logo słówka

#26 2014-12-23 15:26:25

NetBeverly81
Nowy użytkownik

Re: Nauka języków obcych przez skype. Co o tym myślicie?

Mój mąż się tak właśnie uczył jak musiał podszkolić swój język niemiecki. Był on bardzo zadowolony z tego sposobu. Widział w nim same plusy. Jednym z największych dla niego było to, że po prostu nie musiał wychodzić z domu i nie tracił swojego cennego czasu na te dojazdy i miał wszystko na miejscu.

#27 2014-12-26 13:04:21

mistrz00
Nowy użytkownik

Tak się zabieram za naukę języka niemieckiego i z tego co tutaj czytam to bardzo fajna jest to przez skype. Jest to bardzo mobilna metoda nauki. Zastanawiam się czy z niej skorzystać i chyba się na nią skuszę.

#28 2015-01-05 20:19:00

norbi78
Nowy użytkownik

Bardzo fajny sposób nauki, ja też z niego korzystam, bo mam opory w mówieniu i próbuje różnych sposobów, żeby się przełamać. Oprócz tego chodzę na tradycyjny kurs do szkoły TFLS w Warszawie. Polecam Wam, bo pracują tam świetni lektorzy.

#29 2015-01-07 19:29:15

Oluska__89
Użytkownik

Może to być ekscytujące doświadczenie, bo jesteś na swoim terenie w domowym zaciszu a jednak ktoś po drugiej stronie skype cię pilnuję i kontroluje, ale zawsze możesz wyłączyć kompa bo wyłączyli Ci prąd. A jak to wygląda cenowo?

#30 2015-01-15 09:23:55

Florian55
Użytkownik

Cenowo to jest właśnie porównywalne do tego jak ktoś się uczy właśnie stacjonarne nie ma tutaj dużej rozbieżnośći. Ja osobiście się tego nie uczyłem ale moja siostra tak ponieważ chciała tak sobie zrobić powtórki do matury na szybko jakoś w marcu i to jej pomogło bo maturę zdała i taką naukę wspomina miło bo się poduczyła bez wychodzenia z domu.

#31 2015-01-15 11:02:08

Eleida94
Nowy użytkownik

ja rozmawiałam kiedyś za pomocą Skypa z kuzynką Niemką, która bardzo słabo mówi po polsku i bardzo sobie chwalę taką formę nauki. koszty praktycznie zerowe, a jednak miałam kontakt z żywym językiem.

#32 2015-01-20 08:53:08

dominik880
Użytkownik

Można się uczyć przez skype tylko tutaj mi chodzi o to właśnie, że jak się ma z kim to jest super fajnie ale jeśli jednak nie ma możliwości nauki z kimś kto umie ten język dość dobrze to może być trochę słabo i wtedy ciężko będzie coś z tego się nauczyć. Moim zdaniem po co się męczyć skoro nie ma z tego żadnego pożytku.

#33 2015-01-21 10:20:09

Elania
Użytkownik

Taka nauka jest dobra a w necie przecież można znaleźć takiego nauczyciela co właśnie by w taki sposób uczył i nie będzie z tym żadnego problemu bo jak wiecie moi drodzy forumowicze jest popyt to jest i podaż. Wystarczy gdzieś poszukać czy  ten nauczyciel jest polecany i czy faktycznie dobrze uczy i się można za to zabierać na poważnie.

#34 2015-02-03 11:38:46

marcelii55
Użytkownik

Jeśli przez skype to trzeba znaleźć taką osobę co po prostu umie jako tako ten niemiecki, żeby się jakoś dogadać i znaleźć wspólny język. Bo przecież na migi nikt się dogadywać nie będzie nawet..Ja to się teraz uczę tego języka i chce trenować z moją siostrą ten język bo ona w Niemczech już siedzi i ten język świetnie potrafi

#35 2015-02-05 12:04:45

gosienka678
Użytkownik

Może być taka nauka ale tutaj po prostu trzeba znaleźć najlepiej takiego korepytora(lub też nauczyciela), który będzie miał już jakieś doświadczenie w tym temacie i będzie po prostu umiał przekazać swoją wiedzę właśnie w ten sposób zdalny a nie tak jak to się głównie przyjęło stacjonarnie u nauczyciela czy u ucznia hihi

#36 2015-02-07 16:26:29

Cleopatrapl
Nowy użytkownik

Moim zdaniem ta metoda jest dobra, ale nie dla osób początkujących tylko już z jakąś wiedzą. Głównym jej celem powinna być konwersacja, czyli osoba ucząca potrafi coś wydukać. Ja taką naukę osobiście pobierałam i to całkiem za darmo. Mianowicie nawiązałam kontakty z Niemcami poprzez gry internetowe między innymi niemieckiego traviana, a następnie zaproponowałam im przejście na skypa. Po kilku miesiącach takich pogawędek bez problemu uzyskałam poziom B2. Zaletą nauki od rodowitych Niemców jest to, że nie popełnia się potem gaf językowych. Wiesz w jakich kontekstach dane słówko użyć a w jakich nie.

#37 2015-02-09 17:07:47

domin77
Użytkownik

Dobra metoda o ile ma się taką osobą, która już mówi w języku niemieckim płynnie lub jest to jej ojczysty język. Ja mam wielkie szczęście właśnie z tego względu, że po prostu mam w Monachium kuzyna. Co czasem właśnie chce ze mną porozmawiać w języku niemieckim a ja z nim czasem po polskim jak ja go chcę uczyć hihi

#38 2015-02-13 08:23:49

milena1818
Nowy użytkownik

Skype to bardzo dobry sposób na naukę. Jest bardzo wiele osób które chętnie łączą się na rozmowy na skype i uczą się wzajemnie języków smile

#39 2015-02-14 13:24:03

djka87
Nowy użytkownik

Nauka niemieckiego w domu!!!

Jeśli ktoś chce się uczyć niemieckiego w domu to zapraszam do współpracy przez internet.
Chciałam zaznaczyć że nie jestem nauczycielką ani lektorem, chcę po prostu przekazać swoją wiedzę innym i pokazać że niemiecki nie jest taki straszny.
I co ważne, jeśli nie najważniejsze to nauka ze mną jest całkowicie darmowa (wystarczy tylko mieć Skype)

PISZCIE!!!!! mój kontakt: djka87@tlen.pl

Serdecznie pozdrawiam

Daria J.

#40 2015-02-24 09:54:50

sharrply
Użytkownik

djka87 bardzo fajnie : ) jak to nie jest za darmo i to nie jest ściema to chyba skorzystam. Mam takie pytanie byłaś kiedyś już właśnie w DE, że tak świetnie umiesz mówić po niemiecku czy sama się uczyłaś ? Oraz takie pytanie czy też tak samo dobrze rozmawiasz po angielsku ?

#41 2015-02-25 12:18:23

benny
Nowy użytkownik

Jest to bardzo dobry pomysł : )Akurat ja to miałem szczęście, że po prostu nie musiałem długo szukać na ogłoszeniach ludzi do rozmowy właśnie przez skype bo w DE mam brata i z nim jakoś sobie rozmawiam a on już ma taki poziom prawie pełna biegłość jako c1/c2

#42 2015-03-01 14:43:08

djka87
Nowy użytkownik

mieszkam w Niemczech i tylko tu sie uczyłam niemieckiego a jesli chodzi o angielski to moj poziom jest calkiem podstawowy, skonczylam sie tego jezyka uczyc w liceum i szczerze mowiac niewiele pamietam

#43 2015-03-03 20:00:48

flyskyy
Nowy użytkownik

oj to szkoda właśnie, że niemiecki tylko .. Jak tam Ci się mieszka jakoś godnie możesz żyć i nie martwisz się tego, że Ci zabraknie do pierwszego ? Może się odezwę i takie pytanie mam to po prostu już ten język umiesz komunikatywnie poziom wysoki i dogadasz się z niemcem bez problemu?

#44 2015-03-07 19:49:56

komarczenko
Nowy użytkownik

Chyba wiadoma sprawa, że bez problemu jak tam jest tyle czasu : ) mam do Ciebie pytanie dziewczyno lepiej Ci się tam żyje  czy zamierzasz kiedyś wrócić do Polski ? Bo mam takich znajomych co już też bardzo dawno temu wyjechali za granicę i już nie planują tutaj wracać...

#45 2015-03-11 18:46:28

misterforara
Użytkownik

Do czego tutaj mają wracać? mi jeszcze akurat została tylko w tym roku matura i nawet na studia nie idę tutaj w Polsce bo co przeglądam oferty nawet pracy albo słyszę po znajomych co robią po studiach to albo bezrobocie albo praca też właśnie na kasie w markecie. Po co było iść na studia i tracić czas i kasę jak i tak wylądowałeś jak osoba po zawodówce...

#46 2015-03-12 21:58:58

smajliis
Nowy użytkownik

Wracam do sedna sprawy nauka na skype języka niemieckiego jest bardzo fajna bo nie dość, że kontakt jest po prostu z żywym człowiekiem to możemy jeszcze sobie po prostu z kimś porozumieć w innym języku jak polski ; ) ja akurat tutaj znalazłam koleżankę do rozmówek i do dzisiaj sobie rozmawiamy : )

#47 2015-03-14 14:31:31

szybkiBill
Użytkownik

To bardzo wam zazdroszczę : ) bo ja jeszcze na nikogo ciekawego nie trafiłem na portalach zagranicznych czy nawet tutaj na forum gdzie mógłbym po prostu z kimś pokonwersować ; ) ale słyszałem, że przez skype jest bardzo okej bo wtedy również można też ćwiczyć akcent

#48 2015-03-16 16:54:27

eryk55
Nowy użytkownik

Jest bardzo okej a nawet więcej powiem jest to bardzo ciekawy sposób na naukę bo po prostu wtedy się bardzo mocno i dobrze uczymy wymowy języka angielskiego. Jeśli o mnie chodzi to ja nie rozmawiam na skype w języku niemieckim tylko ja sobie rozmawiam w innym obcym języku i faktycznie u mnie widzę bardzo spory postęp.

#49 2015-03-22 20:42:30

lupper
Użytkownik

Jak są postępy to możesz się cieszyć bo niestety jak ich brakuję to trzeba zmienić metody nauczania ; )jeśli chodzi bezpośrednio o mnie to ja mam taki sprawdzony sposób swój, że pod koniec dnia sobie czytam książki właśnie po niemiecku bardziej przeglądam informacje artykuły co się dzieje w Niemczech.

#50 2015-03-25 12:54:27

djamment
Nowy użytkownik

Bym się w taki sposób uczył ale niestety nie mogłem nigdzie trafić na żadnym portalu na jakąś normalną osobę do porozmawiania właśnie na skype po niemiecku ;//
Nie mam rodziny nigdzie w DE i tak się nie muszę uczyć. CHociaż uważam, że ten sposób jest bardzo nowy i bardzo innowacyjny : D chciałbym tak kiedyś spróbować.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl