Temat: Hiszpańskie seriale

Znacie mo┼╝e jakie┼Ť hiszpa┼äskie seriale  albo w j─Özyku hiszpa┼äskim kt├│re mo┼╝na ogl─ůda─ç na necie z polskimi napisami?
Ja mog─Ö poleci─ç el barco- bardzo fajny serial , ale niestety tylko 3 sezony.
Pozdrawiam

2

Odp: Hiszpańskie seriale

Niestety nie znam, ale z ciekawo┼Ťci sama zaczn─Ö ogl─ůda─ç ten el barco. smile

3

I jak podoba Ci si─Ö?

4 (edytowany przez ewe7878 2013-12-15 21:00:05)

Hiszpańskie seriale
m.in.:
"Angel o demonio" - "Anioł, czy demon" (dwa sezony; serial zakończony)
"Luna, el misterio de Calenda" - "Cienie Calendy"
"Gran Hotel"
"Águila roja" - "Czerwony orzeł"
"Tierra de Lobos"
"Los Protegidos"
Te seriale ogl─ůdam i podobaj─ů mi si─Ö.

5

Nie lubi─Ö seriali tongue Jedynym hiszpa┼äskoj─Özycznym, kt├│ry jestem w stanie ogl─ůda─ç jak "El Cartel de los Sapos", ale nie ma polskich napis├│w tongue. To i tak dobrze, bo polskoj─Özycznego nie ma ani jednego jedynego ogl─ůdalnego.

6

R├│wnie┼╝ polecam serial "├üguila Roja"! Jest ┼Ťwietny. Ca┼ékowicie po hiszpa┼äsku mo┼╝na go ogl─ůdn─ů─ç na rtve.es, a je┼Ťli kto┼Ť jeszcze nie czuje si─Ö na si┼éach - obecnie jest on na TVN 7 bodaj┼╝e, wi─Öc na pewno b─Ödzie dost─Öpny na tvn.player z polskim lektorem (ale s┼éyszalnym hiszpa┼äskim w tle) smile

------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://mialmaespanola.blogspot.com/ - blog o Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej

7

Najlepszy jaki ogl─ůda┼éam to "la reina del sur" nie wiem czy jest z napisami, bo ja ogl─ůda┼éam bez. Ale akcja toczy sie szybko i nie jest to serial z serii "kocham cie, nie zostawiaj mnie itp"

8

Los Hombres de Paco - ┼Ťwietny serial komediowy. smile

http://www.filmweb.pl/serial/Paco+i+jeg ÔÇŽ 005-398976

9

dlaczego nikt nie poda┼é "Rodziny Serrano?" ? big_smile   genialny serial komediowy, przed kilkoma laty by┼é na tv4.

10

Ja bym chcia┼éa obejrze─ç "la bruja" ale nie mog─Ö znale┼║─ç dobrej wersji w internecie, tylko tak─ů bardzo s┼éab─ů z szumami. Wie kto┼Ť mo┼╝e gdzie mog┼éabym znale┼║─ç dobr─ů wersj─Ö?

11 (edytowany przez proshaunna96 2015-05-28 15:52:16)

Jest telenowela stworzona przez jak─ů┼Ť szko┼é─Ö j─Özykow─ů - czysty hiszpa┼äski, m├│wiony powoli (wolniej ni┼╝ Hiszpanie m├│wi─ů w rzeczywisto┼Ťci). Nazywa si─Ö Extr@ i jest do zobaczenia na Youtube'ie. To typowy serial do os┼éuchania si─Ö z j─Özykiem - ogl─ůda┼éam przed matur─ů i pomog┼éo wink

A je┼Ťli interesuj─ů cie nie tylko seriale z pomys┼éem, zajrzyj na tego bloga: https://meblezpomyslem.wordpress.com/, mn├│stwo nowych inspiracji i innowacji:-) Zapraszam!

12

El boraco to m├│j w┼éa┼Ťnie ulubiony serial hiszpa┼äski to u mnie by┼éa na studiach klasyka w akademiku jeszcze na licencjacie. Nawet na jakim┼Ť nudnym wyk┼éadzie to ogl─ůda┼éem dla zabicia czasu i po prostu czas mi szybciej min─ů┼é. Teraz jeszcze ogl─ůdacie jeszcze takie seriale dla odm├│┼╝d┼╝enia?

13

Ja ogl─ůdam tylko i wy┼é─ůcznie Rodzin─Ö Serrano i tylko on si─Ö w tym temacie chyba bodaj┼╝e raz przewin─Ö┼éo hihi Ogl─ůdam to tradycyjnie u mnie na tv a nie jako┼Ť przez neta. Uwa┼╝am, ┼╝e to bardzo dobry serial hiszpa┼äski i chyba najlepszy ; ) Jako tako seriali nie ogl─ůdam dla tego odm├│┼╝dzenia a jedynie dla odpr─Ö┼╝enia po ci─Ö┼╝kim dniu.

14

Tak rodzina Serrano si─Ö nie przewin─Ö┼éa nie wiem niestety czemu mo┼╝e w┼éa┼Ťnie przez to, ┼╝e jest taka dobra i niekt├│rzy o niej ca┼ékowicie zapomnieli. Naprawd─Ö ci─Ö┼╝ko mi cokolwiek na ten temat powiedzie─ç. Jednak ja w┼éa┼Ťnie ten serial ogl─ůdam i mi on jako┼Ť najbardziej przypad┼é do gustu.

15

Niestety nie spotkałam się z żadnym serialem tego typu

16

Nie wiem jaki jest hiszpa┼äski tytu┼é tego serialu po hiszpa┼äsku ale ten mi si─Ö bardzo podoba - Cienie Calendy. Po prostu jest idealny w sam raz taki po pracy do kawki i do relaksu. Czasem to sobie w┼é─ůcz─Ö i jak mnie poch┼éonie to nawet po tym potrafi─Ö sobie zasn─ů─ç. Zdecydowanie po prostu innego lepszego jeszcze serialu nie widzia┼éem. Mo┼╝liwe, ┼╝e kto┼Ť ju┼╝ go tutaj ogl─ůda┼é.

17

Rodzina Seranno mi si─Ö to obi┼éo o uszy ale jako┼Ť osobi┼Ťcie to po prostu w┼éa┼Ťnie tego za cz─Östo nie ogl─ůda┼éem z tego powodu, ┼╝e to nie by┼éo dla mnie zbyt ciekawe ; ) nie umia┼éem jeszcze wtedy nic j─Özyka hiszpa┼äskiego to nie chcia┼éem tego ogl─ůda─ç z napisami polskimi - jak si─Ö naucz─Ö hiszpa┼äskiego to mo┼╝e ten serial sobie obejrz─Ö : )

18

Mi si─Ö w┼éa┼Ťnie serial Rodzina Seranno bardzo spodoba┼é. By┼é emitowany nawet na kt├│rym┼Ť z polskich program├│w telewizyjnych, ale chyba rzeczywi┼Ťcie si─Ö nie przyj─ů┼é, a szkoda. Mo┼╝na ogl─ůda─ç oczywi┼Ťcie w internecie. Dost─Öpnych jest 8 sezon├│w, wi─Öc to ca┼ékiem spory materia┼é.

19

Niestety w polskiej telewizji nie ma zbyt wielu hiszpa┼äskoj─Özycznych tre┼Ťci. Ostatnim hiszpa┼äskim serialem na jaki trafi┼éam by┼é Czerwony orze┼é, ale to ju┼╝ jaki┼Ť czas temu. Oczywi┼Ťcie nie bior─Ö pod uwag─Ö jakich┼Ť tam meksyka┼äskich telenowel, bo tego to si─Ö ogl─ůda─ç nie da big_smile

20

Dla os├│b pocz─ůtkuj─ůcych polecam serial EXTRA dost─Öpny na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=PRlVbNnqlNU

Prosty j─Özyk i zrozumia┼éy dla os├│b ucz─ůcych si─Ö j─Özyka hiszpa┼äskiego.