1

Temat: J─Özyk rosyjski - matura

W roku 2014 mam zamiar zdawa─ç j─Özyk rosyjski na maturze (2014). Do tego czasu uczy┼éem si─Ö z serii đŁđżđ▓ĐőđÁ đ▓ĐüĐéĐÇđÁĐçđŞ (1 i 2). W mojej szkole nie utworzyli grupy w 3 klasie, co zmusi┼éo mnie do radykalnego kroku (b─Öd─Ö uczestniczy┼é na zaj─Öciach w 3 klasie na rosyjskim w innej szkole). Chcia┼ébym si─Ö zapyta─ç, czy kto┼Ť zna dobre repetytorium do powt├│rki s┼é├│wek + gramatyki rosyjskiej?

2

Odp: J─Özyk rosyjski - matura

Ja si─Ö uczy┼éam do matury z ksi─ů┼╝ki: J─śZYK ROSYJSKI POZIOM ROZSZERZONY, autor H. Lewandowska, L. Stopi┼äska, H. Wr├│blewska, wydawnictwo szkolne OMEGA. Zadania  w tej ksi─ů┼╝ce s─ů do┼Ť─ç trudne. Polecam te┼╝ repetytorium z j─Özyka rosyjskiego autor: Kowalska i S┼éawicz, naprawd─Ö warto je kupi─ç. Obie ksi─ů┼╝ki przygotowuj─ů do matury.

3

Jak mowa o j─Özyku rosyjskim to czy jest to trudny j─Özyk? Zastanawiam si─Ö nad tym aby zapisa─ç si─Ö na kurs nauki rosyjskiego. Angielski znam na poziomie bardzo dobrym, spokojnie si─Ö dogaduje itp. Ile mniej wi─Öcej czasu zajmie nauka rosyjskiego aby spokojnie rozmawia─ç?

4 (edytowany przez Xerdox 2013-11-16 22:49:58)

Wszystko zale┼╝y od twoich zdolno┼Ťci j─Özykowych. Nie mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e rosyjski jest bardzo trudny (przynajmniej na poziomie podstawowym), ale do ┼éatwych te┼╝ nie nale┼╝y (istniej─ů w og├│lne j─Özyki ┼éatwe?). Na pocz─ůtku przeszkod─ů mo┼╝e by─ç cyrylica, ale po kilku miesi─ůcach nawet nie b─Ödziesz si─Ö orientowa┼éa, czy czytasz cyrylic─ů, czy alfabetem ┼éaci┼äskim big_smile Znajomo┼Ť─ç rosyjskiego te┼╝ ┼éadnie wygl─ůda p├│┼║niej na CV. Teraz niewiele m┼éodych os├│b zna ten j─Özyk (angielski ca┼ékowicie go wypar┼é). Reasumuj─ůc, je┼╝eli masz czas to polecam j─Özyk rosyjski wink

5

Radzi┼ébym na allegro poszuka─ç jakiego┼Ť dobrego repetytorium lub poprosi─ç o jakie┼Ť polecenie od nauczyciela ze szko┼éy.

6

Cze┼Ť─ç;)
Polecam "Rosyjski Gramatyka" z wydawnictwa Edgard, bo korzystam z takiej do j─Özyka francuskiego i jest bardzo fajna;)

http://www.jezykiobce.pl/rosyjski-gramatyka,829.html

Do tego, ze chcesz zdawa─ç matur─Ö polecam tak┼╝e:
http://www.jezykiobce.pl/rosyjski-repet ÔÇŽ 1,666.html

Polecam, r├│wnie┼╝ now─ů publikacj─Ö jako : "Rosyjski dla ┼Ťrednio zaawansowanych" wyd. Edgard.
http://www.jezykiobce.pl/rosyjski-dla-s ÔÇŽ h,915.html

Pozdrawiam;) Mam nadzieje, że pomogłam;)

7

Udaj sie do ksi─Ögarni j─Özykowej i tam na pewno wska┼╝─ů ci te najlepsze pozycje do nauki rosyjskiego.

8

Ja te┼╝ ucz─Ö si─Ö do matury z rosyjskiego w tym roku i u┼╝ywam podr─Öcznik├│w "po rodzicach", aczkolwiek widzia┼éem pi─Ökne ksi─ů┼╝eczki do nauki w Empikach w ca┼ékiem przyst─Öpnych cenach smile

9

potrzebuję słówek z rosyjskiego do matury tych najpotrzebniejszych z poszczególnych działów wymaganych na maturze . . . pomóżcie . . smile

10

Sprawd┼║ tutaj repetytorium czy nie znajdziesz http://www.plikownia.net/rezultat-repet ÔÇŽ go_pdf.php

11 (edytowany przez sidorboss 2014-03-14 22:03:51)

Za p├│┼║no si─Ö urodzili┼Ťcie. Ja ca┼é─ů podstaw├│wk─Ö i liceum atakowany by┼éem tym pi─Öknym j─Özykiem i wole go od niemieckiego w 100% smile

-----------------------------------------------
Usługi TransportoweWrocław LINK

12

Te┼╝ zdecydowanie wola┼éem sobie wybra─ç po prostu rosyjski zamiast tego niemieckiego..Wed┼éug mnie i innych opinii to w┼éa┼Ťnie w piekle si─Ö m├│wi po niemiecku hee Matur─Ö z ruska nie zdawa┼éem a ┼╝a┼éuj─Ö bo jako┼Ť szybciej go zczai┼éem w por├│wnaniu z tym j─Özykiem angielskim co mi nie wchodzi┼é do g┼éowy, szczeg├│lnie gramatyka.

13

Z mrozem mi si─Ö g┼é├│wnie kojarzy a tak┼╝e po prostu z Syberi─ů gdzie akurat no wiecie bardzo du┼╝o ludzi wysy┼éali w┼éa┼Ťnie tam w tamtych czasach..Tam na pewno jest bardzo zimno i akurat ja bym tam nie chcia┼é nawet przebywa─ç ani nawet zwiedza─ç bo i po co tak akurat ryzykowa─ç, ┼╝e kto┼Ť by nie by┼é przyzwyczajony do mrozu i tam jecha─ç marzn─ů─ç..

14

Znajoma z rusa zdawa┼éa po prostu t─ů matukrk─Ö i jako┼Ť tak w┼éa┼Ťnie nie narzeka┼éa z tego powodu, ┼╝e po prostu ni by┼éo to a┼╝ takie z┼ée i s┼éabe : )powiedzia┼éa, ┼╝e by┼éa bardzo prosta bo j─Özyk rosyjski jest bardzo w┼éa┼Ťnie podobny do naszego j─Özyka polskiego i tak to si─Ö spraw w┼éa┼Ťnie toczy┼éa, ┼╝e zda┼éa na sto procent.

15 (edytowany przez zazdrosny17 2015-06-24 14:24:02)

Szukam osoby, kt├│ra udzieli prywatnych lekcji z j─Özyka rosyjskiego we Wroc┼éawiu. Chodzi mi o szybki kurs, 2-3 miesi─ůce, ┼╝eby cokolwiek w rosji si─Ö dogada─ç.

----------------------------------------------------------
Je┼Ťli chcesz szybko sprzeda─ç auto polecam skup aut Wroc┼éaw

16

W m├│wieniu jest do┼Ť─ç prosty, bo pokrewny z polskim. W pisaniu gorzej - zw┼éaszcza na pocz─ůtku smile