26

Odp: Niemiecki- wasz spos├│b na nauk─Ö

Wa┼╝ne jest os┼éuchanie z j─Özykiem, ja np. ogl─ůdam seriale po niemiecku...na pocz─ůtku by┼éo ci─Ö┼╝ko cokolwiek wy┼éapa─ç ale p├│┼║niej by┼éo ju┼╝ lepiej smile

27

Bardzo prosze o przet┼éumaczenie mi ponizszego tekstu........."W za┼éaczeniu przesy┼éam kwity za op┼éacon─ů pomoc medyczna w szpitalu  w dniu 04.12.2014. na kwot─Ö 150 euro.Bardzo prosze o wystawienie mi rachunku imiennego i przes┼éanie na moj adres.  Polska Kasa Chorych zwroci mi poniesione koszty na podstawie tego rachunku.

28

Co Ty nikt tutaj Ci nie pomo┼╝e przet┼éumaczy─ç ca┼éego zdania..Na co Ty liczysz ? Przecie┼╝ zawsze mo┼╝esz wrzuci─ç to co samej uda┼éo Ci si─Ö napisa─ç a nie, ┼╝e oczekujesz ca┼éego gotowca. Wi─Öcej troch─Ö inicjatywy w┼éasnej (wiem, ┼╝e si─Ö nie chc─Ö ale po prostu musisz jako┼Ť si─Ö przemusi─ç i wszystko samemu wykona─ç powoli i do celu)

29

No w┼éa┼Ťnie teraz nie ma nic za darmo ; ) je┼Ťli chcesz by Ci pom├│c to daj po prostu to co Ci si─Ö samemu/samej uda┼éo przet┼éumaczy─ç - bo chyba nie liczysz na to, ┼╝e w┼éa┼Ťnie kto┼Ť za Ciebie to wszystko zrobi i Ci to wszystko przet┼éumaczy nie t─Ödy droga heeh : )

30

Prosty spos├│b mam ogl─ůdam sobie kana┼éy u mnie na dekoderze akurat z komentarzami zagranicznymi - w moim przypadku to jest no wiecie taki klasyczny kana┼é do sportu - EUROSPORT akurat tam wszystko jest w j─Özyku niemieckim znaczy si─Ö te komentarzy tych wszystkich komentatr├│w

31

Spos├│b mam taki jeden w┼éa┼Ťnie pod koniec dnia czytam sobie na moim tablecie co┼Ť takiego jak artyku┼éy niemieckiego z ca┼éego minionego dnia na ich tych wszystkich stronach. Je┼Ťli o mnie chodzi to jeszcze dodatkowo po prostu czasem s┼éucham niemieckich nutek.

32

Ambitnie bardzo ch┼éopaki i dziewczyny jak si─Ö tak uczycie systematycznie : D mam swojego systema, kt├│ry jest nast─Öpuj─ůcy na swoim dekoderze po prostu
ogl─ůdam te takie no wiecie niemieckie filmy czy te┼╝ seriale cokolwiek co leci akurat u mnie na dekoderze na rtl 7 czy te┼╝ nawet zdf : D i si─Ö jako┼Ť os┼éuchuj─Ö hyhy

33

Hahaha : D co Ty m├│wisz ch┼éopie na tym ogl─ůda┼ée┼Ť to ja z tych kana┼é├│w pami─Ötam moj─ů tak─ů nauke j─Özyka obcego w┼éa┼Ťnie, ┼╝e sobie bardzo cz─Östo ogl─ůda┼éem co┼Ť takiego jak po prostu te dragon bulle ; ) i to mi troch─Ö pomog┼éo, ┼╝e mocno opanowa┼éem j─Özyk niemiecki i jako┼Ť mia┼éem te silniejsze zdecydowanie podstawy ; )

34

Wszyscy bardzo mocno m─Öcz─ů akurat te seriale ale to chyba ostatnio jest bardzo dobry taki spos├│b na w┼éa┼Ťnie no wiecie na jak─ů┼Ť nauk─Ö hahah : d je┼Ťli chodzi o mnie to tak si─Ö sprawa przedstawia i┼╝ ja sobie czytam ksi─ů┼╝ki niemiecki i jak czego┼Ť nie rozumiem to wtedy na bie┼╝─ůco sobie t┼éumacze i od razu ju┼╝ wsio rozumiem.

35

Ucz─Ö si─Ö bardzo prosto. Ogl─ůdam seriale z napisami niemieckimi..M├│j spos├│b to jest w┼éa┼Ťnie taki, ┼╝e najpierw zagl─ůdam w te dialogi i tylko wy┼éapuj─Ö te s┼é├│wka kt├│rych nie rozumiem i po prostu je spisuj─Ö sobie na kartk─Ö ucz─Ö si─Ö je ich na pami─Ö─ç a p├│┼║niej jak ju┼╝ jest odcinek to naumiana nowych s┼é├│wek ogl─ůdam sobie odcinek.

36

Bardzo du┼╝o s┼éucham piosenek w┼éa┼Ťnie w tym j─Özyku niemieckim i po prostu jest bardzo dobrze wtedy : ) staram si─Ö p├│┼║niej zawsze przet┼éumaczy─ç s┼éowa tej piosenki i zobaczy─ç to wszystko co wydawa┼éo mi si─Ö podczas ┼Ťpiewania troch─Ö takie trudne do ogarniecia ; )to jest m├│j taki spos├│b na ten j─Özyk by si─Ö prawid┼éwoo os┼éuchiwa─ç.

37

Ostatnio bardzo mocno czyta┼ém sobie ksia┼╝ki i jest zdecydowanie bardzo dobrze w┼éasnie przez to si─Ö tak bardzo rzowijam i mam taki zdecydowany du┼╝y progres i jest super : ) ksi─ů┼╝ki jak si─Ö czyta to nie jest tak ┼éatwo bo trzeba ┼éapa─ç og├│lny sens zda┼ä : D tego nie ucz─ů panie i panowie w ┼╝adnych szko┼éach i to jest minus niestety

38

M├│j spos├│b jest taki, ┼╝e jad─Ö sobie czasem po prostu do Niemiec w┼éa┼Ťnie i po prostu tam jako┼Ť rozmawiam
w sklepach takich zwyk┼éych i jako┼Ť tak staram si─Ö uczy─ç z nimi dogadywa─ç i mi jako┼Ť to tak w miar─Ö okej wychodzi. Kto┼Ť tak jeszcze si─Ö uczy j─Özyka ?

39

Sposob├│w mam kilka ale ostatnio tak bardzo mi si─Ö spodoba┼é ten jakim jest czytanie ksi─ů┼╝ek w┼éa┼Ťnie w j─Özyku niemieckim..: ) zdecydowanie z tego bior─Ö jaki┼Ť taki po prostu bardzo du┼╝y progres pomimo tego, ┼╝e nawet wi─Ökszo┼Ť─ç czyta┼éem z u┼╝yciem s┼éownika hehe

40

Od podstaw nie ale dobr─ů rad─ů do kt├│rej si─Ö powinna┼Ť zastosowa─ç to najlepiej je┼Ťli zrobisz sobie powt├│rk─Ö od poziomu A2 i wy┼╝ej. W poziomie A2 to ju┼╝ wszystkie masz najwa┼╝niejsze rzeczy i je┼Ťli je sobie powt├│rzysz to j─Özyk b─Ödziesz ju┼╝ umia┼éa spoko. Takie powt├│rki maksymalnie powinny trwa─ç do 3 tygodni i nie wi─Öcej.

41

Ja mam taki m├│j spos├│b na nauk─Ö ostatnio bardzo intensywn─ů j─Özyka niemieckiego..Trening, ci─Ö┼╝ka praca oraz systematyczno┼Ť─ç! W┼éa┼Ťnie do tego w do┼Ť─ç kr├│tkim czasie si─Ö w┼éadowa┼éem na poziom B1. Wiem, ┼╝e ju┼╝ umiem poziom A2 w stopniu zadowalaj─ůcym bo na necie by┼éy przyk┼éadowe takie testy z tego poziomu i ja go zda┼éem tak jako┼Ť na ~ 80 % czyli a┼╝ tak strasznie tego nie napisa┼éem.

42

A ja się uczę od podstawówki niemieckiego i dalej go nie potrafię. Szukałem już różnych sposobów i niestety dobrego jeszcze nie znalazłem. Próbowałem uczyć się słówek 10 dziennie ale niestety nic z tego mi nie wyszło, próbowałem się uczyć z seriali i też kiepsko ;/

43

fiszki, podr─Öczniki, bajki dla dzieci i nauka przez skype

44

Nie mam ┼╝adnego dobrego sposobu na nauk─Ö tego j─Özyka bo niestety mam jaki┼Ť s┼éomiany zapa┼é do tego i niestety nic mi tutaj nie pomaga hehe Jako┼Ť mi si─Ö ten j─Özyk nie podoba ale w ko┼äcu b─Öd─Ö musia┼é si─Ö przem├│c bo w┼éa┼Ťnie planuj─Ö wyjecha─ç do Niemiec na sta┼ée i przyda┼éoby mi si─Ö umie─ç ten j─Özyk komunikatywnie co najmniej poziom c1

45

Na pocz─ůtek potrzebne s─ů jakie┼Ť materia┼éy. Ksi─ů┼╝ka, z kt├│rej b─Ödziesz si─Ö uczy┼é gramatyki. Potrzebna tak┼╝e to tego, by sobie zorganizowa─ç nauk─Ö i wiedzie─ç, od czego zacz─ů─ç.

Je┼Ťli nie wchodzi w gr─Ö kurs w jakiej┼Ť szkole j─Özykowej, to dobrym pomys┼éem mog─ů by─ç np. korepetycje. Z tego co s┼éysza┼éem bardziej popularne s─ů w┼Ťr├│d ucz─ůcych si─Ö egzotycznych j─Özyk├│w (brak kurs├│w w szko┼éach j─Özykowych), ale nie ma powodu by z niemieckim nie da┼éo rady.

46

Nie jestem osob─ů, kt├│ra potrafi┼éaby si─Ö sama zmobilizowa─ç. Dlatego te┼╝ ucz─Öszczam na lekcje niemieckiego do szko┼éy j─Özykowej Demostenes we Wroc┼éawiu (http://demostenes.com.pl/). Nauka odbywa si─Ö g┼é├│wnie przez komunikacj─Ö. Ju┼╝ od pierwszych zaj─Ö─ç ─çwiczymy m├│wienie. Ca┼éy kurs trwa 60 godzin + 6 godzin na indywidualne konsultacje. Polecam

47

Ja nie umiem si─Ö do niemieckiego przekona─ç sad

48

Nauka z ksi─ů┼╝ki to katorga bo tam jest za du┼╝o materia┼éu i zbyt skomplikowanie opisane.
A na kursie masz dzielony czas pomi─Ödzy liczb─Ö uczestnik├│w kursu np 8 os├│b godzina trwa kurs wychodzi po 7,5 minuty na osob─Ö. W szkole na 30 os├│b dlatego w pa┼ästwowej szkole nigdy si─Ö nie mo┼╝na nauczy─ç j─Özyka tylko wiele lat chodz─ůc na kursy prywatne kt├│re s─ů skuteczniejsze.

Polecam program na telefon do nauki słówek z trenowaniem wymowy
http://www.angielski-slowka.com.pl/niem ÔÇŽ ogram.html

zawiera te┼╝ ca┼é─ů najwa┼╝niejsz─ů gramatyk─Ö skupion─ů w postaci ┼Ťci─ůgi

można sobie przećwiczyć układanie zdań po każdej z 14-tu lekcji gramatyki

jak to wszystko załapiesz to będziesz wiedział wszystko co najważniejsze.
Dalsza nauka to najlepiej przez do┼Ťwiadczenie. Czyli rozmawianie z innymi lud┼║mi po niemiecku,
ogl─ůdanie film├│w z napisami i zapami─Ötywanie fraz (jaki ci─ůg s┼é├│w w danych okoliczno┼Ťciach si─Ö wypowiada)

Do B1 czyli komunikatywnego si─Ö ci─Ö┼╝ko dobi─ç. Od zera si─Ö nie da. Dlatego s─ů te nast─Öpuj─ůce po sobie poziomy.
C1 to już zaawansowany (płynnie i spontanicznie)
A1 jest za prosty, A2 poziom jest najlepszy do nauki j─Özyka. Solidnie opanowa─ç i wchodzi─ç na nast─Öpne poziomy.

49

Moim zdaniem najlepszym sposobem na nauke niemieckiego jest wyjazd do niemieckoj─Özycznego kraju. Cz┼éowiek si─Ö os┼éuchuje, ma kontakt z ┼╝ywym j─Özykiem. Jestem samoukiem. U mnie dodatkowo sprawdzi┼éy si─Ö fiszki (mam je wsz─Ödzie :-)) i filmiki. Ksi─ů┼╝ki i repetytoria mnie nudz─ů. Korepetycje te┼╝ s─ů dobrym rozwi─ůzaniem.