Temat: FCE - jaki poziom?

Zastanawiam się na jakim poziomie jest egzamin FCE, ale bardziej względem matury. Jest on łatwiejszy czy może trudniejszy od standardowego arkusza matury rozszerzonej? : )

2

Odp: FCE - jaki poziom?

Cze┼Ť─ç;)
Je┼Ťli nadal jeste┼Ť zainteresowana r├│┼╝nic─ů pomi─Ödzy matur─ů rozszerzon─ů a egzaminem FCE to podaje tobie link z informacj─ů:

http://pl.wikipedia.org/wiki/First_Cert ÔÇŽ in_English
http://www.angielski.edu.pl/fce/fce_-_e ÔÇŽ _1751.html
http://www.fce.nauczaj.com/

Mam nadzieję, że pomogłam;)

3 (edytowany przez Makeda2352 2015-06-07 20:09:44)

Poziomem r├│┼╝nicy raczej teraz nie ma smile Oba maj─ů swoje schematy, na ka┼╝dy trzeba si─Ö nauczy─ç pewnych form pisemnych. Chyb na FCE jest jedna dodatkowa forma pisemna, kt├│rej nie ma na maturze, ale ju┼╝ nawet nie pami─Ötam, jaka - FCE zdawa┼éam 5 lat temu.

Chcesz si─Ö dowiedzie─ç wi─Öcej na temat zwierz─ůt domowych? Wejd┼║ na tego bloga http://www.domowezwierzaki.vum.pl/membe ÔÇŽ wsid=16028 i znajd┼║ du┼╝o cennych porad!

4

Poziom jest do┼Ť─ç podobny. Generalnie ja zdawa┼éam FCE jakie┼Ť 12 miesi─Öcy przed matur─ů i jak przygotowywa┼éam si─Ö do matury to stwierdzi┼éam, ┼╝e poziomy s─ů zbli┼╝one. FCE ca┼ékiem dobrze do tego przygotowuje. A jak uda ci si─Ö jeszcze zda─ç na wy┼╝szy poziom np CAE to juz w og├│le matura nie powinna stanowi─ç problemu smile

5

Matura nie powinna stanowi─ç problemu i nie b─Ödzie, bo gdy ma si─Ö zdane FCE lub CAE to jest si─Ö zwolnionym z matury na obu poziomach. smile

6

Tylko chyba jest ci─Ö┼╝ko zdoby─ç te certyfikaty co ? Nie jest to proste i ┼╝eby je mie─ç to tak mi si─Ö zdaj─Ö, ┼╝e trzeba ┼éadnych par─Ö lat posiedzie─ç w Anglii i porozmawia─ç sobie z r├│┼╝nymi osobami, kt├│re w┼éa┼Ťnie s─ů obcokrajowcymi. Inaczej ci─Ö┼╝ko zda─ç ten egzamin.

7

chcia┼éabym zrobi─ç sobie FCE, matur─Ö zdawa┼éam ju┼╝ jaki┼Ť czas temu z niemieckiego, angielskiego uczy┼éam si─Ö i ucz─Ö prywatnie od 3 lat, ale nie wiem. czy to wystarczy, aby pr├│bowa─ç podej┼Ť─ç do FCE, konieczny chyba by┼éby kurs przygotowuj─ůcy do FCE, ale nie mam za du┼╝ej wiedzy w tym temacie, nie wiem, czy zwyk┼ée szko┼éy j─Özykowe organizuj─ů co┼Ť takiego

8

Przez internet kupuj─Ö i nawet tego nie ┼╝a┼éuj─Ö smile Najlepszy wyb├│r w sieci mam, m├│wi─Ö wam ! smile Najni┼╝sze ceny s─ů i nie trzeba traci─ç czasu na ┼╝adne stania w kolejkach bo nie wiem po co tak w┼éa┼Ťciwie na to traci─ç czas. Szkoda ┼╝ycia na stania w kolejkach.

9

maciejak3 napisał/a:

Tylko chyba jest ci─Ö┼╝ko zdoby─ç te certyfikaty co ? Nie jest to proste i ┼╝eby je mie─ç to tak mi si─Ö zdaj─Ö, ┼╝e trzeba ┼éadnych par─Ö lat posiedzie─ç w Anglii i porozmawia─ç sobie z r├│┼╝nymi osobami, kt├│re w┼éa┼Ťnie s─ů obcokrajowcymi. Inaczej ci─Ö┼╝ko zda─ç ten egzamin.

Troch─Ö trzeba przysi─ů┼Ť─ç, ale wbrew pozorom to wcale nie jest a┼╝ takie trudne. W ko┼äcu to jest ten pierwszy poziom znajomo┼Ťci j─Özyka ujmowany w kategoriach certyfikat├│w j─Özykowych. Trzeba tylko zwr├│ci─ç uwag─Ö, ┼╝eby w czasie nauki szlifowa─ç wszystkie elementy - czytanie, pisanie, s┼éuchanie i m├│wienie.

10

Generalnie egzamin FCE mo┼╝na por├│wna─ç z matur─ů rozszerzon─ů. To tylko og├│lny zarys ale wydaje mi si─Ö por├│wnywalny. Por├│wnaj sobie FCE z CAE pod wzgl─Ödem zada┼ä do wykonania to b─Ödziesz mie─ç szersze poj─Öcie:

Egzamin FCE
Egzamin CAE

Cae to ju┼╝ zaawansowany poziom, ale nie najwy┼╝szy do osi─ůgni─Öcia.

typiarka napisał/a:

chcia┼éabym zrobi─ç sobie FCE, matur─Ö zdawa┼éam ju┼╝ jaki┼Ť czas temu z niemieckiego, angielskiego uczy┼éam si─Ö i ucz─Ö prywatnie od 3 lat, ale nie wiem. czy to wystarczy, aby pr├│bowa─ç podej┼Ť─ç do FCE, konieczny chyba by┼éby kurs przygotowuj─ůcy do FCE, ale nie mam za du┼╝ej wiedzy w tym temacie, nie wiem, czy zwyk┼ée szko┼éy j─Özykowe organizuj─ů co┼Ť takiego

Co rozumiesz przez poj─Öcie 'zwyk┼ée szko┼éy'? Je┼Ťli chodzi Ci o pa┼ästwowe to nie ma szans by rzygotowa┼éy Ci─Ö do FCE, CAE czy CPE. Uczysz si─Ö sama w domu lub najlepiej w certyfikowanym o┼Ťrodku egzaminacyjnym Cambridge English. List─Ö sprawd┼║ na http://fce.pl/centra-egzaminacyjne . O┼Ťrodk├│w tych jest ca┼ékiem sporo jak na Polsk─Ö. Prawie w ka┼╝dym du┼╝ym mie┼Ťcie. To tam Ci─Ö przygotuj─ů konkretnie pod ka┼╝dy egzamin Cambridge English.

11

No ja niew iem ale te FCE nie jest wcale takie trudne mo┼╝na sobie na spokojnie poradzi─ç przegl─ůda┼éem te arkusze du┼╝ej wiedzy nie trzeba

12

Mnie w┼éa┼Ťnie te┼╝ kusi zda─ç taki egzamin FCE. Zawsze si─Ö mo┼╝e przyda─ç certyfikat.

13

Wiele informacji o FCE znajdziesz w internecie. Moim zdaniem warto do niego podej┼Ť─ç bo taki certyfikat jest o wiele bardziej warto┼Ťciowy dla potencjalnego pracodawcy ni┼╝ wynik z matury. Je┼Ťli si─Ö zdecydujesz to warto zg┼éosi─ç si─Ö do szko┼éy jezykowej Lang w Warszawie, oni organizuj─ů kursy ekspresowe czyli dziesi─Ö─ç spotka┼ä, kt├│re przygotuje Ci─Ö do takiego egzaminu. Mo┼╝esz go zda─ç od razu po kursie w siedzibie Lang. Zaj─Öcia s─ů ciekawe, podej┼Ťcie do ka┼╝dego kursanta indywidualne, a kawa z ekspresu gratis ÔÇô co bardzo si─Ö przydaje w takich sytuacjach smile

14

LingWord napisał/a:

Co rozumiesz przez poj─Öcie 'zwyk┼ée szko┼éy'? Je┼Ťli chodzi Ci o pa┼ästwowe to nie ma szans by rzygotowa┼éy Ci─Ö do FCE, CAE czy CPE.

Dlaczego? Skoro poziom egzaminu jest zbli┼╝ony do maturalnego to osoba ucz─ůca si─Ö na bie┼╝─ůc─ů, a nie olewaj─ůca przedmiot (w szkole pa┼ästwowej) powinna zda─ç FCE.