Temat: Niemiecki- wasz spos├│b na nauk─Ö

Podzielcie się swoimi pomysłami i metodami na naukę.

2

Odp: Niemiecki- wasz spos├│b na nauk─Ö

Ja tworzę fiszki z różnymi słówkami które powtarzam sobie w różnych sytuacjach wink
Poza tym korzystam z pomocy korepetytora wink

3

Ja jestem w Niemczech i ucze sie na bie┼╝─ůco...nie rozumiem ich za bardzo...ale od czego mamy r─Öce?? Zawsze jako┼Ť si─Ö dogadamy.:-)

4

Zgadzam si─Ö - fiszki to niezawodna metoda poznawania nowego s┼éownictwa. Dodatkowo warto za┼éatwi─ç sobie korepetytora lub nawi─ůza─ç jakie┼Ť kontakty internetowe z osob─ů, kt├│ra ch─Ötnie pomo┼╝e w nauce j─Özyka. Ja polecam r├│wnie┼╝ nauk─Ö poprzez ogl─ůdanie film├│w i czytanie ksi─ů┼╝ek.

5

Ja mog─Ö poleci─ç ten bezp┼éatny kurs internetowy j─Özyka niemieckiego: www.porteuropa.eu/niemiecki  Idealny zw┼éaszcza dla pocz─ůtkuj─ůcych lub dla os├│b, kt├│re kiedy┼Ť si─Ö uczy┼éy j─Özyka i go zapomnia┼éy.

6

Ja się uczę niemieckich słówek z kursem na Multikurs.pl http://www.multikurs.pl/multikurs,kursy,3,36.html. Polecam bardzo! smile

7

Ja uczy┼éam si─Ö w szkole, ale dobrym sposobem jest s┼éuchanie piosenek. Mo┼╝e si─Ö wydawa─ç, ┼╝e nie ma fajnych niemieckich piosenek, ale to nie jest prawda. Ja znalaz┼éam kilka fajnych rockowych zespo┼é├│w, kt├│re poziomem nie odbiegaj─ů od tych angielskich.
A co do samej nauki to na pocz─ůtek t┼éumacz─Ö sobie tekst, a potem s┼éucham 'ze zrozumieniem', tzn. cz─Ö┼Ť─ç s┼é├│wek znam, cze┼Ť─ç nie, ale jak wiem o co chodzi, to w ko┼äcu si─Ö ich ucz─Ö i tak poznaj─Ö nowe s┼éowa. A poza tym cz─Östo w piosenkach s─ů ca┼ée zdania, wi─Öc ┼éatwiej zapami─Öta─ç np. rodzajniki, odmian─Ö itp. wink

8

Przede wszystkim w praktyce, czyli np. czyta─ç autentyczne teksty, w internecie jest przecie┼╝ tego mn├│stwo. Wiadomo┼Ťci czy te┼╝ inne audycje ogl─ůda─ç w┼éa┼Ťnie po niemiecku.

9 (edytowany przez Konhala30 2014-05-08 08:05:10)

Ja ucz─Ö si─Ö niemieckiego s┼éuchaj─ůc niemieckiego radia lub ogl─ůdaj─ůc niemiecki serial Cobra 11 na stronie rtlnow.de za darmo. Jest tam r├│wnie┼╝ dobry serial  Der Knastarzt po niemiecku. smile
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wypoczynek W Kołobrzegu

10

A ja z kolei mo┼╝e tradycyjnie, ale wg mnie najskuteczniej - chodz─Ö na kurs j─Özykowy do http://www.wroclaw.oei.org.pl/ i tam si─Ö ucz─Ö. ┼üapa┼éam si─Ö ju┼╝ wielu r├│znyc rozwi─ůza┼ä - fiszek, s┼éuchania pisoenek, ogl─ůdania film├│w po niemiecku,ale w ogole nie da┼éo to takiego efektu jak dobry kurs z lektorem, ktory wszystko super wyt┼éumaczy i wie jak pokierowa─ç zaj─Öciami wink

11

Ja staram si─Ö obecnie powtarza─ç ka┼╝dego dnia s┼é├│wka, kt├│rych do tej pory nauczy┼éam si─Ö i poznawa─ç  kilka nowych. Do tego ogl─ůdam niemieck─ů  telewizje i s┼éucham piosenek. Otaczam si─Ö niemieckim ile si─Ö da:)

12

Po prostu staraj si─Ö ┼╝y─ç tym j─Özykiem. Ja na przyk┼éad ┼Ťci─ůgn─ů┼éem sobie aplikacj─Ö na telefon "Deutsche Radio" i s┼éucha┼éem sobie zawsze przed snem. Zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e dzi─Öki temu du┼╝o lepiej rozumiem wink

