logo słówka

#1 2013-06-19 01:04:33

pablosmaximos
Nowy użytkownik

skuteczna metoda nauki języka obcego - zna ktoś ?

Witajcie, czy zna ktoś jakąś sprawdzoną i skuteczną metodę nauki języka obcego ? Potrzebuję szybko, w stosunkowo krótkim czasie przyswoić sobie od podstaw jezyk rosyjski i szukam czegoś co da szybkie efekty w krótkim czasie. Czy możecie mi jakoś w tym pomóc i coś polecić ? Np. jakieś kursy, lekcje on-line. Prosze o jakąkolwiek pomoc.

#2 2013-06-20 15:35:09

Shariana
Pisarz

Re: skuteczna metoda nauki języka obcego - zna ktoś ?

Temat rzeka, o którym było sporo na forum.

Nie ma chyba idealnej metody, która podobałaby się wszystkim. Musisz sam sprawdzić, co ci odpowiada. Jesteś słuchowcem czy wzrokowcem? Co ci pomaga w zapamiętywaniu?
Z pewnością warto, żebyś osłuchał się z językiem - nawet bez rozumienia tekstu. Radio, piosenki, cokolwiek. Ja polecam ustawienie sobie dialogów w grze komputerowej.
Fiszki - bezcenne w nauce słownictwa.
Cyrylicę możesz opanować przez jak najczęstsze wykorzystywanie, nawet przy pisaniu polskich zdań, ale przy użyciu tego alfabetu.

#3 2013-08-02 10:37:47

kamilka26
Pisarz

Moim zdaniem najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauka angielskiego jest wyjazd na wyspy. Jesteś wśród anglików i czy chcesz czy nie musisz się posługiwać angielskim, mam znajomych co tak zrobili i po 2 latach ich angielski jest genialny.

#4 2013-08-11 15:04:39

wojtek997
Redaktor

Jest kilka, które trzeba przestrzegać aby szybko i przyjemnie nauczyć się języka na poziomie C1.

1.Nie uczyć się gramatyki.
2.Uczyć się uszami nie oczami. Krótko mówiąc słuchajmy a nie czytajmy.
3.Nie uczyć się pojedynczych słówek.
4.Słówek uczyć się tylko poprzez zdania, czyli uczmy się tylko zdań. W ten sposób mamy słownictwo, gramatykę i konwersacje.

#5 2013-08-11 16:48:03

Shariana
Pisarz

Nie zgadzam się z żadnym z tych stwierdzeń.

1. I mówić coś w stylu "Kali pić, Kali jeść"? Nie powiesz mi, że gramatyka sama wejdzie do głowy przez słuchanie i czytanie. Utrwali się - to tak.
2. Jestem wzrokowcem, jeśli mam coś zapamiętać, muszę to mieć przed oczyma. Czy nie mam szans nauczyć się języka?
3/4. Kilka zdań wyrytych na pamięć może być przydatnych (zwłaszcza, jeśli nie możemy przetłumaczyć ich dosłownie na nasz język), ale bez przesady. Osobiście nie wyobrażam sobie kombinować zdania z każdym słówkiem z osobna.
Inną sprawą są np. czasowniki łączące się z 4 przyimkami. Wtedy zdania bardzo ułatwiają naukę.

#6 2013-08-11 21:03:36

ajelonek
Pisarz

poczytaj sobie ten wpis - nic dodać nic ująć
http://www.angielski.edu.pl/porady_i_ci … 26906.html

#7 2013-08-12 10:38:51

wojtek997
Redaktor

Dobrze też dużo oglądać filmów. To chyba najlepszy i najtańszy pomysł!

#8 2013-08-12 10:47:16

wojtek997
Redaktor

Gramatyka sama wejdzie do głowy przez słuchanie i uczenie się całych zdań. Tyle, że my nie jesteśmy świadomi i nie musimy tracić dodatkowego czasu na gramatykę. To jest duża zaleta. Żaden native speaker nie uczył się gramatyki a mówi przecież super. Ucząc się gramatyki zatracamy zdolność szybkiego i spontanicznego mówienia. Podczas rozmowy nie ma czasu na zastanowienie się jakiego czasu użyć czy jakiej konstrukcji. Ucząc się z filmów czy zdań bez zastanowienia umiemy poprawnie i szybko wypowiedzieć się. Każdy może myśleć co innego, ale realia są takie, że po 10 latach nauki w szkole gdzie uczą bardzo dużo gramatyki nie umiemy mówić i rozumieć tekstu słuchanego. Jak się rozmawia to tekstu na kartce nie widzimy. A przecież w języku o to chodzi, żeby rozmawiać a nie chwalić się kto ile zna gramatyki.

#9 2013-08-12 10:49:49

wojtek997
Redaktor

"Jestem wzrokowcem, jeśli mam coś zapamiętać, muszę to mieć przed oczyma"

Możesz nauczyć się języka, bo nawet jeżeli jesteś wzrokowcem to polskiego nie uczyłaś się przez czytanie tylko przez słuchanie.

#10 2013-08-12 15:55:41

Shariana
Pisarz

A szeroki zasób słownictwa (który znajomi dotąd mi zarzucają, chrzcząc mnie pieszczotliwie Encyklopedią) zdobyłam dzięki książkom, które pożerałam. Możemy się tak przepychać godzinami.

Wydaje mi się, że kluczem do wszystkiego jest równowaga. Nie przeczę, że konwersacje są potrzebne. Sama dopiero w liceum zaczęłam rozmawiać po angielsku i już widzę, jak wiele mi to dało. Jednak nauka mówienia/słuchania jest równie ważna do pisania i czytania... Te pierwsze wydają się domeną słuchowców, te drugie - wzrokowców, ale trenować trzeba obie.
Inną sprawą jest, że żeby trenować cokolwiek, najpierw trzeba mieć jakąś bazę. A baza ta to właśnie nauka słówek i gramatyki. Nie jestem fanem list z setkami słówek do wyrycia (bo i kto będzie je pamiętał za parę tygodni?), też sądzę, że taka "sucha" nauka nic nie daje, co widzę zresztą po swoim włoskim. Faktem też jest, że praktyka to utrwalenie teorii. Na przykład - konwersacja, gdzie będziemy używać dużo czasowników nieregularnych, pozwoli nam utrwalić sobie te formy. Najpierw jednak musimy je poznać. wink

#11 2013-08-12 16:35:16

wojtek997
Redaktor

Jeżeli chodzi o książki to gramatyka się przyda. Nawet do rozmów czytanie książek się przydaje. A jeżeli chodzi o gramatykę to rzeczywiście trochę można tylko żebyśmy znowu nie przesadzali!

#12 2013-08-12 16:36:51

wojtek997
Redaktor

Żadne skrajności nie są dobre smile

#13 2013-09-16 20:54:02

konto usuniete
Nowy użytkownik

Zacznij od cyrylicy smile Umiesz już czytać i pisać? Może spróbuj poczytać książki dla dzieci, ewentualnie krótkie historyjki dla początkujących. Naucz się zestawu podstawowych słów (można je znaleźć w Internecie).

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl