Temat: Praca końcowa z włoskiego.

Witam wszystkich smile
Mam do napisania e-mail na w┼éoski i nijak nie mog─Ö sobie z nim poradzi─ç. Napisa┼éam wst─Öpnie po polsku i przet┼éumaczy┼éam w translatorze ale w─ůtpi─Ö w jego poprawno┼Ť─ç. Bardzo prosz─Ö o ewentualne poprawki. Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö!

Temat: By┼éa┼Ť w Rzymie lub w innym w┼éoskim mie┼Ťcie. Dzielisz si─Ö z kole┼╝ank─ů wra┼╝eniami pisz─ůc wiadomo┼Ť─ç e-mailem, w kt├│rym opisujesz swoj─ů podr├│┼╝ i pobyt.

Praca w j─Özyku polskim:
Cze┼Ť─ç Sylwia,
Przepraszam, ┼╝e nie pisa┼éam tak d┼éugo. Co tam u Ciebie? Chcia┼éabym opowiedzie─ç Ci o moich wakacjach. W tym roku wybra┼éam si─Ö wraz z rodzin─ů do s┼éonecznej Italii. Lecieli┼Ťmy samolotem oko┼éo 2 godziny. Na pocz─ůtku wszyscy siedzieli jak na szpilkach. Bali┼Ťmy si─Ö spojrze─ç na zewn─ůtrz. Po parunastu minutach atmosfera zrobi┼éa si─Ö nie do zniesienia. W ko┼äcu pan siedz─ůcy ko┼éo mnie powiedzia┼é kawa┼é o ┼╝abie (opowiem Ci go kiedy┼Ť!) i wszyscy si─Ö rozlu┼║nili smile Kiedy wyl─ůdowali┼Ťmy ka┼╝dy by┼é bardzo podekscytowany. Wsiedli┼Ťmy do autobusu (czeka┼éa nas jeszcze parogodzinna podr├│┼╝ do Rimini). Ca┼é─ů drog─Ö przespa┼éam ;p Po przyjechaniu do tego pi─Öknego miasta zameldowali┼Ťmy si─Ö w hotelu i zjedli┼Ťmy kolacj─Ö. Byli┼Ťmy tam tydzie┼ä. Wszystkie dni wygl─ůda┼éy podobnie. Rano ┼Ťniadanie a po nim od razu nad wod─Ö... Na obiad codziennie jedli┼Ťmy pizz─Ö! Najlepsz─ů pizze na ┼Ťwiecie! Wieczorem zwiedzali┼Ťmy miasto i kupowali┼Ťmy pami─ůtki. Szkoda, ┼╝e Ciebie tam nie by┼éo sad Odpisz szybko! Magda.

Praca w języku włoskim:
Ciao Sylvia,
Scusami per non averti scritto per cos├Č tanto tempo. Come stai? Vorrei raccontarvi la mia vacanza. Quest'anno sono andato con la mia famiglia nella soleggiata Italia. Aereo ha volato circa 2 ore. All'inizio ognuno era seduto sulle spine. Avevamo paura di guardare fuori. Dopo parunastu atmosfera minuti era diventato insopportabile. Alla fine del signore seduto accanto a me ha detto, un diavolo di una rana (vi dir├▓ di una volta!) E tutti rilassati. Quando siamo atterrati tutti era molto eccitato. Siamo saliti a bordo del bus (abbiamo aspettato diverse ore per viaggiare da Rimini). Ho dormito per tutta la strada. Dopo siamo arrivati ÔÇőÔÇőa questa bellissima citt├á siamo entrati in questo albergo e aveva la cena. Eravamo l├Č per una settimana. Tutti i giorni lo stesso aspetto. Al mattino dopo la colazione e una volta che l'acqua ... Per cena, abbiamo mangiato la pizza tutti i giorni! La pizza migliore del mondo! La sera, abbiamo visitato la citt├á e comprato souvenir. E 'un peccato che tu non ci fossi. Scrivi presto! Magda.

2 (edytowany przez ewamaj 2013-04-14 14:06:05)

Odp: Praca końcowa z włoskiego.

1 zasada pisz proste zdania  poprawne gramatycznie bo translator nie poradzi sobie ze slangiem.
2 na kiedy trzeba ci to poprawic ?
3 to do szkoly ,ma byc wersja polska i wloska ?,jaki poziom?

3

Hmm... Prac─Ö musz─Ö odda─ç na wtorek (16.04.13). Mail potrzebny jest mi do szko┼éy aby poprawi─ç ocen─Ö. Polsk─ů wersj─Ö napisa┼éam, ┼╝eby pami─Öta─ç o czym to jest (nie musz─Ö togo oddawa─ç). Poziom... Podstawowy? Proste zdania, tak na 4.

4

Ciao Silvia,
Scusami per non averti scritto per cos├Č tanto tempo. Come stai? Vorrei raccontarvti la mia vacanza. Quest'anno sono andata con la mia famiglia nella soleggiata Italia. Il volo ├Ę durato circa 2 ore. All'inizio ognuno era seduto sulle spine. Avevamo paura di guardare fuori. Dopo qualche minuto l'atmosfera era  insopportabile. Alla fine un signore seduto accanto a me ha raccontato una barzelletta su una rana (ti dir├▓ di una volta!) Dopo tutti erano piu' rilassati. Quando siamo atterrati tutti era molto eccitati. Siamo saliti a bordo del bus (il viaggio per ragiungere la meta- Rimini). Ho dormito per tutta la strada.Quando siamo arrivati ÔÇőÔÇőa questa bellissima citt├á .Siamo entrati in questo albergo dove l'hanno servito la cena. A Rimini siamo stati per una settimana. Tutti i giorni avevano simile aspetto. Al mattino la colazione e dopo subito almare... Per pranzo, abbiamo mangiato la pizza tutti i giorni! La pizza migliore del mondo! Tutti i pomeriggi  l'abbiamo visitato la citt├á e comprato souvenir. E 'un peccato che tu non ci fossi. Scrivi presto! Magda.

5

BluSsik napisał/a:

Hmm... Prac─Ö musz─Ö odda─ç na wtorek (16.04.13). Mail potrzebny jest mi do szko┼éy aby poprawi─ç ocen─Ö. Polsk─ů wersj─Ö napisa┼éam, ┼╝eby pami─Öta─ç o czym to jest (nie musz─Ö togo oddawa─ç). Poziom... Podstawowy? Proste zdania, tak na 4.

Jak rozumiesz bez tlumaczenia to ok. Ja nie wiem ile to jest na 4 .Poprawilam Ci tak jak uwazalam. Do szkoly jezykowej ,czy panstwowej? Odpisz.Pa

6

Dzi─Ökuj─Ö bardzo za po┼Ťwi─Öcony czas! big_smile Wiem mniej wi─Öcej o co chodzi. To praca do szko┼éy pa┼ästwowej smile Jeszcze raz dzi─Öki!

7

Mam nadzieje ze wystarczy .To taki piekny jezyk czemu nie chcesz sie go uczyc ?