logo słówka

#1 2014-03-19 09:46:52

Leau
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-12-30
Posty: 12

Język urdu

Ostatnio zainteresowałem się językiem urdu. Może ktoś z was uczy się tego języka lub miał z nim jakiś kontakt? Co możecie o nim opowiedzieć?
Z tego co zauważyłem, powitania są i kilka słówek są podobne do arabskich, przedstawianie się i szyk zdania jest niemal identyczny do języka hindi. Znalazłem ciekawą stronę (http://urdueasyway.blogspot.com/), gdzie można się nauczyć podstaw tego języka, jednak wszystko tam jest zapisane łacinką, a nie alfabetem arabskim. Też zaskoczyło mnie to, że wiele słów pochodzi z angielskiego.
Znam już pismo arabskie, trochę podstaw hindi co tym bardziej ułatwiałoby mi naukę i zastąpiło stos najróżniejszych języków, które mnie interesują, w jeden równie ciekawy i łączący wszystkie pozostałe.


Z góry dziękuję za odpowiedzi.
("Urdu" piszę się dużą, czy małą literą? Bo jeśli tak, to "hindi" również?)

Offline

 

#2 2014-03-27 13:46:14

Mahuu
Pisarz
Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 332

Re: Język urdu

Witam, jak zwykle odpowiadam z opóźnieniem ale niestety nawał obowiązków robi swoje.

Gramatyka urdu w niczym nie jest podobna do hebrajskiego bo to są zupełnie odmienne rodziny językowe, więc jakiekolwiek porównywanie nie ma sensu gdyż wszystko tutaj jest inne.

Co sprawia największa trudność - otóż na pewno tryby grzecznościowe których jest zatrzęsienie i do każdej osoby mówi się inaczej ( starszej, młodszej, szefa, podwładnego, kobiety, siostry czy żony ) urdu jest niezwykle sformalizowanym językiem.

Drugim aspektem który może sprawić trudnośc jest pismo - urdu korzysta głownie z alfabetu arabskiego ale w wersji zwanej nastaliq która jest dość odmienna od standardowego znanego nam alfabetu-abugidy arabskiej.

Słowa angielskie w urdu są pozostałością po kolonizacji Indii przez Anglików, arabskie i tureckie zaś to pozostałośc po Imperium Mogołów.

Dawniej był jeden język zwany hindustani, w czasach walki Mogołów z Imperium Marathy wypierano muzułmanów z Indii więc wypadało także oczyścić język - toteż tam gdzie większość społeczeństwa była hinduska tam królowało słownictwo wzięte z sanskytu - a tam gdzie muzulmańska to był silny wpływ arabskiego i tureckiego języka.
Sama nazwa urdu pochodzi od tureckiego słowa "ord".

Z jakich książek?
Cóż z polskich to w ogóle nic nie wyszło, natomiast angielskie to niewątpliwie seria Teach Yourself lub Colloquial.
Niestety jest to język w porównaniu do hindi dość niszowy i trudno znaleźć do jego nauki odpowiednią ilość materiałów.

EDIT:
Na priv odpowiedziałem także - tutaj po prostu wcześniej zauważyłem temat.

Ostatnio edytowany przez Mahuu (2014-03-27 13:46:31)

Offline

 

#3 2014-03-27 16:32:56

Leau
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-12-30
Posty: 12

Re: Język urdu

Dziękuję bardzo, szczególnie za historię języka!
Ściągnąłem Teach Yourself i Colloquail, jednak moja znajomość angielskiego (trzy lata nauki - nie ma co się chyba dziwić) jest bardzo słaba, w dodatku są to jakieś dziwne skany, gdzie z nie da się doczytać.
Co do kaligrafii nastaliq jest rzeczywiście trudna, jednak znam pismo arabskie w wariancie perskim, co już mi ułatwia.
Jeszcze raz dziękuję! Obecnie zastanawiam się pomiędzy Hindi, perskim a właśnie urdu. Myślę, że wybiorę ostatnie, chociaż nie jest pewien. Jest ktoś, kto potrafi doradzić? Mógłby ktoś porównać te języki, co najbardziej sprawia w nich trudność?

Ostatnio edytowany przez Leau (2014-03-28 13:03:55)

Offline

 

#4 2014-03-28 16:07:36

Mahuu
Pisarz
Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 332

Re: Język urdu

Niestety bez bardzo dobrej znajomości angielskiego nauka urdu będzie niemal niemożliwa bo będziesz pozbawiony źródeł ( oczywiście nie biorę pod uwagę planu wyjazdu do Pakistanu i życia tam przez parę lat - ale to tylko moje założenie ).
Wobec tego pozostaje tylko się wziąć porządnie za angielski, wyposażyć w serię książek i wykazać cierpliwość.

Jeśli miałbym porównać urdu do hindi to różnice są minimalne i dają się zauważyć tylko w dyskusjach na tematy bardziej skomplikowane czy poezję w przypadku mowy potocznej nie ma żadnych problemów z rozumieniem.
Tak jak pisałem forma grzecznościowa rozdmuchana w urdu do sporego aspektu jest nie tyle różnicą językową co dodatkiem kulturowym i tyle.
Struktura gramatyczna jest identyczna jak w hindi.

Różne jest pismo, urdu wykorzystuje nastaliq a hindi alfabet sylabiczny zwany devanagari - w nastaliq nie masz oznaczenia na głoski mówione na wdechu czy choćby zaznaczanie samogłosek - w devanagari jest.
Nastaliq myślę że jest trudniejszy w opanowaniu jeszcze z tego powodu że to wyjątkowo trudne pismo i trzeba się namęczyć żeby te wszystkie maleńkie  "zawijasy" płynnie przelewać na papier - o wiele trudniej niż z arabskim.
Devanagari jest prościej opanować, piszemy z lewej do prawej ale za to dostajemy do nauki kilkaset ligatur.

Głowna trudnośc leży w piśmie jak widać na niekorzyśc urdu i w dostępie do źródeł gdyż hindi dorobił się całkiem pokaźnej ilości książek.
Rozumiejac urdu, zrozumiesz hindi, wiec w mowie nie będzie problemu z zrozumieniem się z ludźmi z Pakistanu jak i środkowych Indii, co najwyżej czytać nie będziesz mógł napisów w hindi.

Perski, jest w ogóle inny niż urdu/hindi jedyne co go łączy to indoeuropejskość/indoirańskość i alfabet arabski a w przypadku urdu sporo wspólnych słów - hindi ma za to słowa z sanskrytu i prakrytów.
Porównywanie gramatyki można zrobić tylko to byłby artykuł na parę stron żeby te aspekty pokazać - najlepiej po prostu popatrz sobie jak się skłąda zdania w tych jezykach na przykładzie anglojęzycznych materiałów choćby i Teach Yourself - doskonałą wersje Teach Yourself Persian mam na laptopie, moge przesłać za darmo.


Co do sprawiania trudności heh nienawidzę tego pytania - bo to trudno powiedzieć, no mnie na przykład niesamowitą trudnośc sprawia mówienie po angielsku z ich akcentem, nie moge tego się nauczyć i już - brzmie tak topornie że nawet sam się przerażam i masa ludzi w Polsce mówi lepiej niż ja - za to po turecku a zwłaszcza arabsku mówie podobno jak rdzenny użytkownik... i bądź tu mądry.
Musisz się sam przekonać co ci będzie sprawiało problem.


Natomiast z perskiego ekspertem nie jestem, także możliwe że ktoś tutaj będzie mógł więcej powiedzieć.
U mnie  obecie znajomośc jezyków co by wszystko było jasne - i z czym moge pomóc - wygląda tak:

polski - rodzimy
arabski+ 2 dialekty - biegle
hebrajski - biegle
turecki - zaawansowany
hindi/urdu - zaawansowany ( urdu potrafię czytac, z pisaniem dałem spokój )
szwedzki -zaawansowany
angielski - komunikatywny
bengalski - komunikatywny
tamilski - komunikatywny
perski - komunikatywny
tamazigh - podstawy
marathi - podstawy

Ostatnio edytowany przez Mahuu (2014-03-28 16:17:23)

Offline

 

#5 2014-03-28 16:48:29

Leau
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-12-30
Posty: 12

Re: Język urdu

Boże! Dziękuje bardzo!
Teach Yourself Persian - bardzo byłbym widzięczny! Mam Colloquial Persian, ale nie wiem, która z nich lepsza.
Angielski - nie jest tak źle, rozumiem około 70% tekstu w Colloquial Perisan, ale są słowa, których nie kojarzę. Mogę się uczyć dodatkowo, ale po prostu by mnie to strasznie męczyło i raczej nic z tego nie wynikło - jeśli chodzi o gramatykę to znam ją bardzo dobrze, gorzej ze słownictwem. W dodatku mam nową nauczycielkę od angielskiego, która świetnie uczy jest bardzo wymagająca.
Devanagari - moja przyjaciółka uczy się hindi, co wiążę się z tym, że również przy przekazywaniu jej informacji uczę się odruchowo tego pisma. Nie jest złe, jednak ligatury mnie przerażają. A do arabskiego i perskiego jestem już przyzwyczajony, więc wolę się nauczyć innej kaligrafii niż nowego pisma (Jeszcze wymyślam sobie aramejski, ech).
Twój zestaw języków jak zawsze mnie przeraził i podziwiam za wytrwałość - ja co tydzień wymyślam coś nowego.
Ale dziękuję za wszystkie informację. Muszę się teraz zastanowić nad wyborem języka - najbardziej kusi mnie perski i urdu, nad hindi rozważałem tylko dlatego, żebym miał wspólne tematy z przyjaciółką, jednak z tego co piszesz, dogadamy się, jeśli zacznę urdu.


I żeby nie zaśmiecać forum - gdzieś w Twojej odpowiedzi znalazłem, że podobno hebrajski jest trudniejszy od arabskiego. Arabskiego uczysz się pewnie dużej niż hebrajskiego, może to sprawia, że tak uważasz? Mam książki do tych dwóch języków, nawet je przeglądając gramatyka arabskiego jest inna i trudniejsza.   
Wiem, że ten temat jest osobistą wersją każdego człowieka, ale jestem ciekawy, co Ty o tym uważasz i dlaczego.

Offline

 

#6 2014-03-28 22:12:23

Mahuu
Pisarz
Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 332

Re: Język urdu

Leau napisał:

Boże! Dziękuje bardzo!
Teach Yourself Persian - bardzo byłbym widzięczny! Mam Colloquial Persian, ale nie wiem, która z nich lepsza. .

Obie mogę polecić jako początek nauki bo są po prostu dobrze napisane, z tym ,że Colloquial nie uczy pisma.

Świetna jak już opanuje się trochę perski jest także pozycja "The Routledge Introductory Persian Course -Farsi Shirin Ast"
Podaj na privie meila to TY Persian będziesz miał od razu.


Leau napisał:

(Jeszcze wymyślam sobie aramejski, ech).

Hah, tak tez miałem różne zapędy brutalnie niszczone przez brak źródeł - do dzisiaj nie mogę ruszyć sensownie z tamazigh czy tamilskim bo brak czegoś na poziomie średniozaawansowanym - dukanie mnie nigdy nie interesowało. smile

Tak czy inaczej, szansa nikła no ale trzymam kciuki za aramejski.

Leau napisał:

Twój zestaw języków jak zawsze mnie przeraził i podziwiam za wytrwałość - ja co tydzień wymyślam coś nowego.

Tak ale cały czas powtarzam, to jest zestaw języków po blisko 18 latach nauki języków i nie przyszło łatwo.
Właściwię to ciągła praca wymagająca poświęcenia - ucze się cały czas.

Leau napisał:

Ale dziękuję za wszystkie informację. Muszę się teraz zastanowić nad wyborem języka - najbardziej kusi mnie perski i urdu, nad hindi rozważałem tylko dlatego, żebym miał wspólne tematy z przyjaciółką, jednak z tego co piszesz, dogadamy się, jeśli zacznę urdu.

Dogadacie się bez problemów, po prostu nie będziecie w stanie przeczytać ( ty, wersji w hindi , ona - w urdu ).


Leau napisał:

I żeby nie zaśmiecać forum - gdzieś w Twojej odpowiedzi znalazłem, że podobno hebrajski jest trudniejszy od arabskiego. Arabskiego uczysz się pewnie dużej niż hebrajskiego, może to sprawia, że tak uważasz? Mam książki do tych dwóch języków, nawet je przeglądając gramatyka arabskiego jest inna i trudniejsza.   
Wiem, że ten temat jest osobistą wersją każdego człowieka, ale jestem ciekawy, co Ty o tym uważasz i dlaczego.

http://www.scripturesindialogue.org/arabic_grammar.pdf  - porównanie pod względem gramatyki
Ja pisałem o trudności w mówieniu - zauważyłem po sobie i paru innych osobach, anglojęzycznych a także studentach arabistyki w Polsc, że z wymowa hebrajskiego mają olbrzymie problemy - dużo głosek kh czy wdechowych sprawiało trudności.
Obecnie po paru latach, powiedziałbym że arabski jest trudniejszy w gramatyce a hebrajski w wymowie.

Natomiast tak dla ciekawostki ze wszystkich których się uczyłem najpaskudniejsza gramatykę ma gruziński.

Offline

 

#7 2014-03-29 09:48:55

Leau
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-12-30
Posty: 12

Re: Język urdu

Dziwne z tą wymową. Jeśli chodzi o wymawianie "ח" i "כ" to już to potrafię, ale nigdy nie słyszałem o głoskach wdechowych w języku hebrajskim...  Ale już wolę uczyć się wymowy, niż tony gramatyki.
Aramejski raczej nigdy mi się nie przyda. Przez brak materiałów będę po prostu tłumaczył Wikipedię i jakieś teksty biblijne, ale na pewno nic z tego dobrego nie będzie. Przykładowo, jest taka strona memrise, gdzie niby można się uczyć aramejskiego, jednak na każdym kursie jest inne słownictwo...
Gruziński ma bardzo ciekawe pismo, ale już wolę nic nie mówić.
Na razie skupiam się teraz głównie na hebrajskim i angielskim. Jestem zmuszony do niemieckiego, a gdzieś pobocznie będę się uczył urdu i aramejskiego. A później do głowy mi przyjdą jeszcze jakieś inne głupoty.
Też właśnie zauważyłem, że w Colloquial Persian nie ma zapisu pismem arabskim. Podam e-maila.
Dziękuję za wszystkie rady, są naprawdę wiele warte i bardzo mi pomogły.

Offline

 

#8 2014-03-29 14:02:50

Mahuu
Pisarz
Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 332

Re: Język urdu

Leau napisał:

Dziwne z tą wymową. Jeśli chodzi o wymawianie "ח" i "כ" to już to potrafię, ale nigdy nie słyszałem o głoskach wdechowych w języku hebrajskim
.

Oczywiście masz rację, literówka się wkradła - chodzi o głoski gardłowo-wydechowe.

Leau napisał:

...  Ale już wolę uczyć się wymowy, niż tony gramatyki.

No i to jest bardzo mądre podejście, zbyt wiele osób na początku skupia się na gramatyce i wkuwaniu reguł na sucho.
Potem ma tone teorii których nie potrafi uporządkować i zrozumieć jak to działa bo i skąd skoro języka nie spróbował na coś więcej niż podstawowe słowka?
Należy uczyć się w sposób naturalny jakbyś się znalazł w otoczeniu ludzi którzy mówią obcym jezykiem - czy pierwsze co zrobisz to poznanie struktur gramatycznych i czy zdanie złożone robi się tak czy srak - czy tez najpierw gestami się dogadasz jak się mówi na samochód czy jedzenie?

No ale jak ktoś woli pod góre to jego sprawa.

Leau napisał:

Aramejski raczej nigdy mi się nie przyda. Przez brak materiałów będę po prostu tłumaczył Wikipedię i jakieś teksty biblijne, ale na pewno nic z tego dobrego nie będzie. Przykładowo, jest taka strona memrise, gdzie niby można się uczyć aramejskiego, jednak na każdym kursie jest inne słownictwo...

Jasne, ale mówiąc brutalnie poza angielskim żaden język którego się nauczyłem nie był mi potrzebny - wszędzie mogłem pogadać po angielsku.

Leau napisał:

Gruziński ma bardzo ciekawe pismo, ale już wolę nic nie mówić.

Pismo gruzińskie jest bardzo proste - gramatyka i wymowa stanowi o jego trudności.

Leau napisał:

Też właśnie zauważyłem, że w Colloquial Persian nie ma zapisu pismem arabskim. Podam e-maila.

Zapis pismem to jest, tylko nie ma tam lekcji jak się go nauczyć - no ale skoro już znasz to i tak nie potrzebujesz.


EDIT: Niestety gmail który podałes nie przyjmuję załączników większych niż 25mb - plik wrzuciłem na serwer , adres podam ci na privie.

Ostatnio edytowany przez Mahuu (2014-03-29 14:16:26)

Offline

 

#9 2017-02-08 18:28:43

farishta
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-02-08
Posty: 1

Re: Język urdu

Tez wlasnie zaczelam uczyc sie Urdu od podstaw. Wlasciwie to mieszam nauke Urdu z nauka Hindi,

Offline

 

#10 2017-06-16 14:29:39

panistefanin
Bywalec
Zarejestrowany: 2017-06-08
Posty: 42

Re: Język urdu

Dzięki za przydatne informacje! Pomogłem ci radę!
mylordtaylor.com login

Offline

 

#11 2017-07-13 11:49:55

lzm00
Pisarz
Zarejestrowany: 2017-03-25
Posty: 153

Re: Język urdu

ray ban uk
Air Max 90 Femme
Kate Spade - Online Sale
Nike Air Max
pandora uk
80's Fashion
canada goose sale online
louis vuitton outlet online
coach outlet us
gel kayano
balenciaga outlet
Nike Schuhe Damen
burberry outlet online
Nike Air Jordan Enfants
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
shoes sale
Chanel Outlet
ray ban polarized sunglasses
Jared Jewelry - Official
Air Max 180
timberland shoes
Salomon Speedcross Shoes
Nike Air Max Femme
Prada Shoes - Official
michael kors
Air Jordan Enfant
kate spade
ray ban sunglasses
Nike Air Jordan Enfants
ray ban sunglasses sale
Wave Prophecy 2 Shoes
celine outlet online
yeezy boost 350 white
louis vuitton outlet online
Coach Handbags
prada outlet bags
Nike Air Max 2017
Nike Air Jordan Enfants
pandora charms sale clearance
sunglasses outlet
Celine Outlet Sale
nflshop com
Nike Free
hermes outlet
hermes bag
Nike Free Run
ray-Ban sunglasses
Prada Outlet
Nike Air Max
coach usa online
north face sale
Nike Air Max 2017
nike store
michael kors outlet
burberry scarf
moncler us
Wedding Rings- Official
Jewelry Armoire - Official
Nike Air Max
puma outlet
hermes outlet
coach outlet
pandora necklaces
Nike Free Run
moncler outlet
kate spade handbags
ray ban sunglasses
Nike Air Max 1
burberry outlet
michael kors watches
Hermes Outlet
pandora jewelry
shop mlb
hot dor
pandora rings
coach australia
coach outlet online
michael kors
prada us
prada online
hockey jerseys
nike air max 95
sunglasses hut
kate spade purses
Prada Sunglasses - Official
sunglasses store
tracking ups
ray ban outlet
ray ban outlet
louis vuitton outlet online
sunglasses
Nike Air Max 90
ray ban frames
Nike Air Max 180
pandora rings
coach outlet store
omega watches
canada goose sale
ray ban sale
sunglasses sm
burberry outlet canada
nike shox
polo outlet online
Nike Air Jordan Homme
Nike Shox R3
Coach outlet online
Nike Air Max 90 Mes
michael kors watches
breitling watches
pandora rings
Nike Free
oakley holbrook.
nike huarache shoes
citizen watches
ray ban outlet
Nike Air Force
pandora uk
pandora charms sale
prada sale
pandora charms
ray-ban aviator
Nike Air Jordan Enfants
yeezy boots 350
puma outlet
pandora sale
snow boots
nike jordan shoes
Prada Shoes - Official
gucci watches
Ray Ban sunglasses
official michael kors
prada outlet online
puma sneakers outlet
kate spade outlet
coach carter
Jewelry Armoire - Official
ray ban clubmaster sunglasses
fake sunglasses
official kate spade website
prada sunglasses
michael kors outlet online
Nike Air Max 1
coach watches
louis vuitton purse
prada handbags
Wholesale Outlet Sale
Nike Free Run
Nike Air Max 2017
Watches
louis vuitton
ray ban sunglasses outlet
ray-ban glasses
puma sneakers online
Nike Boots
puma sneakers
michael kors outlet
Brighton Jewelry - Official
puma suede
Michael Kors Outlet
michael kors
michael kors us
puma outlet
ralph lauren polo
sunglasses
rayban prescription glasses
louis vuitton bags
louis vuitton us
michael kors
michael kors outlet bags
nike free shoes
burberry australia
Abercrombie Fitch
handbags online sale
chrome store
Prada Sunglasses - Official
burberry outlet
michael kors outlet
official chrome hearts
kate spade outlet
chrome store
michael kors australia official
Nike Air Jordan Enfants
puma shoes
Nike Air Jordan Enfants
Engagement Rings - Official
michael kors outlet
pandora deutschland
louis vuitton australia
pandora rings uk
Nike Jordans
Air Jordan Homme
Jared Jewelry - Official
michael kors
Zales Jewelry
michael kors uk online
kate spade outlet
pandora sale
kate spade handbags
michael kors purses
michael kors outlet online
Longchamp outlet
Nike Air Jordan
Nike Free
softball jerseys
