26

Odp: Nauka 3 j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie :)

Ja mam wrażenie że to nie jest możliwe tak naprawdę ... ciężko mi było opanować jeden język obcy w sumie sięgałam w tym czasie też po podstawy jeszcze jednego ale w moim przypadku niestety nie miało to sensu

27 (edytowany przez DrDeloris76 2015-06-30 14:27:04)

Ja r├│wnie┼╝ podziwiam takie osoby kt├│re maj─ů a┼╝ tak─ů zdolno┼Ť─ç do nauki j─Özyk├│w... wiele os├│b chcia┼éoby perfekcyjnie ogarn─ů─ç cho─ç jeden, ale z takim talentem trzeba si─Ö urodzi─ç moim zdaniem, podziwiam naprawd─Ö

Czy warto si─Ö ubezpiecza─ç  ? Co w razie wypadku, gdzie si─Ö podziej─ů pieni─ůdze i gdzie one trafi─ů ? Wa┼╝ne jest jeszcze pomy┼Ťlec o tym przed http://makeinsurance.blog.de/2015/04/30 ÔÇŽ -20261908/ ┼Ťmierci─ů..Poczyta─ç polecam.

28 (edytowany przez garret86 2015-07-01 20:26:14)

Dla mnie jest to r├│wnie┼╝ nie do osi─ůgni─Öcia ... ale ja nie mam smyka┼éki do j─Özyk├│w ... za to ma j─ů moja siostra i dla niej nauka trzech j─Özyk├│w to ┼╝aden problem ... ale niestety nie ka┼╝dy tak mo┼╝e ...

Kiedy jest dobra pora na zmiany w Twoim mieszkaniu? Co mo┼╝na zrobi─ç wiosn─ů? Poczytaj na http://www.martakubica.e-blogi.pl/komen ÔÇŽ 16899.html i zainspiruj si─Ö!

29

chyba bym nie da┼éa rady trzech na raz, by┼é taki okres ┼╝e uczy┼éam si─Ö angielskiego w szkole j─Özykowej a francuskiego z prywatnym lektorem czyli moim bratem:D teraz si─Ö zastanawiam np kontynuacj─ů angielskiego w szkole j─Özykowej a nam├│wieniem pracodawcy na angielski biznesowy w Speak Up ale to pewnie wyjdzie mi o wiele ┼éatwiej bo to ten sam j─Özyk, wi─Öc dla tych co potrafi─ů ci─ůgn─ů─ç a┼╝ trzy j─Özyki na raz chapeau bas

30

Dwa j─Özyki obce naraz, to jeszcze wykonalne, ale trzy? Mo┼╝e lepiej nauczy─ç si─Ö po kolei, ale porz─ůdnie. Zna┼éem jedn─ů osob─Ö, kt├│ra uczy┼éa si─Ö 3 j─Özyk├│w obcych naraz i zdarza┼éo jej si─Ö zapomina─ç s┼é├│w po polsku ;D

31

Ja r├│wnie┼╝ podziwiam bardzo ludzi kt├│rzy s─ů w stanie ogarn─ů─ç kilka j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie ja naprawd─Ö mam wielki problem z ogarni─Öciem tylko j─Özyka angielskiego ca┼éy czas mam wielkie luki i oczywi┼Ťcie barier─Ö w m├│wienie i powiem szczerze ┼╝e nie wiem jak sobie z tym radzi─ç

32

3 j─Özyki... pi─Ökny wynik! Zdolno┼Ťci mojego m├│zgu chyba ju┼╝ nie s─ů tak du┼╝e, by sprosta─ç tak du┼╝emu obci─ů┼╝eniu wink Chocia┼╝ tak naprawd─Ö wydaje mi si─Ö, ┼╝e poprawia to jego zdolno┼Ťci naukowe i "konserwuje" go znacznie lepiej, przez co obni┼╝a si─Ö szansa zachorowania na choroby zwi─ůzane z pami─Öci─ů - to moja teoria. Trzy j─Özyki jako trening m├│zgu - czemu nie smile

33

Podziwiam ludzi kt├│rzy s─ů w stanie ogarn─ů─ç trzy j─Özyki na raz ... dla mnie to jest niestety co┼Ť nie do osi─ůgni─Öcia a szkoda poniewa┼╝ bardzo bym chcia┼éa ogarn─ů─ç dobrze chocia┼╝ jeden a drugim porozumiewa─ç si─Ö cho─ç troch─Ö

34

Ja te┼╝ podziwiam takich ludzi ale my┼Ťl─Ö ┼╝e z tym darem trzeba si─Ö urodzi─ç ... mi jest bardzo ci─Ö┼╝ko nauczy─ç si─Ö dobrze jednego j─Özyka, ale wszystko mo┼╝liwe ┼╝e po prostu ┼║le si─Ö ucz─Ö i nie wida─ç du┼╝ych post─Öp├│w

35

Woow, trzy j─Özyki jednoczesnie, serio? smile Nie chc─Ö by─ç pesymistk─ů, ale czy taka har├│wa codzienna Ci─Ö nie przyt┼éoczy? Na poczatku mobilizacja jest na ekstremalnym poziomie, potem jednak entuzjazm opada, wkrada si─Ö zm─Öczenie, i nie jest juz tak ┼Ťwietnie. Poprzesta┼ä mo┼╝e na dw├│ch j─Özykach, postaw sobie za cel, ┼╝e opanujesz je ┼Ťwietnie.

36

Wielokrotnie spotka┼éem si─Ö z lud┼║mi, kt├│rzy twierdzili, ┼╝e biegle m├│wi─ů w 2-3 j─Özykach, jednak podczas weryfikacji okazywa┼éo si─Ö, ┼╝e ta "bieg┼éo┼Ť─ç" polega na wy┼é─ůcznie pobie┼╝nej znajomo┼Ťci tych j─Özyk├│w. Je┼Ťli ju┼╝ kto┼Ť nawet jeden j─Özyk zna┼é porz─ůdnie, to pozosta┼ée kiepsko. Ci─Ö┼╝ko wyuczy─ç si─Ö kilku j─Özyk├│w biegle, co nie oznacza, ┼╝e jest to niemo┼╝liwe.

37

S─ů osoby maj─ůce szczeg├│ln─ů zdolno┼Ť─ç do nauki kilku j─Özyk├│w i potrafi─ů m├│wi─ç biegle w ka┼╝dym z nich wink.

38

gabrysiabot napisał/a:

S─ů osoby maj─ůce szczeg├│ln─ů zdolno┼Ť─ç do nauki kilku j─Özyk├│w i potrafi─ů m├│wi─ç biegle w ka┼╝dym z nich wink.

ja bardzo zazdroszcz─Ö takim osobom kt├│re maja zdolno┼Ť─ç do nauki j─Özyk├│w mi jest bardzo ci─Ö┼╝ko ogarn─ů─ç jeden

39

Ja uczy┼éam sie kiedy┼Ť dw├│ch j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie i pocz─ůtkowo strasznie mi si─Ö to myli┼éo jednak po jakim┼Ť czasie znalaz┼éam granice mi─Ödzy jednym a drugim i sz┼éo mi juz znacznie lepiej ale do tej pory dobrze nauczy┼éam si─Ö tylko jednego niestety, oczywi┼Ťcie angielskiego

40

To prawda pocz─ůtki s─ů zawsze bardzo ci─Ö┼╝kie, ale z czasem mo┼╝na ┼éatwo rozgraniczy─ç jeden j─Özyk od drugiego ... najwa┼╝niejsze ┼╝eby si─Ö nie podda─ç na pocz─ůtku, w rzeczywisto┼Ťci jest to na prawd─Ö do ogarni─Öcia ... trzeba tylko skupi─ç si─Ö na nauce

41

Moim zdaniem lepiej nie zaczyna─ç nauki kilku j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie ... najlepiej jest przyswoi─ç w jakim┼Ť stopniu jeden j─Özyk a p├│┼║niej zacz─ů─ç nauk─Ö kolejnego ... uczenie si─Ö dw├│ch od podstaw jednocze┼Ťnie jest dla mnie nierealne a po co utrudnia─ç sobie ┼╝ycie

42

Dawid1516 napisał/a:

Moim zdaniem lepiej nie zaczyna─ç nauki kilku j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie ... najlepiej jest przyswoi─ç w jakim┼Ť stopniu jeden j─Özyk a p├│┼║niej zacz─ů─ç nauk─Ö kolejnego ... uczenie si─Ö dw├│ch od podstaw jednocze┼Ťnie jest dla mnie nierealne a po co utrudnia─ç sobie ┼╝ycie

ja te┼╝ uwa┼╝am ┼╝e trzeba uczy─ç si─Ö ich stopniowo

43

By┼é moment, ┼╝e uczy┼éem si─Ö trzech j─Özyk├│w jednocze┼Ťnie, ale nie wszystkich od podstaw- by┼éem mniej wi─Öcej na poziomie B2 ang, B1/B2 niem i zaczyna┼éem od podstaw rosyjski. Powiem szczerze- nie mia┼éem ani tyle czasu, ani samozaparcia, ┼╝eby ci─ůgn─ů─ç wszystkie naraz. Doszed┼éem do B1 z rosyjskiego i w sumie na tym si─Ö sko┼äczy┼éo.

44

Dla mnie nauka trzech j─Özyk├│w to jaka┼Ť nierealna abstrakcja ... jest mi ci─Ö┼╝ko ogarn─ů─ç cho─ç jeden j─Özyk w stopniu podstawowym, ale widocznie nie mam do tego predyspozycji tak jak niekt├│rzy, nad czym bardzo ubolewam niestety

45

ambitnie, trzy j─Özyki jednocze┼Ťnie. Podziwiam, bo ja bym nie potrafi┼éa, ale s─ů tacy, kt├│rzy wiedz─Ö ch┼éon─ů jak g─ůbka. Ja jad─Ö nied┼éugo z Gloss─ů na kurs zagraniczny, ale na razie chc─Ö opanowa─ç dobrze jeden j─Özyk, potem b─Öd─Ö my┼Ťle─ç o innych. Ale niestety u mnie nauka j─Özyk├│w sprawia troch─Ö trudno┼Ťci.

46

Eh no nie wiem czy nie porywacie si─Ö z motyk─ů na s┼éo┼äce bo przecie┼╝ po co si─Ö tylu naraz uczy─ç tych j─Özyk├│w ? Przecie┼╝ ludzie co za du┼╝o to niezdrowo..Nie lepiej po prostu opanowa─ç jeden i tak w stopniu perfekcyjnym. TO b─Ödzie lepsze ni┼╝ po prostu opanowanie 3 i po ┼éebkach

47

Mi najlepiej sprawdzi┼é si─Ö motyw wchodzenia na najbardziej popularne  strony gazet informacyjnych danego kraju np. the guardian i czytanie artyku┼é├│w najbardziej praktyczne zwroty. Czytasz dowiadujesz si─Ö czego┼Ť nowego, t┼éumaczysz i zapami─Ötujesz, polecam.

48

LEROY1575 napisał/a:

zgadzam si─Ö trzeba mie─ç do tego zdolno┼Ťci, ale skoro czujesz si─Ö na si┼éach, ┼╝eby si─Ö uczy─ç trzech j─Özyk├│w to czemu nie smile wszystko zale┼╝y od Twoich predyspozycji i zaanga┼╝owania, a najwa┼╝niejsze to si─Ö nie poddawaj smile

dla mnie niewykonalne

49

Dla jednych niewykonalne, dla innych jak najbardziej wink My┼Ťl─Ö, ┼╝e przy ogromnym samozaparciu i dyscyplinie pracy jest to jak najbardziej mo┼╝liwe. Hej, przecie┼╝ w szko┼éach dzieciaki ucz─ů si─Ö dw├│ch j─Özyk├│w, a i cz─Östo biegaj─ů na trzeci, dodatkowy.

50

No tak to prawda dzieci w szkol─Ö si─Ö ucz─ů 2 j─Özyk├│w (zazwyczaj angielski i niemiecki) a lec─ů jeszcze na nauk─Ö francuskiego. Jednak tutaj chodzi o doros┼ée ┼╝ycie i taka nauka mog┼éo by by─ç bardzo m─Öcz─ůca. Bo gdzie wtedy by┼éoby miejsce na jaki┼Ť czas wolny czy to dla siebie czy to po prostu dla rodziny heh Troch─Ö ci─Ö┼╝kie ale podziwiam ambicj─Ö