13

M├│j spos├│b na nauk─Ö to przede wszystkim regularno┼Ť─ç i systematyczno┼Ť─ç:) ja uwielbiam si─Ö uczy─ç, ale brakowa┼éo mi determinacji, jednak bardzo lubi─Ö czyta─ç ksi─ů┼╝ki i to w┼éa┼Ťnie okaza┼éo si─Ö by─ç moim kluczem do sukcesu:) z pocz─ůtku by┼éo trudno , ale ju┼╝ idzie mi ca┼ékiem nie┼║le:)

14 (edytowany przez EKOBABARA1692 2015-06-23 21:05:26)

Ucz─Ö si─Ö j─Özyka niemieckiego i czego┼Ť takiego szuka┼éem. Metoda nauki jest bardzo prosta, a przede wszystkim darmowa, wystarczy czyta─ç par─Ö razy i wchodzi do g┼éowy, a dzi─Öki kolorom ┼éatwo zapami─Ötamy der, die, dasy.
Polecam wszystkim kt├│rzy ucz─ů si─Ö niemieckiego.

No to powtarzam wam daga z pierwszej milosci juz stworzyla sobie bloga https://dagarodzinnie.wordpress.com/ Calkiem dobrze jej to wyszlo i czasem dobrze jej tutaj sie widzie

15

Chyba nie ma uniwersalnego sposobu na nauk─Ö j─Özyka obcego.
Wa┼╝ne jest aby na bie┼╝─ůco powtarza─ç sobie s┼é├│wka i zwroty a tak┼╝e du┼╝o s┼éucha─ç
film├│w i muzyki w tym j─Özyku. To pomaga w nauce niemieckiego. Co wi─Öcej, je┼Ťli tylko mamy mo┼╝liwo┼Ť─ç wyjazdu do Niemiec.. zr├│bmy to cho─çby na wakacje. Nauka przez praktyk─Ö jest moim zdaniem najlepszym
rozwi─ůzaniem.

16 (edytowany przez Nikipl78 2015-06-13 15:34:47)

Nauczenie si─Ö samemu tego j─Özyka jest mo┼╝liwe, ale moim zdaniem tylko w pewnym stopniu i do pewnego momentu. Sama mo┼╝esz powtarza─ç, s┼éucha─ç, uczy─ç si─Ö zasad gramatyki, s┼éownictwa, jednak w pewnym momencie potrzebny jest kontakt z ┼╝ywym cz┼éowiekiem, czy to Polk─ů/Polakiem m├│wi─ůcy bardzo dobrze po niemiecku czy rodowit─ů Niemk─ů/Niemcem.

Je┼Ťli chcesz mie─ç spokojn─ů g┼éow─Ö o inne sprawy, g┼é├│wnie finansowe, zajrzyj tutaj https://firmameskimokiem.wordpress.com/ ÔÇŽ finansowe/  - nie po┼╝a┼éujesz! :-)

17

Rozmawia─ç, mia┼éem szefow─ů austriaczk─Ö, kaza┼éa niemiecki ─çwiczy─ç ale sama m├│wi┼éa do nas po angielsku i po polsku , w ko┼äcu z ch─Öci nauki poprosi┼élm o m├│wienie w niemieckim i poprawa szybka

18 (edytowany przez fragrance 2014-11-25 22:10:08)

Kiedy uczy┼éam si─Ö angielskiego do matury, odkry┼éam ┼╝e najlepszym i najskuteczniejszym (dla mnie) sposobem na nauk─Ö jest otaczanie si─Ö j─Özykiem obcym w stopniu najwi─Ökszym jak si─Ö tylko da. Niby nic odkrywczego, niby oczywiste, ale ja tego nie wiedzia┼éam. Po kilku miesi─ůcach takiego post─Öpowania z angielskim, co┼Ť we mnie zaskoczy┼éo i okaza┼éo si─Ö, ┼╝e umiem p┼éynnie si─Ö wys┼éawia─ç po angielsku.
Teraz wi─Öc tamte do┼Ťwiadczenia z nauk─ů zacz─Ö┼éam przek┼éada─ç na niemiecki, ktory ca┼ékowicie zapomnia┼éam po wielu latach przerwy.
Ogl─ůdanie seriali albo informacji na Deutsche Welle, s┼éuchanie audiobook├│w czy radia, czytanie tekst├│w na g┼éos to moja metoda. ┼ü─ůcz─Ö to ze zwyk┼é─ů nauk─ů z ksi─ů┼╝kami plus fiszki mp3 z podstawowym s┼éownictwem. Ucz─Ö si─Ö ca┼éych zda┼ä, a nawet dialog├│w na pami─Ö─ç. Kiedy mam czas i mi si─Ö chce, robi─Ö w┼éasne fiszki sk┼éadaj─ůce si─Ö z niemieckiego s┼é├│wka plus rysunku (moja nauczycielka, niestety nie niemieckiego, wykorzystywa┼éa ten spos├│b tylko w troch─Ö innej formie na lekcjach. Skuteczno┼Ť─ç 100%. Do dzi┼Ť pami─Ötam tamte s┼é├│wka i urocze rysunki).
Ucz─Ö si─Ö wed┼éug zasady "tylko wypowiedziane s┼éowa maj─ů znaczenie", co znaczy ┼╝e wszystkiego czego si─Ö ucz─Ö, staram si─Ö w ramach mo┼╝liwo┼Ťci uczy─ç na g┼éos. Nie rozwi─ůzuj─ůc jakie┼Ť ─çwiczenia w ksi─ů┼╝ce, nie uk┼éadaj─ůc wypowiedzi czy powtarzaj─ůc s┼é├│wka w my┼Ťlach, ale w┼éa┼Ťnie na g┼éos.

19

Proponuj─Ö zacz─ů─ç od samego os┼éuchnia si─Ö z niemieckim. S┼éuchaj niemieckiego przez kilka h dziennie. A w┼éa┼Ťciwie to nie s┼éuchaj tylko w┼é─ůcz i... zajmij si─Ö codziennymi obowi─ůzkami. Po ok. 2 tygodniach przejd┼║ do s┼éuchania po niemiecku przy jednoczesnym czytaniu t┼éumaczenia po polsku. Nast─Öpnie dalej s┼éuchasz w j─Özyku docelowym. Ale tym razem czytasz ten sam tekst ju┼╝ po niemiecku. Potem r├│b sobie do tego proste ─çwiczenia leksykalne. Metoda dzia┼éa do ka┼╝dego j─Özyka obcego.

20

Witam! Ostatnio poszukuj─ůc jakiego┼Ť ciekawego portalu do nauki niemieckiego natkn─ů┼éem si─Ö na www.cjn-online.pl. Pisz─Ö o tym bo strona jest naprawd─Ö ┼Ťwietnie zrobiona. Wszystko jest intuicyjne i du┼╝o ciekawych lekcji, nawet s─ů przygotowane materia┼éy gdzie uczymy si─Ö j─Özyka z niemieckich teledysk├│w z Youtube. Fajne jest to, ┼╝e wszystkie lekcje s─ů darmowe. Dzi─Öki tej stronie w ci─ůgu miesi─ůca opanowa┼éem oko┼éo 200 nowych s┼é├│wek nie wysilaj─ůc si─Ö jako┼Ť specjalnie. Ma┼éym minusem jest to, ┼╝e mog┼éoby by─ç troch─Ö wi─Öcej lekcji, ale widz─Ö ┼╝e praktycznie codziennie s─ů dodawane jakie┼Ť materia┼éy, tak┼╝e portal sie rozwija i mog─Ö ┼Ťmia┼éo poleci─ç innym forumowiczom wink

21

Nie mam ┼╝adnego dobrego sposobu na nauk─Ö tego j─Özyka bo niestety mam jaki┼Ť s┼éomiany zapa┼é do tego i niestety nic mi tutaj nie pomaga hehe Jako┼Ť mi si─Ö ten j─Özyk nie podoba ale w ko┼äcu b─Öd─Ö musia┼é si─Ö przem├│c bo w┼éa┼Ťnie planuj─Ö wyjecha─ç do Niemiec na sta┼ée i przyda┼éoby mi si─Ö umie─ç ten j─Özyk komunikatywnie co najmniej poziom c1

22

Mam taki jeden sprawdzony spos├│b a to jest mianowicie - nauka 10 s┼é├│wek dziennie. P├│┼║niej stworzenie jaki┼Ť 10 zda┼ä w┼éa┼Ťnie z tymi nowymi s┼é├│wkami. No a w┼éa┼Ťnie tutaj jeszcze po prostu trzeba by─ç mocno zmotywowanym do nauki j─Özyka obcego, bo sama nauka w szko┼éach, na kursach nic nie do bo po prostu trzeba do tego samemu przysi─ů┼Ť─ç.

23

Jak nie mia┼éam ch┼éopaka to bardzo si─Ö du┼╝o nauczy┼éam wchodz─ůc na czaty takie zagraniczne oczywi┼Ťcie na niemieckie strony..Nie zawsze by┼éo z kim porozmawia─ç bo wiecie jak to jest na takich czatach ale du┼╝o z tego wynios┼éam bo przynajmniej nauczy┼éam si─Ö w miar─Ö okej pisa─ç a tak┼╝e rozumie─ç co do mnie pisz─ů

24

Mam taki sprawdzony spos├│b a to jest taka 30minutowa po prostu rozmowa ze swoim kuzynem co ma j─Özyk niemiecki sw├│j ojczysty. Uwa┼╝am, ┼╝e zdecydowanie jest lepiej si─Ö po prostu uczy─ç codziennie po 30 minut intensywnie ni┼╝ zrobi─ç sobie 2 razy w tygodniu nauk─Ö po takie bite 2 godziny bo to czasem m├│zg nie przyswoi tyle informacji