26

Odp: Wakacje z Angielskim

Slang niekt├│rzy m├│wi─ů, ┼╝e jest nieprzydatny ale akurat to nie jest do ko┼äca taka prawda bo zwykle si─Ö on mo┼╝e przecie┼╝ przyda─ç tak og├│lnie by zrozumie─ç w jaki┼Ť spos├│b rodowitego Anglika : ) je┼Ťli o mnie chodzi to ju┼╝ jako taki komunikatywny poziom angielskiego mia┼éem i chcia┼éem si─Ö sprawdzi─ç w pracy w macu w Anglii i si─Ö dosta┼éem i j─Özyk ju┼╝ mia┼éem lepszy

27

Bardzo dobrze to sobie pokomnibowa┼ée┼Ť..Ja co prawd─Ö si─Ö zastanawiam by w┼éa┼Ťnie na wakacje nie wyjecha─ç gdzie┼Ť do Anglii by potrenowa─ç sobie jako┼Ť j─Özyk angielski bo akurat no wiecie po prostu jest taka sprawa m├│j poziom to jest maks b2 i troch─Ö si─Ö obawiam, ┼╝e w normalnej rozmowie mog┼éo by mi zabrkn─ů─ç s┼é├│wek ehh

28

W takim przypadku to tylko praktyka i jeszcze raz praktyka ; )je┼Ťli chodzi o mnie to tak teraz chc─Ö akurat wyjecha─ç w ramach praktyk na takiego erazmusa ; )) i si─Ö sprawdzi─ç tak normalnie w jakiej┼Ť takiej zwyk┼éej rozmowie z jakim┼Ť obcokrajowcem : ) my┼Ťl─Ö, ┼╝e to nie b─Ödzie a┼╝ taki beznadziejny pomys┼é

29

Chcia┼ébym wyjecha─ç za granic─Ö uczy─ç si─Ö j─Özyka angielskiego ale no niestety mi by si─Ö nie uda┼éo bo nie mam tyle kasy..Jednak je┼Ťli kto┼Ť mo┼╝e to zdecydowanie dobrze jest sobie tak pojecha─ç po prostu : ) dobra jest to praktyka bo mi nawet nauczyciel powiedzia┼é, ┼╝e j─Özyka angielskiego najlepiej w Anglii si─Ö uczy─ç.

30

Jak tak powiedzia┼é to musia┼é mie─ç racj─Ö bo mo┼╝e on tam by┼é w pracy takiej specjalnej gdzie mo┼╝na si─Ö bardzo dobrze nauczy─ç j─Özyka angielskiego czyli jako kelner, praca w sklepie jakim┼Ť : ) to jest super tak mie─ç si─Ö na kim wzorowa─ç bo bez tego by┼éoby bardzo niestety ┼║le..U mnie ca┼éy rok mam wakacje i si─Ö ca┼éy rok ucz─Ö anglika

31

Na g┼é─Öbok─ů wod─Ö sklep kelner to nie zbyt dobry pomys┼é mo┼╝na raczej ze stresu pa┼Ť─ç jak si─Ö nauczy─ç. Prawda jest to w┼éasnie, ┼╝e nauczy─ç angielskiego mo┼╝na najlepiej nauczy─ç si─Ö na wyspach, poniewa┼╝ nabierzesz takiej ich gwary i tego jak oni wymawiaj─ů pewne zdania. Najlepiej nie na g┼é─Öbok─ů wod─Ö tylko spokojnie stopniowo.

32

Ja generalnie uwa┼╝am , ┼╝e nauka w wakacje mo┼╝e by─ç bardzo korzystna, przede wszystkim s─ů to generalnie kursy bardziej intensywne, czyli maj─ůc do dyspozycji tylko jeden miesi─ůc. Tak w zesz┼éym roku uda┼éo mi si─Ö przez wakacje zrealizowa─ç ca┼éy materia┼é na poziome B1, potem zaliczy┼éem kurs do FCE, og├│lnie wakacje wymagaj─ů du┼╝ego zaanga┼╝owania, gdy┼╝ klika razy w tygodniu odbywa si─Ö nauka j─Özyka, jest to czasami troszk─Ö m─Öcz─ůce, ale dla os├│b dobrze umotywowanych do tematu nie powinno to by─ç wi─Ökszym problemem.

33

To by┼éby ju┼╝ bardzo du┼╝y post─Öp tylko pytanie czy on jest mo┼╝liwy i czy on jest realny ? Bo je┼Ťli kto┼Ť si─Ö przy┼éo┼╝y to ja nawet stwierdzam, ┼╝e z poziomu a2 mo┼╝e doj┼Ť─ç do poziomu b2 albo nawet do poziomu c1..Wystarczy troch─Ö waleczno┼Ťci i uparto┼Ťci w d─ů┼╝eniu do celu.

34

Moim zdaniem to dobre rozwi─ůzanie, ale trzeba przede wszystkim patrze─ç na to, czy taka forma koloni odpowiada┼éabym dziecku. Je┼Ťli dziecko wykazuje ch─Ö─ç po┼é─ůczenia odpoczynku z nauk─ů, to jest to udana forma, natomiast je┼Ťli dziecko ma si─Ö m─Öczy─ç to i tak nic z tej nauki po┼╝ytecznego nie wyniknie.

35

Na si┼é─Ö dziecka te┼╝ nie ma po co wysy┼éa─ç..Dziecko na samym pocz─ůtku powinno si─Ö bawi─ç. Po to ma w┼éa┼Ťnie dzieci┼ästwo na zabaw─Ö. P├│┼║niej jak ju┼╝ b─Ödzie troch─Ö wi─Öksze to b─Ödzie mog┼éo my┼Ťle─ç o tym czy w┼éa┼Ťnie chce si─Ö zapisa─ç na tego typu koloni─Ö czy zdecydowanie nie .

36

Wszystko chyba zale┼╝y od wieku dziecka jego ch─Öci i zaanga┼╝owania. Je┼Ťli dziecko chce pojecha─ç na taki ob├│z 2 w 1, to na pewno warto. Natomiast je┼Ťli jest to jedynie wymys┼é rodzic├│w, a dziecko tego nie chce, to moim zdaniem pieni─ůdze wyrzucone w b┼éoto.

37

Znaczy wiek jest wa┼╝ny i najlepiej ┼╝eby z kim┼Ť takie dziecko jecha┼éo je┼╝eli samo to troch─Ö kijowo jeden ogarni─Öty w j─Özyku by mu si─Ö przyda┼é. Wtedy na pewno si─Ö nauczy dobrze j─Özyka i nabierze takiego angielskiego akcentu mowy wi─Öc moim zdaniem wys┼éanie dziecka na tak─ů wycieczk─Ö to jak najlepszy pomys┼é.

38

sharrply napisał/a:

Slang niekt├│rzy m├│wi─ů, ┼╝e jest nieprzydatny ale akurat to nie jest do ko┼äca taka prawda bo zwykle si─Ö on mo┼╝e przecie┼╝ przyda─ç tak og├│lnie by zrozumie─ç w jaki┼Ť spos├│b rodowitego Anglika : ) je┼Ťli o mnie chodzi to ju┼╝ jako taki komunikatywny poziom angielskiego mia┼éem i chcia┼éem si─Ö sprawdzi─ç w pracy w macu w Anglii i si─Ö dosta┼éem i j─Özyk ju┼╝ mia┼éem lepszy

Oczywi┼Ťcie,┼╝e slang jest potrzebny. Przecie┼╝ uczymy si─Ö j─Özyka po to aby bez problemu si─Ö porozumiewa─ç z osobami z innych kraj├│w. Co z tego je┼Ťli bedziemy znali bardzo dobrze regu┼éki gramatyczne i b─Ödziemy umieli bardzo dobrze pisa─ç po angielsku skoro nie b─Ödziemy potrafili rozmawia─ç. Przecie┼╝ to nie ma ┼╝adnego sensu.

Odsy┼éam do strony ef: http://www.ef.pl/ - obecnie organizuj─ů takie obozy j─Özykowe za granic─ů . Dla doros┼éych oraz dla dzieci. Bylam z nimi na ponad 3 takich wyjazdach. Podczas nich bardzo du┼╝o si─Ö nauczy┼éam, poznalam nowych ludzie z ca┼éego ┼Ťwiata. ┼Üwietna sprawa.

39

Nie znam strony, nie znam tego kursy i dlatego czas najwy┼╝szy by si─Ö z tym zaznajomi─ç i by si─Ö tego dowiedzie─ç. Teraz ju┼╝ zdaj─Ö sobie ┼Ťwietn─ů spraw─Ö. Jak wa┼╝na jest nauka j─Özyka angielskiego. Bardzo istotn─ů rol─Ö odgrywa tutaj taka zwyk┼éa i codzienna komunikacja. Bardzo si─Ö przydaj─Ö.

40

Ja bym wys┼éa┼é tylko w momencie takim, gdybym widzia┼é, ┼╝e moje dziecko wykazuje ch─Ö─ç takiej dodatkowej formy nauki. Wszystko zale┼╝y od dziecka. Je┼Ťli kurs jest prowadzony fajnie to naprawd─Ö mo┼╝na z niego wyci─ůgn─ů─ç wiele korzy┼Ťci. Wi─Öc to wszystko zale┼╝y.

41

Moim zdaniem zawsze takie ┼é─ůczenie przyjemnego z po┼╝ytecznym ma sens. ┼Üwietnym pomys┼éem jest z pewno┼Ťci─ů wyjazd za granic─Ö i nauka j─Özyka od os├│b pos┼éuguj─ůcych si─Ö tym j─Özykiem na co dzie┼ä. Sama chcia┼éabym kiedy┼Ť pojecha─ç na miesi─ůc na przyk┼éad do Londynu