logo słówka

#1 2013-10-23 21:51:05

PolskiTraper
Nowy użytkownik

Rosyjski od podstaw, proszę o radę

Witam. Chciałbym się nauczyć sam języka rosyjskiego od zupełnych podstaw, alfabet, pisownia, wymowa fonetyczna, liczby, czytanie itp. Poszukuję jakis pomocy w postaci książek lub kursów, moglibyście coś doradzić ?

#2 2014-06-24 14:36:05

GabiV
Nowy użytkownik

Re: Rosyjski od podstaw, proszę o radę

Sam nie dasz rady kolego! Wiem, co mówię, bo sama tak próbowałam zaczynać i wiesz, co? Poszłam na studia i od razu do mnie dotarło, że traciłam czas, szczególnie wymowa ma tak wiele niuansów, że "na sucho" z książek nie zdołasz pojąć wink

Jeśli mogę Ci coś doradzić, to odżałuj te kilkaset złotych przynajmniej na rok nauki w szkole językowej czy choćby na korepetycjach u studenta. Jak łykniesz podstawy, to wtedy z łatwością przestawisz się na samodzielną naukę. Z gramatyki - polecam przede wszystkim strony rosyjskie, są rozbudowane i rzetelne. Z polskimi książkami mam problem - niestety mają dużo błędów i są zbyt ogólnikowe.

Trzymam kciuki!

#3 2014-08-23 09:11:54

Barbarka34
Częsty bywalec

Ale ni eraz słyszy się o samoukach, którzy i paru języków dali radę sami się nauczyć, chociaz nie wiem jakie metody stosowali

#4 2014-12-01 14:55:18

jrosyjski
Nowy użytkownik

Samodzielna nauka języka ma plusy i minusy. Przede wszystkim jest tania, ale nigdy samodzielnie nie nauczysz się poprawnie wymawiać. Ja, uważam, że samodzielna nauka języka ma sens ale dopiero od poziomu średniozaawansowanego wyższego (przez oglądania TV, filmów, słuchanie radio).
W ramach obcowania z kulturą rosyjską i osłuchiwania się polecam    stronke: lekcjerosyjskiego.eu

i dział MATERIAŁY DO LEKCJI  - bardzo praktyczny materiał! Materiały do lekcji zmieniają sie w pewnej częstotliwości, więc średnio co tydzień jest tam coś innego.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl