Temat: ksi─ů┼╝ki/strony z ─çwiczeniami

poszukuj─Ö jaki┼Ť stron z ─çwiczeniami gramatycznymi, mo┼╝liwie jak najwi─Öcej tak by wszystko sobie utrwali─ç
mog─ů te┼╝ by─ç jakie┼Ť ksi─ů┼╝ki, jestem zielony w tym temacie i nie mam poj─Öcia o ┼╝adnych publikacjach wi─Öc b─Öd─Ö wdzi─Öczny za jakiekolwiek propozycje

2

Odp: ksi─ů┼╝ki/strony z ─çwiczeniami

www.chomikuj.pl

3

takie ironiczne odpowiedzi lepiej sobie darowa─ç.

nie chc─Ö trafi─ç na jakie┼Ť badziewie wpisuj─ůc po prostu "hiszpa┼äski ─çwiczenia" w wyszukiwarce, forum jest chyba od pomagania, dlatego zapyta┼éem o rad─Ö bardziej wtajemniczonych.

4

A na co lepszego liczy┼ée┼Ť? Na to, ┼╝e kto┼Ť Ci prze┼Ťle swoje ksi─ů┼╝ki poczt─ů do domu? Poda┼éem adres strony, na kt├│rej masz poka┼║n─ů bibliotek─Ö, z kt├│rej z powodzeniem b─Ödziesz m├│g┼é si─Ö uczy─ç. Trzeba tylko troch─Ö w┼éasnej inicjatywy.

5

Na podanie jakiej┼Ť strony z ─çwiczeniami, kt├│ra jest warta polecenia, gdy┼╝ w internecie a┼╝ roi si─Ö od b┼é─Öd├│w. A ja nie jestem obeznany wi─Öc pytam tutaj, bo na to tutaj jest miejsce.
I jest wyra┼║nie w 1 po┼Ťcie napisane - poszukuj─Ö stron, ew. ksi─ů┼╝ek , kt├│re m├│g┼ébym kupi─ç. Nie ma nic o wysy┼éaniu mi ich do domu, tak┼╝e sarkazm zachowaj dla siebie.

6

No to ja wyra┼║nie poda┼éem link do strony, z kt├│rej mo┼╝esz ┼Ťci─ůga─ç ksi─ů┼╝ki.
Podam Ci jedn─ů pozycj─Ö, bo nie wiem, czy w klikaniu jeste┼Ť obeznany:
http://chomikuj.pl/xmariadjx/eBook/E-BO ÔÇŽ 137889.pdf

7

nie udawaj g┼éupiego, chc─ůc jakimi┼Ť ┼╝a┼éosnymi ripostami pokaza─ç ┼╝e jeste┼Ť fajny, bo Ci to nie wychodzi. poda─ç linka do strony g┼é├│wnej chomika to tak jakby┼Ť Ty szuka┼é jakiej┼Ť konkretnej piosenki a ja bym Ci poda┼é linka do strony g┼é├│wnej youtuba. Wyra┼║nie napisa┼éem, ┼╝e nie mam zielonego poj─Öcia jakie s─ů publikacje dot. gramatyki hiszpa┼äskiej i zapyta┼éem si─Ö tutaj o rad─Ö os├│b, kt├│re s─ů w stanie poleci─ç co┼Ť wartego uwagi. W internecie mn├│stwo b┼é─Öd├│w - wi─Öc po co ryzykowa─ç? Lepiej zapyta─ç i mie─ç pewno┼Ť─ç ┼╝e dana ksi─ů┼╝ka jest ok ni┼╝ wpisa─ç w wyszukiwarce "gramatyka hiszpa┼äska ─çwiczenia" i trafi─ç na jakie┼Ť badziewie. Do tej pory my┼Ťla┼éem ┼╝e to forum jest od pomagania, jak wida─ç u┼╝ytkownicy tacy jak Ty sprawiaj─ů , ┼╝e a┼╝ nie chce si─Ö tu logowa─ç.

Za link dzi─Ökuj─Ö, jednak po takiej rozmowie, nie mam kompletnie zaufania do Twojej propozycji, gdy┼╝ r├│wnie dobrze mog─Ö uwa┼╝a─ç ┼╝e podsy┼éasz jaki┼Ť bubel chc─ůc zn├│w pokaza─ç jaki to fajny jeste┼Ť. Popytam gdzie indziej, troch─Ö dystansu do siebie ┼╝ycz─Ö.

8

No tak, troch─Ö dystansu, a nie od razu si─Ö obra┼╝asz.
Ja, mimo wszystko czytaj─ůc "linka", "youtuba" radzi┼ébym jednak popracowa─ç nad polszczyzn─ů.
Poza tym, u┼╝ytkownik taki jak ja pom├│g┼é Ci (realizuj─ůc za┼éo┼╝enia forum), podaj─ůc najpierw link do portalu, p├│┼║niej podtykaj─ůc ksi─ů┼╝k─Ö pod nos, podczas gdy inni wol─ů siedzie─ç i czyta─ç jak si─Ö burzysz.

9

My┼Ťl─Ö, ┼╝e Auguriusz si─Ö niekulturalnie zachowa┼é, niemniej na co Ty Pjotreeek liczysz? Auguriusz ma racj─Ö.

Forum jest do pomagania, ale zbyt cz─Östo bywa groteskowe przez naiwne pytania. Cz┼éowiek kt├│ry wychodzi na forum z pytaniem o komplet materia┼é├│w licz─ůc na gotowe linki, bo sam nie potrafi pomy┼Ťle─ç, poszuka─ç i oceni─ç, nigdy nie nauczy si─Ö dobrze j─Özyka obcego. J─Özyk jest czym┼Ť, co trzeba ROZGRY┼╣─ć, samodzielnie.

Co mam na my┼Ťli przez "rozgryzienie" j─Özyka? Kiedy zaczyna┼éem uczy─ç si─Ö keczua, moim jedynym ┼║r├│d┼éem wiedzy by┼éo Google. Teraz po up┼éywie ponad dw├│ch lat wiem, ┼╝e pierwsze materia┼éy, do kt├│rych dotar┼éem, bynajmniej nie by┼éy najlepsze, ale to BEZ ZNACZENIA. Musia┼éem przecie┼╝ przerobi─ç gramatyk─Ö z wielu r├│┼╝nych materia┼é├│w podr─Öcznikowych (ka┼╝dy z du┼╝ymi niedom├│wieniami, a nawet sprzeczno┼Ťciami pomi─Ödzy sob─ů), a te si─Ö wzajemnie uzupe┼éni┼éy. Podr─Öczniki s─ů na do┼Ť─ç niskim poziomie, musia┼éem dotrze─ç do opracowa┼ä naukowych (tj. oryginalnych dyskusji, w kt├│rych badacze dopiero odkrywaj─ů zasady gramatyczne j─Özyka). Do tego jedne kwestie gramatyczne om├│wione mam tylko dla jednego dialektu, inne dla innego dialektu, lub nawet innego j─Özyka w rodzinie. Kiedy to wszystko po┼é─ůczy┼éem ze sob─ů, i - co wa┼╝ne - doda┼éem do tego w┼éasne obserwacje na ┼╝ywych materia┼éach (teksty, piosenki, rozmowa z native speakerami), wy┼éoni┼éa si─Ö sp├│jna ca┼éo┼Ť─ç - rozgryz┼éem gramatyk─Ö keczua (na u┼╝ytecznym poziomie).

Ten przyk┼éad mo┼╝e wydawa─ç si─Ö skrajny, tak samo jednak "rozgry┼║─ç" musisz hiszpa┼äski. Chc─ůc, nie chc─ůc, musisz przeczyta─ç gramatyk─Ö z r├│┼╝nych ┼║r├│de┼é. Te ┼║r├│d┼éa si─Ö uzupe┼éni─ů, uzupe┼éni─ů je te┼╝ Twoje obserwacje na "┼╝ywych materia┼éach" itd. B┼é─Ödy si─Ö zaczn─ů korygowa─ç. Ja si─Ö nauczy┼éem hiszpa┼äskiego BEZ PODR─śCZNIK├ôW.

Jest naiwne jak kto┼Ť zadaje na forum pytanie o jeden dobry podr─Öcznik, z kt├│rego my┼Ťli si─Ö nauczy─ç gramatyki... ┼╣r├│d┼éa trzeba po┼é─ůczy─ç. Natomiast kto nie potrafi samodzielnie szuka─ç, j─Özyka si─Ö nie nauczy tongue

10 (edytowany przez Pjotreeek 2013-11-08 13:38:05)

ja si─Ö nie obra┼╝am smile  dzi─Ökuj─Ö bardzo za linka, tylko g┼éupie uwagi lepiej sobie darowa─ç, a moja polszczyzna jak sama nazwa wskazuje jest moja, a Ty nie powiniene┼Ť jej ocenia─ç bo kim jeste┼Ť?  Troszeczk─Ö pokory, nie ma ludzi idealnych. Koniec tematu.

11

PiotrPeterPedro  dzi─Öki ┼╝e chocia┼╝ kto┼Ť to zauwa┼╝y┼é.

Zgadzam si─Ö z Tob─ů w 100%. Masz racj─Ö je┼Ťli chodzi o "rozgryzanie" j─Özyka. Pami─Ötam, ┼╝e jak sam zaczyna┼éem to przerabia┼éem mn├│stwo ksi─ů┼╝ek, korzysta┼éem z mn├│stwa stron internetowych, czyta┼éem informacje po hiszpa┼äsku, ogl─ůda┼éem filmy bez napis├│w i to sk┼éada┼éo si─Ö w logiczn─ů ca┼éo┼Ť─ç. Jednak nie mam poj─Öcia jakie istniej─ů ksi─ů┼╝ki po hiszpa┼äsku dot. gramatyki, s┼éownictwa a potrzebuj─Ö czego┼Ť takiego do powt├│rki. A na dan─ů chwil─ů niestety nie mam czasu na "rozgryzanie" j─Özyka, a szkoda. Dlatego zada┼éem pytanie tutaj, licz─ůc na jak─ů┼Ť ┼╝yczliw─ů pomoc, sam jakbym by┼é w stanie to pom├│g┼ébym takiej osobie gdyby zadano takie pytanie.

12

www.fiestasiesta.pl

13 (edytowany przez AleidaEuro89 2015-05-28 15:56:40)

Hiszpa┼äskiego uczy┼éam si─Ö z podr─Öcznik├│w Aprende gram├ítica y vocabulario. Gramatyka wyt┼éumaczona bardzo dobrze, przy okazji jest ca┼ékowicie po hiszpa┼äsku, wi─Öc od razu uczysz si─Ö s┼é├│wek. Listy z dodatkowymi s┼é├│wkami mo┼╝na gdzie┼Ť znale┼║─ç, pobierz program dzia┼éaj─ůcy jak fiszki i ucz si─Ö. Do s┼éuchania polecam znale┼║─ç na Youtubie serial hiszpa┼äskoj─Özyczny lub muzyka, kt├│ry ┼Ťpiewa po hiszpa┼äsku.

Je┼Ťli chcecie zazna─ç odrobiny relaksu po tak ci─Ö┼╝kiej nauce, zapraszam na bloga:http://oszupien1993.blog.se/ :-) tam, po┼Ťr├│d  inspiracji mo┼╝na znale┼║─ç ukojenie oraz nowe pomys┼éy!:-)

14

Mo┼╝e poszukaj w Google http://lmgtfy.com/?q=nauka+hiszpa%C5%84skiego+blog
Jest wiele fajnych blog├│w pomocnych w nauce hiszpa┼äskiego i warto do nich zagl─ůda─ç.
Ja w┼éa┼Ťnie z nich uczy┼éam si─Ö tego j─Özyka a p├│┼║niej bardzo mi
pomagały w sprawdzaniu swojej wiedzy.

15

Je┼Ťli chcesz sobie potrenowa─ç j─Özyk hiszpa┼äski to zdecydowanie polecam Ci je┼Ťli akurat sobie wejdziesz na youtube i tam o to sobie wsszystkiego poszukasz : ) ju┼╝ pewnie jest kto┼Ť zaawansowany w hiszpa┼äskim i mo┼╝e sobie takie has┼éo wpisa─ç na yt jak nauka hiszpa┼äskiego i b─Ödzie ok

16

Na tej stronie - fiestasiesta jest bardzo wiele takich ┼Ťwietnych ─çwicze┼ä. Ju┼╝ kto┼Ť tutaj wspomnia┼é o tej stronie i bardzo dobrze z tego w┼éa┼Ťnie powodu, ┼╝e po prostu mo┼╝na tam si─Ö nauczy─ç hiszpa┼äskiego od a do z. : )) ja akurat powoli wchodz─Ö na t─Ö stron─Ö i raczkuj─Ö w tym j─Özyku obcym ale faktycznie tam jest sporo rzeczy, kt├│re maj─ů na celu przyci─ůgna─ç potencjalnego ucznia j─Özyka zamiast go odepchn─ů─ç.

17

Moja znajoma ju┼╝ jaki┼Ť czas uczy si─Ö hiszpa┼äskiego. Ca┼ékiem dobrze jej to idzie. Wcze┼Ťniej uczy┼éa si─Ö w domu, czyta┼éa du┼╝o ksi─ů┼╝ek. Teraz te┼╝ kupi┼éa sobie niebieskie mfiszki na smartfona i twierdzi, ┼╝e to j─ů totalnie wci─ůgn─Ö┼éo smile Ja korzystam z papierkowych ucz─ůc si─Ö angielskiego.

18

Dobry spos├│b tak czyta─ç sobie gdzie┼Ť w metrze, w poci─ůgu na smartfonie interesuj─ůce przez nas tre┼Ťci jakie┼Ť komputerowe. Po prostu da si─Ö to ogarn─ů─ç wszystko je┼Ťli si─Ö chc─Ö. Chodzi mi, ┼╝e jak cz┼éowiek sobie postanowi b─Öd─Ö czyta┼é ksi─ů┼╝ki po hiszpa┼äsku to b─Ödzie w stanie tego dokona─ç.

19

Dok┼éadnie. Takie fiszki mo┼╝esz zabra─ç ze sob─ů dos┼éownie wsz─Ödzie. Smartfonowe z klei po prostu masz wgrane i otwierasz apk─Ö kiedy tylko znajdziesz chwil─Ö. Ja z kolei papierowe dziel─Ö na tury i zawsze po opanowaniu jednej cz─Ö┼Ťci zamieniam w torebce na kolejn─ů wink