26

Odp: Co polecacie dla pocz─ůtkuj─ůcych?

Zniech─Öci┼éa to niedobrze ale w jaki to spos├│b ? By┼éa wymagaj─ůca i zadawa┼éa tak bardzo du┼╝o zadania domowego..U mnie tak by┼éo w szkole ┼Ťredniej z j─Özykiem niemieckim i po prostu nie lubi┼éem odrabia─ç pracy domowej z tego powodu, ┼╝e chodzi┼éem jeszcze na sks i nie mia┼éem za du┼╝o te┼╝ czasu na te zadania i to mnie odepchne┼éo od j─Özyka...

27

Zawsze pocz─ůtki bywaj─ů trudne no i po prostu warto si─Ö zastanowi─ç czy na pocz─ůtku to wszystko przecierpie─ç a p├│┼║niej sobie jako┼Ť tak zdecydowanie odpoczywa─ç bo ju┼╝ si─Ö ma takie podstawy ; ) ja akurat teraz zaczynam i chodz─Ö na prywatne lekcje do korepetytora i on na bie┼╝─ůco wskazuje moje b┼éedy

28

To super masz ; )) ja jeszcze teraz nie id─Ö na korki bo bym si─Ö zb┼éa┼║ni┼éa za ma┼éo umiem : )wed┼éug mnie podstawy powinnam w zupe┼éno┼Ťci sama opanowa─ç czyli po prostu te takie liczby, dni tygodnia oraz nazwy miesi─ůca to ja akurat chc─Ö sama si─Ö nauczy─ç i po prostu tutaj zab┼éysn─ů─ç w tej kwestii jak ju┼╝ si─Ö gdzie┼Ť zapisz─Ö na to

29

nie zawsze jest tak, jak m├│wisz. Nawet przy nauce zupe┼énie prostych wydawa┼éoby si─Ö temat├│w, jak dni tygodnia czy te┼╝ liczby jest w r├│┼╝nych j─Özykach tyle zakamark├│w i wyj─ůtk├│w, ┼╝e przyda┼éaby Ci si─Ö pomocna r─Öka korepetytora.

Na dodatkowe lekcje czy te┼╝ korepetycje - osobi┼Ťcie lub tez przez skype'a, proponuj─Ö zaci─ůgni─Öcie po┼╝yczki w 15 minut.

30

Francuski, to bardzo obszerny i do┼Ť─ç specyficzny j─Özyk... Moja dziewczyna, kt├│ra do┼Ť─ç dobrze go opanowa┼éa, swoj─ů nauk─Ö rozpoczyna┼éa metod─ů fiszkow─ů. R├│wnie┼╝ przed sam─ů matur─ů powtarza┼éa materia┼é z fiszkami. Jest to wygodna forma zwa┼╝ywszy na fakt, ┼╝e poza francuskim trzeba by┼éo powt├│rzy─ç jeszcze inne przedmioty smile Karteczki porozkleja┼éa w ca┼éym domu - osobi┼Ťcie podziwia┼éem wtedy jej rodzic├│w wink

31

Francuski jest bardzo trudnym j─Özykiem je┼Ťli chodzi o pisowni─Ö i wymow─Ö, wi─Öc musisz si─Ö dobrze z nim os┼éucha─ç. Je┼Ťli chcesz, szukaj stron z lektorem i po prostu s┼éuchaj, co m├│wi. Nie musisz rozumie─ç, wystarczy, ┼╝e poznasz melodyk─Ö j─Özyka i akcent.

32

To nie jest j─Özyk, kt├│rego mo┼╝na si─Ö nauczy─ç samodzielnie, musi by─ç kto┼Ť, kto zweryfikuje nasz spos├│b m├│wienia czy pisania (bo dla mnie m├│wienie w danym j─Özyku to za ma┼éo, trzeba w nim r├│wnie┼╝ pisa─ç). Trzeba si─Ö go os┼éucha─ç, z┼éapa─ç jego melodyk─Ö.

33

zgodz─Ö si─Ö to fakt, j─Özyka trzeba si─Ö os┼éucha─ç, ale nie wierz─Ö, ┼╝e "wspomagacze" typu ksi─ů┼╝ki, fiszki itp. materia┼éy nie s─ů w stanie nam w tym pom├│c... Mo┼╝e si─Ö powtarzam, ale mojej dziewczynie naprawd─Ö pomog┼éy niebieskie fiszki. Dodatkowo do┼éo┼╝y─ç troch─Ö systematyczno┼Ťci i wytrwa┼éo┼Ťci i efekty na pewno b─Öd─ů szybko zauwa┼╝alne.

34

Warto uczy─ç si─Ö samemu. Oczywi┼Ťcie najlepiej wyjecha─ç na pewien czas do Francji. Uczniowie lice├│w i studenci maj─ů wiele mo┼╝liwo┼Ťci wyjazd├│w na wymiany. P├│┼║niej pozostaje couchsurfing, przez kt├│ry pozna┼éem mas─Ö ┼Ťwietnych ludzi i podszlifowa┼éem j─Özyk. Opr├│cz tego programy wolontariackie na ca┼éym ┼Ťwiecie, r├│wnie┼╝ we Francji. Polecam gor─ůco i s┼éu┼╝─Ö informacj─ů

35

Co polecacie do nauki j─Özyka dla czteroletniego dziecka? Marzy┼éo mi si─Ö francuskie przedszkole dla c├│rki, ale w okolicy jest takowe za tysi─ůc czterysta z┼éotych. Niewiele z tego wraca do rodzica w sytuacji, kiedy dziecko choruje, wi─Öc pomys┼é odpad┼é.

36

Dla dziecka to na pewno dobra b─Ödzie jaka┼Ť szk├│┼éka. Nie wiem dok┼éadnie na jak─ů postawi─ç ale tak proponuj─Ö by si─Ö zainteresowa─ç tak─ů gdzie to jest no wiecie pe┼éno nauczycieli lektor├│w ale takich prosto z Francji..Na pewno to mo┼╝e da─ç od razu same korzy┼Ťci.

37

G┼é├│wnie b─Ödzie to spowodowane przez to, ┼╝e cz┼éowiek si─Ö b─Ödzie od razu uczy┼é slangowo co┼Ť takiego od nich jak ten akcent. Akcent jest zawsze wa┼╝ny i akcent w przypadku j─Özyka francuskiego odgrywa bardzo du┼╝─ů i bardzo mocn─ů rol─Ö. Jest to kluczowe. Dlatego trzeba ca┼éy czas chodzi─ç na szko┼éy j─Özykowe.

38

Ja zawsze poluj─Ö na rabat tygodnia w kt├│rym jeden z zestaw├│w do nauki j─Özyka mo┼╝na naby─ç z 40% rabatem. I tak, w tym tygodniu przeceniony jest : http://www.fiszki.pl/promocje/produkt-tygodnia/ - warto skorzysta─ç. Podtrzymuj─Ö teori─Ö, ┼╝e fiszki to dobry patent na obycie si─Ö z tym trudnym j─Özykiem.

39

Wielu ludzi boi si─Ö odezwa─ç po francusku, bo nie chce pope┼éni─ç b┼é─Ödu. Wielu ludzi nie ┼Ťpiewa po francusku, bo obawia si─Ö o┼Ťmieszenia. Dotyczy to w sumie ka┼╝dego j─Özyka ÔÇô z m├│wieniem mamy problemy i skupiamy si─Ö g┼é├│wnie na gramatyce, kt├│ra tak naprawd─Ö jest bezu┼╝yteczna, je┼Ťli chodzi o praktyk─Ö...

40

Witam was wszystkich.
Potrzebuje pilnie rozpiske slowek dotyczace sprzatania w jezyku polskim i francuskim.

41

asia_mala94 napisał/a:

Witam was wszystkich.
Potrzebuje pilnie rozpiske slowek dotyczace sprzatania w jezyku polskim i francuskim.

Cze┼Ť─ç tutaj masz ca┼éy zestaw s┼é├│wek dotycz─ůcy Domu:

http://francuski.na-5.pl/dom-slowka-fra ÔÇŽ cznie-mp3/

Na samym ko┼äcu znajduj─ů si─Ö wyra┼╝enia, kt├│re chyba bardziej Ciebie interesuj─ů:)

Pozdrawiam mam nadzieję, że pomogłam:)

Dominika:)

42

Polecam zainstalowa─ç sobie aplikacj─Ö do nauki j─Özyka. Jak b─Öd─ů ci─ůgle przychodzi┼éy powiadomienia to na pewno b─Ödzie si─Ö pami─Öta─ç o powt├│rkach smile

43

Du┼╝o tutaj pada reklamy, a ma┼éo faktycznej informacji. Czy jest kto┼Ť kto faktycznie zna si─Ö na j─Özyku i nauczy┼é si─Ö (przynajmniej podstaw) samemu? Je┼╝eli tak - w jaki spos├│b? Dwa miesi─ůce duolingo mo┼╝e i przynios┼éo mi wiedz─Ö o totalnych podstawach - ale bardziej takich 's┼é├│wkowych' ni┼╝ gramatycznych.

44

soyzarina napisał/a:

Ja proponuj─Ö nawi─ůza─ç par─Ö znajomo┼Ťci internetowych na mi─Ödzynarodowych stronach do nauki j─Özyk├│w i znale┼║─ç kilka os├│b z Francji, z kt├│rymi mo┼╝na b─Ödzie ─çwiczy─ç pisanie, a z czasem mo┼╝e i m├│wienie, np. na Skypie.

Polecam stron─Ö www.interpals.net

Ja na niej znalazłam wiele osób, które okazały się być nie tylko bardzo pomocne, ale też sympatyczne smile

Viem, ┼że tento web. M├┤┼żem poradi┼ą v├ím www.letspal.com