51

Odp: Nauka 3 j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie :)

My┼Ťl─Ö, ┼╝e trzeba mie─ç spore predyspozycje, ┼╝eby uczy─ç si─Ö 3 j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie. Ja akurat nale┼╝─Ö do os├│b, kt├│rym nauka przychodzi z ┼éatwo┼Ťci─ů, ale mimo wszystko - trzy naraz to sporo nauki.

52

zna─ç 3 j─Özyki obce to ju┼╝ presti┼╝ smile  a najlepiej - francuski, niemiecki, angielski. Prac─Ö zdob─Ödziesz bez problemu.

Pozdrawiam!
Vivabus

53

To presti┼╝ no nie wiem to jest po prostu bardzo dobra umiej─Ötno┼Ť─ç, kt├│ra mo┼╝e zdecydowanie w tym przypadku u┼éatwi─ç szukanie jakiej┼Ť pracy przecie┼╝ hihi Ja to bym 3 nie umia┼éa si─Ö na raz uczy─ç z tego powodu, ┼╝e mi jest ci─Ö┼╝ko z tym moim jednym niemieckim si─Ö uczy─ç..Jak kto┼Ť tyle umie to ju┼╝ mo┼╝e podr├│┼╝owa─ç nawet po ca┼éym ┼Ťwiecie

54

Podziwiam ale im wi─Öcej kto┼Ť j─Özyk├│w umie i rozumie to wydaj─Ö si─Ö by─ç osob─ů bardziej inteligenta i m─ůdrzejsz─ů bo pami─Ötajcie - kto si─Ö rozwija ten si─Ö nie cofa. Teraz intensywnie si─Ö ucz─Ö jedynie tylko 1 j─Özyka i jest po prostu bardzo dobrze i ciekawie. Naprawd─Ö je┼Ťli mia┼ébym si─Ö uczy─ç 3 j─Özyk├│w to postawi┼ébym na angielski, niemiecki i chi┼äski : D

55

Ja osobi┼Ťcie nie da┼éabym rady wink

56

Dla mnie by┼éoby to zdecydowanie porwanie si─Ö z motyk─ů na ksi─Ö┼╝yc z tego w┼éa┼Ťnie powodu, ┼╝e to by┼éoby dla mnie za du┼╝o i nie rozumiem po co mi mia┼éo by to s┼éu┼╝y─ç skoro teraz ju┼╝ tylko 2 j─Özyki mi wystarcz─ů te kt├│re znam a dok┼éadniej niemiecki oraz angielski

57

Nie chcia┼éoby mi si─Ö tak uczy─ç : DD bo i po co skoro j─Özyk biznesu to angielski i w pracy r├│wnie┼╝ za granic─ů on jest tylko wymagany. Dodatkowe to ju┼╝ tylko wi─Ökszy jaki┼Ť profit i wi─Öksza pensja ale tak to nie wiem czy warto si─Ö uczy─ç no mo┼╝na ale oczywi┼Ťcie w tym przypadku jak kto┼Ť jest bardzo ambitny

58

Bardzo ambitne podej┼Ťcie ale to mo┼╝e si─Ö w┼éa┼Ťnie przyda─ç bo jak teraz s─ů te w┼éa┼Ťnie korporacj─Ö mi─Ödzynarodowe tutaj w Polsce a nawet za granic─ů to ju┼╝ tam podstaw─ů jest zdecydowanie j─Özyk angielski a dodatkowe j─Özyki to ju┼╝ jest plus taki w┼éa┼Ťnie, ┼╝e po prostu dobrze zna─ç niemiecki czy te┼╝ po prosu francuski.

59

Jeszcze tak mnie nie ponios┼éo, ┼╝eby si─Ö tych 3 j─Özyk├│w na raz uczy─ç. Moim zdaniem to jest za du┼╝o i ja bym nie potrafi┼éa czego┼Ť takiego hihi Jednak je┼Ťli kto┼Ť si─Ö na to decyduj─Ö to musi by─ç bardzo mocno zdeterminowany oraz bardzo du┼╝o czasu po┼Ťwi─Öca─ç w┼éa┼Ťnie na nauk─Ö j─Özyka. No ale dla chc─ůcego nic trudnego..

60

Czemu za du┼╝o? Ludzie m├│wi─ů w wi─Ökszej ilo┼Ťci j─Özyk├│w ni┼╝ 3 i to jest zdecydowanie do wykonania. Sam chcia┼ébym nauczy─ç si─Ö jeszcze co najmniej jednego j─Özyka.

61

Jak m├│wi─ů w wi─Öcej jak 3 j─Özyki o czym tutaj m├│wisz ? Bo je┼Ťli bierzesz to w kategorii j─Özyk ojczysty w┼éa┼Ťnie plus jakie┼Ť 2 obce to chyba si─Ö ┼║le zrozumieli┼Ťmy co : D No a w┼éa┼Ťnie ja to bym chcia┼é umie─ç przynajmniej 2 j─Özyki angielski oraz niemiecki wtedy mog┼éabym ┼Ťmia┼éo szuka─ç gdzie┼Ť pracy za granic─ů.

62

Jak ja bym umia┼é tyle j─Özyk├│w to po prostu m├│g┼ébym sobie wybiera─ç mi─Ödzy jakimi┼Ť ofertami pracy : D to by┼éoby bardzo dobre bo akurat w mojej bran┼╝y IT jest wielu klient├│w jaki┼Ť z zza granicy i tam czasem nie wystarczy znajomo┼Ť─ç j─Özyka angielskiego tylko po prostu czasem jeszcze innych niemiecki i francuski..Osobi┼Ťcie musz─Ö spr├│bowa─ç z 3..

63

No tak w pracy si─Ö to bardzo przyda z tego powodu, ┼╝e im wi─Öcej tym lepiej ; ) ja akurat si─Ö uczy┼éam w szkole ┼Ťredniej 3 j─Özyk├│w i nie by┼éo tak ┼║le tylko najgorsze to by┼éy wed┼éug mnie spojrzenia tych wszystkich w┼éa┼Ťnie koleg├│w co m├│wili na mnie, ┼╝e kujonk─ů jestem ;//

64

Ja w szkole ┼Ťredniej uczy┼éem si─Ö jednocze┼Ťnie j─Özyka angielskiego oraz j─Özyka francuskiego, ale startowa┼éem z r├│┼╝nych poziom├│w. W ko┼äcu j─Özyka angielskiego uczy┼éem si─Ö ju┼╝ w szkole podstawowej i gimnazjum.

65 (edytowany przez miksa 2015-03-11 14:16:09)

3 na raz? Wow! to trzeba mie─ç w sobie jaki┼Ť super talent i predyspozycje do tego. ja max 2 si─Ö uczy┼éam na raz i to ledwo ogarnia┼éam. Je┼Ťli kto┼Ť to potrafi to tylko pogratulowa─ç.

66

Trzeba mie─ç po prostu takie pozytywne nastawienie w sobie i si─Ö nie za┼éamywa─ç jak nam na pocz─ůtku wychodzi; ) ja w sumie teraz si─Ö zastanawiam nad nauk─ů j─Özyka od pocz─ůtku jakim jest norweski i niemiecki : )

67

3 j─Özyki to jest dla mnie taki hardkor i zdecydowanie no wiecie po prostu bym si─Ö na co┼Ť takiego nie odwa┼╝y┼éa z tego powodu bo bym mi si─Ö wszystko tutaj pl─ůta┼éo i bym zdecydowanie nie do ko┼äca wiedzia┼é co do czego jest w tym j─Özyku

68

3 j─Özyki pod rz─ůd to jest dla mnie za du┼╝o i ja bym tak nie wydoli┼é bo po prostu za du┼╝y przepych u to by┼éoby u mnie s┼éabo z tym jak to wszystko opanowa─ç by si─Ö nie myli┼éo : D Teraz si─Ö tylko m─Öcz─Ö akurat z jednym j─Özykiem gdzie po prostu no wiecie musz─Ö opanowa─ç po moich podstawach co┼Ť bardziej zaawansowanego

69

Mi by si─Ö to wszystko popl─ůta┼éo ale jak kto┼Ť si─Ö tak uczy to musi by─ç bardzo ambitny zdeterminowany oraz zdolny : ) je┼Ťli o mnie chodzi to bardziej by┼ébym sk┼éonny do tego, ┼╝e akurat po prostu no wiecie na pocz─ůtku bym opanowa┼é w pe┼éni j─Özyk angielski a p├│┼║niej dopiero zabiera┼é si─Ö za nauk─Ö nowego j─Özyka

70

Najwa┼╝niejsze to znale┼║─ç w tym wszystkim jaki┼Ť z┼éoty ┼Ťrodek. Uczy─ç si─Ö jakiego┼Ť drugiego j─Özyka na boku, czyta─ç o nim (bo to okre┼Ťlenie znacznie bardziej tu pasuje ni┼╝ nauka) mo┼╝na, ale warto pami─Öta─ç, by nie przys┼éoni┼é on tego w co naprawd─Ö w┼éo┼╝yli┼Ťmy ju┼╝ mn├│stwo pracy i co tak naprawd─Ö znacznie bardziej mo┼╝e si─Ö przyda─ç. Wi─Öksze mo┼╝liwo┼Ťci potrafi da─ç jeden j─Özyk opanowany na poziomie bardzo dobrym ni┼╝ 10 na turystycznym. Pewnie, ┼╝e mo┼╝na rozpocz─ů─ç nauk─Ö j─Özyka grenlandzkiego lub tajskiego potrafi─ůc wyduka─ç par─Ö s┼é├│w po angielsku czy niemiecku tylko warto si─Ö zastanowi─ç czy w og├│le si─Ö to w jakikolwiek spos├│b op┼éaca. Ostatnie zdanie jednak zawsze nale┼╝y do czytelnik├│w, wi─Öc je┼Ťli macie jakie┼Ť w┼éasne sposoby na nauk─Ö kilku j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie, opanowanie ch─Öci nauki wielu j─Özyk├│w b─ůd┼║ chcieliby┼Ťcie wyrazi─ç na ten temat opini─Ö to zach─Öcam do komentowania.

71

Ja to bym nie wydoli┼é akurat z nauk─ů 3 j─Özyk├│w na raz i dla mnie to by┼éoby zdecydowanie za du┼╝o..Z jednym takim niby prostym francuskim a mam problem by si─Ö tego jako┼Ť nauczy─ç..Jestem bardzo tym zdziwiony i zaskoczony, ┼╝e s─ů takie osoby co potrafi─ů si─Ö tak szybko uczy─ç.

72

Taa te┼╝ podziwiam takie osoby co maj─ů jakie┼Ť takie po prostu po┼Ťwi─Öcenie i taka nauka im nie sprawia ┼╝adnego problemu.
Przynajmniej jak b─Öd─ů umia┼éy tyle j─Özyk├│w na raz to zdecydowanie nie b─Öd─ů mia┼éy problem├│w z szukaniem pracy w┼éa┼Ťnie..
Bo je┼Ťli akurat ich nic nie trzyma w Polsce to zawsze mog─ů robotk─Ö sobie szuka─ç gdzie┼Ť za granic─ů i o wiele lepiej i godniej ┼╝y─ç.

73

Im wi─Öcej si─Ö tych j─Özyk├│w umie to jest lepiej i wygodniej wtedy w ┼╝yciu jako┼Ť : ) bardzo dobrze jest chyba po prostu no nie wiem robi─ç co┼Ť takiego, ┼╝e po prostu uczy─ç si─Ö j─Özyk├│w nawet tych 3 na raz je┼Ťli si─Ö jest w┼éa┼Ťnie m┼éodym bo wtedy szybciej si─Ö wiedz─Ö jako┼Ť przyswaja lepiej i zdecydowanie jest wtedy bardziej wygodnie hahah

74

Ja kiedy┼Ť pami─Ötam uczy┼éem si─Ö dw├│ch naraz j─Özyk├│w, lecz z mizernym skutkiem. uczy┼éem si─Ö dok┼éadnie J─Özyka Angielskiego i J─Özyka Niemieckiego. Kiedys jak mnie pani na lekcji zapyta┼éa oczywi┼Ťcie to by┼éy lekcje j─Özyka angielskiego to mi si─Ö myli┼éo z niemieckim, wi─Öc wypisa┼éem sie z niemieckiego i zosta┼éem na angielskim. Podziwiam ludzi, kt├│rzy si─Ö ucz─ů trzech j─Özyk├│w.

75

Ucz si─Ö jednego przy pomocy drugiego
Jest to ┼Ťwietnie rozwi─ůzanie, zw┼éaszcza je┼╝eli pierwszy j─Özyk opanowa┼ée┼Ť ju┼╝ w stopniu ┼Ťredniozaawansowanym. Wtedy te┼╝ nauka drugiego lub trzeciego z tej samej grupy j─Özykowej, b─Ödzie znacznie prostsza - niekt├│re konstrukcje gramatyczne czy s┼éownictwo b─Öd─ů do siebie zbli┼╝one. Dobrym po┼é─ůczeniem jest: hiszpa┼äski i w┼éoski, portugalski oraz hiszpa┼äski czy w─Ögierski i fi┼äski. Z pomoc─ů przyjd─ů Ci strony internetowe oraz aplikacje mobilne, takie jak DuoLingo, gdzie mo┼╝esz ─çwiczy─ç oba j─Özyki jednocze┼Ťnie.