Temat: Rosyjski od podstaw, prosz─Ö o rad─Ö

Witam. Chcia┼ébym si─Ö nauczy─ç sam j─Özyka rosyjskiego od zupe┼énych podstaw, alfabet, pisownia, wymowa fonetyczna, liczby, czytanie itp. Poszukuj─Ö jakis pomocy w postaci ksi─ů┼╝ek lub kurs├│w, mogliby┼Ťcie co┼Ť doradzi─ç ?

2

Odp: Rosyjski od podstaw, prosz─Ö o rad─Ö

Sam nie dasz rady kolego! Wiem, co m├│wi─Ö, bo sama tak pr├│bowa┼éam zaczyna─ç i wiesz, co? Posz┼éam na studia i od razu do mnie dotar┼éo, ┼╝e traci┼éam czas, szczeg├│lnie wymowa ma tak wiele niuans├│w, ┼╝e "na sucho" z ksi─ů┼╝ek nie zdo┼éasz poj─ů─ç wink

Je┼Ťli mog─Ö Ci co┼Ť doradzi─ç, to od┼╝a┼éuj te kilkaset z┼éotych przynajmniej na rok nauki w szkole j─Özykowej czy cho─çby na korepetycjach u studenta. Jak ┼éykniesz podstawy, to wtedy z ┼éatwo┼Ťci─ů przestawisz si─Ö na samodzieln─ů nauk─Ö. Z gramatyki - polecam przede wszystkim strony rosyjskie, s─ů rozbudowane i rzetelne. Z polskimi ksi─ů┼╝kami mam problem - niestety maj─ů du┼╝o b┼é─Öd├│w i s─ů zbyt og├│lnikowe.

Trzymam kciuki!

3

Ale ni eraz słyszy się o samoukach, którzy i paru języków dali radę sami się nauczyć, chociaz nie wiem jakie metody stosowali

4

Samodzielna nauka j─Özyka ma plusy i minusy. Przede wszystkim jest tania, ale nigdy samodzielnie nie nauczysz si─Ö poprawnie wymawia─ç. Ja, uwa┼╝am, ┼╝e samodzielna nauka j─Özyka ma sens ale dopiero od poziomu ┼Ťredniozaawansowanego wy┼╝szego (przez ogl─ůdania TV, film├│w, s┼éuchanie radio).
W ramach obcowania z kultur─ů rosyjsk─ů i os┼éuchiwania si─Ö polecam    stronke: lekcjerosyjskiego.eu

i dzia┼é MATERIA┼üY DO LEKCJI  - bardzo praktyczny materia┼é! Materia┼éy do lekcji zmieniaj─ů sie w pewnej cz─Östotliwo┼Ťci, wi─Öc ┼Ťrednio co tydzie┼ä jest tam co┼Ť innego.