz si─Ö na materia┼éy przeznaczone dla os├│b ten j─Özyk rzeczywi┼Ťcie znaj─ůcych, tym lepiej, na pocz─ůtku na pewno b─Ödzie to sprawia─ç ogromn─ů trudno┼Ť─ç, ale wkr├│tce zauwa┼╝ysz, ┼╝e jest to co┼Ť bez czego dalszy rozw├│j jest niemo┼╝liwy.  - bez wzgl─Ödu na zdolno┼Ťci j─Özykowe kogokolwiek nie pozna┼éem jeszcze osoby, kt├│ra j─Özyka nauczy┼éa si─Ö jedynie z korepetytowrem.

8

Na pocz─ůtek korepetytor b─Ödzie bardzo potrzebny! Po pierwsze nie wszystko jeste┼Ť w stanie znale┼║─ç sobie sama, bo na pocz─ůtku nigdy nie wiadomo, czego si─Ö uczy─ç. Po drugie to dodatkowy t┼éumacz, gdyby┼Ť czego┼Ť nie zrozumia┼éa. Wiem po sobie, ┼╝e nie zawsze odpowied┼║ do zadania jest zgodna z moim zamys┼éem, wi─Öc dobrze jest mie─ç kogo┼Ť obok, kto pomo┼╝e. Cena jest symboliczna, wi─Öc si─Ö nie zastanawiaj tylko bierz!

9

Ja uwa┼╝am ┼╝e je┼╝eli nie mia┼éo si─Ö do tej pory ┼╝adnej styczno┼Ťci z tym j─Özykiem to niestety nie obejdzie si─Ö bez korepetycji ...samemu trudno jest si─Ö nauczy─ç nawet podstaw je┼╝eli nie mia┼éo si─Ö z nim nigdy do czynienia

10

Domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e chodzi o korepetytork─Ö, kt├│ra chodzi do liceum, a nie w liceum uczy (st─ůd ta bardzo niska cena). Cena jest niska, tylko czy w og├│le oplaca si─Ö wywala─ç oko┼éo 100 z┼é miesi─Öcznie za co┼Ť, czego nauczysz si─Ö sama w domu. Zalezy na jakim poziomie jest Twoja korepetytorka smile. bo liczebnik├│w sama sie potrafisz nauczy─ç, uwierz mi smile

11

Najlepszy w tym wypadku byłyby zajęcia z native speakerem, ponieważ jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda nauki.

12

gabrysiabot napisał/a:

Najlepszy w tym wypadku byłyby zajęcia z native speakerem, ponieważ jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda nauki.

to prawda dla mnie te┼╝ by┼éa to najskuteczniejsza metoda na pocz─ůtku

13

theharrison1129 napisał/a:

Ja uwa┼╝am ┼╝e je┼╝eli nie mia┼éo si─Ö do tej pory ┼╝adnej styczno┼Ťci z tym j─Özykiem to niestety nie obejdzie si─Ö bez korepetycji ...samemu trudno jest si─Ö nauczy─ç nawet podstaw je┼╝eli nie mia┼éo si─Ö z nim nigdy do czynienia

ja r├│wnie┼╝ uwa┼╝am ┼╝e jest to nie mo┼╝liwe

14

Przyznam szczerze że ja miałam do czynienia i to przez kilka lat ale niestety nic z tego nie wyszło w sumie ledwo zdałam maturę i tyle lat nauki poszło na marne .... efekty zaczęły się pojawiać dopiero kiedy sama zaczęłam się go uczyć w domu

15

marcelii55 napisał/a:

Przyznam szczerze że ja miałam do czynienia i to przez kilka lat ale niestety nic z tego nie wyszło w sumie ledwo zdałam maturę i tyle lat nauki poszło na marne .... efekty zaczęły się pojawiać dopiero kiedy sama zaczęłam się go uczyć w domu

czasami lepiej uczyc sie samemu niz z nauczycielem

16

Zawsze warto uczy─ç si─Ö kolejnego j─Özyka obcego. Korepetytorka za 20 z┼é to super rozwi─ůzanie, bo na pewno wyt┼éumaczy podstawy gramatyczne i nauczy kilku podstawowych czas├│w.  Potem samodzielne uczenie s┼é├│wek - ka┼╝dego dnia, bo w nauce ka┼╝dego j─Özyka najwa┼╝niejsza jest systematyczno┼Ť─ç.

17

Dok┼éadnie ... najwa┼╝niejsze jest to ┼╝eby uczy─ç si─Ö systematycznie i po┼Ťwi─Öca─ç cho─ç kilkadziesi─ůt minut dziennie, na szcz─Ö┼Ťcie w internecie jest mn├│stwo r├│┼╝nych pomocy kt├│re na prawd─Ö u┼éatwiaj─ů nauk─Ö j─Özyka nawet je┼╝eli kto┼Ť nie mia┼é z nim nic do czynienia

18

Trzeba si─Ö uczy─ç non stop. Bo nawet je┼Ťli jedziemy gdzie┼Ť autobusem to mo┼╝na si─Ö uczy─ç czyta─ç jakie┼Ť ksi─ů┼╝ki po angielsku lub jakie┼Ť mini s┼éowniki angielskiego. Warto po┼Ťwi─Öci─ç troch─Ö czasu w┼éa┼Ťnie na nauk─Ö angielskiego bo jest w nim niesamowita przysz┼éo┼Ť─ç.

19

Z tym Terminatorem pok┼é├│ci┼éem si─Ö z pewn─ů moj─ů kole┼╝ank─ů bo mi w┼éa┼Ťnie nie wierzy┼éa, ┼╝e to jest po prostu z┼ée i niedobre t┼éumaczenie tego j─Özyka hyhy No nie wiem po co t┼éumaczy─ç orygina┼éy przecie┼╝ nie mo┼╝na czego┼Ť t┼éumaczy─ç dos┼éownie tak samo jak np. menu to jad┼éospis tak na marginesie

20

Na naukę języka nigdy nie jest za późno, owszem jak masz obycie od wczesnych lat to szybciej i łatwiej przyswajasz słówka i gramatykę ale zawsze warto. Dzisiaj bez angielskiego ani rusz. Także działaj i jak tylko Cię stać na korki to się na nie zdecyduj.

21

Bez angielskiego to bym się czuł nieco wykluczony, ot chociażby z Internetu. Choć może gdybym to nadrabiał innym językiem to bym tego wcale nie odczuwał? Ale angielski w dzisiejszych czasach się przydaje, więc jeżeli masz zapał to działaj.

22

Najwa┼╝niejsze s─ů po prostu ch─Öci. Je┼Ťli masz mo┼╝liwo┼Ť─ç to si─Ö ucz tego w┼éa┼Ťnie j─Özyka angielskiego z tego wzgl─Ödu, ┼╝e nigdy nie wiesz co Ci si─Ö mo┼╝e przyda─ç w┼éa┼Ťnie w ┼╝yciu. Tak nie umie─ç j─Özyka angielskiego to jakby w tych czasach nie mie─ç prawo jazdy ( troch─Ö brutalne por├│wnanie) jednak tam czasem jest..

23

Angielski to jednak bardzo przydatny j─Özyk, wiele film├│w, gier komputerowych, program├│w telewizyjnych oraz innych szeroko poj─Ötych wytwor├│w kultury tworzonych jest w tym j─Özyku, a nie zawsze s─ů dobrze t┼éumaczone. Z drugiej strony ta wszechobecno┼Ť─ç j─Özyka angielskiego u┼éatwia nauk─Ö bo zawsze jaki┼Ť kontakt z tym j─Özykiem ma si─Ö na co dzie┼ä.

24

Tak to u┼éatwia zdecydowanie nauk─Ö w┼éa┼Ťnie z tego wzgl─Ödu, ┼╝e szybciej co┼Ť mo┼╝na sobie zapami─Öta─ç jakie┼Ť s┼é├│wka - np. wszyscy wiedz─ů co znacz─ů takie podstawowe zwroty - jak I love you, car, cat, dog itp itd Wystarczy czasem si─Ö zainteresowa─ç si─Ö danym j─Özykiem i b─Öd─ů efekty

25

Chyba zupe┼éna nieznajomo┼Ť─ç j─Özyka angielskiego w dzisiejszych czasach mo┼╝e by─ç nieco k┼éopotliwa, cho─çby podczas ogl─ůdania film├│w.