logo słówka

#1 2013-05-27 09:26:42

kamelki
Nowy użytkownik

Metoda Callana - pytanie

Witam,
Właśnie przeglądam oferty szkół językowych i zauważyłam, że coraz więcej z nich proponuje naukę metodą Callana. Zależy mi przede wszystkim, aby nauczyć się swobodnie porozumiewać po angielsku, bo planuję wyjazd na dłużej do pracy. Chodzi ktoś może na zajęcia prowadzone tą metodą? Jakie są jej wady i zalety? Ktoś pomoże? smile

#2 2013-05-27 15:43:09

Shariana
Pisarz

Re: Metoda Callana - pytanie

Szczerze? Ta metoda ostatecznie zniechęciła mnie do korzystania z oferty szkół językowych.
Nie wiem, w jakim mieście mieszkasz - może w dużych wygląda to inaczej - ale metoda ta jest o tyle opłacalna, że nie wymaga żadnych poważniejszych uprawnień. Pierwszy raz zetknęłam się z nią na zajęciach prowadzonych przez nauczyciela w-fu...
Generalnie bazuje ona na powtarzaniu i mówieniu. U nas było tylko to pierwsze - czytanie określonych rozdziałów książki (wszystko składało się z mini-dialogów, na zasadzie "Pytanie-odpowiedź" + z boku umieszczono dodatkowe słówka), tak, że wszystko powtarzało się po parę razy.
Kilka lat później zapisałam się na kurs włoskiego do innej szkoły - sytuacja się powtórzyła. Filozofia niezmienna.
Odradzam, już lepiej uczyć się w domu.

#3 2013-05-28 10:18:40

kamilka26
Pisarz

Shariana napisał:

Szczerze? Ta metoda ostatecznie zniechęciła mnie do korzystania z oferty szkół językowych.
Nie wiem, w jakim mieście mieszkasz - może w dużych wygląda to inaczej - ale metoda ta jest o tyle opłacalna, że nie wymaga żadnych poważniejszych uprawnień. Pierwszy raz zetknęłam się z nią na zajęciach prowadzonych przez nauczyciela w-fu...
Generalnie bazuje ona na powtarzaniu i mówieniu. U nas było tylko to pierwsze - czytanie określonych rozdziałów książki (wszystko składało się z mini-dialogów, na zasadzie "Pytanie-odpowiedź" + z boku umieszczono dodatkowe słówka), tak, że wszystko powtarzało się po parę razy.
Kilka lat później zapisałam się na kurs włoskiego do innej szkoły - sytuacja się powtórzyła. Filozofia niezmienna.
Odradzam, już lepiej uczyć się w domu.

Muszę się z Tobą zgodzić. Metoda Callana została wymyślona w latach 60. Obecnie odchodzi się od niej z uwagi na niską efektywność nauki. Wykorzystuje się w niej przede wszystkim pamięć krótkotrwałą która jest ulotna. Znacznie lepsza jest metoda 5S która staję się coraz bardziej popularna wśród osób uczących się języków obcych. Bo w przeciwieństwie do Callana aktywizuje pamięć długotrwałą. Czyli tą pamięć z której korzystamy używając języka ojczystego.

#4 2013-06-03 21:27:29

Prald
Nowy użytkownik

Jeśli chcesz poznać wady i zalety metody callana proponuję Ci przeczytać ten artykuł:http://metoda5s.pl/najwieksza-wada-metody-callana/ Znajdziesz tan odpowiedź komu przyda się metoda callana i w jakich sytuacjach. Prócz tego jednego tekstu takich bardzo podobnych znajdziesz jeszcze dziesiątki, jak nie setki.

Ostatnio edytowany przez Prald (2013-06-03 21:28:13)

#5 2013-09-29 19:04:39

konto usuniete
Nowy użytkownik

Słyszałam, że ta opcja jest dobra jedynie dla początkujących - czyli dla tych, którzy muszą osłuchać się z językiem. Później trzeba będzie przerzucić się na coś bardziej skomplikowanego, no i wtedy będziemy musieli zabrać się za gramatykę, której nie przerabiamy na zajęciach, na których wykorzystuje się metodę Callana.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl