126

Odp: Nauka 3 j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie :)

moim zdaniem to wszystko zale┼╝y od osobowo┼Ťci. Niekt├│rzy potrafi─ů si─Ö nauczy─ç 3 na raz inni nie wi─Öc nie ma regu┼éy smile generalnie to ci zazdroszcz─Ö bo z trzema j─Özykami to drogi kariery zostan─ů przed tob─ů na zawsze szeroko otwarte. Teraz jest zapotrzebowanie na specjalist├│w j─Özykowych, wiem bo ostatnio przegl─ůda┼éam oferty pracy na http://www.linguajob.pl/ czyli portalu pracy w┼éa┼Ťnie dla specjalist├│w j─Özykowych. Obecnie najwi─Öcej jest w bran┼╝y IT i HR ale moim zdaniem to dobrze bo to dobre ciekawe dzia┼éy s─ů

127

witajcie

128

To nic nie szkodzi, ┼╝e masz nienormowany czas pracy, s─ů szkolenia indywidualne, kt├│re mo┼╝esz dostosowa─ç pod siebie smile Zerknij na ofert─Ö tej szko┼éy http://ckperla.pl/nauka-jezyka . Cennik jest podany tak samo jak opisany zakres nauki. Z pewno┼Ťci─ů Ci si─Ö przyda, tam nauczaj─ů j─Özyka Angielskiego oraz Niemieckiego.

129

Moim zdaniem 3 j─Özyki to przesada, max to dla mnie dwa naraz.

130

Dzieciom, kt├│re wyjecha┼éy za granic─Ö, albo urodzi┼éy si─Ö poza granicami swojego kraju i od dziecka ucz─ů si─Ö 2 j─Özyk├│w jest ┼éatwiej przyswaja─ç potem nast─Öpne, wi─Öc kilku j─Özyk├│w na raz chyba te┼╝ si─Ö da tongue Wydaje mi si─Ö, ┼╝e s┼éowa si─Ö powielaj─ů

131

Moim zdaniem jest to przesada. Szczeg├│lnie, ┼╝e nie s─ů to ┼éatwe j─Özyki.

132

Ambicj─Ö warto doceni─ç i pochwali─ç, ale jest jeszcze pytanie, czy nie jest to porywanie si─Ö z motyk─ů na s┼éo┼äce. Nie w─ůtpi─Ö, ┼╝e s─ů osoby, kt├│rym nauka j─Özyka obcego idzie doskonale, bo po prostu maj─ů niejako wrodzone predyspozycje. My┼Ťl─Ö, ┼╝e tylko tacy ludzie maj─ů szans─Ö sta─ç si─Ö poliglotami, a przecie┼╝ s─ů takowi. Natomiast uczy─ç si─Ö trzech j─Özyk├│w naraz i np. ┼╝adnego nie opanowa─ç w sensownym stopniu to ju┼╝ strata czasu i energii jakie mo┼╝na by po┼Ťwi─Öci─ç na solidn─ů nauk─Ö jednego j─Özyka. Osobi┼Ťcie w┼éa┼Ťnie za tym jestem. Nauczy─ç si─Ö dobrze np. angielskiego i potem ewentualnie rusza─ç z innymi. Oczywi┼Ťcie mo┼╝na szuka─ç zawsze sposob├│w na przyspieszenie nauki. Immersja mo┼╝e w tym pom├│c, czyta┼éem, ┼╝e obozy Just Speak i tym podobne przedsi─Öwzi─Öcia u wielu kursant├│w znacznie dynamizuj─ů proces nauki. Wiedza jest szybciej przyswajana itp. Ale to znowu jest te┼╝ kwestia preferencji i tego czy to s┼éynne "zanurzenie w j─Özyku" jest dla danego cz┼éowieka odpowiedni─ů form─ů nauczania. Tak czy siak trzy j─Özyki naraz to jak dla mnie troch─Ö za du┼╝o "grzyb├│w w barszczu" smile Ale ┼╝ycz─Ö powodzenia, bo nie musz─Ö mie─ç racji.

133 (edytowany przez ewakopia 2017-04-06 16:07:23)

Eh, dla mnie dwa to mega ambitne zadanie, a trzy niewykonalne wink ┼üatwiej jest dla mnie i┼Ť─ç do http://www.dekor-24.pl/folie-barwne-translucentne sklepu dekor i kupi─ç folie barwne translucentne. Mo┼╝e na pierwszy rzut oka monta┼╝ wydaje si─Ö do┼Ť─ç ci─Ö┼╝kim tematem, ale je┼╝eli chodzi o takie folie to nie jest to jaki┼Ť super ci─Ö┼╝ki temat.

134

Ja tak┼╝e polecam ogl─ůda─ç czy te┼╝ s┼éucha─ç muzyki w obcych j─Özykach, kt├│rych si─Ö obecnie uczymy smile

135

Te┼╝ jestem zdania, ┼╝e to przesada hmm

136

czesc

137

Witam, wed┼éug mnie warto podj─ů─ç nauk─Ö trzech j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie, bo drogi w karierze zostan─Ö otwarte szeroko, oraz przyda si─Ö w podr├│┼╝ach.

138

No, no szacunek - 3 j─Özyki naraz to sporo!

139

Ja w szkole mam rosyjski, niemiecki i angielski - jako┼Ť daje rad─Ö!