logo słówka

#1 2013-09-09 17:51:35

kate0507
Aktywny użytkownik

FCE - jaki poziom?

Zastanawiam się na jakim poziomie jest egzamin FCE, ale bardziej względem matury. Jest on łatwiejszy czy może trudniejszy od standardowego arkusza matury rozszerzonej? : )

#2 2013-12-20 20:05:17

Dominika20
Pisarz

Re: FCE - jaki poziom?

Cześć;)
Jeśli nadal jesteś zainteresowana różnicą pomiędzy maturą rozszerzoną a egzaminem FCE to podaje tobie link z informacją:

http://pl.wikipedia.org/wiki/First_Cert … in_English
http://www.angielski.edu.pl/fce/fce_-_e … _1751.html
http://www.fce.nauczaj.com/

Mam nadzieję, że pomogłam;)

#3 2014-08-16 19:12:05

Makeda2352
Nowy użytkownik

Poziomem różnicy raczej teraz nie ma smile Oba mają swoje schematy, na każdy trzeba się nauczyć pewnych form pisemnych. Chyb na FCE jest jedna dodatkowa forma pisemna, której nie ma na maturze, ale już nawet nie pamiętam, jaka - FCE zdawałam 5 lat temu.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat zwierząt domowych? Wejdź na tego bloga http://www.domowezwierzaki.vum.pl/membe … wsid=16028 i znajdź dużo cennych porad!

Ostatnio edytowany przez Makeda2352 (2015-06-07 21:09:44)

#4 2015-04-08 23:55:26

lupper
Użytkownik

Poziom jest dość podobny. Generalnie ja zdawałam FCE jakieś 12 miesięcy przed maturą i jak przygotowywałam się do matury to stwierdziłam, że poziomy są zbliżone. FCE całkiem dobrze do tego przygotowuje. A jak uda ci się jeszcze zdać na wyższy poziom np CAE to juz w ogóle matura nie powinna stanowić problemu smile

#5 2015-05-03 12:46:15

Versinn
Użytkownik

Matura nie powinna stanowić problemu i nie będzie, bo gdy ma się zdane FCE lub CAE to jest się zwolnionym z matury na obu poziomach. smile

#6 2015-05-18 11:24:43

maciejak3
Użytkownik

Tylko chyba jest ciężko zdobyć te certyfikaty co ? Nie jest to proste i żeby je mieć to tak mi się zdaję, że trzeba ładnych parę lat posiedzieć w Anglii i porozmawiać sobie z różnymi osobami, które właśnie są obcokrajowcymi. Inaczej ciężko zdać ten egzamin.

#7 2015-05-20 20:11:04

typiarka
Użytkownik

chciałabym zrobić sobie FCE, maturę zdawałam już jakiś czas temu z niemieckiego, angielskiego uczyłam się i uczę prywatnie od 3 lat, ale nie wiem. czy to wystarczy, aby próbować podejść do FCE, konieczny chyba byłby kurs przygotowujący do FCE, ale nie mam za dużej wiedzy w tym temacie, nie wiem, czy zwykłe szkoły językowe organizują coś takiego

#8 2015-05-21 09:08:31

smajliis
Nowy użytkownik

Przez internet kupuję i nawet tego nie żałuję smile Najlepszy wybór w sieci mam, mówię wam ! smile Najniższe ceny są i nie trzeba tracić czasu na żadne stania w kolejkach bo nie wiem po co tak właściwie na to tracić czas. Szkoda życia na stania w kolejkach.

#9 2015-05-22 15:39:48

stasia15
Użytkownik

maciejak3 napisał:

Tylko chyba jest ciężko zdobyć te certyfikaty co ? Nie jest to proste i żeby je mieć to tak mi się zdaję, że trzeba ładnych parę lat posiedzieć w Anglii i porozmawiać sobie z różnymi osobami, które właśnie są obcokrajowcymi. Inaczej ciężko zdać ten egzamin.

Trochę trzeba przysiąść, ale wbrew pozorom to wcale nie jest aż takie trudne. W końcu to jest ten pierwszy poziom znajomości języka ujmowany w kategoriach certyfikatów językowych. Trzeba tylko zwrócić uwagę, żeby w czasie nauki szlifować wszystkie elementy - czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

#10 2015-12-19 12:51:49

LingWord
Nowy użytkownik

Generalnie egzamin FCE można porównać z maturą rozszerzoną. To tylko ogólny zarys ale wydaje mi się porównywalny. Porównaj sobie FCE z CAE pod względem zadań do wykonania to będziesz mieć szersze pojęcie:

Egzamin FCE
Egzamin CAE

Cae to już zaawansowany poziom, ale nie najwyższy do osiągnięcia.

typiarka napisał:

chciałabym zrobić sobie FCE, maturę zdawałam już jakiś czas temu z niemieckiego, angielskiego uczyłam się i uczę prywatnie od 3 lat, ale nie wiem. czy to wystarczy, aby próbować podejść do FCE, konieczny chyba byłby kurs przygotowujący do FCE, ale nie mam za dużej wiedzy w tym temacie, nie wiem, czy zwykłe szkoły językowe organizują coś takiego

Co rozumiesz przez pojęcie 'zwykłe szkoły'? Jeśli chodzi Ci o państwowe to nie ma szans by rzygotowały Cię do FCE, CAE czy CPE. Uczysz się sama w domu lub najlepiej w certyfikowanym ośrodku egzaminacyjnym Cambridge English. Listę sprawdź na http://fce.pl/centra-egzaminacyjne . Ośrodków tych jest całkiem sporo jak na Polskę. Prawie w każdym dużym mieście. To tam Cię przygotują konkretnie pod każdy egzamin Cambridge English.

#11 2016-01-27 12:17:25

trazbeters
Nowy użytkownik

No ja niew iem ale te FCE nie jest wcale takie trudne można sobie na spokojnie poradzić przeglądałem te arkusze dużej wiedzy nie trzeba

#12 2016-03-24 14:19:36

andrzej1456
Użytkownik

Mnie właśnie też kusi zdać taki egzamin FCE. Zawsze się może przydać certyfikat.

#13 2016-05-28 11:07:38

ninaa33
Pisarz

Wiele informacji o FCE znajdziesz w internecie. Moim zdaniem warto do niego podejść bo taki certyfikat jest o wiele bardziej wartościowy dla potencjalnego pracodawcy niż wynik z matury. Jeśli się zdecydujesz to warto zgłosić się do szkoły jezykowej Lang w Warszawie, oni organizują kursy ekspresowe czyli dziesięć spotkań, które przygotuje Cię do takiego egzaminu. Możesz go zdać od razu po kursie w siedzibie Lang. Zajęcia są ciekawe, podejście do każdego kursanta indywidualne, a kawa z ekspresu gratis – co bardzo się przydaje w takich sytuacjach smile

#14 2017-08-21 11:33:36

robitek
Użytkownik

LingWord napisał:

Co rozumiesz przez pojęcie 'zwykłe szkoły'? Jeśli chodzi Ci o państwowe to nie ma szans by rzygotowały Cię do FCE, CAE czy CPE.

Dlaczego? Skoro poziom egzaminu jest zbliżony do maturalnego to osoba ucząca się na bieżącą, a nie olewająca przedmiot (w szkole państwowej) powinna zdać FCE.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl