1

Temat: Zadanie do poprawienia ;)

Witam, bardzo prosz─Ö o poprawienie tego tekstu, z g├│ry bardzo dzi─Ökuj─Ö za pomoc  smile

Mein Hobby ist B├╝cher zu lesen . Ich liebe den Geruch der alten B├╝cher. Ich verbringe viel Zeit in der Bibliothek auf der Suche nach B├╝cher, die sie noch nicht gelesen haben . In meinem Zimmer habe ich meine kleine Bibliothek. Jeden Tag versuche ich, noch ein paar Seiten lesen, auch wenn ich nicht immer erfolgreich, weil der Mangel an Zeit. Ich mag Science-Fiction und Detektivgeschichten zu lesen. Mein Lieblingsautor Stephan K├Ânig , ich glaube, er ist der Autor der besten B├╝cher ist . B├╝cher bringt mich zu einer anderen Welt, kann ich sogar f├╝r einen Moment weg von der Realit├Ąt und in eine fantastische Welt , in der ich die seltsamsten Kreaturen treffen zu bewegen. Es gibt B├╝cher , die oft zur├╝ck, die meine Sicht der Realit├Ąt ver├Ąndert. Um das Buch zu lesen, brauchen keine teure Ausr├╝stung , nur ein wenig Lust und einen Bibliotheksausweis . Wir lesen in jedem Ort, auf dem Weg zur Schule / Arbeit , auf einer Parkbank . B├╝cher sind nicht schwer, so k├Ânnen Sie immer mit Ihnen , ├╝berall zu einer Lesung zu geben. Lesen ist auf jeden Fall ein Hobby, das ich jedem empfehlen w├╝rde , unabh├Ąngig vom Alter. Die F├╝lle der B├╝cher ist so gro├č, dass sicherlich alle, die Interesse an einer solchen Zeitvertreib ist , f├╝r jeden etwas.

Tłumaczenie:

Moim hobby jest czytanie ksi─ů┼╝ek. Uwielbiam zapach starych ksi─ů┼╝ek. Sp─Ödzam w bibliotece du┼╝o czasu wyszukuj─ůc ksi─ů┼╝ek, kt├│rych jeszcze nie czyta┼éam. W swoim pokoju mam ju┼╝ swoj─ů ma┼é─ů biblioteczk─Ö. Ka┼╝dego dnia staram si─Ö przeczyta─ç chocia┼╝ kilka stron, cho─ç nie zawsze mi si─Ö to udaje, z powodu braku czasu. Lubi─Ö czyta─ç fantastyk─Ö i krymina┼éy. Moim ulubionym pisarzem jest Stephan King, uwa┼╝am ┼╝e jest on autorem najlepszych ksi─ů┼╝ek. Ksi─ů┼╝ki przenosz─ů mnie w inny ┼Ťwiat, mog─Ö cho─ç na chwil─Ö oderwa─ç si─Ö od rzeczywisto┼Ťci i przenie┼Ť─ç si─Ö w fantastyczny ┼Ťwiat w kt├│ry mog─Ö spotka─ç najdziwniejsze stworzenia. S─ů ksi─ů┼╝ki do kt├│rych cz─Östo wracam, kt├│re zmieni┼éy moje spojrzenie na rzeczywisto┼Ť─ç. ┼╗eby czyta─ç ksi─ů┼╝ki nie potrzebujemy drogich sprz─Öt├│w, wystarczy troch─Ö ch─Öci i karta biblioteczna. Mo┼╝emy czyta─ç w ka┼╝dym miejscu, w drodze do szko┼éy/pracy, na ┼éawce w parku. Ksi─ů┼╝ki nie s─ů ci─Ö┼╝kie dlatego zawsze mo┼╝emy mie─ç je przy sobie i w ka┼╝dym miejscu odda─ç si─Ö lekturze. Czytanie to bez w─ůtpienia hobby, kt├│re poleci┼éabym ka┼╝demu, niezale┼╝nie od wieku. Bogactwo ksi─ů┼╝ek jest tak ogromne, ┼╝e z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů ka┼╝dy, kto zainteresuje si─Ö takim sposobem sp─Ödzania wolnego czasu, znajdzie co┼Ť dla siebie.

2

Odp: Zadanie do poprawienia ;)

Dobrze jest to zrobione gratuluje