Nike Schuhe Herren
homepage keywords
Nike Free
coach australia
sunglasses
pandora.com
michael kors outlet
burberry outlet
prada outlet online
nike shox
Nike Free 3.0
prada wallet men
burberry australia
rolex watch
Adamson
puma sneakers
Jordan Fusion Femme
coach outlet online
Nike Air Jordan
prada purses
Wave Prophecy 2 Shoes
Air Max 95
Nike Air Max 2017
Coach Sunglasses Outlet
pandora uk
coach factory outlet
basketball jerseys
puma suede outlet
Air Jordan 10
burberry outlet online
Nike Zoom
poly sunglasses
timberland outlet
michele watch
prada online
oakley frogskins sunglasses
coach outlet online
pandora rings
louis vuitton outlet online
ray ban erika
timberland boots
mk outlet online
kate spade italy
Air Max 180
Nike Air Max
kate spade outlet
Prada bags
Air Jordan 11 Femme
coach outlet
puma outlet
moncler jacket
tiffany co
michael kors outlet
chanel bag
payless shoes online
Jordan Flight 45 Femme
coach outlet online
Cartier Watches
Premier Jewelry. - Official
Brighton Jewelry - Official
swatch watch
louboutin shoes
ray-ban eyeglasses
Rolex Watch
Pandora Bracelet - Official
clb shoes sale
yeezy boost 350 shoes
ray-ban sunglasses
Hugo Boss Store
Nike Air Max Enfant
Premier Jewelry - Official
ray ban outlet
puma oulet sale
ray ban sunglasses
ray ban justin
yeezy shoes
Promise Rings - Official
michael kors outlet
kate spade wallet outlet
coach outlet online
Nike Air Max 90
yeezy shoes
michael kors
diesel watches
the beat
Sunglasses outlet sale
Nike Air Max
basketball jerseys
puma outlet online
kate spade outlet
Nike Dunk SB Low
ugg uk
Prada Bags
pandora uk
casio watches
Wine
coach outlet online
Nike Air Max Enfant
burberry outlet sale
burberry scarf
Air Max Enfants
pandoracharms
moncler outlet
pandora rings
Longchamp tote
BURBERRYburberry australia
official michael kors
michael kors
michael kors outlet
Nike KD 8
Oakley Sunglasses
mcm outlet online
michael kors outlet online
pandora uk
Burberry Shirt - Official
michael kors outlet
chrome store canada
Nike Air Max 2017
prada outlet sale
Nike Hyperdunk Shoes
hermes belt
Dreamland Jewelry - Official
hermes belt
salomon sneakers
Dreamland Jewelry - Official
abercrombie canada
ray ban sunglasses
pandora uk
nike running
football jerseys
seiko watches
Nike Air Max 90  pas cher france
pandora jewelry
prada outlet online
tiffany co
kanye west shoes
ua shoes
pandora jewelry sale
Burberry Australia
kate spade outlet store
Oakley Sunglasses
Air Max 90 Femme
balenciaga us
coach outlet online sale
coach handbags sale
rayban prescription sunglasses
ray ban wayfarer
ugg boots
Air Max Enfants
skechers shoes
Air Max 1 Homme
yeezy boost 350
moncler sale
ralph lauren sale
puma sneakers sale
ugg uk
ugg boots
Air Max 180 Homme
baseball jerseys
prada outlet
pandora jewelry uk
michael kors outlet online
coach outlet online
official coach outlet site
Nike Air Max Chase
rayban sunglasses
Air Max 90
snow boots uk
nbastore
nike shoes
Nike Air Force 1 Homme
evbid
pandora bracelets charms
Kay Jewelers - Official
michael kors
coachs outlet
louis vuitton outlet
Michael Kors Handbags Outlet Sale
mens sunglasses
prada outlet woodbury
baseball jerseys
myhermes parcel shop
payless shoes
michael kors outlet online
burberry purse
coach outlet
Nike Air Jordan enfants
Nike Air Max Couple
pandora charms
prada outlet online
Air Jordan Fly 23
Air Max 180
michael kors outlet online
spades uk
Jimmy Choo Shoes
chrome store
ray ban online
coach tennis shoes
Air Jordan Femme
Air Jordan Retro 3
top sunglasses
yeezy boost 350 shoes
ray ban wayfarer sunglasses
Diamond Rings - Official
piumini moncler replica
football jerseys
Oakley Sunglasses
hermes bag
wayfarer sunglasses
pandora uk
discount oakley sunglasses
Nike Blazer Femmes
lzm7.13

Offline

 

#12 2017-08-23 21:53:33

WSHoran
Pisarz
Zarejestrowany: 2015-07-25
Posty: 1003
Serwis

Re: Język urdu

URDU: jedyne tłumaczenie   Tłumaczenie ze słuchu, Angielskie i tekst w Urdu jest moje (brak tekstu w oryginale w internecie)
http://images66.fotosik.pl/1258/5ae94d94efb73a44.jpg
Nazia Hassan - Boom Boom (urdu)
نازیہ حسسان - بوم بوم (اردو)

https://youtu.be/he4k2guPpMw?list=PLOca … PNj5_9L_zf

دل می میٹھے میٹھے مچاتے ہے ہلچل ہلچل
دیکھو تجھکو جو ہی ہو جو پاگل, پاگل
Dil mai mithee mithee machatee hai hulchul hulchul
Dekhu tujhko junhi ho jau pagal pagal
تو ملا ملا سہارا, بن تیرے نہی گجرا
روج نے سپنے دکھانے والے ہ بوم بوم
Tu mila mila sahara, bin tere nahee gujara
Roj naye sapne dikhane wale, ha boom boom
جب بھی ملتے ہیں ہم اور تم
آنکھو آنکھو می ہوتے ہیں گم
دل بولے بوم بوم ہ بوم بوم
Jab bhee milte hain ham aur tum
Aankho aankho mai hotay hain gum
Dil bole, boom boom, ha, boom boom
میرے سنے کی دھڑکن کو سن
میرے سنسو کو ترے ہی دھن
دل بولے بوم بوم
Mere sine kee dhadkan ko sun
Meree sanso ko teree hee dhun
Dil bole, boom boom
ہر ڈیم ترے خاطر رہتے ہو بے پل بپل
ہ بوم بوم دل بولے بوم بوم
Har dam teree khatir rehtee hu bay pal bepal
Ha boom boom, dil bole, boom boom
تو کدام رکھے جہا پر
دل میرا جھکے وہا پر
tu kadam rakhe jaha par, 
dil mera jhuke waha par
مجھسے ہی مجھے چرانے والے
mujhse hi mujhe churane wale,
سبسے تیری بٹے
sabse teri bate
کرتی ہو ہر پل
ہر پل
karti hu har pal,
har pa

OSTATECZNE TŁUMACZENIE:


W sercu słodko, słodko
tętniące życie budząc zamieszało, zamieszało.
Spójrz na siebie tak samo szalejesz, szalejesz.
Więc wszędzie, gdzie się zatrzymasz,
będziesz w moim skromnym sercu.
- (zamiast: Więc gdzie nie powinnam wsparty na moim sercu)
Dla siebie cię skradnę, ha bum bum.
- (pominięto: laury)

Ilekroć gdy spotykamy się, ja i ty,
oczami, oczami wodzę za tobą.
- (zamiast: zatracone-kleją jako lgną)
Serce mówi bum, bum, aa bum, bum.
Posłuchaj, usłysz bicie mojego serca,
Staram się dostroić, posłuchaj więc:
to serce mówi bum bum.

Jak wszyscy, spróbuję żyć
każdą chwilą chłopcze, chłopcze.
- (zamiast: zalotnik jako przyjaciel)
Najlepiej podzielę z tobą,
dlatego każdy moment, każdy moment.
Jeśli znajdę, znajdę wsparcie, nie zostaniesz odtrącony.
- (zamiast: nie dostaniesz kosza zakaz minął)
Marzę mu róż szminki pokazać, aa, bum, bum.

Offline

 

