Temat: Nauka angielskich zwrotów ze słownika

Witam,

ostatnio wpad┼éem na pomys┼é, ┼╝eby uczy─ç si─Ö zwrot├│w, fraz i kolokacji ze s┼éownika. Dzi─Öki temu nic mnie nie ominie, nie "zgubi─Ö" jakiego┼Ť istotnego zwrotu, bo ucz─Ö si─Ö w programie ANKI. Wychodzi mi, ┼╝e dziennie b─Ödzie ok. 100 zwrot├│w [1 dzie┼ä = 1 strona ze s┼éownika = 100 zwrot├│w ]. Wychodzi mi 490 dni = 1,33 roku. Czy w 1,33 roku cz┼éowieka da rad─Ö opanowa─ç 49,000 fraz?
To by si─Ö r├│wna┼éo z niemal perfekcyjn─ů znajomo┼Ťci─ů j─Özyka, bo podobno na FCE trzeba zna─ç ok 5,000 s┼é├│w, a kolega, kt├│ry ma CAE zrobi┼é test na s┼éownictwo (testyourvocab.com) i wysz┼éo mu, ┼╝e zna 14,000 s┼é├│w.

Plusy tego s─ů takie, ┼╝e nie musi cz┼éowiek si─Ö pier**i─ç z robieniem czytanki, potem robienie zada┼ä i wklepywaniem do programu zwrot├│w, wiecie jakie s─ů te podr─Öczniki big_smile Tutaj masz wszystko od razu, idiomy, phrasale, kolokacje, frazy - nie uczysz si─Ö pojedynczych s┼é├│wek, absolutnie, w s┼éowniku masz podane w kontek┼Ťcie, s─ů przyk┼éadowe zdania.

Co o tym my┼Ťlicie? Oczywi┼Ťcie, b─Öd─Ö robi┼é s┼éuchanie, czytanie, ┼╝eby ─çwiczy─ç poznane s┼éownictwo.
Czy wydaje to się za łatwe, żeby było prawdziwe?

All the best

2

Odp: Nauka angielskich zwrotów ze słownika

uważam,że to jest najlepszy sposób nauki,sama tak robię - ale pamiętaj o powtarzaniu materiału,bo łatwo ucieka.

3 (edytowany przez Michael_23 2013-12-30 23:57:04)

wiem, ale co z tymi s┼éowami? Bo nawet w tym s┼éowniku Longmanie nie ma wszystkich, kt├│rych potrzeba np. nascent - rodz─ůcy si─Ö, powstaj─ůcy. , kt├│re znalaz┼éem w tek┼Ťcie publicystycznym... wi─Öc co wtedy robi─ç? ech...

btw. jak powstanie ta baza do programu ANKI to wrzuc─Ö j─ů do sieci, b─Ödzie to baza ok 60,000 zwrot├│w - chyba najwi─Öksza ze wszystkich

4

poszukaj tutaj:  http://mojeslowniki.pl/ - szczeg├│lnie polecam Diki tam jest mn├│stwo przyk┼éad├│w zda┼ä razem z wymow─ů - a potem metod─ů "kopiuj,wklej....

5

@ajelonek, ile ju┼╝ takich zwrot├│w znasz? Dziennie ile dasz rad─Ö si─Ö nauczy─ç?
Pozdrawiam ciepło i happy new year smile

6

Moim zdaniem nauka ze słownika jest najmniej efektywnym sposobem nauki języka obcego

7

gabrysiabot napisał/a:

Moim zdaniem nauka ze słownika jest najmniej efektywnym sposobem nauki języka obcego

Nauka ze s┼éownikiem mo┼╝e by─ç skuteczna, ale nie z takim tradycyjnym, ksi─ů┼╝kowym, ale multimedialnym.
Kiedy┼Ť nagra┼éem video o tym Jak uczy─ç si─Ö s┼é├│wek przy pomocy Internetowego S┼éownika Diki i wiem, ┼╝e wiele os├│b w┼éa┼Ťnie w ten spos├│b uczy si─Ö nowych s┼é├│wek przez Internet. My┼Ťl─Ö, ┼╝e spos├│b ten jest naprawd─Ö ciekawy i wart wypr├│bowania, wi─Öc polecam.

8

Musz─Ö chyba spr├│bowa─ç nauki Twoj─ů metod─ů smile Ale prawd─Ö m├│wi─ůc chyba nie zapami─Ötam 100 zwrot├│w dziennie...

9

Te┼╝ wypr├│buj─Ö, tym bardziej, ┼╝e ju┼╝ wcze┼Ťniej korzysta┼éam ze s┼éownika Diki

10

Je┼╝eli chcia┼éyby┼Ťcie przy okazji testowania nauki s┼é├│wek przy u┼╝yciu s┼éownika Diki, dodatkowo otrzyma─ç dost─Öp do pe┼énej wersji kursu eTutor przez 7 dni zupe┼énie za darmo to na stronie: ANGIELSKI ONLINE ZA DARMO ÔÇô Jak otrzyma─ç darmowy dost─Öp do kursu eTutor? znajdziecie video w kt├│rym opisuj─Ö krok po kroku co zrobi─ç aby m├│c przez tydzie┼ä uczy─ç si─Ö angielskiego na eTutor zupe┼énie za Darmo.

11

Super, z pewno┼Ťci─ů z tego skorzystam. Tak jak ju┼╝ m├│wi┼éam, u┼╝ywa┼éam s┼éownika Diki, tym bardziej je┼Ťli piszesz, ┼╝e video b─Ödzie dost─Öpne za darmo.

12

100 dziennie? Troch─Ö du┼╝o.

13

te┼╝ jestem tego zdania, ┼╝e nauka j─Özyka angielskiego ze s┼éownikiem nie jest za dobra. Jest wiele innych sposob├│w nauki bardziej efektywnych i skutecznych. 100 s┼é├│wek dziennie mo┼╝e by─ç na pocz─ůtku za du┼╝─ů liczb─ů.

14

zamiast na "sucho" klepa─ç s┼é├│wka ze s┼éownika bez systemu sprawdzania i powt├│rek-  wybierz sobie co┼Ť z tego 
http://www.memrise.com/courses/polish/english/   - za darmo i do syta ,dla mnie ten system to rewelacja- mo┼╝esz sobie dowolinie ustawia─ç ile chcesz dziennie uczy─ç si─Ö s┼é├│wek - a potem m─Öczy─ç si─Ö z powt├│rkami - maj─ů dobry algorytm powt├│rek.Poda┼éam strony polskie ,ale jak zmienisz opcje "angielski" na "angielski" do do emerytury masz zapewnione ┼╝r├│d┼éo nauki.powodzenia

15 (edytowany przez jadali 2014-12-22 12:41:42)

Ja wol─Ö tradycyjne metody. Czyli, po prostu, uczenie si─Ö s┼é├│w i zwrot├│w z ksi─ů┼╝ek, a nast─Öpnie wstawianie ich w r├│┼╝ne zdania.

16

Tak jak kto┼Ť wy┼╝ej wspomnia┼é lepiej jest wstawianie jaki┼Ť s┼é├│wek w zdania. Mnie tak jeszcze w szkole uczyli i my┼Ťl─Ö, ┼╝e to jest bardzo dobry i sprawdzony spos├│b bo je┼Ťli go w szkole ucz─ů to musi co┼Ť by─ç dobrego w tym. Takie na sucho klepanie s┼é├│wek mo┼╝e by─ç nieskuteczne i m─Öcz─ůce.

17

Ka┼╝dy spos├│b jest dobry - byle systematycznie i nale┼╝y ci─ůgle powtarza─ç. Niby wydaje nam si─Ö, ┼╝e pami─Ötamy, a po miesi─ůcu nie u┼╝ywania s┼é├│wka i zwroty niestety uciekaj─ů.

18

O matko nie mia┼ébym cierpliwo┼Ťci na tak─ů nauk─Ö. Je┼╝eli uczy─ç si─Ö samemu to wejd┼║ sobie na The Guardian, je┼Ťli oczywi┼Ťcie znasz podstawy, czytaj jeden artyku┼é dziennie, wypisuj s┼é├│wka, analizuj, t┼éumacz i sam jeste┼Ť w stanie nauczy─ç si─Ö u┼╝ytecznych zwrot├│w.

19

Ka┼╝da forma nauki jest dobra, ale chyba najbardziej skuteczna b─Ödzie konwersacja i nauka ze s┼éuchu. S┼éownik fajna sprawa, ale do┼Ť─ç monotonna i mo┼╝e si─Ö cz┼éowiek ┼éatwo zniech─Öci─ç. ┼╗ycz─Ö wytrwa┼éo┼Ťci.

20

Prawda prawda monotonna..Je┼Ťli kto┼Ť chce si─Ö uczy─ç efektywniej j─Özyka angielskiego to po prostu zdecydowanie lepiej korzysta─ç dalej z j─Özyka angielskiego i tutaj b─Ödzie wi─Ökszy progres - jak np. z danym s┼é├│wkiem ma si─Ö u┼éo┼╝y─ç samemu zdanie. Chodzi mi o co┼Ť takiego mamy s┼é├│wko owl i trzeba z nim u┼éo┼╝y─ç ca┼ée zdanie hihi

21

Tak ze s┼é├│wkiem u┼éo┼╝y─ç zdanie nie jest proste..Jednak wtedy mo┼╝na szybko uzyska─ç jakie┼Ť dobre efekty. Bo po prostu trzeba my┼Ťle─ç a nie tylko uczenie si─Ö na pami─Ö─ç jaki┼Ť gotowych zwrot├│w czy te┼╝ formu┼éek. Dla mnie taka typowa pami─Öci├│wka jest po prostu bardzo s┼éaba i beznadziejna heeh Zdecydowanie lepiej by─ç kreatywnym

22

Ja te┼╝ pr├│bowa┼éem uczy─ç si─Ö podobn─ů metod─ů (jak autor tematu) i na kr├│tkim dystansie rzeczywi┼Ťcie s┼é├│wka i zwroty opanowane by┼éy w szybkim tempie, szybko wpada┼éy do g┼éowy, ale niestety r├│wnie szybko z niej wypada┼éy. Mo┼╝e u innych ta metoda pozwoli na osi─ůgni─Öcie trwalszych rezultat├│w.

23

Szybko wypada┼éy to niedobrze..Moja metoda na s┼é├│wka to kilka nowych dziennie a p├│┼║niej jak ju┼╝ jest nowy dzie┼ä to dok┼éadanie znowu nowych z tym, ┼╝e po prostu te stare sobie dalej utrwalam. Zdecydowanie w┼éa┼Ťnie okej jest to robi─ç bo s┼é├│wka s─ů bardzo wa┼╝ne jak si─Ö ich nie posiada to nie mo┼╝na m├│wi─ç o konstruowaniu jaki┼Ť sensownych zda┼ä.

24

Takie zwroty to ja mog─Ö sobie potrenowa─ç jako┼Ť po prostu jad─ůc w poci─ůgu chodzi mi tutaj w┼éa┼Ťnie o co┼Ť takiego jak szybki kurs j─Özyka angielskiego przed wyjazdem czy co┼Ť takiego ; )) Wtedy te zwroty mog─ů mi si─Ö przyda─ç bo takie wkuwanie s┼é├│wek na pami─Ö─ç moim zdaniem to jest do┼Ť─ç mozolny spos├│b na nauk─Ö.

25

Mozolny to prawda ale je┼Ťli ju┼╝ kto┼Ť nie ma ┼╝adnego planu to po prostu ju┼╝ lepiej jak b─Ödzie si─Ö uczy┼é tego j─Özyka jakby mia┼é tylko siedzie─ç na 4 literach i zdecydowanie nic nie robi─ç..Polecam taki s┼éownik internetowy jakim jest diki . pl tam s─ů s┼é├│wka i do tego s─ů od razu pe┼éne zdania z tym s┼é├│wkiem.