logo słówka

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-11-01 12:13:37

Agnie_szka 
Nowy użytkownik

Co polecacie dla początkujących?

Witajcie,
wiem, że było już kilka takich tematów, ale część linków tam podanych jest już nieaktywna, poza tym może komuś też przyda się zebranie do kupy informacji.

Jak się domyślacie poszukuję materiałów do samodzielnej nauki francuskiego dla osoby początkującej. Wprawdzie uczyłam się tego języka, ale było to tak dawno temu, że niewiele pamiętam.
Najbardziej zależy mi na jakichś stronach internetowych i dobrych podręcznikach.
Na razie znalazłam tę stronę

http://www.bbc.co.uk/languages/french/

ale podręczniki z usystematyzowaną gramatyką, ćwiczeniami i z nagraniami też by się przydały smile

Będę wdzięczna za pomoc i podpowiedzi.

#2 2013-11-04 12:40:26

MuzycznaFrancja 
Użytkownik

Re: Co polecacie dla początkujących?

Witaj Agnieszko,

Nie chcę robić autoreklamy, ale myślę, że z tego co napisałaś o sobie, możesz zajrzeć na moją stronę http:///muzycznafrancja.pl oraz na darmowy wideo kurs dla początkujących http://efrancuskistart.pl. A nuż coś Ci się spodoba. :-)

Ostatnio edytowany przez MuzycznaFrancja (2013-11-04 12:41:01)

#3 2013-11-07 21:46:00

jz166 
Nowy użytkownik

Samodzielna nauka francuskiego, czy w ogóle języka obcego przynosi więcej szkód niż pożytku. Zapisz się na kurs w szkole językowej albo najlepiej weź lekcje indywidualne, jeżeli masz taką możliwość.

#4 2013-11-13 22:29:30

Dominika20 
Bywalec

Witaj;)
Chciałabym tobie zaproponować stronę internetową , która pomoże tobie osłuchać się z językiem francuskim.
Poniżej podaje link do strony , gdzie są 15 minutowe reportaże z całego tygodnia we Francji i krajów francuskojęzycznych. Prezenterka mówi głośno i wyraźnie a dla otuchy dla początkujących są również wyświetlane napisy;)

http://www.tv5mondeplus.com/emission/7- … la-planete

Natomiast jeśli wolisz coś do poczytania polecam stronę :

np. http://www.larousse.fr/encyclopedie/div … atie/41420

Na tej stronie znajduje się encyklopedia francuska;)

Natomiast jeśli chodzi o książkę to polecam -
na porządek: http://www.jezykiobce.pl/francuski-nie-gryzie,918.html
później możesz pogłębić wiedzę używając książki:
http://www.jezykiobce.pl/francuski-dla- … ,1017.html

Mam nadzieję , ze wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie;)
P.S. Słuchaj dużo piosenek francuskich i często , ponieważ nauka poprzez powtarzanie bardzo pomaga w słuchaniu i rozumieniu najprostszych słów;)

#5 2013-11-17 14:02:05

Embry 
Nowy użytkownik

jz166 napisał:

Samodzielna nauka francuskiego, czy w ogóle języka obcego przynosi więcej szkód niż pożytku. Zapisz się na kurs w szkole językowej albo najlepiej weź lekcje indywidualne, jeżeli masz taką możliwość.

bzdura.. Kurs w szkole jezykowej to strata pieniedzy, chyba ze nie szkoda Ci tych 1200 zł.. Kup sobie Assimil Francuski, jest swietny, ja tak zaczynalem, budujesz solidna podstawe, pozniej mozna zaczac czytac ksiazki ogladac filmy, rozmawiac z tubylcami przez Skype bez wydawania pieniedzy.. Jedyny wydatek na moja nauke francuskiego to bylo te 70 zł za Assimila smile

#6 2013-11-22 23:12:35

jz166 
Nowy użytkownik

Embry napisał:

jz166 napisał:

bzdura.. Kurs w szkole jezykowej to strata pieniedzy, chyba ze nie szkoda Ci tych 1200 zł.. Kup sobie Assimil Francuski, jest swietny, ja tak zaczynalem, budujesz solidna podstawe, pozniej mozna zaczac czytac ksiazki ogladac filmy, rozmawiac z tubylcami przez Skype bez wydawania pieniedzy.. Jedyny wydatek na moja nauke francuskiego to bylo te 70 zł za Assimila smile

Sam jesteś bzdura. Żadnej solidnej podstawy nie zbudujesz. Może mi jeszcze będziesz wmawiał, że z jakimś Assimil nauczyłeś się porządnie gramatyki, pisać wypracowania po francusku i masz bezbłędną wymowę, gdy czytasz np. gazetę ? Taka nauka z jakimś badziewiem nie przynosi porządnych efektów. Nie wciskać ludziom ciemnoty.

Ostatnio edytowany przez jz166 (2013-11-22 23:14:34)

#7 2014-03-17 13:07:31

francuzzz 
Nowy użytkownik

Ja polecam multikurs.pl Programy e-learningowe ostatnio rosną jak grzyby po deszczu, ale ten jest bardzo przyjemny dla użytkownika. Nauczyłem się z niego wielu istotnych rzeczy. Polecam.

#8 2014-04-11 12:12:55

alicja135 
Użytkownik

Również polecam Multikurs.pl - bardzo fajna opcja! smile

Ostatnio edytowany przez alicja135 (2014-04-11 12:13:23)

#9 2014-04-11 20:31:59

Versinn 
Użytkownik

Ale bzdury! Oczywiście, że można samemu nauczyć się dowolnego języka obcego! Wszystko zależy od motywacji i samozaparcia. Znam osoby, które doszły w arabskim do B2 samodzielnie!

Ja polecam tę platformę http://www.francuski.6ka.pl

#10 2014-04-17 19:49:13

iza121 
Nowy użytkownik

Jeśli uczyłaś się kiedyś tego języka to nie jest tak źle, myślę, że tylko wydaje Ci się, że nic nie pamiętasz, a tak naprawdę stopniowo wraz z nauką pewnie zdasz sobie sprawę, że dużo jednak kojarzysz.

Ja polecam tłumaczyć sobie gazety, artykuły, które nas interesują, słuchać muzykę i tłumaczyć jej teksty - używając przy tym słownika papierowego! - moim zdaniem więcej się człowiek uczy przekartkowując strony i szukając słów, bo między innymi trafia się też na inne zasłyszane słowa, wzbogacając słownictwo. Po za tym, uważam za szczególnie skuteczne uczyć się na pamięć całych struktur zdaniowych - np używając do tego celu choćby rozmówek z płytami cd, gdzie każde zdanie jest czytane (co jest szczególnie ważne na początkowym etapie nauki języka francuskiego) Jak już słów się taki sposób nazbiera sporo można rozpocząć tworzenie krótkich dialogów, opowiadań.

Do tego umiejętności praktyczne warto uzupełnić wiadomościami teoretycznymi - ale to osobiście zawsze traktowałam raczej jako uzupełnienie praktyki, szczególnie jeśli mówimy o poziomie podstawowym, później już niestety trzeba sobie teorię przyswoić do tego celu polecam książkę Bescherelle la grammaire pour tous. Wszystko jest w niej bardzo przejrzyście i jasno opisane. 

Nauka na podstawie obserwacji zależności występujących w języku obcym do mnie zawsze trafiała najlepiej dlatego ją też polecam, uważam ją za dużo skuteczniejszą, praktyczniejszą i ciekawszą od zakuwania tradycyjnymi metodami.

Natomiast jeśli wolisz jakieś kursy etc to na poziomie podstawowym polecam książkę Platkow, Jaworowski pt. Mówimy po francusku wyd. Wiedzy powszechnej (nie dostaniesz już tego w księgarniach ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego wink ) Bardzo fajny, sensownie skonstruowany kurs. Polecam.

Ostatnio edytowany przez iza121 (2014-04-17 19:52:29)

#11 2014-04-24 12:52:46

Lingea 
Nowy użytkownik

Warto uczyć się samemu. Oczywiście najlepiej wyjechać na pewien czas do Francji. Uczniowie liceów i studenci mają wiele możliwości wyjazdów na wymiany. Później pozostaje couchsurfing, przez który poznałem masę świetnych ludzi i podszlifowałem język. Oprócz tego programy wolontariackie na całym świecie, również we Francji. Polecam gorąco i służę informacją smile

#12 2014-05-29 22:42:43

daszka 
Nowy użytkownik

Wyjazd do Francji to dosyć droga podróż, ale czego nie robi się dla nauki. Kredyt to rozwiązanie problemu, polecam przed podjęciem decyzji przeczytać https://tepozyczki.pl/po-co-jest-pozyty … towa.html. Bardzo pomocny artykuł, sprawdźcie sami!

#13 2014-06-07 02:32:31

elfingirl 
Użytkownik

Sporo studentów dorabia udzielając korepetycji i myślę, że taki sposób nauki byłby dobry.

#14 2014-06-20 15:30:44

lustereczko 
Użytkownik

owszem samemu można się nauczyć języka, ale jednak dla mnie francuski jest dość trudny, odpowiedni akcent wymowa, że sama to nawet nie próbowałam. Postawiałam na kurs w Paryżu, na który się wybrałam z Glossą. super sprawa uczyć się w stolicy Francji, a teraz po takim dość intensywnym kursie mogę uczyć się sama.

#15 2014-06-21 20:33:09

soyzarina 
Nowy użytkownik

Ja proponuję nawiązać parę znajomości internetowych na międzynarodowych stronach do nauki języków i znaleźć kilka osób z Francji, z którymi można będzie ćwiczyć pisanie, a z czasem może i mówienie, np. na Skypie.

Polecam stronę www.interpals.net

Ja na niej znalazłam wiele osób, które okazały się być nie tylko bardzo pomocne, ale też sympatyczne smile

#16 2014-07-21 13:19:36

EKOBABARA1692 
Użytkownik

Właśnie znalazłam w internecie jakieś materiały do podstaw gramatyki, no i oczywiście wzięłam się za kino francuskie i muzykę, żeby się powoli osłuchiwać. Czytam sobie teksty piosenek i podśpiewuję.  I łapię się na tym że "wydaje mi się" że niektóre wersy rozumiem, chociaż nigdy wcześniej styczności z tym językiem nie miałam. Za to znam angielski i hiszpański, mam nadzieje ze mi to trochę pomoże.

#17 2014-07-23 09:04:58

login_cwiczebny 
Nowy użytkownik

Jak już ktoś wspomniał Assimil jest dobry na początek, to tego nie zaszkodzi coś w stylu: http://www.amazon.com/Practice-Perfect- … 007178781X

Co do samodzielnej nauki, siostra pracuje w Madrycie, Francuski i Hiszpański płynny - ogarnęła sama korzystając głównie z anglojęzycznych materiałów plus gadając z obcokrajowcami przez skype.

Jest masa takich osób. Szkoły językowe nie mają żadnych magicznych mocy ani elitarnym materiałów niedostępnych śmiertelnikom. Jedyna ich zaleta to fakt, że narzucają dyscyplinę tym którzy sami nie potrafią jej sobie narzucić.

Ostatnio edytowany przez login_cwiczebny (2014-07-23 09:09:51)

#18 2014-08-08 11:09:37

kadza 
Aktywny użytkownik

Nie wiem czy kojarzycie program do nauki języka francuskiego Profesor Pierre ? Aktualnie jest to moim zdaniem najskuteczniejszy program do nauki tego języka. Tutaj : http://najtaniej.co/produkt/oprogramowa … -kurs.html można sobie o nim poczytać.
Pamiętam,że uczyłam się z niego sama i wyniki są dobre, szczególnie są fajne jego programy ze słownictwem ponieważ mają dobry system zapamiętywania. W kolejnych dniach powtarza się słownictwo, które opanowało się wcześniej . Dlatego też mniejsza szansa jest na to, że czegoś się zapomni.

#19 2014-08-15 21:21:07

Thecheyenne2845 
Nowy użytkownik

Ja polecam kurs 'Pas de probleme' - poziom podstawowy. Zazwyczaj nie ufam polskim kursom, ale wczoraj odkrylam, ze to nowa multimedialna wersja swietnego kursu Jacka Plecinskiego, ktory kiedys byl w formie ksiazeczek i kaset. Kurs zawiera nagrania mp3, ksiazeczke, w ktorej zawarty jest caly material i to samo, ale w wersji multimedialnej wraz z programem Supermemo UX. Jest jeszcze poziom sredni, ktory jest obszerniejszy od I czesci.

#20 2014-08-22 11:10:47

Nikipl78 
Nowy użytkownik

Nauczenie się samemu tego języka jest możliwe, ale moim zdaniem tylko w pewnym stopniu i do pewnego momentu. Sama możesz powtarzać, słuchać, uczyć się zasad gramatyki, słownictwa, jednak w pewnym momencie potrzebny jest kontakt z żywym człowiekiem, czy to Polką/Polakiem mówiący bardzo dobrze po francusku czy rodowitą Francuzką/Francuzem.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2014 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl