Temat: Czy to mógła napisać rosjanka?

Witam serdecznie,
Mam nietypowy problem mianowicie: Zacz─ů┼éem korespondowa─ç z kobiet─ů z Rosji, kt├│ra jak twierdzi nigdy nie by┼éa poza granicami swojego kraju ale m├│wi po polsku, bo ja po rosyjsku nie umiem. I tu pojawia si─Ö moja w─ůtpliwo┼Ť─ç: Dziwi mnie troch─Ö styl pisowni tzn. bez przeszk├│d u┼╝ywa ─Ö, ─ů, ┼╝ oraz rz, h oraz ch ┼║ itp. jakby mia┼éa ortografi─Ö polsk─ů w ma┼éym palcu a nie potrafi np. odr├│┼╝ni─ç rodzaju m─Öskiego od ┼╝e┼äskiego(jak np anglik) co mnie dziwi bo o ile pami─Ötam z podstaw├│wki to w Rosji te┼╝ takowy podzia┼é wyst─Öpuje. Wygl─ůda to troch─Ö jak rozmowa kowboja z indianinen w bajkach. Mam wra┼╝enie, ┼╝e ona podszywa si─Ö pod Rosjank─Ö. Moja pro┼Ťba do Was aby┼Ťcie przeczytali jedn─ů z tych wiadomo┼Ťci i powiedzieli co o tym s─ůdzicie.
Z góry dziękuje i przepraszam, że tak się rozpisałem.

Oto jedna z tych oto wiadomo┼Ťci:
"Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e jeste┼Ť gotowy, aby kontynuowa─ç nasz─ů znajomo┼Ť─ç. Jestem zainteresowany, aby komunikowa─ç si─Ö ze sob─ů. B─Öd─Ö zadowolony, je┼Ťli napiszesz do mnie listy codziennie. Mog─Ö napisa─ç do Ciebie raz dziennie. Nie mam komputera w domu. Pisz─Ö do Ciebie z komputera. Jestem w pracy.
Chc─Ö z tob─ů porozmawia─ç przez Skype. Ale nie mog─Ö ryzykowa─ç. Je┼Ťli m├│j szef widzi, ┼╝e robi─Ö spraw obcych w pracy, mam problem. Nie mo┼╝emy porozmawia─ç przez Skype.
Postaram si─Ö opowiedzie─ç o sobie w szczeg├│┼éach. Mieszkam w Wotki┼äsku. Mieszkam sam w mieszkaniu. Mieszkanie da┼éa mi babcia, kt├│ra przysz┼éa do ┼╝ycia w wiosce. Mam mama, tata i babcia. S─ů dla ludzi znajduj─ůcych si─Ö najbli┼╝ej mnie. By┼éem jedynym dzieckiem w rodzinie. Nie mam braci i siostry. Rodzice i babcia podni├│s┼é mnie i pom├│g┼é mi dosta─ç dobre wykszta┼écenie. Jestem im bardzo wdzi─Öczny za to.
Masz rodzin─Ö? Czy masz rodze┼ästwo? Masz du┼╝─ů rodzin─Ö?
Jestem absolwentem uniwersytetu, jako mened┼╝era, otrzyma┼éem tytu┼é magistra. Pracuj─Ö jako kierownik sprzeda┼╝y. Mia┼éem szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e uda┼éo mi si─Ö zdoby─ç wykszta┼écenie. Lubi─Ö swoj─ů prac─Ö. Czy lubisz swoj─ů prac─Ö? Powiedz mi co┼Ť wi─Öcej o tym co robisz w pracy? Jestem bardzo ciekawy z natury.
Lubię podróżować i pracować z nowymi ludźmi. Byłem w wielu miastach w Rosji. Czy lubisz podróżować?
Uwielbiam s┼éucha─ç muzyki. I jak rock, jazz i muzyk─Ö pop. Czasami s┼éucham muzyki klasycznej. Jestem fanem piosenek legendarnego zespo┼éu The Beatles. Moja ulubiona rosyjska aktorka - piosenkarka Maksim. Jak─ů muzyk─Ö lubisz?
Uwielbiam ogl─ůda─ç filmy. Wol─Ö komedia, romans, science fiction i film├│w animowanych. Czy lubisz ogl─ůda─ç filmy? M├│j ulubiony film - Piraci z Karaib├│w. Jaki jest tw├│j ulubiony Film?
M├│j wzrost - 168 cm. Moja waga - 54 kg. Mam br─ůzowe oczy. Nie mam tatua┼╝e. Uwa┼╝am si─Ö za bardzo schludny i skrupulatna kobieta. Prowadz─Ö zdrowy tryb ┼╝ycia. I nie pi─ç i nie pali─ç. Cho─ç czasem mog─Ö wypi─ç kieliszek dobrego wina z przyjaci├│┼émi. Nic wi─Öcej.
I jak bieganie, pływanie i jazda na rowerze. W zimie, kocham jeździć na nartach i łyżwach. Jak się czujesz o sporcie?
Mam dwa ulubione kolory - czerwony i niebieski. Jaki jest tw├│j ulubiony kolor?
Kocham zwierzęta. Kocham zwierzęta. W dzieciństwie miałem psa. Teraz mam kota, nazywa się Murka.
Co lubisz je┼Ť─ç? Preferuj─Ö tradycyjne dania kuchni rosyjskiej. Lubi─Ö r├│wnie┼╝ dania kuchni w┼éoskiej i francuskiej. Czekam na Tw├│j list. Nie zapomnij, aby odpowiedzie─ç na moje pytania. Wy┼Ťl─Ö ci zdj─Öcie. Dlaczego nie mo┼╝na wys┼éa─ç mi swoje zdj─Öcia? Chc─Ö zobaczy─ç zdj─Öcia".

2

Odp: Czy to mógła napisać rosjanka?

W języku rosyjskim też istnieje rodzaje, więc dziwne, że napisała "zadowolony", "mieszkam sam".
I odmiana też istnieje: "mam mama, tata" zamiast "mamę". Choć po rosyjsku napisałaby "u mnie jest mama".
"Nie mam siostry" - rosjanka napisałaby "nie mam sióstr".

Mo┼╝e korzysta┼éa z jakiego┼Ť t┼éumacza automatycznego, kt├│ry t┼éumaczy przez angielski (Google Translate), z tego powodu informacja o rodzaju zosta┼éa utracona.