#13 2017-09-28 09:11:29

qzz888
Częsty bywalec
Zarejestrowany: 2017-09-28
Posty: 62

Re: Język urdu

jordan retro
true religion outlet
chrome hearts
yeezy boost
curry 3
pandora charms
vans shoes
adidas superstar UK
air jordan 12
longchamp handbags
adidas yeezy boost
adidas tubular
lebron 13 low
lebron shoes
nike air max95
adidas yeezy
jordan 11
james harden shoes
cheap jordans
michael kors outlet online
michael kors outlet
adidas tubular UK
jordan retro 13
nike air force 1
longchamp handbags
nike air max
nike air max 2017
nike huarache sale
yeezy shoes
100% real jordans for cheap
lacoste polo
nike air force 1
pandora jewelry
irving shoes
nike roshe run
cheap nhl jerseys
nike air zoom structure 19
curry shoes
adidas eqt
jordan 12
balenciaga sneakers
golden goose
nike dunk low
adidas shoes
under armour curry 3
michael kors handbags
converse shoes
pandora charms
nike mercurial
kevin durant shoes
jordan shoes
adidas yeezy boost
asics sneakers
nike lebron 14
converse outlet
jordan shoes
adidas ultra boost
jordan shoes
adidas ultra boost
jordan 13
fitflops sale clearance
chrome hearts outlet
michael kors outlet
adidas nmd r1
pandora bracelet
yeezy
chrome hearts online
michael kors outlet handbags
yeezy boost
cheap jordans
jordan shoes
michael kors outlet
true religion jeans
links of london
light up shoes
ultra boost
air max
kobe sneakers
adidas ultra boost 3.0
harden shoes
adidas yeezy boost
ysl handbags
air max 2018
air force ones
true religion outlet
led shoes
yeezy sneakers
nike air force
hermes belt
nike air max
michael kors factory outlet
yeezy boost 350 v2
adidas neo online shop
michael kors outlet
adidas nmd
longchamp longchamps
adidas nmd
nike kyrie 3
gucci belts for men
kd shoes
nike air max 2016
links of london
kobe 9
longchamp outlet
air max 90
chrome hearts
nike air max 90
adidas tubular
nike mercurial vapor
nike huarache
cheap jordans
jordan shoes
jordan retro
adidas online shop
jordan 6
air jordan shoes
longchamp
true religion jeans
kobe 11
gucci belts
nike air max 90
adidas nmd
new england patriots jerseys
kyrie irving shoes
cartier bracelet
adidas nmd
yeezy
baseball jerseys
jordan 4
longchamp
nike roshe run
true religion
converse outlet store
ultra boost 3.0
yeezy shoes
adidas stan smith men
asics running shoes
basketball shoes
timberland outlet
light up shoes
fitflops sale
yeezy boost
patriots jerseys
curry 2
air max 90
nike zoom
cheap nfl jerseys
nike air zoom
basketball shoes
nmd r1
lebron james shoes
adidas tubular x
curry 4
adidas yeezy
van cleef arpels
kobe shoes
nike huarache
nfl jerseys
prada eyeglasses
nike roshe run
huarache shoes
curry 4
gucci belt
adidas stan smith
adidas stan smith women
michael kors handbags
nike air max 2018
adidas nmd
michael kors purses
pandora bracelet
nike air max 90
longchamp bags
yeezy boost 350
adidas stan smith
air max 95
yeezy boost
nike zoom
kobe basketball shoes
roshe run
longchamp handbags
michael kors outlet
timberland shoes
patriots jersey
adidas gazelle sale
converse shoes
louboutin shoes
hermes belts for men
nmd
air jordan 11
christian louboutin shoes
adidas outlet
nike air force 1 low
kobe byrant shoes
adidas ultra boost
adidas ultra boost 3.0
goyard handbags
michael kors outlet online
links of london sale
adidas tubular
hogan outlet
longchamp
stephen curry shoes
kobe 9
yeezy boost 350
michael kors handbags
real jordans for sale cheap
golden goose sneakers
adidas stan smith uk
reebok outlet
kyrie 3
longchamp bags
kobe shoes
air jordan
longchamps
nmd
foamposites
lacoste outlet
michael kors
nike huarache
kyrie 4
nike air force 1 high
tom ford sunglasses
air jordans
lebron 13
nike air zoom pegasus 32
mlb jerseys
nike basketball shoes
adidas eqt support adv
cartier love bracelet
kobe byrant shoes
hermes belt
falcons jersey
yeezy boost 350 v2
ferragamo sale
curry 3
nike roshe one
cheap jordan shoes
adidas neo
michael kors outlet
adidas superstar
yeezys
yeezy boost 350
kobe basketball shoes
lebron 14
kobe 11
adidas outlet
vans outlet
retro jordans
lebron 13 shoes
huarache shoes
ferragamo belt
nike dunks
vanvan cleef and arpels
jordan retro
yeezy shoes
adidas store
nike air force
cheap jordans
adidas gazelle
yeezy boost 350 v2
tom ford glasses
hogan outlet online
adidas outlet online
air jordan 6
dior sunglasses
cheap nfl jerseys china
nike roshe run one
led light up shoes
retro jordans
pandora jewelry
atlanta falcons jersey
fitflops
tory burch shoes
michael kors factory outlet
golden goose sneakers
golden goose outlet
vibram fivefingers
longchamp bags
nhl jerseys
balenciaga shoes
tory burch shoes
air max 90
prada sunglasses
lacoste online shop
adidas superstar
golden goose
air jordan
nike polo

qzz

Offline

 

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media


Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl