Temat: dobry słownik

Poszukuj─Ö dobrego s┼éownika polsko-francuskiego i na odwr├│t, takiego kt├│ry si─Ö przyda na studiach. W gr─Ö wchodz─ů zar├│wno ksi─ů┼╝kowe s┼éowniki jak i te internetowe.

Z czego Wy korzystacie? : )

2

Odp: dobry słownik

Osobi┼Ťcie mam w domu s┼éownik wsp├│┼éczesny z PONSa - nie jest idealny (niekt├│re has┼éa s─ů np. tylko w uk┼éadzie fr-pl, a na odwr├│t ju┼╝ nie), ale ca┼ékiem dobrze mi si─Ö z nim pracuje - albo z jego darmow─ů internetow─ů wersj─ů, je┼Ťli robi─Ö co┼Ť na komputerze. Dodatkowo mam Sprytny s┼éownik z Lingei, jest mniejszy i bardziej por─Öczny. Moim zdaniem to dobre uzupe┼énienie dla PONSa, gdy┼╝ s─ů w nim nawet takie s┼é├│wka, kt├│rych tam nie ma.

3

Ja  natomiast korzystam ze s┼éownika jak na razie z wydawnictwa Buchamnn , ale mnie jest ok.;)

4 (edytowany przez MuzycznaFrancja 2013-10-15 07:51:00)

Je┼Ťli chodzi o s┼éownik francusko-polski to korzystam z du┼╝ego s┼éownika francusko-polski wydawnictwa "Wiedza Powszechna" - ze starszej wersji. Jednak zosta┼éa wydana nowa, wsp├│┼éczesna wersja tego s┼éownika.

Z internetowego słownika, korzystam ze słownika onet.pl

Jednak polecam gor─ůco korzystanie ze s┼éownik├│w francusko-francuskich, jak ksi─ů┼╝kowy Le Petit Robert czy internetowy fr.wiktionary.org.
Korzystanie z jednostronnych s┼éownik├│w ma 2 zalety: po pierwsze, daje prawdziwe, niek┼éamliwe t┼éumaczenie s┼é├│w i wyra┼╝e┼ä, a po drugie wzbogaca zas├│b s┼é├│w i znajomo┼Ť─ç francuskiego.

5

również polecam francusko-francuskie, mnie dobrze służy taki:
http://www.cle-inter.com/detail-9782090339994.html