logo słówka

#1 2014-02-15 14:22:56

gronthan
Nowy użytkownik

Słówka dnia z innych języków

Witam, mam bardzo gorącą prośbę o dodawanie słówek dnia w wielu innych języków. To jedynie, co dostępne jest dla angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego moim zdaniem wystarczyłoby do opanowanie tych języków na wysokim poziomie, przy odpowiednim wykorzystaniu.
Mój sposób jest następujący: ściągnąć "anki"- działa na zasadzie fiszek. Notujemy wszystkie słówka jakie zleciały przez te lata, (u najwcześniejszego angielskiego po 9 lat, czyli niby 18) zdaję sobie szczerze z tego sprawę, że to jest czasochłonne, ale nie ma rady. Dla przykładu po francusku pierwszego słówko z lipca 2007 roku czyli samego początku, możemy to zrobić nawet gdy totalnie nie znamy języka (gdy już rozumiemy na czym plega program):
Pierwsze pole: wygodnie
Drugie pole: a l'aise
Le médecin dit au patient de se mettre a l'aise et lui demande ce qui ne va pas.
Lekarz prosi pacjenta o rozluźnienie się i pyta, co mu dolega. + nagranie zdania, które uruchamiamy ikonką w programie (nagranie jest bardzo ważne!!!)

Czyli w pierwszym polu polskie słówko, w drugim reszta w raz z nagraniem zdania.
Na czym polega metoda? Otóż, języka należy uczyć całkowicie bez użycia gramatyki i słuchając. Gdy ukazuje nam się słówko my myślimy nie tylko jakie jest słówko obce, ale także zdanie!! Tak, jest to bardzo ważne, aby oceniać się nie tylko za słówko, które szczerze mówiąc, jest tylko czynnikiem motywującym. Główna siła polega po pierwsze po pierwsze w zdaniu nagranym, a druga w zdaniu zapisanym, jeżeli tylko rozumiemy każde ze słówek w zdaniu, umiemy je wymówić bezpośrednio, nie myśląc w tym czasie po polsku, a bezpośrednio w języku docelowym, a także już tylko ewentualnie potrafimy je zapisać, to znaczy, że umiemy zdanie i znamy już jeden przykład użycia danego słowa, zdanie daje nam cząstkę nieświadomej gramatyki danego języka, tak jak uczyliśmy się od urodzenia języka polskiego. Tak więc to były moje argumenty za tym, proszę się wypowiadać.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl