26

Odp: Nauka j─Özyk├│w obcych przez skype. Co o tym my┼Ťlicie?

M├│j m─ů┼╝ si─Ö tak w┼éa┼Ťnie uczy┼é jak musia┼é podszkoli─ç sw├│j j─Özyk niemiecki. By┼é on bardzo zadowolony z tego sposobu. Widzia┼é w nim same plusy. Jednym z najwi─Ökszych dla niego by┼éo to, ┼╝e po prostu nie musia┼é wychodzi─ç z domu i nie traci┼é swojego cennego czasu na te dojazdy i mia┼é wszystko na miejscu.

27

Tak si─Ö zabieram za nauk─Ö j─Özyka niemieckiego i z tego co tutaj czytam to bardzo fajna jest to przez skype. Jest to bardzo mobilna metoda nauki. Zastanawiam si─Ö czy z niej skorzysta─ç i chyba si─Ö na ni─ů skusz─Ö.

28

Bardzo fajny spos├│b nauki, ja te┼╝ z niego korzystam, bo mam opory w m├│wieniu i pr├│buje r├│┼╝nych sposob├│w, ┼╝eby si─Ö prze┼éama─ç. Opr├│cz tego chodz─Ö na tradycyjny kurs do szko┼éy TFLS w Warszawie. Polecam Wam, bo pracuj─ů tam ┼Ťwietni lektorzy.

29

Mo┼╝e to by─ç ekscytuj─ůce do┼Ťwiadczenie, bo jeste┼Ť na swoim terenie w domowym zaciszu a jednak kto┼Ť po drugiej stronie skype ci─Ö pilnuj─Ö i kontroluje, ale zawsze mo┼╝esz wy┼é─ůczy─ç kompa bo wy┼é─ůczyli Ci pr─ůd. A jak to wygl─ůda cenowo?

30

Cenowo to jest w┼éa┼Ťnie por├│wnywalne do tego jak kto┼Ť si─Ö uczy w┼éa┼Ťnie stacjonarne nie ma tutaj du┼╝ej rozbie┼╝no┼Ť─çi. Ja osobi┼Ťcie si─Ö tego nie uczy┼éem ale moja siostra tak poniewa┼╝ chcia┼éa tak sobie zrobi─ç powt├│rki do matury na szybko jako┼Ť w marcu i to jej pomog┼éo bo matur─Ö zda┼éa i tak─ů nauk─Ö wspomina mi┼éo bo si─Ö poduczy┼éa bez wychodzenia z domu.

31

ja rozmawia┼éam kiedy┼Ť za pomoc─ů Skypa z kuzynk─ů Niemk─ů, kt├│ra bardzo s┼éabo m├│wi po polsku i bardzo sobie chwal─Ö tak─ů form─Ö nauki. koszty praktycznie zerowe, a jednak mia┼éam kontakt z ┼╝ywym j─Özykiem.

32

Mo┼╝na si─Ö uczy─ç przez skype tylko tutaj mi chodzi o to w┼éa┼Ťnie, ┼╝e jak si─Ö ma z kim to jest super fajnie ale je┼Ťli jednak nie ma mo┼╝liwo┼Ťci nauki z kim┼Ť kto umie ten j─Özyk do┼Ť─ç dobrze to mo┼╝e by─ç troch─Ö s┼éabo i wtedy ci─Ö┼╝ko b─Ödzie co┼Ť z tego si─Ö nauczy─ç. Moim zdaniem po co si─Ö m─Öczy─ç skoro nie ma z tego ┼╝adnego po┼╝ytku.

33

Taka nauka jest dobra a w necie przecie┼╝ mo┼╝na znale┼║─ç takiego nauczyciela co w┼éa┼Ťnie by w taki spos├│b uczy┼é i nie b─Ödzie z tym ┼╝adnego problemu bo jak wiecie moi drodzy forumowicze jest popyt to jest i poda┼╝. Wystarczy gdzie┼Ť poszuka─ç czy  ten nauczyciel jest polecany i czy faktycznie dobrze uczy i si─Ö mo┼╝na za to zabiera─ç na powa┼╝nie.

34

Je┼Ťli przez skype to trzeba znale┼║─ç tak─ů osob─Ö co po prostu umie jako tako ten niemiecki, ┼╝eby si─Ö jako┼Ť dogada─ç i znale┼║─ç wsp├│lny j─Özyk. Bo przecie┼╝ na migi nikt si─Ö dogadywa─ç nie b─Ödzie nawet..Ja to si─Ö teraz ucz─Ö tego j─Özyka i chce trenowa─ç z moj─ů siostr─ů ten j─Özyk bo ona w Niemczech ju┼╝ siedzi i ten j─Özyk ┼Ťwietnie potrafi

35

Mo┼╝e by─ç taka nauka ale tutaj po prostu trzeba znale┼║─ç najlepiej takiego korepytora(lub te┼╝ nauczyciela), kt├│ry b─Ödzie mia┼é ju┼╝ jakie┼Ť do┼Ťwiadczenie w tym temacie i b─Ödzie po prostu umia┼é przekaza─ç swoj─ů wiedz─Ö w┼éa┼Ťnie w ten spos├│b zdalny a nie tak jak to si─Ö g┼é├│wnie przyj─Ö┼éo stacjonarnie u nauczyciela czy u ucznia hihi

36

Moim zdaniem ta metoda jest dobra, ale nie dla os├│b pocz─ůtkuj─ůcych tylko ju┼╝ z jak─ů┼Ť wiedz─ů. G┼é├│wnym jej celem powinna by─ç konwersacja, czyli osoba ucz─ůca potrafi co┼Ť wyduka─ç. Ja tak─ů nauk─Ö osobi┼Ťcie pobiera┼éam i to ca┼ékiem za darmo. Mianowicie nawi─ůza┼éam kontakty z Niemcami poprzez gry internetowe mi─Ödzy innymi niemieckiego traviana, a nast─Öpnie zaproponowa┼éam im przej┼Ťcie na skypa. Po kilku miesi─ůcach takich pogaw─Ödek bez problemu uzyska┼éam poziom B2. Zalet─ů nauki od rodowitych Niemc├│w jest to, ┼╝e nie pope┼énia si─Ö potem gaf j─Özykowych. Wiesz w jakich kontekstach dane s┼é├│wko u┼╝y─ç a w jakich nie.

37

Dobra metoda o ile ma si─Ö tak─ů osob─ů, kt├│ra ju┼╝ m├│wi w j─Özyku niemieckim p┼éynnie lub jest to jej ojczysty j─Özyk. Ja mam wielkie szcz─Ö┼Ťcie w┼éa┼Ťnie z tego wzgl─Ödu, ┼╝e po prostu mam w Monachium kuzyna. Co czasem w┼éa┼Ťnie chce ze mn─ů porozmawia─ç w j─Özyku niemieckim a ja z nim czasem po polskim jak ja go chc─Ö uczy─ç hihi

38

Skype to bardzo dobry spos├│b na nauk─Ö. Jest bardzo wiele os├│b kt├│re ch─Ötnie ┼é─ůcz─ů si─Ö na rozmowy na skype i ucz─ů si─Ö wzajemnie j─Özyk├│w smile

39

Nauka niemieckiego w domu!!!

Je┼Ťli kto┼Ť chce si─Ö uczy─ç niemieckiego w domu to zapraszam do wsp├│┼épracy przez internet.
Chcia┼éam zaznaczy─ç ┼╝e nie jestem nauczycielk─ů ani lektorem, chc─Ö po prostu przekaza─ç swoj─ů wiedz─Ö innym i pokaza─ç ┼╝e niemiecki nie jest taki straszny.
I co wa┼╝ne, je┼Ťli nie najwa┼╝niejsze to nauka ze mn─ů jest ca┼ékowicie darmowa (wystarczy tylko mie─ç Skype)

PISZCIE!!!!! m├│j kontakt: djka87@tlen.pl

Serdecznie pozdrawiam

Daria J.

40

djka87 bardzo fajnie : ) jak to nie jest za darmo i to nie jest ┼Ťciema to chyba skorzystam. Mam takie pytanie by┼éa┼Ť kiedy┼Ť ju┼╝ w┼éa┼Ťnie w DE, ┼╝e tak ┼Ťwietnie umiesz m├│wi─ç po niemiecku czy sama si─Ö uczy┼éa┼Ť ? Oraz takie pytanie czy te┼╝ tak samo dobrze rozmawiasz po angielsku ?

41

Jest to bardzo dobry pomys┼é : )Akurat ja to mia┼éem szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e po prostu nie musia┼éem d┼éugo szuka─ç na og┼éoszeniach ludzi do rozmowy w┼éa┼Ťnie przez skype bo w DE mam brata i z nim jako┼Ť sobie rozmawiam a on ju┼╝ ma taki poziom prawie pe┼éna bieg┼éo┼Ť─ç jako c1/c2

42

mieszkam w Niemczech i tylko tu sie uczyłam niemieckiego a jesli chodzi o angielski to moj poziom jest calkiem podstawowy, skonczylam sie tego jezyka uczyc w liceum i szczerze mowiac niewiele pamietam

43

oj to szkoda w┼éa┼Ťnie, ┼╝e niemiecki tylko .. Jak tam Ci si─Ö mieszka jako┼Ť godnie mo┼╝esz ┼╝y─ç i nie martwisz si─Ö tego, ┼╝e Ci zabraknie do pierwszego ? Mo┼╝e si─Ö odezw─Ö i takie pytanie mam to po prostu ju┼╝ ten j─Özyk umiesz komunikatywnie poziom wysoki i dogadasz si─Ö z niemcem bez problemu?

44

Chyba wiadoma sprawa, ┼╝e bez problemu jak tam jest tyle czasu : ) mam do Ciebie pytanie dziewczyno lepiej Ci si─Ö tam ┼╝yje  czy zamierzasz kiedy┼Ť wr├│ci─ç do Polski ? Bo mam takich znajomych co ju┼╝ te┼╝ bardzo dawno temu wyjechali za granic─Ö i ju┼╝ nie planuj─ů tutaj wraca─ç...

45

Do czego tutaj maj─ů wraca─ç? mi jeszcze akurat zosta┼éa tylko w tym roku matura i nawet na studia nie id─Ö tutaj w Polsce bo co przegl─ůdam oferty nawet pracy albo s┼éysz─Ö po znajomych co robi─ů po studiach to albo bezrobocie albo praca te┼╝ w┼éa┼Ťnie na kasie w markecie. Po co by┼éo i┼Ť─ç na studia i traci─ç czas i kas─Ö jak i tak wyl─ůdowa┼ée┼Ť jak osoba po zawod├│wce...

46

Wracam do sedna sprawy nauka na skype j─Özyka niemieckiego jest bardzo fajna bo nie do┼Ť─ç, ┼╝e kontakt jest po prostu z ┼╝ywym cz┼éowiekiem to mo┼╝emy jeszcze sobie po prostu z kim┼Ť porozumie─ç w innym j─Özyku jak polski ; ) ja akurat tutaj znalaz┼éam kole┼╝ank─Ö do rozm├│wek i do dzisiaj sobie rozmawiamy : )

47

To bardzo wam zazdroszcz─Ö : ) bo ja jeszcze na nikogo ciekawego nie trafi┼éem na portalach zagranicznych czy nawet tutaj na forum gdzie m├│g┼ébym po prostu z kim┼Ť pokonwersowa─ç ; ) ale s┼éysza┼éem, ┼╝e przez skype jest bardzo okej bo wtedy r├│wnie┼╝ mo┼╝na te┼╝ ─çwiczy─ç akcent

48

Jest bardzo okej a nawet wi─Öcej powiem jest to bardzo ciekawy spos├│b na nauk─Ö bo po prostu wtedy si─Ö bardzo mocno i dobrze uczymy wymowy j─Özyka angielskiego. Je┼Ťli o mnie chodzi to ja nie rozmawiam na skype w j─Özyku niemieckim tylko ja sobie rozmawiam w innym obcym j─Özyku i faktycznie u mnie widz─Ö bardzo spory post─Öp.

49

Jak s─ů post─Öpy to mo┼╝esz si─Ö cieszy─ç bo niestety jak ich brakuj─Ö to trzeba zmieni─ç metody nauczania ; )je┼Ťli chodzi bezpo┼Ťrednio o mnie to ja mam taki sprawdzony spos├│b sw├│j, ┼╝e pod koniec dnia sobie czytam ksi─ů┼╝ki w┼éa┼Ťnie po niemiecku bardziej przegl─ůdam informacje artyku┼éy co si─Ö dzieje w Niemczech.

50

Bym si─Ö w taki spos├│b uczy┼é ale niestety nie mog┼éem nigdzie trafi─ç na ┼╝adnym portalu na jak─ů┼Ť normaln─ů osob─Ö do porozmawiania w┼éa┼Ťnie na skype po niemiecku ;//
Nie mam rodziny nigdzie w DE i tak si─Ö nie musz─Ö uczy─ç. CHocia┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e ten spos├│b jest bardzo nowy i bardzo innowacyjny : D chcia┼ébym tak kiedy┼Ť spr├│bowa─ç.