logo słówka

#1 2013-11-07 14:22:36

Pjotreeek
Pisarz

książki/strony z ćwiczeniami

poszukuję jakiś stron z ćwiczeniami gramatycznymi, możliwie jak najwięcej tak by wszystko sobie utrwalić
mogą też być jakieś książki, jestem zielony w tym temacie i nie mam pojęcia o żadnych publikacjach więc będę wdzięczny za jakiekolwiek propozycje

#2 2013-11-07 14:51:45

auguriusz
Pisarz

Re: książki/strony z ćwiczeniami

#3 2013-11-07 18:18:53

Pjotreeek
Pisarz

takie ironiczne odpowiedzi lepiej sobie darować.

nie chcę trafić na jakieś badziewie wpisując po prostu "hiszpański ćwiczenia" w wyszukiwarce, forum jest chyba od pomagania, dlatego zapytałem o radę bardziej wtajemniczonych.

#4 2013-11-07 20:57:37

auguriusz
Pisarz

A na co lepszego liczyłeś? Na to, że ktoś Ci prześle swoje książki pocztą do domu? Podałem adres strony, na której masz pokaźną bibliotekę, z której z powodzeniem będziesz mógł się uczyć. Trzeba tylko trochę własnej inicjatywy.

#5 2013-11-07 22:09:56

Pjotreeek
Pisarz

Na podanie jakiejś strony z ćwiczeniami, która jest warta polecenia, gdyż w internecie aż roi się od błędów. A ja nie jestem obeznany więc pytam tutaj, bo na to tutaj jest miejsce.
I jest wyraźnie w 1 poście napisane - poszukuję stron, ew. książek , które mógłbym kupić. Nie ma nic o wysyłaniu mi ich do domu, także sarkazm zachowaj dla siebie.

#6 2013-11-08 09:21:45

auguriusz
Pisarz

No to ja wyraźnie podałem link do strony, z której możesz ściągać książki.
Podam Ci jedną pozycję, bo nie wiem, czy w klikaniu jesteś obeznany:
http://chomikuj.pl/xmariadjx/eBook/E-BO … 137889.pdf

#7 2013-11-08 12:41:20

Pjotreeek
Pisarz

nie udawaj głupiego, chcąc jakimiś żałosnymi ripostami pokazać że jesteś fajny, bo Ci to nie wychodzi. podać linka do strony głównej chomika to tak jakbyś Ty szukał jakiejś konkretnej piosenki a ja bym Ci podał linka do strony głównej youtuba. Wyraźnie napisałem, że nie mam zielonego pojęcia jakie są publikacje dot. gramatyki hiszpańskiej i zapytałem się tutaj o radę osób, które są w stanie polecić coś wartego uwagi. W internecie mnóstwo błędów - więc po co ryzykować? Lepiej zapytać i mieć pewność że dana książka jest ok niż wpisać w wyszukiwarce "gramatyka hiszpańska ćwiczenia" i trafić na jakieś badziewie. Do tej pory myślałem że to forum jest od pomagania, jak widać użytkownicy tacy jak Ty sprawiają , że aż nie chce się tu logować.

Za link dziękuję, jednak po takiej rozmowie, nie mam kompletnie zaufania do Twojej propozycji, gdyż równie dobrze mogę uważać że podsyłasz jakiś bubel chcąc znów pokazać jaki to fajny jesteś. Popytam gdzie indziej, trochę dystansu do siebie życzę.

#8 2013-11-08 13:22:33

auguriusz
Pisarz

No tak, trochę dystansu, a nie od razu się obrażasz.
Ja, mimo wszystko czytając "linka", "youtuba" radziłbym jednak popracować nad polszczyzną.
Poza tym, użytkownik taki jak ja pomógł Ci (realizując założenia forum), podając najpierw link do portalu, później podtykając książkę pod nos, podczas gdy inni wolą siedzieć i czytać jak się burzysz.

#9 2013-11-08 13:35:29

PiotrPeterPedro
Pisarz

Myślę, że Auguriusz się niekulturalnie zachował, niemniej na co Ty Pjotreeek liczysz? Auguriusz ma rację.

Forum jest do pomagania, ale zbyt często bywa groteskowe przez naiwne pytania. Człowiek który wychodzi na forum z pytaniem o komplet materiałów licząc na gotowe linki, bo sam nie potrafi pomyśleć, poszukać i ocenić, nigdy nie nauczy się dobrze języka obcego. Język jest czymś, co trzeba ROZGRYŹĆ, samodzielnie.

Co mam na myśli przez "rozgryzienie" języka? Kiedy zaczynałem uczyć się keczua, moim jedynym źródłem wiedzy było Google. Teraz po upływie ponad dwóch lat wiem, że pierwsze materiały, do których dotarłem, bynajmniej nie były najlepsze, ale to BEZ ZNACZENIA. Musiałem przecież przerobić gramatykę z wielu różnych materiałów podręcznikowych (każdy z dużymi niedomówieniami, a nawet sprzecznościami pomiędzy sobą), a te się wzajemnie uzupełniły. Podręczniki są na dość niskim poziomie, musiałem dotrzeć do opracowań naukowych (tj. oryginalnych dyskusji, w których badacze dopiero odkrywają zasady gramatyczne języka). Do tego jedne kwestie gramatyczne omówione mam tylko dla jednego dialektu, inne dla innego dialektu, lub nawet innego języka w rodzinie. Kiedy to wszystko połączyłem ze sobą, i - co ważne - dodałem do tego własne obserwacje na żywych materiałach (teksty, piosenki, rozmowa z native speakerami), wyłoniła się spójna całość - rozgryzłem gramatykę keczua (na użytecznym poziomie).

Ten przykład może wydawać się skrajny, tak samo jednak "rozgryźć" musisz hiszpański. Chcąc, nie chcąc, musisz przeczytać gramatykę z różnych źródeł. Te źródła się uzupełnią, uzupełnią je też Twoje obserwacje na "żywych materiałach" itd. Błędy się zaczną korygować. Ja się nauczyłem hiszpańskiego BEZ PODRĘCZNIKÓW.

Jest naiwne jak ktoś zadaje na forum pytanie o jeden dobry podręcznik, z którego myśli się nauczyć gramatyki... Źródła trzeba połączyć. Natomiast kto nie potrafi samodzielnie szukać, języka się nie nauczy tongue

#10 2013-11-08 13:37:31

Pjotreeek
Pisarz

ja się nie obrażam smile  dziękuję bardzo za linka, tylko głupie uwagi lepiej sobie darować, a moja polszczyzna jak sama nazwa wskazuje jest moja, a Ty nie powinieneś jej oceniać bo kim jesteś?  Troszeczkę pokory, nie ma ludzi idealnych. Koniec tematu.

Ostatnio edytowany przez Pjotreeek (2013-11-08 13:38:05)

#11 2013-11-08 14:00:41

Pjotreeek
Pisarz

PiotrPeterPedro  dzięki że chociaż ktoś to zauważył.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Masz rację jeśli chodzi o "rozgryzanie" języka. Pamiętam, że jak sam zaczynałem to przerabiałem mnóstwo książek, korzystałem z mnóstwa stron internetowych, czytałem informacje po hiszpańsku, oglądałem filmy bez napisów i to składało się w logiczną całość. Jednak nie mam pojęcia jakie istnieją książki po hiszpańsku dot. gramatyki, słownictwa a potrzebuję czegoś takiego do powtórki. A na daną chwilą niestety nie mam czasu na "rozgryzanie" języka, a szkoda. Dlatego zadałem pytanie tutaj, licząc na jakąś życzliwą pomoc, sam jakbym był w stanie to pomógłbym takiej osobie gdyby zadano takie pytanie.

#12 2014-07-29 18:37:36

flavka
Nowy użytkownik

#13 2014-08-06 14:28:39

AleidaEuro89
Użytkownik

Hiszpańskiego uczyłam się z podręczników Aprende gramática y vocabulario. Gramatyka wytłumaczona bardzo dobrze, przy okazji jest całkowicie po hiszpańsku, więc od razu uczysz się słówek. Listy z dodatkowymi słówkami można gdzieś znaleźć, pobierz program działający jak fiszki i ucz się. Do słuchania polecam znaleźć na Youtubie serial hiszpańskojęzyczny lub muzyka, który śpiewa po hiszpańsku.

Jeśli chcecie zaznać odrobiny relaksu po tak ciężkiej nauce, zapraszam na bloga:http://oszupien1993.blog.se/ :-) tam, pośród  inspiracji można znaleźć ukojenie oraz nowe pomysły!:-)

Ostatnio edytowany przez AleidaEuro89 (2015-05-28 16:56:40)

#14 2014-08-18 13:25:00

Arielka123
Nowy użytkownik

Może poszukaj w Google http://lmgtfy.com/?q=nauka+hiszpa%C5%84skiego+blog
Jest wiele fajnych blogów pomocnych w nauce hiszpańskiego i warto do nich zaglądać.
Ja właśnie z nich uczyłam się tego języka a później bardzo mi
pomagały w sprawdzaniu swojej wiedzy.

#15 2015-03-10 11:49:44

kejjlan
Nowy użytkownik

Jeśli chcesz sobie potrenować język hiszpański to zdecydowanie polecam Ci jeśli akurat sobie wejdziesz na youtube i tam o to sobie wsszystkiego poszukasz : ) już pewnie jest ktoś zaawansowany w hiszpańskim i może sobie takie hasło wpisać na yt jak nauka hiszpańskiego i będzie ok

#16 2015-03-12 16:31:49

miilanoo
Nowy użytkownik

Na tej stronie - fiestasiesta jest bardzo wiele takich świetnych ćwiczeń. Już ktoś tutaj wspomniał o tej stronie i bardzo dobrze z tego właśnie powodu, że po prostu można tam się nauczyć hiszpańskiego od a do z. : )) ja akurat powoli wchodzę na tę stronę i raczkuję w tym języku obcym ale faktycznie tam jest sporo rzeczy, które mają na celu przyciągnać potencjalnego ucznia języka zamiast go odepchnąć.

#17 2015-05-04 20:27:19

zolala
Bywalec

Moja znajoma już jakiś czas uczy się hiszpańskiego. Całkiem dobrze jej to idzie. Wcześniej uczyła się w domu, czytała dużo książek. Teraz też kupiła sobie niebieskie mfiszki na smartfona i twierdzi, że to ją totalnie wciągnęło smile Ja korzystam z papierkowych ucząc się angielskiego.

#18 2015-05-14 09:25:19

Spartan
Nowy użytkownik

Dobry sposób tak czytać sobie gdzieś w metrze, w pociągu na smartfonie interesujące przez nas treści jakieś komputerowe. Po prostu da się to ogarnąć wszystko jeśli się chcę. Chodzi mi, że jak człowiek sobie postanowi będę czytał książki po hiszpańsku to będzie w stanie tego dokonać.

#19 2015-05-18 22:12:28

zolala
Bywalec

Dokładnie. Takie fiszki możesz zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Smartfonowe z klei po prostu masz wgrane i otwierasz apkę kiedy tylko znajdziesz chwilę. Ja z kolei papierowe dzielę na tury i zawsze po opanowaniu jednej części zamieniam w torebce na kolejną wink

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl