Temat: Współczesna kultura grecka

Tak si─Ö zastanawia┼éam i mog─Ö stwierdzi─ç, ┼╝e o wsp├│┼éczesnej Grecji wiem niewiele (o staro┼╝ytnej za to mog─Ö du┼╝o opowiada─ç) dlatego postanowi┼éam za┼éo┼╝y─ç ten w─ůtek. smile Mo┼╝e macie jakie┼Ť do┼Ťwiadczenia z wycieczek, jak wygl─ůda kultura grecka, jaki charakter maj─ů Grecy (wiem, ┼╝e ka┼╝dy jest inny, lecz mi chodzi o to jakie stereotypowe przywary maj─ů smile) No og├│lnie jak to teraz z Waszych do┼Ťwiadcze┼ä wygl─ůda?

2

Odp: Współczesna kultura grecka

zyje juz ponad cztery lata w grecji, kocham ten kraj za wszystko co posiada napisz czego chcesz sie dowiedziec a jesli bede mogla odpowiedziec na twoje pytania z checia pomoge smile

3

To mo┼╝e na pocz─ůtek opowiedz jacy s─ů Grecy? Jakie by┼éy Twoje pierwsze wra┼╝enia, kiedy przyjecha┼éa┼Ť? smile

4

Jedno co moge o nich powiedziec.Od poniedzialku do soboty przemili a w niedziele marudy jakich malo.

5

calia napisał/a:

Jedno co moge o nich powiedziec.Od poniedzialku do soboty przemili a w niedziele marudy jakich malo.

O a to dlaczego? S─ů zm─Öczeni po ca┼éym tygodniu pracy? tongue

6

Tak mi sie wydaje.Strasznie dziwne zjawisko ale zauwazalne.W okresie jesienno zimowym niby sa bardzo ponurzy i chodza ze spuszczonymi glowami.

7

O to ciekawe, zawsze wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e Grecy maj─ů pozytywne usposobienie. A tu niespodzianka.

8 (edytowany przez agapula31 2011-01-29 17:58:46)

tak tak witajcie serdecznie wszyscy..
dokladnie tak -mocno sa przepracowani zeby pozniej marudzic i uzalac sie nad soba
dajcie spokoj czy ktos kiedys widzial ZAPRACOWANEGO GREKA ?? SZCZERZE??
juz 7 lat jestem zwiazana z tym krajem i choc bardzo kocham Grecje to  ich usposobienia ...oooooo i jeszcze troche...
w jesienno zimowy czas tak chodza ponurzy zwłaszcza mezczyzni bo wtedy musza siedziec w domu na tyłkach z zonami bo przeciez kafetrie swieca pustkami i nie widac zadnych turystek...
w czasie jesienno-zimowym szczesliwe sa ich zony....

9

Grecy bardzo du┼╝o gestykuluj─ů podczas rozmowy, s─ů g┼éo┼Ťni i impulsywni. Obserwuj─ůc Grek├│w z boku, mo┼╝na mie─ç wra┼╝enie, ┼╝e ci─ůgle si─Ö ze sob─ů k┼é├│c─ů, ale oni w ten spos├│b w┼éa┼Ťnie rozmawiaj─ů. U┼╝ywaj─ů te┼╝ wielu gest├│w, kt├│rych obcokrajowcy nie rozumiej─ů, np. podniesienie g┼éowy do g├│ry na "nie", pokazanie pi─ůtki w celu obra┼╝enie kogo┼Ť i wiele innych. Wi─Öcej o gestach napisa┼éam na moim blogu Jakich gest├│w u┼╝ywaj─ů Grecy (i jakich lepiej unika─ç)