26

Odp: Nauka angielskich zwrotów ze słownika

Ju┼╝ lepsza taka metoda ni┼╝ tylko narzekanie, ┼╝e si─Ö j─Özyka nie umie o. OO Chocia┼╝ s─ů bardziej skuteczne metody nauki j─Özyka a wed┼éug mnie to zdecydowanie lepszym takim pomys┼éem jest znalezienie jakiego┼Ť s┼é├│wka po angielsku np. exception i u┼éo┼╝enie z nim jakiego┼Ť 1 zdania

27

Z tym zdaniem musz─Ö tego spr├│bowa─ç bo chyba sami oce┼äcie co, ┼╝e w┼éa┼Ťnie przez to cz┼éowiek najbardziej zapami─Ötuj─Ö jakie┼Ť s┼é├│wko. Jak np mia┼éabym teraz u┼éo┼╝y─ç s┼é├│wko z takim przyk┼éadowym blurbs co znalaz┼éam w s┼éowniku to zdecydowanie w┼éa┼Ťnie bym sobie dobrze zapami─Öta┼éa i by┼éoby bardzo w porz─ůdku id─ůc tym rozumowaniem

28

Ze s┼éownikiem my┼Ťl─Ö, ┼╝e jest to do┼Ť─ç prymitywny spos├│b - sorki za wyra┼╝enie ale po prostu tak to ju┼╝ jest niestety wed┼éug mnie akurat hehe No bo po co to si─Ö uczy─ç akurat takich suchych s┼é├│wek lepiej ju┼╝ ca┼éych zwrot├│w.

29

Je┼Ťli ju┼╝ po prostu kto┼Ť podchodzi do nauki w ten spos├│b to chyba bardziej efektywne dla niego b─Ödzie je┼Ťli po prostu si─Ö zdecyduje na nauk─Ö jaki┼Ť zwrot├│w po prostu z takiej ksi─ů┼╝eczki no nie wiem szybka nauka j─Özyka angielskiego dla obcokrajowc├│w lub co┼Ť podobnego i te┼╝ b─Ödzie super ; ) ja w taki spos├│b opanowa┼éem podstawy j─Özyka

30

Ja te┼╝ po prostu korzysta┼éem z takich s┼éownik├│w nauka angielskiego na lotnisku lub co┼Ť w tym stylu - bardzo mi si─Ö to spodoba┼éo i by┼éo to dla mnie praktyczne z tego wzgl─Ödu, ┼╝e w┼éa┼Ťnie kiedy┼Ť na pocz─ůtku jak za pierwszym razem lecia┼éem do Anglii samolotem musia┼éem po prostu te podstawowe zwroty opanowa─ç z tego powodu, ┼╝e na pocz─ůtku si─Ö troch─Ö stresowa┼éem bez s┼éownika..

31

No to na samym pocz─ůtku tak to ju┼╝ jest, ┼╝e zwykle jest ci─Ö┼╝ko i po prostu trzeba mie─ç dobre podstawy by jako┼Ť ruszy─ç dalej z tematem bo po prostu bez tego nic ciekawego nie mo┼╝na zrobi─ç..Je┼Ťli o mnie chodzi to czasem zerkn─Ö sobie do s┼éownika w nauce j─Özyka ale wersja to wygl─ůda w taki spos├│b, ┼╝e po prostu jad─Ö poci─ůgiem.

32

To nie┼║le naprawd─Ö to podziwiam bo to jest podej┼Ťcie takie bardzo ambitne i ekonomiczne..Nie tracisz nawet ┼╝adnej minuty je┼Ťli chodzi o nawet nauk─Ö j─Özyka angielskiego : )) ja doje┼╝d┼╝am do pracy teraz metrem i b─Öd─Ö si─Ö musia┼é zastanowi─ç nad tym sposobem he ddzieks : dd

33

OO dzieks normalnie si─Ö jaki┼Ť taki amerykanin znalaz┼é co tutaj dobrymi takimi tekstami zaje┼╝d┼╝a w┼éa┼Ťnie jak w tych ameryka┼äskich serialach hahah : D u mnie to sprawa si─Ö tak zarysowuj─Ö, ┼╝e w┼éa┼Ťnie ja po prostu najcz─Ö┼Ťciej si─Ö ucz─Ö tych rzeczy z mojego s┼éownika - s┼é├│wka, kt├│rych nie rozumiem z seriali.

34

Ile Ci tak mniej wi─Öcej wychodzi tych s┼é├│wek co nie znasz z jakiego┼Ť serialu ? Zwroty ze s┼éownika to jest chyba taki do┼Ť─ç szablonowy spos├│b i jako┼Ť po prostu no nie wiem tutaj nie zawsze po prostu by─ç dobre i skuteczne..Dla mnie to by┼éby g┼éupi spos├│b przypominaj─ůcy mi szko┼é─Ö : (

35

Ze s┼éownika si─Ö uczy─ç to jest chyba taki nowoczesny spos├│b ale niestety on nie jest taki dobry tylko po prostu dla mnie jest troch─Ö ┼Ťmieszny przecie┼╝ hehe : ) to w tym by nie by┼éo jakiego┼Ť dobrego efektu bo to nie jest dobry spos├│b i jako┼Ť si─Ö go ma┼éo kiedy rekomenduj─Ö jako┼Ť na innych forach czy te┼╝ gdzie┼Ť na innych stronach angilst├│w ...

36

Nie lubi─Ö tej metody bo dla mnie ona jest taka do┼Ť─ç ma┼éo ambitna i po prostu mi si─Ö ona nie podoba..Zdecydowanie ze s┼éownika to ja tylko t┼éumacze jakie┼Ť s┼é├│wka i nic wi─Öcej przecie┼╝. Zdecydowanie to mi jako┼Ť bardziej tak pomoga w mojej samodzielnej nauce j─Özyka.

37

Mo┼╝e i taka nauka ze s┼éownika co┼Ť daje, znacznie lepsze cho─çby pod wzgl─Ödem wymowy s─ů chyba jednak kursy j─Özykowe, np. te multimedialne.

38

Jako┼Ť sobie nie wyobra┼╝am nauki zwrot├│w czy czegokolwiek od podstaw w jakimkolwiek j─Özyku nie tylko po angielsku, tylko ze s┼éownika. Nie wiem co by to mi mia┼éo da─ç. Mo┼╝na si─Ö nauczy─ç mo┼╝e jaki┼Ť pojedy┼äczych s┼é├│wek czy zwrot├│w, ale trzeba mie─ç juz podstawy niestety.

39

Nie ma sensu uczy─ç si─Ö samych s┼é├│wek ze s┼éownika. B─Ödziesz wtedy dobrze zna┼éa s┼é├│wka, b─Ödziesz je wymawia┼éa ┼Ťrednio a swojego rozm├│wc─Ö b─Ödziesz rozumia┼éa s┼éabo. Ka┼╝dy poliglota Ci powie, ┼╝e w nauce j─Özyka najwa┼╝niejsze jest nie ba─ç si─Ö m├│wi─ç a najlepszym ─çwiczeniem jest rozmowa z drugim cz┼éowiekiem.

40

Ka┼╝dy spos├│b na nauk─Ö j─Özyka jest dobry. Ja tak w┼éa┼Ťnie uwa┼╝am chocia┼╝ si─Ö mog─Ö myli─ç. Trzeba by─ç systematycznym i rzetelnie robi─ç swoje zadania. Nie wa┼╝ne kto ma jaki system i jak go realizuj─Ö najwa┼╝niejsze jest aby codziennie ─çwiczy─ç j─Özyk angielski tak po godzinie lub po 2 godziny.

41

Nie widze absolutnie jakiegokolwiek sensu w tym ┼╝eby uczy─ç si─Ö angielskiego czy jakiegokolwiek innego j─Özyka ze s┼éownika w og├│le nie wyobra┼╝am sobie jak mia┼éoby to wygl─ůda─ç bo co z tego ┼╝e znam pisowni─Ö jak nie wiem jak dane s┼é├│wko mam wym├│wi─ç. Nie wiem o co chodzi.

42

S┼éysza┼éem ┼╝e lepiej uczy─ç si─Ö s┼é├│wek ze s┼éownik├│w angielsko-angielskich. Pr├│bowa┼éem troche oxfordzki jednak ci─Ö┼╝ko mi jest cokolwiek zrozumie─ç. Najgorsze jest to ┼╝e niekt├│re s┼éowa w niekt├│rych s┼éownikach maj─ů r├│┼╝ne znaczenia. Ponadto wi─Ökszo┼Ť─ç s┼é├│w ma wi─Öcej niz 5 znacze┼ä i teraz czy trzeba uczy─ç si─Ö ich wszystkich czy mo┼╝e jest jaki┼Ť s┼éownik gdzie jest wypisane te bardziej u┼╝ywane.

43

ensepek napisał/a:

S┼éysza┼éem ┼╝e lepiej uczy─ç si─Ö s┼é├│wek ze s┼éownik├│w angielsko-angielskich. Pr├│bowa┼éem troche oxfordzki jednak ci─Ö┼╝ko mi jest cokolwiek zrozumie─ç. Najgorsze jest to ┼╝e niekt├│re s┼éowa w niekt├│rych s┼éownikach maj─ů r├│┼╝ne znaczenia. Ponadto wi─Ökszo┼Ť─ç s┼é├│w ma wi─Öcej niz 5 znacze┼ä i teraz czy trzeba uczy─ç si─Ö ich wszystkich czy mo┼╝e jest jaki┼Ť s┼éownik gdzie jest wypisane te bardziej u┼╝ywane.

E─Ö? Gdzie to s┼éysza┼ée┼Ť smile M├│g┼éby┼Ť przytoczy─ç jakie┼Ť prawdziwe i rzetelne ┼║r├│d┼éo do tego..Bo ja jako┼Ť nie chc─Ö w to wierzy─ç, ┼╝e tak jest lepiej si─Ö uczy─ç. Jedyna konkretna i skuteczna metoda nauki ze s┼éownika to jest - s┼éownik polsko-angielski. Innego lepszego sposobu nie ma i nie b─Ödzie, takiego jest malutkibuma or─Ödzie big_smile Jak jest jaki┼Ť zwrot, s┼é├│wka co si─Ö nie rozumie to trzeba si─Ö wesprze─ç s┼éownikiem.

44

No je┼╝eli kto┼Ť si─Ö czegokolwiek nauczy┼é t─ů metod─ů to ja mu szczerze i z ca┼éego serca gratuluj─Ö bo ja nie wiem jak kto┼Ť kto nie ma poj─Öcia zielonego o danym j─Özyku mia┼éby czegokolwiek dowiedzie─ç. Mo┼╝e i pisownie zapami─Öta tylko co komu po samej pisowni.

45

Agatta33 mi te┼╝ by┼éoby bardzo ci─Ö┼╝ko przyswoi─ç tak─ů wiedz─Ö prosto ze s┼éownika..To by┼éoby takie do┼Ť─ç monotonne i do┼Ť─ç takie ┼╝mudne..Uwa┼╝am, ┼╝e s─ů zdecydowanie inne lepsze sposoby na to aby si─Ö nauczy─ç j─Özyka angielskiego. Wydaj─Ö mi si─Ö, ┼╝e to mo┼╝e by─ç w┼éa┼Ťnie czytanie ze zrozumieniem lub nawet ┼Ťpiewanie. Nauka zwrot├│w ze s┼éownika to nie za bardzo trafiony pomys┼é.

46

Tak jak kto┼Ť wy┼╝ej wspomnia┼é lepiej jest wstawianie jaki┼Ť s┼é├│wek w zdania. Mnie tak jeszcze w szkole uczyli i my┼Ťl─Ö, ┼╝e to jest bardzo dobry i sprawdzony spos├│b bo je┼Ťli go w szkole ucz─ů to musi co┼Ť by─ç dobrego w tym. Takie na sucho klepanie s┼é├│wek mo┼╝e by─ç nieskuteczne i m─Öcz─ůce.

47

Nie przepadam za nauk─ů ze s┼éownika, dla mnie r├│wnie┼╝ jest ma┼éo efektowna. Moim zdaniem lepiej czyta─ç jakie┼Ť artyku┼éy po angielsku, czy ksi─ů┼╝ki i stara─ç si─Ö wszystko zrozumie─ç, a nieznane s┼é├│wka zapisywa─ç, sprawdza─ç i powtarza─ç sobie. Po jaki┼Ť czasie ponownie przeczyta─ç dany tekst i sprawdzi─ç, czy wszystko jest zrozumia┼ée.

48

Wypisujemy na kartk─Ö i wkuwamy na pami─Ö─ç, pro┼Ťciej si─Ö nie da:)

49

Dobry pomys┼é, zw┼éaszcza je┼Ťli w tym s┼éowniku s─ů r├│wnie┼╝ podawane przyk┼éadowe zdania z jakim┼Ť s┼é├│wkiem, jak go u┼╝ywa─ç. Dobre jest tak┼╝e zagl─ůdanie do s┼éownika angielsko angielskiego, gdzie s─ů podane ca┼ée definicje s┼é├│w, uczymy si─Ö opisowego j─Özyka.