Temat: Przetłumaczenie międzynarodowego zwrotu KURDE - niemiecki

Tworz─Ö prost─ů gr─Ö do Google Play, mam problem z t┼éumaczeniami, prosz─Ö o pomoc.

Słowo ogólnie znane jako "O KURDE" w języku polskim potrzebuję przetłumaczyć na język niemiecki oraz jeszcze 4 inne jężyki.
Nie musi to by─ç dos┼éowne t┼éumaczenie, je┼Ťli jest inne s┼éowo bardziej popularne w Niemczech o tym zabarwieniu, wypowiadane w takich sytuacjach to r├│wnie┼╝ poprosz─Ö. Oczywi┼Ťcie wulgaryzmy nie mog─ů by─ç - gra jest dla dzieci.

2

Odp: Przetłumaczenie międzynarodowego zwrotu KURDE - niemiecki

o, Schei├če! jedyne Co mi przychodzi do glowy.

3

Chyba najbardziej kulturalny zwrot to "Donnerwetter", to raczej co┼Ť jak psiako┼Ť─ç, cholera

4

no wlasnie sobie o tym przypomnialam. Donnerwetter bedzie faktycznie lepsze.

5

Słownik Ponsa podaje jeszcze inny zwrot:
http://de.pons.eu/dict/search/results/? ÔÇŽ &lf=pl

Swego czasu ukaza┼é si─Ö "O┼Ťmioj─Özyczny s┼éownik wyraz├│w brzydkich i zwrot├│w dosadnych - polsko - angielski - niemiecki - francuzki - w┼éoski - hiszpa┼äski - s┼éowacki - rosyjski"
Słownik ten zawiera zwroty mniej lub bardziej wulgarne.

6

Fajny ten słownik online, dodałam do ulubionych. Możliwe, że najlepszy, jaki widziałam.
Wydaje mi si─Ö, ┼╝e mo┼╝na by tez u┼╝y─ç po prostu: "verdammt",  kr├│tsze i prostsze ni┼╝ "Donnerwetter", a chyba tez by pasowa┼éo znaczeniowo.

7 (edytowany przez wisnia21 2013-10-28 22:38:54)

verdammt to chyba bardziej psiakrew! do diab┼éa! a tu ma by─ç zwyk┼ée kurde. Zreszt─ů jakby si─Ö sugerowa─ç pons.de to jako kurde podaje jeszcze sch├Âner Mist!